Benzer Yazılar

Big Hit, BTS’in Akimoto Yasushi ile işbirliğini iptal etti

Big Hit, BTS'in Akimoto Yasushi ile işbirliğini iptal etti

HABER: Big Hit BTS x Akimoto Yasushi işbirliğini iptal etmeye karar verdi “Şarkı listesini değiştireceğiz”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,557, -50] Aferin 👍

2. [+1,547, -52] Aferin. İptal etmeyi nasıl becerdiler bilmiyorum, ama kolay olmadığını biliyorum. Umarım artık Kore’yi temsil eden bir idol grubu olduklarını bilerek karar verirler..

3. [+1,342, -49] İptal etmeniz iyi bir karar. BTS’i dünyaya tanıtmaya devam edelim.

4. [+111, -5] Umarım şirket bu olay sayesinde bir anlaşmada önemli olan tek şeyin para olmadığını anlamıştır. Dünyanın zirvesinde yer alan bir gruba ev sahipliği yapıyorlar, buna değecek işlere sahip olmalılar. Bang Shi Hyuk her şeyi iptal ederek en iyisini yaptı, umarım bundan sonra kararlar verirken sadece kaç para kazanacaklarına önem vermezler.

5. [+108, -3] Bunun sebebini karşı tarafa açıklamak oldukça zor olmalı, buna rağmen oldukça hızlı bir şekilde iptal etti. Umarım BTS ilerde sağcılarla çalışmaktan uzak durur. Bu onların Japonya’daki işlerinin önüne taş koyabilir ama Big Hit’in uygun kararlar vermesini bekliyorum.

6. [+92, -4] BTS’in böyle harika bir fandomu olması beni kıskandırdı. Yanlış olan şeye yanlış demeleri beni şaşırttı. BTS harika üyelerden oluşsa da Koreli hayranlar gerçekten çok saygılı, bunu başaran da onlar!!! Aferin! Sağcı biriyle çalışmak kabul edilemez! Umarım BTS yükselmeye devam eder.

7. [+89, -3] Armyler, BTS’i sağcı bir grup olmaktan koruduğunuz için teşekkürler 🙂

8. [+82, -4] Big Hit, lütfen BTS’in emeklerini kirletme.. ㅠㅠ

9. [+72, -2] BTS hayran kulübü inanılmaz. HOT jenerasyonundanım ve bugünkü idol grupları hakkında hiçbir fikrim yok ama fandomların gruba karşı gelmesinin zor olduğunu biliyorum, özellikle bu işin ucunda bir Japonya çıkışı varsa, olay sağcılıkla ilgili ise.. Övgüyü hak ediyorlar! Umarım bu pozitif hayran kültürü büyümeye devam eder. BTS’in gözümdeki imajı da pozitif oldu ㅎㅎ iyi şanslar~

10. [+63, -3] Fandomun gücü gerçekten inanılmaz

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+106] Yabancı hayranların bu konuda sessiz kalması en iyisi, Koreli hayranların Japonlara karşı ne hissettiğini biz anlayamayız. Çok bilmiş davranmayı kesin. Kültürlerine ya da değerlerine saygı gösteremiyorsanız Koreli bir grubu desteklemeyin.

 

Kaynak: Netizenbuzz

10 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yakamoz

Yabancı yorumu KArmy için sayıp söven Türkiye’deki fanlarda dahil bir şey bilmeden boş yapan yabancı fanların gözüne gözüne sokmak istiyorum. Doğru olan buydu.

Ellinaa

Aynen bende aynı düşünüyorum. Söz konusu bizim veya digerlerinin meselesi olsa asla laf ettirmezler ama koreye demediklerini bırakmadılar

Seesaw

Tepki göstermekte çok haklılardı. Hepimiz hak verdik. Pdnim bunu yapmamalıydı. FAKAT. Bizim sayıp sövdüğümüz şey şu; Japonya şirketi farklı. Adamlar anlaşmış, şarkı kaydetmiş hatta belki albüm basımı bile başlamıştır. Bunların hepsini bir an da düzeltilme ve 2 günde karara bağlayabilme ihtimali yoktu Bighit’in.. ama o 2 günde bir tek binayı yakmadıkları kaldı… herkesler duydu her yere yansıttılar. Neler diyip ne tehditler ettiler(hazırdaymı is gibi) Bighit’in açıklamasını beklemediler 48 saat bile olmamıştı oysa. Bu çok mantıksız ve kesinlikle doğru değildi. +kesin bile değilken başladılar bu kadar hareretli yağmalamaya… Konuları amaçları sadece bu mesele değildi. Japon Army konusunda hep bir çekememezligi var… Read more »

Ellinaa

Sen nu konuda kızmış olabilirsin ama “geçmişte olan yaşanmış bitmis gitmis amma abartıyolar”falan diyip tarihlerinde yasadığı bu cirkin olayları alaya alan cok yorum gordum ben benim yorumum onlaraydı

yakamoz

Ben bu konudan dolayı onlara kızmadım zaten. Geçmişte yaşanan şeyleri hafife alıp saçma laf edenlere kızdım. Konuyu klasik Koreli tarzında, dünyanın sonuymuş gibi çocukların hedef olmasına sebep olacak şekilde büyütmelerine ben de sinir oldum ama belki bu kadar büyümeseydi ve şarkı albümde yer alsaydı çok daha zarar verici bir şekilde BTS etkilenebilirdi olaydan. Çünkü daha kesinleşmemiş bir olay bile bu kadar büyüyorsa o şarkı çıksaydı BTS e sağcı lakabını direkt yapıştıracaklardı. O yüzden bu şekilde bitmesi iyi oldu diye düşünüyorum.

goblin gelini lol

offff seni seviyorum bighit

Surmew-BTS

İnşallah Japon ARMY anlayış gösterir ve bu olay biter. K ARMY Japonya ile olan geçmişleri ve milli duyguları düşününce haklılar ama bazı şeylerde çok aşırıya gittiler, BIGHIT i protesto ederek BTS in albümlerini almamayı konserlere gitmemeyi vs söylediler, saçma sapan eski olaylar bile pann da açıldı ve şimdi istedikleri oldu ve resmen her şey de söz sahibi olmuşlar gibi oldu yani ileride güçlerini kötüye kullanabilirler saçma sapan şeyleri bahane ederek gene istemedikleri bir şey için protesto yapabilirler ya da istedikleri başka bir şey için protesto yapabilirler inşallah bu gerçekleşmez ve inşallah bu Japonca albümü alabilirler. Çünkü bitmiş bir şarkı ve… Read more »

Nana

Böylesi daha iyi oldu bu şarkı çıksaydı direkt yafta yiyeceklerdi japon yanlısı diye nereye gitsek önümüze çıkacaktı korelilerin ön yargılarını burada bilmeyen yok herhalde evet ortada verilmiş bir emek var ama milli konularda ne desek boş pek bize laf düşmüyor biz de milli hassasiyeti olan bir ülkeyiz ülkemize karşı kötü düşünceleri olan biri gelip en ünlü şarkıcılarımızdan birine şarkı verse ne hissederdik dinlemek ister miydik bu niçi gerekli diye düşünmez miydik bir de böyle bakmak lazım olaya

LemonadeMouth

Bence de doğru bir karar verdi BigHit 🙏🏻 yoksa tepkiler kat kat büyürdü.İşin kötü yanıysa emekleri boşa gitmiş oldu ve ben şarkıyı cidden merak ettim😅

suna

Umarım Oh My Girl meselesini de hallederler. Sırf çok duyulmadı diye sessiz kalacak değiliz

Yeni Yazılar