Benzer Yazılar

Big Hit, fotoğrafçıdan çalıntı yaptıkları iddiasını yalanladı

Big Hit, fotoğrafçıdan çalıntı yaptıkları iddiasını yalanladı

HABER: Big Hit, “BTS klibi ve albüm resimlerinin çalıntı olduğu suçlamaları doğru değil”

KAYNAK: Ilgan Sports via Nate

1. [+375, -17] Bunun çalıntı olduğunu iddia eden kişi geçmişte Big Bang ile çalışan biriymiş ㅋㅋ niye şimdi haberlere çıktığı belli oldu. Çalıntı şüphesi olan bir sürü şarkı ve albüm var ama bunun arkasındaki kişi her kimse çalıntı olduğu onaylanmayan bir şey için BTS’in haberlere çıkmasını istemiş.

2. [+279, -9] Fotoğrafçının kaybedecek bir şeyi yok. Big Hit yalanlasa bile çalıntı iddialarıyla haberlere çıkıyor ㅋㅋ

3. [+245, -8] Dünya starı olduğunda her türlü insan seninle anılmaya çalışır. Big Hit’in açıklamalarının hep açık olmasını seviyorum. Güçlü olun 💜

4. [+27, -0] Popülarite böyle bir şey demek

5. [+25, -3] YG’de çalıntı olan bir sürü şarkı var ama hiç haber yapılmadı ㅋ medya büyük şirketler tarafından kontrol edildiğini yine kanıtladı

Big Hit, fotoğrafçıdan çalıntı yaptıkları iddiasını yalanladı

KAYNAK: Naver

1. [+678, -50] BTS üzerinden ilgi çekmeye çalışan biri daha…

2. [+557, -59] Bu başka bir büyük şirketin işi mi? ㅡㅡ Bıktım artık. Lütfen sanatçılarınızın suç işlemediğine emin olun önce. Naver o şirkete yatırım yaptığı için mi böyle davranıyor?

3. [+346, -24] Medya BTS’in imajını lekelemek için ödeme almış bence, bariz belli..

4. [+286, -17] Böyle bir haber nasıl ana sayfada yer alıyor? Kaç para aldınız!!

5. [+91, -7] Bu suçlamaları yapan ilk kişi eskiden YG ile çalışan biriymiş. Muhtemelen çalıntı olduğunu iddia edebileceği BTS şarkıları aradı, bulamayınca da yıllar öncesinin klibini seçti.. amma uğraşmış

6. [+63, -4] Bunun arkasında YG’nin olduğunu düşünen tek ben miyimㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+61, -2] Naver hemen BTS hakkındaki negatif haberleri ana sayfaya taşımış baksanıza!! Ne kadar belli ediyorlar

8. [+55, -0] “Faucon bunu geçmişte Big Bang ile çalışmış Pierre et Gilles’ten öğrendi”

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+257] Komik olan ne biliyor musunuz? BTS/Big Hit’i dava etmek istemiyorlar çünkü abarttıklarının farkındalar 💀💀

 

Kaynak: Netizenbuzz

51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
gpleasure

yazayım burada da dursun…. Gerçekten YG sınırını aşmaya başladı. Çoktan aştı gerçi Bighit hala neden duruyor anlamış değilim(gerçi muhattaba almaması da iyi) Bu sanatçı daha önce YG sanatçılarıyla çalışmış ve seneler sonra böyle bir haber çıkıyor bakın ki BTS’in dünya turları, başarıları naver’da anasayfada bile yer almaz iken YG’nin 2.en büyük hissesinin sahip olduğu naver bu haberi anasayfaya koyuyor ve yanına blackpink başarı haberi koyuyor…. hala sektörde bunların olmayacağını düşünen saflar varsa bravo ama army saf değil hemde hiç. Çok şey görüp geçirdik çünkü. Birde utanmadan yg, bp fanlari sürekli army’e laf atıyor bizimle uğraşıyorlar diye.. Şaka gibi. Army napsın… Read more »

SURMEW-BTS

Gerçekten de çalıntıysa dava açsınlar ama açamazlar çünkü değil. BIGHIT gerekli açıklamayı yapmış. Doğru olanı söylemiş BIGHIT. Adam gitmiş yıllar öncesinin benzer fotoğraflarını gösteriyor. İnşallah attığı iftira döner onu bulur. Zaten Kore halkı ne olduğunun farkında. Ve ulan naver BTS VLIVE sayesinde sana o kadar para kazandırıyor, inşallah o kazandığın paralar sana yar olmaz. ARMY olarak gülmeye devam ediyoruz. İlahi adalet var ve ee ya da geç tecelli eder, kimse bunu unutmasın. Allah bilir comeback e doğru daha ne haberler göreceğiz, Allahın izni ile inşallah atlatacağız.

Yavhehe

Yahu biraz araştırın sonra ARMY’lere laf atın . Big Bang’le alakası yok konunun . Nyese niye hep comeback öncesi böyle şeylerle uğraşmak zorunda BTS ya .Rhat bırkaın çocukları
https://www.korezin.com/2019/02/25/fransiz-fotografci-bernard-faucon-btsi-eser-hirsizligiyla-sucladi-big-hit-entertainment-benzerligi-reddetti/
https://www.soompi.com/article/1306053wpp/big-hit-responds-to-accusations-of-plagiarism-in-btss-album-from-french-photographer

Nosp

Her şey ortada.. Neden bu kazar ezikçe davranıyolar hala anlamıyorum. Herkes kendi işini yapsa ve sanatçısıyla ilgilense keşke. Her şey açık ken de lütfen saçmalar yapmayın şurda. Tek ümidim Bighit’in karşı tarafa ve eli geçen herkese dava açması.

Mevy

Ben hiç bu kadar seviyesiz yorumlar görmemiştim gerçekten kaç yaşındasınız ya seviyeniz mi yok sizin doğru düzgün yorum yapamıyor musunuz ???? Fanwar çıkacak yine arkadaşlar salın bi ya. Karşılaştırmayın artık bp ve bts yi 🥵🥵 artık Türk netizenler koreli saygısız netizenlerden hiçbir farkınız kalmamış… Konu ne ara bp ye geldi onu da anlamış değilim konu bts ama yine alttaki yorumlar da bir şey yarıştırma 15 yıldan fazla kpop takip ederim böyle saygısız seviyesiz insanları ilk kez görüyorum YAZIK

Unknown

Artık yeni cypher çıkmalı çünkü epeyce bir malzeme geçti elimize seneler içinde 🙃

😏

Ne yani vıp fandomunda 12-18 yaş aralığı yok mu müziğin sanatın yaş aralığı mı var.Ayrıca armylerin bigbangle kıyaslama durumu yok tam tersine grubunu koruma var türk armyler LAV isimli arkadaşın seviyesiz yorumuna cevap vermiş haketmişte. Ne kıyafetlermiş bi bitmedi yıllardır BTS neler başarıyor kıyafette kıyafet abi şu müziğinin alt yapısı benziyor sözü benziyor deseler ama yok.Bts çıkış yıllarından beri exo ve bigbangle kıyaslanıyor bu yeni birşey değil ki yeni olan şey bts in bütün o aşağı çekme oyunlarının hepsini başarılarıyla halt etmesi.Hatta exo kokobop zamanında exo yada denmişti aynı şeyler, yg de çoğunlukla apop tan birşeyler alıyor kliplerine bunu kimse… Read more »

Ayla Özgül

Sanırım yorum bana yazılmış. Yaklaşık 2 haftadır burada BINGBANG “e nefret kusuluyor. Ve okuduğum zaman çoğusunun ARMY olduğunu gördum. Bu olayda da tekrardan BINGBANG e bağlanınca sinirlerime hakim olamayıp biraz abartılı konuştum sanırım.Fakat BINGBANG askere gittiğinden beri ARMYler BINGBANG e kafayı takmıs durumdalar. Neredeyse bütün haberlerin altında sizin devriniz bitti tarzı cümleler görüyorum. BINGBANG devri henüz bitmedi yalnizca askerdeler . Eminim sizin grubunuza da yapılsa siz de sinirlenirdiniz. Neyse ne kadar sinirli olursam olayım bu şekilde kücümsemem hataydı. Sözlerimden dolayı kusura bakmayın.:)

Fearless

Bu şeklilde yaklaştığın için ben kendi adıma teşekkür ederim özür dilemek büyük bir erdemdir herkes bu kadar erdemli olamıyor malasef yalnız burda ki durumu bb bağlayan biz değiliz kesinlikle sen nasıl ki bigbang adını duyup savunmaya geçtin bizde şu yukarıda ki lav nick nameli kişiye karşı bir savunmaya geçtik haklı olarak geçtiğimizi düşünüyorum konuyla alakasız olarak başka grupları ortaya atan oydu army arkadaşlar değil yani insanları kışkırtmasınlar yazdıklarıyla.Bizim fondomumuzun adını çıkardılar ama kimse durup dururken kimseye saldırmaz ve lütfen artık sürekli yaştan vurmayın her fandomda yaşı büyük ve küçükler vardır.

.

Abi sorunlu musun skandallara durmadan karışan senin grubun bunun Armyle ne alakası var. Grubunun nefret alması bizi ilgilendirmiyo ki son olanlar topluma açık bir şekilde yaşansı doğal olarak herkes de yorumladı bunu sadece army yapmadı. Bence siz bizi kafanıza çok takıyorsunuz bi salın bizi ve geçmişte sadece fanboy olan grubumu.

🙏

Bts üyelerinin çoğunun biasları bigbang ten, billboard röğortajlarında dahi bahsediyorlar hala bts ten V en sevdiği şarkı denilince daesungın şarkısını demişti dansını dahi yaptı keza diğer üyelerde öyle.Herkeste şu algı var bts ilk yıllarında bigbange hayrandı ama şimdi değilmiş gibi düşünülüyo ama bts takip eden hala nasıl bahsettiklerini bilir.Senin söylediğinin tersine bts ile kpopu tanıyan arkadaşlarım bts bigbangten bahsedince araştırdı ve şimdi müzik listelerinde nerdeyse bigbangin bütün şarkıları var.Sadece 3 4 tane kendini bilmezin yorumunu görüp önyargılı olmamak lazım. Asıl benim anlamadığım bigbangte çıkış yaptığında yg büyük bir şirket değildi yani şuan bts e söylenen şey bigbangede söyleniyodu.İnsanlar asla bigbangin… Read more »

Bashenng

Öncelikle eski bir VIP’im.Ama her iki grubu da tanır ve dinlerim.Seversiniz ya da sevmezsiniz iki seçenekte size kalmış.En ufak bir olayda benim grubum diğer gruptan daha iyi diğeri işe yaramaz kafası cidden fazlasıyla komik ve acınası.Sevmiyor musun?Dinlemezsin olur biter.Sonuçta kimse lütfen beni dinleyin diye kimse yalvarmıyor.Buraya gelip kendinizi yüceltip diğer grubu yerin dibine sokmak size ne kazandırıyor anlam veremiyorum.Her iki grupta kendilerini yeterince kanıtlamış yetenekli gruplar ve bence bu inkar edilemez.Burada gelip yok o benim grubumun kıyafetlerini kopyaladı,yok o benim grubum üzerinden medya oyunu yapıyor düşünceniz cidden garip.İki grubunda birbiri üzerinden bir çıkar sağlamak için fırsat kolladığını düşünmüyorum.Son dönemlerde rahatsız… Read more »

Hello bitches

İşte, haberleri çıksın diye BTS üzerinden prim kasan biri daha. Soyunuz ne zaman tükenir muhtemelen? Ha, bu arada bazı çomarmyler Big Bang’e laf atmayı kesin. Onlar Big Bang diye yazılıp Kings diye okunan grup çünkü .

Dangit

Artık osursanız bile yg’yi suçlu bulacaksınız, bazen fanlar cidden komik oluyorlar

Ayla Özgül

Konu ne ara YG ‘ ye geldi. Ne ara BINGBANG ve BLACKPINK e geldi ben de anlamadım. Armyler artık nereye saldıracağını şaşirdilar cidden. Bi ara sadece EXO’ydu dertleri şimdi bütün gruplar.

use your brain

Derdimiz Exo muydu :D:D
Grubundan çok BTS takip eden fandomu mu dert edeceğiz 😀

Ayla Özgül

VIP’lerle ARMY’ ler neden kavga ediyor cidden .Konunun BINGBANGLE bir alakası yok ki. Aptal bir netizen atmıs ortaya BINGBANGI bizimkiler de sazan gibi atlıyor. Şakamısınız bir fotoğrafçının itirafıyla BINGBANG ne alaka ? Ha bu arafa ARMYler gidin grubunuzu 3.jenerasyonla kıyaslayın. EXO , GOT 7 , MONSTA X , WINNER , IKON…. BINGBANG kıyaslanabileceğiniz bir grup değil. Sektördeki 13 senelik bir gruptan bahsediyoruz. Her jenerasyon kendi arasında kıyaslanır. Bir SUJU , TVXQ felan olsa neyse de BTS ile BINGBANGi kıyaslamanızda gerçekten komik.Bi ara EXO ile yarısıyordunuz noldu şimdi sıra BINGBANG de mi ? VIP’ ler karşinızdakilerin 12 -18 yas aralığinda olduğunu… Read more »

Mevy

Açıkcası senin şuan yaptığın da yanlış… şuan sende bir övünme içerisindesin. Bts yi de fena küçümsemeye çalışmışsın. Hiç bir fandom da değilim ama yorumlarınız gerçekten sıktı tek senin yorumundan bahsetmiyorum. Yok bp bts yi geçti yok geçmişte bu oldu yok armyler küçük VIP ler büyük yok o onu kopyaladı yok…. konu başka başka sürekli neden kendi grubunuzu övüyorsunuz.. ayrıca sen madem çok büyüksün neden yorum yapma gereği duyuyorsun muhattap olma.. valla yeter ya fanwar çıkmasın dedikçe neler çıkıyor

Ayla Özgül

Yaptığım elbette doğru değil. Fakat Armyler sınırı sence de aşmadı mı ? Sektörde ki bütün gruplara salladılar. Sektorde ki 25 30 grubun müziklerini dinlerim neredeyse . Army dısında hiçbir fandom bu kadar değil.Grubu kücümsemedim. Başarıları ortada ama eğer bir sekilde bu sektöre atılmış herkes başarılı ve yeteneklidir. Ne bu Armylerde ki benim grubum en üstü çabası ?

Mevy

Sizi anlıyorum her fandom da çürük var bts şuan çok popüler diye biraz fazla çürük var.. ama onlara aldırmayın.. ben çok army gördüm diğer grupları destekleyen seven saygı duyan… mesela önceki yorumunuzda sizde bigbang ile böbürlenmişsiniz işte yanlışa yanlış ile gitmek.. teşekkür ederim saygılı cevap için ayrıca ☺️☺️

b

bu da sözde bir şeyler söyleyecek çaktırmadan laf sokacak ama becerememiş hebeled hübele ne diyorsun teyze. konuyu bigbange getiren kendileri çalıp söyleyen bangtanı küçümseyen kendileri gelmiş hala neyin muhabbetini yapıyor azcık hatayı da kendinizde arayın ya army şöyle army böyle army 12 yaşında.s.s buna kendinde inanmıyorsun ama neyse teyzem üzülme. kimse burada armut toplamıyor gruba bir şey söyleniyor karşılığı alınıyor army şu an kpop fandomlarında başı çekiyor diye ne bu army birini öldürmüş tavırlarınız hepiniz şu dönemlerden geçmediniz sanki azcık bi kendinizi görün ya

Ayla Özgül

Söylemek istediğim şeyleri gayet açık şekilde söyledim. 9 senedir kpop dinliyorum şahsim adına hicbir zaman hicbir grubu birbaşkasıyla kıyaslamadım.O sektörde ki herkes başarılıdır. 10 saniyelik bir sinirle yazdığım seyler. Grubumuz 2 3 haftadir oldukça nefret aliyor ve bilin bakalım çoğu nefret yorumunu hangi fandom yapıyor ? Sizin grubunaza yapilsa siz de aynı tepkiyi verirdiniz .Tabi yine de yapmamam gereken birşeydi.

Mevy

Teyzem dedin ya güldürdün allah seni ne yapmasın dkfmxkcmxk sadece hırslanmadan karşıya saldırmadan yorum yapmak istemiştim ama teyze oldum olsun fkfmck

Ayla Özgül

Yalnız Teyzem lafı bana söylenmişti. Üstüne alınma burada ki teyze benim 😂😂

Lav

Kör Armyler saflarını almışlar. YG medya oyunu yapıyormuş of ne zeka ama. Bilmesek Bighitin zamaninda BIGBANGle medya oyunu yaptığını, kendi şarkılarını reklam olarak koyduğunu, BBnin sahne kıyafetlerini konseptlerini kopyaladığını, satılmayan biletlerine satıldı dediğini işte o zaman inanacağız YGnin medya oyunu yaptığına. YG en az medya oyunu yapan şirket bunu aptal olmayan herkes bilir. Hele BB gibi kendini ispatlamış sanatıyla var olmuş bir gruba laf atmak da ayrı bir cahillik. Blackpink BTSi geçiyor ve bu armyleri kudurtuyor. Evet armylerin tabiriyle ve ağzıyla konuşunca bunun adı kudurtmak oluyor. Sabahtan beridir orada burada salliyorlar Ygye. Demek bu kişi Rihanna ile çalışsa Rihanna da… Read more »

stunnn

k ö r s ü n v e a p t a l

haberin bb ile alakası yok bunu bile algılayamamışsın

kpop

Daha yorum yapmayı bile beceremiyorsunuz, anca hakaret anca iftira. Ayrıca youtube izlenme sayısında geçti diye ‘Black Pink BTS i geçti, geçiyor ‘ demeniz çok çocukça, yarış atı mı bunlar Allah aşkına, futbol takımı tutar gibi grup tutmayın, holiganlaşmayın ve sizin eskiden “herşey izlenmeler değil” ” izlenmeler önemli değil ” dediğiniz youtube izlenmeleri ne kadar da önemli olmuş şimdi. Bütün fandomlar da bakıyorum bi sadece ARMY önemsiyor dedikleri youtube izlemelerini önemsiyormuş meğersem.

Fearless

Yav he he yg asla medya oyunu yapmıyo bilmesek yutturacan yg kadar medya oyunu yapan başka bir şirket daha yok.Bp ve Bts sürekli yarıştıran sizsiniz sorsan army’ler çekemiyo oluyor burda konu ne bp ne bb konuyu buraya getiren yine sizsiniz 🙄🙄

Believeinyourgalaxy

BTS sizin gruplarınızdan daha başarılı olduğu için yine orada burada havlamaya başlamışsın. BTS Bigbang’in kıyafetlerinden mi çalıntı yapmış sksksjskskd dünyanın etrafında döndüğünü düşünen biz değiliz sayın YGstan. Siz önce kendi küçük dağları biz yarattık havanıza bakın. Evet evet hiphopı siz icat ettiniz Allah aşkına susun artık

?????

Sen kim köpeksin ki BIGBANG gibi bir grubu küçümsüyorsun lan yaratık? Senin grubun agu bugu derken o adamlar sahnedeydi senin grubun BIGBANG sunbaemiz rol modelimiz çok seviyoruz derken kalp kusuyordunuz inşallah onlar gibi olurlar BIGBANG efsane,kraaal diyordunuz ne oldu da böyle oldunuz birden? Yerinizi bilin benim grubuma dil uzatıp durmayın artık s*çarım bacağınıza he

YETER

Yaşını gerçekten merak ettim. Bu lafları böyle kolay söyleyebiliyorsun heralde bir yerden okumuşsun da bu kadar kolay konuşabiliyorsun. Senelerdir bu sektördeyim BB hayranıyım aynı zamanda Bangtanın da hayranıydım. BigHit’in medya oyunu yapmayı bırak üyelerini doğru düzgün giydiricek parası bile yoktu. Hala hatırlıyorum o zamanları. BB çok popülerdi o zamanlar herkes BB’in hayranıydı doğal olarak Bangtan da onların hayranıydı bunu hep belli ediyolardı zaten bomblarda dansını yaparlarken ve bir sürü şey. Sonradan nedense Bangtan popüler olduğu zaman ve kpop kralı denmeye başlayınca YG nin diger idolleri uğruna Bangtanı kullaninca Onlarda BB kullandı gibi saçma bi kudurma şekli başladı. YG Never’ın en… Read more »

^^

👏👏👏

???????????????????

Geldiğiniz,geçtiğiniz yolları ve size o yolları en başında açmış kişilere orada burada sayıp sövüyor senin fandomun farkında mısın hemde durduk yere,hiç alakaları yokken? Kolay kolay ses çıkartmayan kendi halinde takılan VIP fandomunu bile deli ettiniz. Amerika,Grammy,Youtube izlenmeleri,albüm satışları vs çok önemli şeyler gerçekten aynen devam böyle böyle popülarite köpeği olmuşsunuz alayınız. Grubumun şarkısını ben seviyorum dinliyorum ki bu bana yeter demek yerine tıpkı BP fandomuna sürekli yurt dışı başarısı sunuyorsunuz vs. diye bilmem ne diye dalga geçerek saldırdığınız gibi sizde sürekli yurt dışı başarısı sunuyorsunuz. Grubunuz popüler olduğundan beri herkes prim kasıyor üyelerinizin üstünden sizde ayy ya çok güzel bilmem… Read more »

Ei

Şu sektörde BTS kadar medya oyunu yapılan başka bir erkek grubu yoktur. İğneden ipliğe her şeyleri başkaları üzerinden kuruldu. Kim kör bilemiyorum

Q

kusura bak ya da bakma ama allaha çok şükür hiçbir zaman medya oyunu yapan taraf biz olmadık zaten öyle bi gücümüz de yok medyaya karşı bi taraflarınızdan uydurup gelmeyin ayrıca blackpinkin btsi geçtiği tek platform YouTube kendinizi kandırmayın artık jdjsjsjd elaleme böyle rezil olmak jsjsjqjskqksks olan şeyi söylüyoruz niye ağlattı sizi bu kadar. sadece kendi tarafından kabul gören fandom skskskskwj ben buna çok gülerim işte skskskskwj o yüzden ağzınızda salyayla dolaşıyorsunuz etrafımızda:( uwu biraz daha ağla nisan ya da mayısta cb yapıyoruz izle izle ağla😘

😎

Blacpinkin zaten kaç tane müzik videosu var ki az olduğu için blinkler deli gibi stream yapıyo eee bide az olunca kıymetli oluyo o da zaten ayrı bi komedi😄Reymen Aleyna Tilki … de youtube çoşuyor ama ne yazıkki dünya starı değiller🤗

Fearless

Valla doğru diyon zaten toplan 9 10 şarkıları var gidip gelip aynısını dinliyolar tabii ki hepsi 300 milyon üstü olur bizim gibi tonlarca şarkıları yok ki zavallıların

xdxdxd

Ayy yazık kıyamam ya 😀 Lan şirket sizin grubunuzu para makinesi olarak gördüğü için ve grup şuan popüler olduğu için ekmeğini yiyor bunun o yüzden köpek gibi çalıştırıyor grubu sizde bununla gurur duyarak ihihi çok şarkımız var,performansımız var diyorsunuz harbiden salaksınız 😀

Fearless

Önemli olan çok şarkı ya da performans değil. Bunu çıkaracak kafa nerden geldi anlamadim. Bts çok şarkı çıkardığı icin bu kadar başarılı değil.Sürekli bp izlemesi ortaya attığınızdan bizim bu cümlelerimiz.O size çok batan popülerliği de oturduklari yerden kazanmadılar. Başarılılar çünkü yaptıkları işin en iyilerindenler. Tutup da çamur atacak yüzü kendinizde nasıl buluyorsunuz anlayamiyorum. Şirketin tek grubuydu şimdiye kadar tabii ki heryere bangtanı gönderecek. Popüler bir grubun programı tabii ki dolu olacak txt çıkışından sonra dinlenebilecekler. Bighit’ide sürekli kan emici olarak anmayın çocuklar şikayetçi olsaydı kontratı tekrar yenilemezlerdi. Bts gibi bir gruplada gurur duymayıp napacağız ki sen söyle 🙄🙄

🤣

Gerçekten çok komiksin.Blacpink ne ara nee şekilde bts i geçti🤤 Daha geçen gün bts satdyum turuna çıkıcağı duyruldu.Bir stadyum 90.000 kişi tamamladığıturd da 1.9 milyon kişiyle buluştu .Blacpink ise kuzey amerikada daha yeni konser vericek daha adım atıcak ve 6 şehirde 60.000 bilet i satıldı haberi yapıldı.Aradaki everest tepesi görebiliyosun dimi kör değilsin.Karşılaştırılcak seviyede dahi değiller daha.Ayrıca kopya yaptı bigbang üzerinden prim yaptı dediğin grup şuan dünya starı grammy de bile en çok bahsedilen grup milyonlarca insan salak bi siz akıllısınız bi siz aydınlanmışsınız ermişler sizi🤣🤣🤣🤣

😆😆

Şuan kendini rezil eden sensin blackpink ne ara hangi dünyada bts i geçti kafanın içinde ne kurdun öylede gözüne perde indi🤣Daha geçen gün bts in stadyum turu duyruldu.90.000 kişilik stadyumlar nerede blackpinkin kuzey amerikada 6 şehirde 60.000 bilet satması nerede….Aradaki farkı görebiliyo musun.Bts başlattığı turda 1.9 milyon kişiye ulaştı.Albümleri milyonlar satıyo.Bunları göremiyo musun arada everest var.Blackpink başarılı fakat bts ile karşılaştırılcak seviyeye gelmedi.Ayrıca Aleyna tilki de youtube ta çoşuyor ama bir dünya starı değil🤣Yani adamlar grammy de sadece bi ödül sundu gecenin ismi oldu en çok behsedilen oldu görün bunları görün yok kopyacı yok zamanında prim yaptı milyonlarca kişi kopyacıları… Read more »

Lululululu

Güzel şaka
Dipnot: Okuduğunu anlama çalışmaları yapmanızı tavsiye ederim

??????????????

Lavcım o kadar haklısın ki o yüzden hiç cevap verme bu delilere. Şuan oldukları yere çok güveniyorlar o yüzden gelen geçen herkese sallıyorlar ama bilmiyorlar ki bu ego ile orada çok fazla duramayacaklar bilmiyorlar ki popüler olmak ile efsane olmak arasında koca bir fark var. Grupları ünlü değilken onlar çok daha iyisini hak ediyor,BIGBANG’i çok seviyorlar keşke bir moment görsek diyorlardı ne zaman ki grup tanındı o zaman ego kasmaya başladılar ki bu çok komik çünkü nereden geldiklerini unutan diğerlerini aşağılayan bir budala topluluğu oldular. Birde biliyorsundur belki başka bir grup BTS’in kırdığı rekorları kırınca bunlar deliriyor o gruba sövüyor… Read more »

Alara

YG kadar medya oyunu yapan bir şirket daha yok. Amerikalı şarkıcıların konseptlerini kopyala yapıştır yapan onlar, satılmayan biletleri satıldı gösteren, şişirdikçe şişiren onlar. Naver zaten YGye çalışıyor.

Kraliçe2NE1

Keske sadece fotograf calmıs olsalarSLMDLEMDLSMDLDMXLSXMSLDMDLMDDPDMDLDMSLDMSLDKSLD bundan üc dört sene önce geri dönüs yapmıslardı ve sahne kıyafetleri Bigbang’inkinin TIPATIP AYNISIYDI,o zamanlar az sövmediniz simdi popülerler ya baslamıslar yalanmaya

Mevy

ben kpop da birbirinden farklı grup görmedim.. hepsi birbirinin devamı gibi.. mesela örnek vereyim 2ne1 ile sürekli bp yi kıyaslıyorlar ya da bp ile itzy i tarz olarak giyinmeleri olarak hepsi aynı yani anlatabiliyor muyum.. bigbang dan önce de farklı gruplar vardı belki bigbang de birilerinden ilham almıştır bu ne düşmanlık gerçekten….. çalmak ayrı şeydir ilham başka bir şeydir.. çok zekisin

Kraliçe2NE1

He he ilham almıslar devam kendinizi kandırmaya lanclsncldnxksnxksnxksnxksndksndksnxkznxnsnxkz bariz bir sekilde bigbang cakmacılıgı yaptılar kpop sektöründe bigbangi idolü olarak görmeyen mi var bigbang sunbaemizi cok seviyoruz deyip deyip götürdüler trilyon tane seyi akndlsmxlsmxksmxkzmxkzkz skandallarımızla mutluyuz siz de kabullenseniz keske sırt cevirmekle olmuyo gercegi cok iyi biliyorsunuz cok degil iki sene sonra bu asırı ve gereksiz pohpohlanmalar yerini akılcılıga bırakınca göreceksiniz hanyayı konyayı iple cekiyorum o günleri keyifle geriye yaslanıp izlicem kaosları simdi baska yerde aglayın yallah apkclsmxlskxlskxlskxlskxkskx

Hahaha

Başka fandomların bigbangin kaoslarını izlediği gibi mi. yg nin apoptan aldığı şeyler neydi ilham mı kopya mı.Dikkat edeesen yg diyorum çünkü kıyafet konsept fatograf çekimi gibi şeyleri şirket yapar bunun için sanatçı şuçlanmamalı.Bts şuan bile bigbangten bahsediyor ve başarılarını azimlerini kendilerini örnek görüyorlar.Anlatsana götürdükleri trilyon tane şeyi.Sırf bts bigbangi rol model gösterdi diye kopyacı oldular.Hadi desen şu şarkının alt yapısı aynı sözler aynı desen hak verir eser hırsızlığı derim ama yok öyle bişey.Bts bigbange kendinlerine idol görücek kadar saygılıyken ayrıca bigbang te idol görülücek kadar karakterliyken senin saygıdan ve karakterden noksan olman ayrı bi ironi

Mevy

Aynen her şey bigbang yaptı kpop da tüm gruplar özendi çaldı.. hele bts offf resmen bigbang e özenerek resmen skandal yarattı.. ne suçtur birini sevmek ya da ilham almak ya da özenmek.. Sana laf anlatacağıma susarım çünkü bıktım aynı şeyleri konuşmaktan.. hep aynı cümleler hep aynı tartışma öf.. ayrıca bu habere bigbang sadece fanwar çıkartılmak için konuldu ve başardılar 👏🏻👏🏻👏🏻 Bir de dalga geçtiğini sanıyor ya hahahah

b

hay sizin batsın kıyafetiniz ya ne kıyafetmiş üzerine 5000 skandalınız çıktı hala akıllanmadınız ruh hastaları sizi

Kraliçe2NE1

😚

Yeni Yazılar