Benzer Yazılar

2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti

2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti

HABER: ‘2018 MBC Gayo Daejejun’ SM ile başlayıp SM ile bitti

KAYNAK: Seoul News via Nate

1. [+1,492, -82] Dürüst olalım, 2018 BTS’in yılıydı

2. [+1,281, -96] Red Velvet’in Twice’tan sonra performans sergilediğini görünce şaşırdım ㅎ Bence BTS ve Twice kapanışı yapmalıydı ㅎ benim kişisel fikrim ^^~~~

3. [+1,071, -64] Kökleri derine inmiş şeytani bir gelenek

4. [+174, -9] BTS ve Twice kapanışı yapmalıydı ㅋㅋ SM hayranları tüm yıl boyunca SM sanatçılarının ne yaptığını söyleyebilir mi?

5. [+145, -4] Bu abartıydı.. gazeteci doğru söylemiş, başkalarının davet edildiği bir SM şovuydu resmen.

6. [+144, -4] SM hiç ayarını tutturmayı bilmiyor. En azından JYP ve YG kapanışı yapmaya takıntılı değil. SM kapanışı BTS’e verse iflas etmez sonuçta. Sonuna dek hep pislik yapıyorlar.

7. [+144, -10] Kapanışı EXO yapmış olabilir ama en çok akılda kalan BTS performansıydı. Vücutları çökecekmiş gibi görünene kadar şarkı söyleyip dans etmelerine saygı duydum

8. [+140, -4] Müzik sektöründeki güç kullanımı

9. [+121, -4] Umarım SM utanır ^^

10. [+107, -2] Bu yüzden SM’i hep atlarım

2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti

KAYNAK: Naver

1. [+1,007, -164] İyi bir haber olmuş. Üç kanaldan en kötüsü MBC’ydi. Kötü sunuculuk, kötü sahne kalitesi.. kimin için yaptılar bu töreni?

2. [+861, -133] Haber gerçekleri söylemiş. Diğer şirketlerden sanatçıların davet edildiği bir SM şovuydu. Sevmedim.

3. [+644, -94] TVXQ’nun 15. yılı olması bizi ne ilgilendirir? SM partisinde söyleyin bunu, niye bir kamu kanalında söylediniz?

4. [+689, -191] SM’in BTS konusunda endişelendiği belli. BTS yüzünden SM popülarite kaybediyor, EXO ise çırpınışlarda. SM promosyon için bu üç kanala baskı yapmak zorunda. Bu yılın yıl sonu törenleri zavallıcaydı.

5. [+574, -102] O kadar taraflıydı ki, rahatsız oldum ㅋㅋ  Sunuculardan ikisi SM’den, birinci kısmın kapanışını TVXQ yaptı, ikincininki EXO, durup dururken HOT şarkıları, durup dururken ortaya çıkan alakasız SM şarkıcıları ㅋㅋ SM şov boyunca spam yaparsa halkın “Vay, inanılmaz” diyeceğini mi sandı? Halk aptal değil.. sadece kendi imajlarını mahvediyorlar ㅋㅋㅋ

6. [+377, -57] Bu gerçekten kamu kanalı şovu muydu? Çok kötüydü

7. [+354, -47] Bu gerçek, bu törende tuhaf bir şeyler vardı

8. [+303, -42] Sorun bu haber değil, SM ve MBC’nin taraflılığı

9. [+300, -41] SM’in zar zor tutunduğunun kanıtı. Şarkıcıları birbiri üstüne başarısız dönüşler yapıyor, başka şirket sanatçıları onları geçiyor. Geçmişin gururunu korumak istiyorlar ama artık dönem değişti, SM eski SM değil

10. [+274, -40] SM K-Pop tarihini yazmış tek şirket gibi parti yaptı. Bence bu yüzden Black Pink gelmedi ^^ BTS’e de küçük şirketten geldiği için soğuk pilav gibi davrandılar ^^ K-Pop sektörü çok yozlaşmış~~~

2018 MBC Gayo Daejejun töreni SM ile başlayıp SM ile bitti

HABER: [MBC Gayo Daejejun] BTS, TVXQ, ‘elveda Wanna One’… etkileyici idol festivali

KAYNAK: Mydaily via Naver

1. [+2,431, -732] EXO 2019’da da mutlu olalım

2. [+1,998, -541] EXO, kusursuz bir performans daha sergilediğiniz için siz en iyisisiniz ❤️ EXO yeni yılda da görüşelim!

3. [+1,732, -409] EXO en iyisiydi, inanılmaz!!

4. [+2,463, -1,333] SM Daejejun: MC Yoona, Minho, NCT kapanış olarak yeterince şovda göründü, Wanna One TVXQ coverı yaptı, TVXQ ilk bölümün kapanışını yaptı, Baek Ji Young ve Chen düet yaptı, Red Velvet kız gruplarının kapanışını yaptı, EXO ikinci bölümün kapanışını yaptı, herkes HOT’nin ‘Light’ şarkısını söyledi

5. [+1,287, -258] EXO en iyisiydi ㅠㅠ seneye de başarılı olalım! ♡♡

6. [+1,031, -204] EXO performansı en iyisiydi!!! EXO’dan beklendiği gibi!!!

7. [+995, -220] EXO’nun finaldeki canlı vokalleri harikaydı…

8. [+822, -110] EXO’nun yakışıklı yüzü yine çalıştı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+295] TVXQ ile ilgili olan yorum çok kaba. Senin idollerin o kadar sene dayanacak mı görelim.

 

Kaynak: Netizenbuzz

16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

MBC GAYO DAEJUN da ki en kötü şey idollerin oturma düzeni ve koltuklardı, gruplar kendi grup arkadaşlarından ayrı sıra sıra oturdular, ne yani herkesin birlikte oturacağı bir alan yapamadılar mı!? Ayrıca bu sene neden hiçbir ödül töreni ya da yıl sonu şovlarında 20 yılı deviren SHINHWA kutlanmadı ve onure edilmedi!!?? Büyük saygısızlık. Ve KARD ve ONF gibi gruplar da sahne almalıydı kesinlikle.

db

İlk kim çıkmış sonda kim çıkmış cidden umrumda değil ama sürekli Sm’min eski şarkılarını coverlamaları beni bayıyor, yalan yok.

peachberry

[+295] TVXQ ile ilgili olan yorum çok kaba. Senin idollerin o kadar sene dayanacak mı görelim.

Konu kapanmıştır. Daha da kimsenin yorum yapmaya cesareti olacağını sanmıyorum.

Bangtaata

Kız gruplarının hayranı değilim fakat red velvetin hakkının cidden yenildigini düsünüyorum. Sene sonu kızların her bir performansını çok sevdim ve eski red velvet yoktu kesinlikle dansçı eklenmesi bile onların havalarina hava katmış açikcasi. Dün için konuşucak olursak twice programda yoktu zaten ki red velvet twiceden sene olarak onde çıkış yapmadi mı ki zaten red velvetin ilk sonda performansıydı niye bu kadar eziyorlar bu kızları? Ve gayette hakkinı verdiler sahnenin kızlar? Twice da kesinlikle mukemmel ama red velvet bu sene her programdaydı ve üstüne 3 cb yaptılar ve hepsiyle başarı elde ettiler bu sene red velvetin hakkının yendigini bile dusunuyorum. Ve… Read more »

yağmur

gerçekten sana sonuna kadar katılıyorum ben reveluvum onları sıkı bir şekilde takip ediyorum ben bile anlamıyorum bazı fanları boş yere tepki veriyorlar oysaki hiç bir şeyin farkında değiller red velvet üyeleri kendilerini çok geliştirdi hep karşımıza farklı konseptlerle geldi çok çalıştılar ama hiç bir şekilde karşılığı verilmedi hakları yendi umarım 2019 yılı red velvetin yılı olur bu sefer çalışmalarının karşılığını alırlar umarım

CMH

Twice’in üç comebacki de red velvet’ten daha başarılı ve albüm satışları patladı bu sene ayrıca ve tüm konseptleri de farklıydı. İzlersen Twice’in dtna sahnesi red velvet’in sahnesinden daha iyi olduğunu anlarsın. Her Twice haberi altında red velvet övüyorsunuz sanki red velvet’e kimse istediğini vermiyor gibi fakat her ne kadar senior olsalar da Twice > red velvet. Bu da doğruya doğru.

redred

BTS’e yurtdışında daha fazla değer veriyorlar. Bu çocuklar Kore’yi tanıtmak için çok fazla çaba sarfediyorlar ülkelerindeki siyaset adamları bile bunun farkında ama bütün yıl çalıştıktan sonra ülkelerine döndüklerinde yılsonu gayolarında SM ambargosuyla karşılaşıyorlar bu kadar popülerken bile gördükleri muamele bana onların o küçük şirketten çıkıp şu an bulundukları konuma gelmek için ne kadar çok zorluklar yaşadıklarını bir nebze olsun anlamamı sağlıyor.

Brit-Bitbit

RV hakettiğinin verilmediği doğru ama arkadaşlar şöyle birşey var bu yorumları yapanlar genel halk değil herkes kendi desteklediği grubun olumlu yorumunu yapıyor Korede sokak roportajlarında genel halk RVyi çok seviyor ödül törenlerini takan kim ki? sahi hala takan varmı yada. yeni çıkış yapan gruplar için önemli ödül törenleri çünkü orada perf sergileyip tanıtımını yapıyorlar RV nerdeyse 5 yıllık bir grup bir grubun başarı kıstası arkadaşlar konserleridir konserleri dolduruyor ve asya ülkelerinde konser verebilecek seviyedeyse o grup başarılıdır RV çok iyi konserler veriyor ve en önemlisi dolup taşıyor Kuzey Korede performans sergileyen 2 kpop grubundan biri böyle şeylere bakın arkadaşlar TVXQya… Read more »

Merve Nur

Red Velvet bencede Korede sevilen grup ve uc bes salak konusuyor sadece onlarin basarisinin herkes farkinda ..

SLvia93

cidden şu an çok sinirliyim sadece 2. yorum için konuşacağım. 4 yıldır BAKIN 4 YILDIR red velvet’in başarılarını hiçbir şekilde medyaya yansıtmayan, en ufak şeylerinde grubu hemen gömmeye hazırlanmış, çıkış yaptıklarından beri büyük şirket grubu diyerek grubu küçük görmüş olanlar siz değil misiniz? kore tarzını en iyi şekilde yansıtan, düzgün şarkılara ve danslara sahip olan, yetenekli olan kız grubu red velvet iken sırf SM’e olan öfkenizden dolayı kızları küçük görüp başka grupları yüceltmek için çaba harcayan siz değil misiniz? bunca zaman listeleri manüple edip red velvet’e hiçbir zaman hakettiklerini vermeyen siz değil misiniz? e o zaman nasıl ‘ne başardılar?’ diyebiliyorsunuz?… Read more »

Netten

Çok iyi anlatmişsin kesinlikle katılıyorum. Kız grupları arasında en çok ödül alan twice olduğu için twice a sürekli en iyi kız grubu muamelesi yapıyorlar . Halbuki diğer popüler kız gruplarıyla kıyaslandığında en yeteneksiz kız grubu twice. Sadece şarkılarını Kore’de çok tutan şirin kız konseptiyle yaptıkları ve üyeleri aego dolu olduğu için bu kadar populerler. Zaten fanlarının çoğunun erkek olmasından da anlaşılabilir bu. Bir de utanmadan kalkmış red velvet in twice dan daha kötü olduğunu söyleyip duruyorlar . Red velvet sürekli aego yapıp şirin kız modunda gezmedigi , nasıl hissediyorlarsa öyle davrandığı için red velvet i cekememezlikleri hep devam edecek .… Read more »

haddini bil !!!

Yeteneksiz değiller sürekli aegyolu konuşmuyorlar artık şu kafadan çıkın şirin konsept değil yaptıkları renkli pop. sanki sizin idolleriniz hiç aegyolu konuşmamış gibi yorum yapıyorsunuz ya gülüyorum ahahaha her kızz grubu yapıyor bunu yapmak zorundalar KORE halkı bunu seviyor ne yapsınlar ağlasınlar mı ? Başka kız gruplarıda yapıyor ama Twice başarılı olunca şirin aegyolu kızlar oluyor öylemi ? Sen kpopun Ke sini bilmiyorsun kardeş ben sana diyim. Ayriyeten bu NATE HABERİ halkın %3 lük bir kısmı kullanıyor bu platformu ve bütün gruplara antiler bunların laflarına bakarak TWİCEA laf atmanız hiç şaşırtmadı. RED VELVET kızlarını severim başarıları bence küçümseniyor ve hakettikleri değeri… Read more »

Almina

o netizenlerden hiçbir farkın yok… o yüzden kızma onlara..

ReVeluv

Okurken gözlerim yaşardı gerçekten okadar iyi anlatmışsın ki içimde geçenleri… Bu kızların artık hakkettiğini alması lazım..

rv

gerçekten demek istediklerimi özetlemişsin bu grubun değerini ne zaman anlayacaklar gerçekten çok merak ediyorum çıkış yaptıkları zamandan beri çok sıkı şekilde çalışıyorlar ellerinden ne geliyorsa onun daha iyisini yapmaya çalışıyorlar ama sonucunda böyle değer almaları beni bile üzüyorsa onların üzüntülerini düşünemiyorum inşallah red velvet için 2019 yılı güzel bir yıl olur dahada ünlensinler onlar için tek dileğim bu

kimkibumkeyismylove

Aynen TVXQ hakkındaki yorum aşırı kabaydı. Asıl komik olanı bu yorumu yazan kişinin favori grupları bu kadar uzun ömürlü olmayacak.

Tanrı TVXQ 👑

Yeni Yazılar