Billboard BTS tişört ve Japonya tartışmasını haber yaptı

HABER: Amerika’nın Billboard’ı bildirdi “BTS’in Japonya şovunun iptal edilmesi Jimin’in atom bombası tişörtü giymesi”

KAYNAK: Donga Ilbo via Nate

1. [+3,181, -26] BTS yurtdışında çok nüfuzu olan bir grup. Japonya BTS’e sataşmaya devam ettikçe insanlar merak edip neler olduğunu araştıracak.. Japonya bununla başa çıkabilir mi? Eh, böyle yaptıklarına göre başa çıkabileceklerini düşünüyorlar. Bu kadar zamandır Japonya sağcı tehditler yaparak Kore’den iyiymiş gibi davrandı. Dünyanın geri kalanı hiç ilgilenmedi ama umarım bu fırsat ile her şey açığa çıkar. Bu grup onurlandırılmayı hak ediyor. Onlarla gurur duyuyorum. İyi şanslar, BTS!!

2. [+3,033, -18] Umarım bu mesele her yere yayılır ㅋㅋ

3. [+2,614, -18] BTS’imiz ile gurur duyuyorum, fighting!

4. [+149, -1] ‘Atom bombası’ tişörtü değil, ‘kurtuluş günü’ tişörtü. Umarım kimse burada Japonya’yı mağdur zannetmez.

5. [+130, -2] Kurtuluş günü tişörtü bu, niye atom bombası tişörtü deyip duruyorlar? Tişört Japonya’ya atom bombası atılmasını kutlamıyor, Kore’nin kurtuluş gününü kutluyor. Japonya buna sinirlendikçe tarihi öğrenen ülke sayısı artacak. Yaptıkları tüm şeytanlıklar dünyaya duyurulacak. Naziler kadar kötülerdi, daha bile kötü olabilirler..

6. [+120, -1] Umarım Jimin bu tartışma tişörtünden çıktığı için fazla üzgün değildir

7. [+115, -0] Japon söz yazarı ile iş birliğinin iptali skandalında yabancı Army’ler Koreli Army’lerin abarttığını söylüyordu, ama bu sefer ne diyorlar biliyor musunuz? Korelilerin niye Japonlarla karıştırılmak istemediğini anlıyorlar. Japonya’nın böyle şeyler yaptığını bilmiyorlardı!! Bunlar yaşandığı için mutlular ve BTS’in ara vermesini tercih ediyorlar. Japonya havuzdaki bir balık gibi, durumun gerçekte nasıl olduğunu bilmiyor. Umarım BTS bu fırsatı kullanıp bir daha Japonya’ya gitmez.

8. [+103, -0] BTS çok güçlü bir yabancı fandoma sahip ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ geçmişte işlediğiniz korkunç suçlar açığa çıkacak

9. [+81, -2] Atom bombası tişörtü değil. Japonya tişörte atom bombası tişörtü diyerek mağdur rolü yapıyor, bizim medyamız sakın öyle demesin.

10. [+76, -0] Amerika’nın bunu haber yapması komik, Japonya’ya bir darbe daha

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+200] Bu mesele daha da yayılırsa BTS için iyi olmayacak, bunun farkında değiller mi?

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
6 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Selen

Koreli kardeşlerim sizin şeyden haberiniz var mı ya; götünü yaladığınız Amerika’nın bu dünyada Japonya’dan çok daha kötü şeyler yaptığının? “Bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.” anlayışınız iğrenç.

A.r.m.y.

👌

Tugba

Vietnam’a aynılarını yapan,binlerce insanı katleden Abd’ye destek verende Koreydi ama.Dünya bilse ne olur acaba Abd gibi bir ülke varken şu an hali hazıda insanlar katlediliyor zaten.Aaa ama evet mülteciler gelmesin size

Selen

Dünyanın geri kalanında yaşanmış ve yaşanmakta olan bütün tarihi acılara bu derece kayıtsız olan bir toplumun konu kendileri olunca yeri göğü inletmesi… Her fırsatta Japon emperyalizminden dem vuran halkın, bugün dünyanın en emperyalist ülkelerinden olan Amerikayı göklere çıkarması ve yüceltmesi tam anlamıyla ikiyüzlülük! O yüzden Japonya’yı asla savunmasam da Kore halkını da samimiyetsiz buluyorum. ABD nin Vietnam’da kullandığı ekolojik silahların etkisi bugün bile sürüyor ama Amerika mükemmeldir, o yüzden suçlanamaz değil mi? Koredeki rahatlatıcı kadınların yaşadığı acılar çok büyüktü, ama ABD li Askerler tarafından kullanılan Vietnamlı kadınlarınki değil.. SAMİMİYETSİZSİNİZ.

kano

sadece Vietnam mı kuruluşlarından bu yana dünya da var olan bütün savaşların, katliamların, vahşetlerin suçlusu bu amcalar işte ama insanları öyle güzel güdüyorlar ki kimse durumun farkına varıp ses çıkartmıyor, çıkartanları da anında yok ediyorlar zaten

SURMEW-BTS

Japonya Kore tarihini araştırdım cidden Japonlar çok korkunç şeyler yapmışlar ve çok milliyetçi ve ırkçı bi ülke ama Amerikanın onlara attığı atom bombası da asla savunulamaz. Ve Güney Kore halkı tabikş de kurtuluş gününü kutlamalı ama bunu kutlarken atom bombası resmi kullanmamalı, tişörtü tasarlayan belki de o tarihlerde aynı olay aynı zamana denk geldiği için o zamanı temsilen ve tarih amaçlı koymuştur. Keşke Jimin o tişörtü giymeseydi ama biliyoruz ki o bu tip bir insan değil. İnşallah Güney Kore ve Japonya arası düzelir şuan pek çok sebepten ötürü bozuk ve birbirlerine gövde gösterisi yapıyorlar ve dünyaya çok kötü gözükmemek için… Read more »