Benzer Yazılar

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

HABER: [ÖZEL] “Nazi şapkası BTS RM’nin kişisel eşyası değil”

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Naver

1. [+4,707, -277] BTS ıstırap çekiyor..

2. [+2,877, -99] Japonya dört yıl önce yaşanmış, hakkında özür dilenmiş ve silinmiş bir meseleyi tekrar gün yüzüne çıkarıyor. Neyi amaçladıkları belli ㅎㅎ 21 yaşındaki idollerdi sadece, bunu bilmedikleri için, belki de aptal oldukları için bile nefreti hak ediyorlardı, ama hatalarının farkına varıp özür dilediler. Daha ne yapmalarını istiyorlar? Hatasız insanlar olarak yeniden doğmalarını mı? Zamanı geri döndürmelerini mi? Daha ne yapılabilir? Özellikle de yükselen güneş bayrağıyla konser veren diğer sanatçılara karşı bu kadar hoşgörülü davranılmışken?

3. [+2,593, -104] Japonya’dan alınmış, kopyala yapıştır yapılmış haberler yerine bu haber gibi gerçeği anlatan haberlere ihtiyacımız var. Japonya şu anda Hallyu’nun lider gruplarından birini alaşağı etmek için bizi Nazi olmakla suçlamaya çalışıyor. Kendilerini savaş mağduru olarak gösterdiler, durum çok kötü. Bizim medyamız bir araya gelip ülkemizin gururunu korumalı, Japonya’yı tüm dünyaya ifşa etmeli.

4. [+2,280, -195] Bir sürü dekor ve aksesuar kullanılan bir fotoğraf çekiminde çıkış yapalı bir yıl idol olmuş bir grubun stiliste karşı gelip “Hayır, bunu giyemem” demesi nasıl beklenebilir ki… Cadı avı yetti artık.

5. [+423, -6] Bu olay yaşandığında dergi sanatçının suçu değil, stilistin suçu demişti, o dergiyi kaldırıp özür dilediler. Temiz bir şekilde halloldu. Niye eski bir meseleyi yine gün yüzüne çıkarıyorlar, amaç ne? Özür için mi? Korelilerin sağcıların sözlerine uymasına daha da şaşırdım, onların istediği bu zaten

6. [+269, -10] Japon sağcılar anti-Kore protestolarında hala yükselen güneş bayrağını kullanıyor, Yahudilerle bir olmuş BTS’i nazi olmakla suçluyorlar, ironiye bak.. Korelilerin de bu durumda BTS’i eleştirmesi ironik..

7. [+406, -27] Korelilerin yorumları daha çok korkutuyor beni. BTS’ten nefret etseniz de şu an zamanı değil.. BTS bias grubunuz olmasa bile yanlış bu..

8. [+222, -5] Millet, dergi zaten RM’nin bununla ilgisi olmadığını söyleyip o ayın dergisini kaldırmıştı. Sağcılar BTS’i alaşağı etmek için bunu gün yüzüne çıkardı ve hepiniz yiyorsunuz.

9. [+204, -5] Çok sinir bozucu ya, bunların hepsi kaldırılmıştı, özür dilendi, niye tekrar medyada? BTS’i alaşağı etmek için bu kadar çok mu isteklisiniz?

10. [+155, -2] Japon antilerin BTS’i alaşağı etmek için yarattığı bir skandalın işe yaramasına şaşırıyorum.. BTS’in imajını lekelemek, onları özür dilemeye zorlamak için her şeyi yaparlar.. bahse varım skandal çıkaracak şeyler bulmak için tüm yılları iyice araştırmışlardır, geceleri gözleri kan çanağına dönene kadar.. bunu gözlerimle gördüğüme inanamıyorum. BTS statüsünde biri nasıl savaş yanlısı olsun..?? 90’lı yıllarda doğmuş Koreli idollerin Nazi olması nasıl bir mantık….

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

HABER: BTS temsilcileri, “Savaşı, atom bombasını, Nazi’yi desteklemiyoruz.. incittiklerimizden özür dileriz”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+183, -18] Bu harika bir açıklama olmuş. Sağcılardan değil mağdurlardan özür dilemelerini, ‘atom bombası tişörtü’ yerine ‘üzerinde atom bombası resmi olan tişört’ demelerini, atom bombasından sadece Japonya’nın değil Kore’nin de etkilendiğini söylemelerini sevdim. Ayrıca bu sanatçının değil daha dikkatli olmadığı için şirketin suçu dediler.

2. [+162, -13] Lütfen bu grubu destekleyin, Japonya’nın sözlerinden korkmamızı gerektirecek bir şey yok. Dünya Kore’nin yaralı tarihini öğrensin.

3. [+148, -16] Aferin Big Hit!! Gerekli şeyleri açıklayıp gereken özrü de verdiler. Daha dikkatli olmadıkları için kendilerini suçlamaları, sanatçıyı suçlamamaları gerçekçiydi. Destekliyorum.

4. [+21, -3] Bunlar gerçek değildi, Japon sağcılar uyduruyordu. BTS inanılmaz, fighting!

5. [+19, -0] Ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum. BTS’i siyasi kavgalarda kullanmayın artık. Lütfen onları destekleyin, rahat rahat müziklerini yapsınlar.

6. [+19, -3] Temiz bir açıklama

7. [+16, -3] Bir şirket olarak söylemeleri gerekeni söylediler. Atom bombasının Koreli mağdurlarından da bahsetmeleri en çok hoşuma giden şeydi. Dünya haberleri BTS’i Nazi ile anarken Big Hit’in hiçbir şey söylememesi kesinlikle olmazdı. Açıklama olmasaydı hayranlar ne kadar uğraşırsa uğraşsın BTS nefret alırdı.

8. [+15, -2] BTS’in bundan zarar göreceğinden korkarak duygusal stres yaşamıştım, şimdi rahatladım

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

HABER: BTS Jimin, “Hayranlarımız şaşırmış ve endişelenmiş olmalı.. kalbimi acıtıyor”

KAYNAK: Yonhap News via Nate

1. [+145, -6] Jimin’in hayranlarına olan sevgisi asla değişmiyor. Nazik kalbini görmek harika~

2. [+136, -6] Sorun değil..

3. [+135, -7] Bir yıl önce giydiği tişörtü sorun etmek aşağılıkça bir hareketti.. umarım Jimin kendini suçlamaz ㅜㅜ

4. [+20, -0] Kalbim acıyor dedi ama özür dilemedi, çünkü özür dileyecek bir şey yok!!

5. [+16, -0] Jimin-ah, kendini suçlama, turun devamında başarılar

KAYNAK: Naver

1. [+2,035, -26] BTS’in geçtiğimiz günlerde yaşadığı stresi düşününce üzülüyorum ㅜ güç bulun, sizi destekleyen ve koruyan Armyler var

2. [+1,062, -12] Bugün çok çok sıkı çalıştınız ve iyi iş çıkardınız, eminim özellikle Jimin çok zor zamanlar geçirmiştir ama kendini üzme, güç bul. Seni hep destekleyip seveceğim.

3. [+833, -8] Jimin’imiz zor zaman geçirmiş olmalı.. senin için zorsa bizim için de zor, hep birlikte güç bulalım!! Daha iyi günler gelecek~~~

4. [+529, -6] Senden güç bulduk.. şimdi sana güç verme sırası bizde. Hep gururluyuz ve müteşekkiriz.

5. [+396, -11] Abuk subuk iddialardan ötürü amma kalp kırıldı. Lütfen turunu güzelce tamamla!

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdiBig Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

HABER: BTS, Twice sağcıların iknalarına rağmen Oricon’da birinci

KAYNAK: Newsis via Naver

1. [+865, -29] İlk defa yabancı sanatçılar bunu başarıyor, inanılmaz!! BTS çok sıkı çalıştınız, güç bulun, sizi seviyorum. Ne kadar gürültü çıkarırlarsa çıkarsınlar sizi engelleyemeyecekler, ne olursa olsun siz efsane olacaksınıze

2. [+524, -6] Koreli şarkıcılar zor zamanlar geçiriyor~ ㅠㅠ BTS ve Twice 1 numara olmanızı tebrik ederim~

3. [+230, -9] Sağlıklı olun, turunuzu güzelce tamamlayın, 1 numara haberi çok mutlu etti beni.. fighting

4. [+135, -7] BTS fighting!!

5. [+110, -2] Trendlerin önüne geçemezler!!!^^♡

Big Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdiBig Hit resmi açıklama yaptı + stilist BTS Nazi şapkasına açıklık getirdi

HABER: BTS siyasi intikamın üstesinden geldi.. Tokyo onlara bayılıyor

KAYNAK: Seoul News via Naver

1. [+393, -1] Japonya bir ülkenin kendi kurtuluş gününü kutlamasını anti-Japonya politikası olarak görüyorsa bunun gerçek anlamını bilmiyordur. Lütfen BTS’i siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.

2. [+215, -18] Japon hayranlardan özür dilerim ama BTS’in bu turdan sonra bir daha Japonya’ya gitmesini istemiyorum ㅠ

3. [+192, -0] Konser salonunun dışında bir tane sağcı adam vardı, protesto yapıyordu, çok gürültü çıkardı ama Armyler ona bakmadı, yanından geçenler bile bakmadı.. komedi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

4. [+104, -0] Kıskandım ♡♡ Umarım Japon hayranlar eğlenir, onlara çok sevgi verir ve iyi zaman geçirirler~~

5. [+15, -0] Japonya’nın özür talep etmesi ama Japonların BTS’e bayılması komik ㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+10, -0] BTS Tokyo dome’u alt üst etti, sağcılar bundan korkuyordu zaten.. duyduğum en yüksek hayran çığlıklarıydı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+179] Özrün tamamı:

Papercrown çevirmiş, fandomun çok güvenilir bir çevirmeni. Özür beni çok memnun etti.

 

Kaynak: Netizenbuzz

 

 

5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

RM evladımın MONO albümü 90 üklenin itunes listesinde birinci oalrak bu sayıya ulaşan ilk Koreli sanatçı oldu.
Airplane pt 2 Japonca single ORICON da 1. oldu. BTS in 2!3! Şarkısı itunes ta 31 ülkede 1. oldu. BTS 50 bin Japon ARMY e karşı bugün TOKYO DOME da çok güzel bir konser verdi. Onlarla gurur duyuyorum.

mihi

BAYILIYORUM BU AİLEYE B A Y I L I Y O R U M ! BTS, ARMY ve Big Hit… Mükemmel bir şirkette bulunan mükemmel bir grubun mükemmel hayranları. I Purple You… 💜💜💜

SURMEW-BTS

Canlarım benim,pislik antiler tamamen BTS in dibe çökmesi içn çok uğraşıyor ama inşallah bunu başaramazlar, ta 2014 yılında BTS in henüz 1 yıllık çaylak oldukları dönemde stilistin verdiği şeyleri giydikleri için hedef olması ve nefret yorumu yapılması korkunç kaldıki, stilist özür dilemiş, dergi kaldırılmış daha ne olsun. ve Jimin in nerdeyse 2 sene önce giydiği tişörtün olay olması, ve Jimin tişörtü Japonya da giymedi ayrıca hediyeydi ve üstüne gömlek giymişti ama terleyince çıkardı ve Burn the Stage de görülmüştü ama şimdi olay oldu, zaten tasarımcı ve hediye eden özür diledi. Seo Taiji kıayfetleri nazilerle alakası yok, Kore eğitim sistemini eleştiriyor,… Read more »

Tugba

Bu olay fazla gereksiz uzadı.Alt tarafı bir müzik grubu siyasi meselelerin önüne atılmamalı zaten.Bu olaylardaki en çirkin şeyler korelilerin yorumlarıydı zaten.Japonya-Japonlar ayrımını iyi şeylerde çok iyi yapıyorlar ama atom bombası konusunda bu ayrımı yapamamaları çok iğrençti.

Don't Overreact...

Cidden konu çok boş bir şekilde uzadı ve grubu aşağıya çekebilmek için herşey yapildi. Hayir yani tişort neyse ama şapka, cidden? Yinede BTS şuan japonya’da çok iyi bir durumda ve umarim etkilenmezler. Kore ve japonya arasinda siyasal bir piyon olarak gozukmeleri cok adaletsiz…

Yeni Yazılar