Benzer Yazılar

Ailee ve CL güzellik standartlarının karanlık yönünü gösterdi

Ailee ve CL güzellik standartlarının karanlık yönünü gösterdi Ailee ve CL güzellik standartlarının karanlık yönünü gösterdi

HABER: Ailee’nin gözyaşları… vücudunu değerlendiren kim?

KAYNAK: Oh My News via Nate

Haberde Kore toplumundaki katı güzellik standartlarından bahsedilmiş, Ailee ve CL’in kilo almasına gelen yorumlardan ötürü bu konu tekrar gündeme gelmiş.

1. [+968, -88] Kore’de kadınlar için olan güzellik standartları fazla saplantı haline gelmiş. İnce olmak zorundasın, yüzün küçük olmak zorunda, elmacık kemiklerin ve çenen çıkık olmamalı, bembeyaz olmalısın, vücut ölçülerin iyi olmalı.. hep kadınları birbiriyle kıyaslıyoruz.. ne zaman annemle yürüsem, yanımızdan şişman bir kadın geçtiğinde “ah, şuna bak” diyor, o kadar utanıyorum ki… niye diğerlerini ezmeye bu kadar takığız?

2. [+718, -61] Bir şarkıcının tek yapması gereken şey iyi şarkı söylemek.. oyuncular iyi oyuncu olmalı. Ama bizim ülkemiz güzellik konusunda fazla katı. Ailee diyet yapmaya zorlandı resmen.. Adele’i diyete zorlayan var mıydı?

3. [+643, -73] Zayıf vücutları öne çıkarmayı kesmeliyiz!

4. [+29, -1] İş yerinde de böyle. İş arkadaşlarınız “ay kilo vermişsin, bugünlerde iyisin, kendine dikkat etmen lazım, kilo almışsın değil mi” vs vs diyor… bazen kafalarında başka bir düşünceye yer kalıyor mu merak ediyorum

5. [+19, -3] İnsanlar güzellik standartlarına uymalılar, ünlüler, çok para kazanıyorlar, işlerinin bir parçası olarak vücutlarına bakmalılar vs diyor.. fakat kilo alan birine ‘kendine bakmıyor’ demek çok yanlış. İnsanlar farklı kilolarda, farklı boylarda olabilir

6. [+15, -4] Ailee gayet iyi görünüyor

7. [+13, -5] Dürüst olalım şimdi, Wanna One’da şişman ve çirkin biri olsa ona oy verir miydiniz? Kadın ve erkekler güzel suratları, seksi vücutları seviyor, bu yüzden çaylak gruplar vokalleriyle iz bırakmaktansa önce görselleriyle anılmaya çalışıyorlar. Güzellik standartları 90 kilonun güzel göründüğü şekilde değişseydi o zaman televizyonda 90 kiloluk insanları görürdük. Ailee Amerika’da çıkış yapmadan önce de zayıftı, o zaman onu diyete kim zorlamıştı? Bizim toplumumuzu suçlayamazsınız. 50 kilolarda kalsaydı iyi olurdu ama 40 kilolara kadar düştüğü için strese girdi.

8. [+10, -1] Adele Koreli olsaydı tombul komedyen kadın muamelesi görürdü. Bazen o yüksek notalara çıkmak için karın gücü gerekiyor. Bugünlerde kendilerine şarkıcı diyen o kadar çok dansçı var ki.

9. [+9, -20] Bu şeyleri hep kadınlar söylüyor. Bir ünlü çıktığında “o kadar güzel değil, estetik yaptırmış, eski resimlerinden farklı” vs gibi şeyler söyleyenler hep kadınlar. Bir erkeğin kadın ünlüyü görüp “o kadar güzel değil” dediğini hiç gördünüz mü? Kadın idollerin haberlerindeki en çok beğeni alan yorumlar hep kıskanç kadınlara ait oluyor

10. [+8, -3] Tüm dünya güzellik saplantısına sahip, sadece Korelilere hasmış gibi davranılması sinirimi bozuyor

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+113] “Tüm dünya güzellik saplantısına sahip, sadece Korelilere hasmış gibi davranılması sinirimi bozuyor”

Kimse Koreliler kadar saplantılı değil ama. Batıda güzel olarak kabul edilmek için belirli bir yüz ya da kaş şekline sahip olman gerekmiyor. Çoğu ülke güzellik standartları konusunda çok daha özgür.

 

Kaynak: Netizenbuzz

8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
A-

Kesinlikle yabancı yorum haklı güzel olmak için beyaz tenli 50 kilodan az büyük gözlü olmana gerek yok her insanın bi güzelliği vardır Koreliler insanları ezince kendini iyi sanıyo herhalde valla hiç estetiksiz ve shopsuz mükemmel Koreli görmedim onlar sadece insanları yargılayan klavye delikanlısı konserlerde kamera onlara çevrilince gerçek yüzlerini görüyoruz

Jenjen

9. [+9, -20] Bu şeyleri hep kadınlar söylüyor. Bir ünlü çıktığında “o kadar güzel değil, estetik yaptırmış, eski resimlerinden farklı” vs gibi şeyler söyleyenler hep kadınlar. Bir erkeğin kadın ünlüyü görüp “o kadar güzel değil” dediğini hiç gördünüz mü? Kadın idollerin haberlerindeki en çok beğeni alan yorumlar hep kıskanç kadınlara ait oluyor Ben buna katılmıyorum ya erkekler karşılarındaki kızı güzelliklerine göre değerlendiyor gayette en azından Türkiyede gördüğüm kadarıyla erkekler kanka olunucak kız çıkılıcak kız muhatap olunmayacak kız gibi kafalarında gruplandırdıklarını düşünüyorum bana kalırsa erkek kız farketmez insanlar dış görünüşe önem veriyor genel anlamda eğer güzelsen rağbet görüyorsun ve bazı hataların… Read more »

xo

Kore’den fazla idol değil de ülkelerindeki podyuma binlerce manken çıkar. Hiç mi sinirleri bozulmuyor oyuncak barbi bebek gibi süslü, dümdüz ve belli bir kalıpta olmaya. Türklerde de var bu durum. Kalın dudak, geniş kalça iri göğüs vs. istiyorlar. Tamam dolgun dudak doğalsa yani erişilmez bir güzellik parçası. Sulli gibi. Ama kalemle, dolguyla, bardakla filan yapmayın ya çok sahte duruyor. Korelilerde de ince ve pembe dudak seviliyor. Suzy gibi. 90 60 90 ölçüleri sanırım her ülkenin güzellik standartı. IOI NaYoung gibi. Vs vs. Çok uzun konular ama iyi bir yüz ve iyi bir vücut mankenlerde olmalı sanatçılarda olması şart değil!!

Aswium

Aileenin göz yaşları neden içlerini sızlatmıyor

Duru

Tüm Dünya güzellik standartlarına sahip bunu biz de biliyoruz ama Kore’dekilerin daha katı ve rahatsız edici olduğu açık, bunu inkar edemezsiniz. İntihar oranlarının fazla olmasının en büyük nedenlerinden biri de bu.

Çağla

Ailee’ye birşey diyemem. Kadının vücudu çok iyi bence. Ben severim Ailee’yi. Ama CL baya kilo aldı. Nefsine hakim olması lazım ^^ Ama şimdi biraz daha kilo vermiş. Bence kadınlar için en ideal kilo 60 olmalı.

Ece

Senmi belirliyosun ideal kiloyu

stan talent stan pentagon

Nefsinden değildir, sanırım kendisi bir süredir iyi bir dönemde değil kendisini takip etmediğim için pek iyi bilmiyorum ama. Ayrıca kimse kimseyi kilosuyla beğenmek zorunda değil tabii ki, fakat yüzlerine vurmak zorunda da değiliz. Tabii ki idol olarak dans ettikleri için çok fazla kilo almamalılar hareketlerinin yavaşlamaması için vb. fakat bunlar sağlıksız düzeye gelince göze batacak şeyler ve bence sağlıksız duruma gelmediği sürece açlık grevine benzeyen diyetlere zorlanmamalı kimse. Ve not bırakayım; ideal kilo boyunuza göre değişir, ideal durumda mısınız değil misiniz bulmak için vücut kitle endeksinizi hesaplayabilirsiniz.

Yeni Yazılar