Benzer Yazılar

Black Pink ‘Good Morning America’ şovuna konuk oldu

Black Pink 'Good Morning America' şovuna konuk oldu Black Pink 'Good Morning America' şovuna konuk olduBlack Pink 'Good Morning America' şovuna konuk oldu

HABER: Black Pink Amerika’da canlı talk şova katıldı.. akıcı İngilizceleri + esprileri

KAYNAK: SBS fuNE via Nate

1. [+702, -35] İngilizce bilen yabancılardan ve yurtdışında okumuş üyelerden oluşan bir grubun akıcı İngilizcesi olması neden inanılmaz ki?

2. [+617, -36] Bunu nesi şaşırtıcı? Hayatlarının yarısını yurtdışında geçirmişler

3. [+550, -46] Medya oyunu

4. [+49, -7] Akıcı İngilizce… ㅋㅋㅋ Haber başlığı abartmış. Yurtdışında yaşamış üyeler var grupta, yabancı bir üye var hatta.

5. [+41, -3] Yabancı birinin kendi dilini konuşmasının nesi akıcı? ㅋㅋ

6. [+37, -7] Güney Doğu Asyalı hayranlar ‘Ddu-du Ddu-du’ klibinin izlenmelerini arttırmak için kan ter akıttı, bu grubun Amerika çıkışı yapmasına çok yardımcı oldu.. ama bu talk şovda konuk olarak yeteneklerinin çok yetersiz olduğunu gösterdiler;; bence onlar için çok erken. Kendilerini daha çok geliştirmek için bekleyebilirlerdi, ama şirket o kadar kör ki, aceleye getirdiler. Çoğu grup 25 şarkısı olunca konser veriyor, Black Pink’in 10 şarkısı var ama yine de konser veriyorlar.. şirket niye böyle..

7. [+37, -5] Jisoo dışında hepsinin ana dili İngilizce değil mi?

8. [+35, -8] BTS’inki kadar heyecan verici değildi. Herkes çok duygulanmıştı, BTS sahneyi doldurmuştu ve inanılmaz bir canlı performans sergilemişti. Kıyaslama yapmadan duramadım.

9. [+29, -7] Bence Amerikalılar BTS’i gördükten sonra hayal kırıklığına uğrar. Black Pink vokal ya da dans konusunda kusursuz değil. Sadece.. iyiler. Jennie yurtdışındaki sahnelerde de tembellik yapacak mı? Yurtdışında tembellik yapma ve ismimizi kirletme lütfen

10. [+28, -7] Jisoo dışında hepsinin ana dili İngilizce, niye haber değeri var ki bunun. “Yoo Jae Suk Happy Together şovunda akıcı Korece konuştu” diye haber yazmak gibi..

KAYNAK: Naver

1. [+61, -3] Fighting!!

2. [+51, -6] Amerika’yı yıkıp geçin, inanılmaz Black Pink

3. [+28, -1] BP ❤

4. [+25, -1] Yavaş ve emin adımlarla ilerleyin, Black Pink fighting

5. [+22, -1] Harikaydınız, tebrikler

6. [+19, -0] Amerikalıların şarkıya eşlik etmesi çok iyiydi ya ㅋㅋ ‘Ddu-du Ddu-du’yu sevdiler ama ‘Forever Young’ı biraz daha sevmiş gibilerdi

7. [+14, -0] İngilizce bildikleri için çok rahat ve doğallardı, iyi iş çıkardılar

8. [+11, -1] Endişelenmiyorum!! Black Pink hep başarılıydı ㅎ

9. [+10, -1] Heyecanı atınca iyi konuştular ㅎㅎ performans harikaydı

10. [+10, -1] Onlarla gurur duyuyorum ㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+50] Pann kızları bayağı sinirlenmiş. Black Pink çok iyi bir iş çıkardı, çok gururlandım. Rosie çok doğal ve şakacıydı, şaşırttı beni

 

Kaynak: Netizenbuzz

85 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mevy

Açıkcası ben performansı beğenmedim uyumsuzları hele kıyafetler stilist ne yapmış öyle…. arkadaki ses kendi seslerini bastırdı. Tamamen canlı söylemediler bana göre.. jisoo hiç konuşmadı gibi bilemedim Altan bilemedim… yine de kızlara başarılar 👏🏻 Yolları açık olsun

SURMEW-BTS

grubun 4 te 3 ünün İngilizce bilmesi çok iyi, helal olsun 🙂 yabancı yoruma gelirsek bence Rosie yurt dışında büyüdüğü ve ana dili İngilizce olduğu için çok rahattı, Black Pink adına sevindim, inşallah daha da iyi olurlar. Bu programa daha önce BTS katıldığı için karşılaştırma yapmış olabilirler, Koreliler yorumlara BTS i katıyor diye biz de katmayalım, fanwara gerek yok, fanwar çıkaran kötü yorumcuları okuya okuya , onlara yazılması gereken cevapları Türkiye de ki fandomlara yazıldığı ve herşey genellendiği içinde buralarda da iyice fanwar çıkaran oldu. bir yorumcu kötü yorum yapıyor diye onu X fandomundan sayıp bütün X fandomuna kötü demek… Read more »

?!

Genelleme yapmak istemesem de maalesef yapacağım çünkü K-POP sektörü içerisindeki en çok çürük barındıran fandom Army şuanda. Umarım en yakın zamanda bu çürüklerden kurtulursunuz çünkü belli bir seviyeden sonra fandom yüzünden grupta gereksiz nefret alıyor birde fandomunuzda yaşı küçük arkadaşlar olduğu için diğer gruplara küfür/hakaret ediyor.

......

Ay şu yaş muhabbeti sıktı ya. Siz blinkler kaç yaşındasınız 40 mı? Eminim çoğunuz lise çağında ya da daha küçük ee ne bu biz büyüyüz tavırları. Sizin sandığınızın aksine tüm fandom ergenlerden oluşmuyor hatta türkiye deki diğer fandomlara göre büyük yaşlarda olan çok insan var. Hem siz bilmiyor musunuz Türkiyede kpop a ilginin gençler arasında olduğunun ne yani army 15-16 yaşlarında da siz 45 yaşında mısınız? Şu çürük meselesine katılıyorum ışığa çekilen pervaneler gibi Bts e çekilen bir kesim var şu anda bu da fandom kalitesini ister istemez düşürüyor ama şunu hesaba katmıyorsunuz “Army çok kalabalık” sadece Twitterda neredeyse 20… Read more »

?!

21 yaşındayım 2012’den beri KPOP sektörünü takip eden biriyim -Blink değilim bu arada maalesef çünkü kızları eşit sevemiyorum- haliyle bu zamana kadar olan şeyleri göz önüne aldığımda kabul et yada etme en çok çürük olan fandom Armydir ki sizin içinizdeki olgun olan kişiler bile bu durumdan şikayetçi oluyor o yüzden gayet yaş ile alakası var diyebiliriz ha hala diyorsan ki hayır Army yaşı büyük bir fandom o zaman durum daha kötü demektir.

......

24 yaşında yeni atanmış tazecik bir Türkçe öğretmeniyim. Bak çürük konusunda katıldığımı söyledim ama sizin düşünmediğiniz şey army nin sayısının çokluğu ya fandomdaki insan sayısı çok bu yüzden çürük de çok. Fandomu daha az olan bir yerde çürüğün de az olması normal değil mi. Bir yerde 20 nin içinde 5 çürük vardır diğer yerde de 5 in içinde 1 çürük vardır siz 1 çürük daha az diye 20 nin içindeki 5 çürüğe laf atıyorsunuz. Ben de diyorum ki yüzeye baktığın zaman bunlar aynı. Az olan bir yerde az çürük olması, çok olan bşr yerde çok çürük olmadı olay bu kadar… Read more »

?!

Kendi fandomumun -VIP- yaş aralığına,ne kadar kalabalık olduğuna dönüp bakıyorum şuan ve evet Army ergen diyorum kusura bakma. EXO-L mesela küçük bir fandom değil ki zamanında illallah ettirmişti millete ama zamanla duruldular önceki kadar saldırgan değiller şimdi baktığımda Army daha beter durumda grup popüler oldukça önceki grupları ve kız gruplarını yok sayan en iyisi biziz ulan siz kimsiniz diyen,sürekli saldıran bir topluluğa dönüştüler. Küçük büyük fandomu yok bu olayın artık en basitinden Pannda fandomu küçük olan,pek ilgilenilmeyen bir grupla/kişiyle ilgili paylaşım yapılıyor bir bakıyorsun yorumlara sürekli BTS öven diğerlerini yeren kişiler var. En iyisi siz olun albüm satışları,izlenmeler,ünlü kişiler tarafından… Read more »

......

Exolller duruldu mu hahaha Allah da seni güldürsün ya yanlış tag açıp tören tarafından spamlanınca armye çullanan, üyemiz babaannesi ölünce ağladı diye linçleyen, klipteki musluğa bizimmmmm musluğumuz diye laf atan, yaptığı Blackocean ı biz sizin gruba ışık açmak zorunda mıyız kendi grubunuzu kendiniz destekleyin diyen fandom gerçekten de çok durulmuş. İşte bu da tw da neleri görüp görmediğimize bağlı sen gördüklerin karşısında duruldu diyorsun bense durulmadılar diyorum çünkü size karşı duruldular aksine bize karşı hala aynılar hatta daha beterler. Belki de sen haklısındır ben sadece durulmayan taraf ile karşılaştığım için yanlış bir karara varmışımdır bu da işte kimi neyi gördüğümüzde… Read more »

....

Twitterda armyleri hiç mi görmedin. Bir blink purple ocean yazdı diye hemen fanwar çıkardınız. Kız bilmediğini söyleyip özür diledi ama hala linçlemeye devam ettiniz. Sanki purple ocean sadece size aitmiş gibi davrandınız. Hep en iyisi sizmişsiniz gibi davranıyorsunuz. Bütün kpop grupları disband olsun o zaman bts kalsın tek sektörde. Derdiniz ne anlamıyorum.

Raven

her fandomda çürük var evet, ama siz de kabul edin armylerde normalden çok çürük var

..

Melody çok haklı. Flop dedikleri grup 0 promosyonla 3 ayda 3 milyon satış yapan bir grup onu da belirteyim.

Seeee

Sahneyi gerçekten dolduramadılar. Daha iyi olacağını umardim ama o sahneler bir eksik bir olmamışlık vardı… belki erkendi bilmiyorum hayalimdeki gibi olmadı

yeyeye

Bighit medya oyunu yapmak istese ondan önce kendi grubunun şarkı linklerini paylaşıp, bizim bulmamızı istemez veyahut Grammy’e katılan grubu için 88272 tane haberi en ön sayfalara koyar, her bir hesabından whole another level yazıp paylaşır saçma sapan Bighit medya oyunu yapıp yorum eklettiriyor demeyin komik çünkü hem de medya üzerinde kimlen güçlü olduğu basbaya bilindiği halde, hayal dünyanızda çıkın yani mxllsmskzkz Yorumların alakasız olduğunda hemfikirim ama kimse de kusura bakmasın Blinkler de gayet güzel BTS’e bulaşıyor sanki tek laf atılan sizmişsiniz gibi konuşmayın bu da komik dkksksksksks Daha bugün biriniz çıkıp bizim kızlarımız İngilizce biliyor o yüzden çok yükselecekler, sizin… Read more »

Anon

Şu yorumları düşunerek ve bilginiz oldugunda yazın hepiniz ağzınızdan sallamışsınız grubunuz dışında herkese gözlerinizi kapatmışsınız. Öncelikle twitter’ın yarısı army bunu bi anlayın doğal olarak gruplarını savunmak adına istediklerini yazarlar ve savunurlar. Aynı şekilde diğer fandomlarda. Nate veya never fark etmez şu an korede en sevilen grup bts her haber geldiğinde bts neden nefret almıyo yazmanız aşırı komik bu çocuklar kendi ülkleri adına bir çok başarıya imza attılar kore halkı onlarla gurur duyuyor ve hepsi koreli bunu anlamak zor olmamalı. Siz bilmiyorsunuz galiba ama bp netizenlerden her zaman nefret alan bi grup bunu niye army yoruyorsunuz? Kıyaslanmaları tabiki iğrenç bi durum… Read more »

Gmin

Ben army’im ve artık grubumu sadece kendi haberinde görmek istiyorum,başka grupların haberlerinde değil. Kıyaslama yapmalarınızdan bıktım artık. ARMY bütün başarılı gruplara anti bide onu anlamıyorum? Başka gruplara sataşmayın yahu. Olgunlaşın artık. Sonra tabii bize çöp fandom derler.. off

Erusem

Jennie ve Jisoo çok heyecanlıydı. Rose ve Lisa daha iyi iş çıkardılar performans sergilerken. Stilist berbat bir iş çıkarmış. Üyeler arasında uçurumlar vardı yine. Ben grubu seviyorum ama aynı zamanda bir şeylerin yolunda gitmeyeceğini düşünüyorum. Blackpink’i çıkışından beri severek takip ediyorum ama gittikçe daha iyi olacaklarına düşünüyorum. Tüm üylere başarılar 😊

qptn

Sahneyi doldurmamışlar diyorsunuz ama o sahne dolu olsa da bir şey bulup eleştiri yapıcaktınız.Çünkü klavye başından sallamak dünyanın en kolay şeyi değil mi?Ayrıca haber başlığına takılan embesiller,emin olun bu başlık sizin idolünüz için yapılsa gurur duyar ve abartılı bir başlık olsa da toz kondurmazdınız.Empati ne demek asla bilmiyorsunuz..YG iyi ya da kötü adam işini biliyor sonuçta.Şuan Blackpink bazıları kabullenmese bile KORE’DE en popüler kız grubu.Popülarite arttıkça nefrette artıyor haliyle 🙂 Yani zaten şu korelilerin Jennie’den ne istediği belli değil.Kaç aydır bir tembel dans etme sıkıntıları var.Jennie son 1 aydır performanslarda elinden geleni yaptı ve yapmaya da devam ediyor.Komik olmayın ve… Read more »

Nig

Üyeler yurt dışında yaşadı/büyüdü zaten ne alaka bu haber :d? Ki bildiğim kadarıyla jisoo ve lisa öyle aktif bi konuşma icinde de değildi. Zaten instagramlarını yayınlarını ingilizce yapan bi grup değil mi bu grup? Normalde netizenleri takmazsınız boş konuşur bulursunuz ve en çok sevdikleri şeyin grup karşılaştırması olduğunu bilirsiniz ama yine de burda etiket yapmaya çalışırsınız? Kimse durup durmadan birine saldırmıyor sizin anlamak istemediğiniz BTS’in yolu açmış olması ve BP’in bu yoldan faydalandığı. Blinklerin yarısı army değil mi ? Biri erkek grubu biri kız grubu ve BTS’in seviyesi grammy’a gelmiş siz hala kıyas derdindesiniz. BP kendi Kategorisinde başarılı demek yanlış… Read more »

yağmur

ya sizin Bts ne alıp veremediğiniz var armyler bir şey demedikçe niye ha bire üste çıkmaya çalışıyorsunuz illa Bts’in lafı geçti diye o yorumu yapanların army olduğunu nerden biliyorsunuz da böyle saçma sapan konuşuyorsunuz iki grupta aynı programa katıldılar karşılaştırmaları normal bunlar netizenler her şeyi yaparlar bu gibi olaylar sadece sizin gruba yapılmıyor artık her bir olayda armylere laf atmayın.

,,,,

Bts ve bp nin fanlarının kavgalarından gına geldi… onları geçerek bp nin programına gelince asıl konumuz bu çünkü blackpink e Amerika da başarılar diliyorum. Ben açıkçası programı beğenmedim bp İngilizce olarak güzel her kpop grubu dil konusunda çok çalışıyor gerçekten. Dikkatimi çeken jisoo hiç konuşmadı Lisa da öyle ayrıca kıyafetler stilist bu kadar uyumsuz giydirmek için çok uğraşmış olmalı… hiç bir uyum yoktu yani bunu objektif bakıp görmeniz lazım.. şarkı söylerken arkadaki sesi kozların sesler bastıramıyordu.. Yorgunlar belli ve dans da kopukluklar vardı uyumlu değildi. Umarım yine de çok başarılı olurlar👏🏻👏🏻 VE LÜTFEN KENDİ GRUBUNUZU ÖVERKEN BAŞKA GRUPLARI GÖMMEYİN ONLAR… Read more »

BlackVelvet

Abi defolun gidin kızlarımla ilgili haberlerden ya bıktım hepinizden valla. Kendi gruplarınızla ilgili haberlere uğradığınız yok burada Blink ve Army kimliği arkasına saklanmışsınız onlardan biriymiş gibi davranıyorsunuz Allahın belaları yeter lan nedir sizden çektiğimiz

Rv den uzak Allaha yakın olun

Başka fandomlara ego kasıyor başka grupların başarılarını kabullenenmiyor diyen insanın fandomundan biri gelip “BP dışında hiçbir koreli kız grubu haketmiyor Amerika’ya açılmayı diğer kız grupları Bp’in yanında çok vasatlar çok yetersizler” deme küstahlığını gösteriyor valla alkış yaa. Pardon da şirketinizin medya oyunları sayesinde para basıp amerikada şirket ile anlaşması sayesinde iki programa çıktınız diye siz mi hakediyor oldunuz. Rv nin 0 promasyonla 0 medya oyunuyla yapabildiklerini yapabildiniz mi acaba. Grammy bile kızların ALBÜMÜNÜ övmüşken avrupada arena konserleri vermişken sizin ne haddinize Rv yi aşağılamak. Bi de ben Rv nin adını bile söylemedim diyor e BP dışındaki tüm Koreli kız grupları… Read more »

Nörmdm

Şu an bizi aynı kişi sanıyor o gerizekalı sjsjjsj boş ver ya bilmediklerine göre demek onlar gibi gözlerinin içine sokmuyormuşuz. Sanatçıya yaraşır bir hayran böyle olmalı zaten. Eninde sonunda duymak zorunda kalacaklar

17Caratz

BP haberinde BTS yada başka bir grubun adını görmek çok gereksiz ve can sıkıcı olmaya başladı başlarda YG medya oyunu yaparak BTS adını kullanıp kıyaslama yaptırmış olabilir fakat bu iki fandomun kavgasından ekmek yiyeceğini bilen gazeteciler artık kendileri bunu sürekli kullanıyor. Her iki grupta başarılı,yetenekli bunu iki tarafın fanları da bir kabul etsin artık lütfen. Ve kızların İngilizce konuşması konusunda tabi ki övünmeliler çünkü genel olarak baktığında Koreliler İngilizce anlıyor ama konuşamıyor konuşmaya çalıştıklarında da çok saçma oluyor sözcükler. Velhasıl kelam tebrik etmeyi öğrenin. Sevmiyor olabilirsiniz ama her BP haberine gelip nefret yorumu yapmak çok acımasızca kendi sevdiğiniz gruba gelen… Read more »

Nida

Öğkkkkk pann ve yalakalıkları iş başında yine. Bir başka grubun adını geçirmeden duramıyor kuduruklar ya.

parkrubyjane

Ne güzel kuduruyorsunuz öyle. Kızlarım çok başaralı oldu. Ayrıca Jennie’nin dansı da çok iyiydi. Şu Bts BP karşılaştırmasını da bırakın. Cidden fazla itici oluyorsunuz. Kızların 10 şarkısı var diye demediğinizi bırakmadınız. Ama şunu gözden kaçırıyorsunuz. 10 şarkıları olmasına rağmen bunu başardılar. Sadece tebrik edin okeeey👍🏻
Ve tebrikler kızlarım 🖤 ❤️

Namsoo💕

Ya armyler sizinde haberlerinizde başka bir grubun adı geçince sinirlenmiyor musunuz? Azıcık empati yahu.. biz BTS e bir şey demiyoru zaten. Grubumuzun haberinde başka bir grubu görmek istemiyoruz. Ama nate bunu sürekli yapıyor. Buna sinirleniyoruz. Aynı şey sizin başınıza gelse sizde bizim gibi tepki verirsiniz .

B.A.B.Y

9. [+29, -7] Bence Amerikalılar BTS’i gördükten sonra hayal kırıklığına uğrar. Black Pink vokal ya da dans konusunda kusursuz değil.

BTS’in dans konusunda iyi olduğu doğru ama vokal konusunda onlar da ‘kusursuz’ değiller. Bir grubu yücelticem diye diğerini ezmek saçmalık…

Eda

Katılıyorum. 👌🏼

casca

Bence çok tatlılardı ben izlerken keyif aldım.Bu netizenlere de ne oluyorsa kendi ülkesinden olan insanları desteklemeleri gerekiyorken yaptıkları yorumlara bak

Netizensavar

Peki netizenlerin Blackpink amerikada yükseldikten sonra pozitif yorumlar yapacak olmalarına ne diyorsunuz? Tükürdüklerini yalayacakları günleri bekliyorum dört gözle 😌

Lay

İşte yine yine ve yine.Kardeşim niye BTS’in adı geçmediği Blackpink haberlerine girip BTS’le kıyaslıyorsunuz.Herkes kendi grubuyla ilgilense ya.Hem bu haberin neresinde medya oyunu abarttılar iyice

Effie

Rose neyse de jennie yurtdısına gidip eğitim alarak öğrendi övülemez mi bu? Sonuçta ana dili değildi bilmediği halde eğitim için yurtdışına gitti orada öğrendi.Lisanın ana dili değil ama o da biliyor neden akıcı dil konuşmaları övülmesin medya oyunu ya da değil gerçekler grubun 4/3 ingilizce konuşuyor jisoo da anlayabiliyor ne denildiğini sAdece konuşmaya çekiniyor

Bea

Bu hep böyle devam edicek resmen, erkek gruplarını yüceltip kız grupların başarılarını çekememezlik. Affedersiniz ama kpop bts den oluşmuyor. Ayrica nefret yorumlarinin armylerden geldiği belli ve ne zaman blackpink gönderisi görsem medya oyunu demeyi ne zaman bırakacaklar gma çıkmaları medya oyunu mu oluyor komik . ayrica rose gercekten guzel cevap verdi coachella da performans sergileyeceklerinden bahsetti , ayrica bts gma ciktiginda taniniyorlardi orada , blackpink amerikada yeni çıkış yapti ve gayet canli performans sergilediler .

.

Biz armyler kpop’ın sadece bts’den oluştuğunu iddia ediyoduk zaten birinin bize öyle olmadığını söylemesi lazımdı tşkkk

....

Evet siz armyler kpop’u bts in yarattığını düşünüyorsunuz resmen. Twitterda hepiniz böyle söylüyorsunuz. 2016 ya kadar kpop yokmuş beeee tşk bts skskkekdkskksk salaklar

.........

Vayyy 20 milyon insanı karşına alsın ve hepsi de kpop ı bts oluşturdu dedi ha valla büyük başarı zor olmadı mı 20m insanla konuşmak kklkjll Bi de bize salak demiş ya kklkkn

👀

Abi siz sorunlu musunuz? Kpop’un varlığından değil amerikaya kpopu geniş çaplı bts kazandırdı diyoruz siz bunu kpopu biz bulduk çevirisi yapıyorsunuz ? Bence salak olan ve algılamayan sen ve senin gibiler. Hiç bir bilginiz yok ama konuşmaya gelince konuşuyorsunuz. Şimdi bu yorumun altına başlarsın bigbang 2ne1 wg demeye artik ezberledik. Hepsi başarılı gruplar AMA AMERİKADA BU KADAR ETKİ YAP MA DI LAR. Anlayın artık şunu. Sana burya 2ne1 william iş birliğinin nasıl flop kaldığından bahsetsem onu bile bilmezsin ama kpopu yaymış ve amerika kızlara tapıyo olur. Sizde gayet iyi biliyorsunuz ülkemizde kpop denilince ilk bts in akla geliceğini veya kpop=bts… Read more »

.....

Offf bu nasıl bir ego ve kibirdir ya pes Allah senin fandomuna sabır versin cidden

Thank u , next

Amerika etkisi altına almışta nolmuş? Niye önemli amerika sizin için? Kendi ülkesini etki altına alamadı ama? Sorun burada.

👀

Ego ve kibir? Bunların hepsi yaşanmış ve olmuş şeyler evet bu kadar başarı elde ettiler ve bunu yazarken senin böyle algılamana biraz hak veriyorum. Bilmediğin konularda yorum yapmamayı öğrenmelisin.

Pelin

İsterse diğer şarkıların milyon tane şarkısı olsun bu kızlar konser vermeye devam ediyr ve edecekte sanki konsere giden hayranların parasını sizler veriyormuş gibi ne duyar kasıyonuz ben onu da anlamıyorum her neyse bizim rosiemiz konuşurken çok rahattı jennie heyecanını attıktan sonra o da çok iyi konuştu lisa çok az ingilizce konuşurken görüyoruz belki gerçekten konuşmaya çekiniyor olabilir ama her neyse bu daha başlangıç elbet diğer proğramlarda daha aktif olurlar jisoo her iki günde de çok güzeldi

Effie

Jennie koreli eğitim almak için yurtdısına gitti ana dili KORECE. Lisa taylandlı ne alaka dilinin ingilizce olması? Bu kız 4 dil konuşuyor. Rose evet yurtdışında doğdu büyüdü ve ingilizcesi çok iyi. Jisoo da Koreli? Akıcı ingilizceleri olması övülecek bir şey sonuçta. Gayette iyilerdi herkes memnundu. Herkes kim bu üye kim şu üye ay fan olucam diye geziniyor. Nisanda Coachella var öncesinde amerikada kendilerini tanıtmaları mükemmel bir karardı martta da kore comebacki var. Şu an için güzel gidiyoruz yaza kadar avrupa ve amerika turlarımız var kızlar mutlu biz mutluyuz. Gayet iyi dans ettiler gayet iyi rap yaptılar vokalleri de gayet iyiydi… Read more »

Manobann

Ve bence kızlar diğer kpop gruplarından daha iyi uyum sağlıyor Amerika’ya kim ne derse desin dil bilmek çok önemli başka gruplarında Amerika programlarını izledim genelde bir üye konuşuyor diğerleri ehe ehe her dediğine gülüyor 😀 kızlarda diğer grupların Amerika programlarındaki garip atmosfer yoktu çok daha iyiydi

PAMUK

aşkım BTS üyeleri de dil bilmiyor ama tüm dünyayla oldukları gibi amerikaylada bütünleşmiş durumdalar. ayrıca o diğer gruplardan kastının kim olduğunu anladım galiba üstte bir arkadaşa baya sinirlenmişsin çünkü. o programlarda yabancı bir grup olunca, hangi grup olursa olsun aynı atmosfer oluşur zaten. oraya zaten özel izleyici olarak hayran falan almıyorlar, gelenlerin hepsi önemli kişiler dolayısıyla öyle sıcak bir hava olamaz zaten. oraya hangi grup katılsa aynı sıcaklıkta konuşabilirdi yani. ayrıca bir müzik grubu onlar, programlar sadece yan görevler denebilir yani ön planda tutulması gereken bir şey değil bunlar. tabii sizin grup sadece reklama odaklı olunca dolayısıyla önemsiyorsunuz ama ‘amerikaya… Read more »

Hopu

Abi siz manyak misiniz ya bu kadar yorumun hepsi mi fanwar ya cidden delirmişsiniz siz. Biri kız grubu biri erkek grubu neyi paylaşamıyorsunuz. Biri daha yeni piyasaya girmiş bi grup diğeri amerikada kendini tanıtmış ve ün salmış bi grup. Hayır ayrıca netizenlerin grupları sürekli karsılaştırdığınıda biliyorsunuz her bp haberinde bts yoyumu illa oluyor ve sürekli bunu kınarken şimdi bu konuyu ciddiye anlmanız ve bu yorumları army yapıyo demeniz gerçekten amaçsızca. Şaka gibisiniz hepiniz bi yerlere çekilmiş ve gruplarını yüceltmeye çalışıyo veya ezmeye akabjeownwkjsosbskwhsjakahauagajaha

anomin

4 yıldır kpop dinleyen biri olarak söylüyorum en çok fanwar yapan fondom armyler ilk önce exo sonra momoland şimdi blackpink , BTS kpop dünyaya yaymış olabilir ama cidden armylerden bıktım artık özellikle yabancılar mesela örnek vereyim : https://twitter.com/gcftaev/status/1087857838146359297 aldığı rt ve fav sayısına bakın çocuk gibiler

...

Sizin mahallenin delisi manyakkkkk derece yetenekliyse evet YG de çıkış yapabilir.

PPAP

Twitter’da Black Pink’in aldığı nefretin %80’i Army hesaplarından geliyor. Buradaki nefret yorumlarını da Armylerin yaptığını düşünmeye başladım yoksa niye hiç BTS lafı geçmeyen bir habere gelip BTS’i yazsınlar. Niye bu kadar çekemiyorsunuz şu kızları ya. BTS fandomunun acilen kendi grubuna odaklanmayı öğrenmesi lazım. Bu kadar başarılı ve meşgul bir grubunuz var ama hala Black Pink’in adını ağzınızdan düşürmüyorsunuz

3xo/nct

Bts lafi gecti diye army olmak zorundalar? sen baya komiksin, belki de bangtanda ayni sova konuk oldugu icin olamaz mi? benim bildigim sadece bu iki grup katildi kiyaslamalari yanlis ama baska kiminle kiyaslayabilirlerdi? kendi grubumuzla da ilgileniyoruz suphen olmasin 🙂

Lalalalisa

Bebiş zaten nate yorumcuları Armyden oluşuyor. Ya da BTS yancısı. Kudurmaya devam etsinler. Her gruba karşı böyleler, EXO, Blackpink, en başlıca örnekleri. Çoluk çocuk işte anca nefret yorumu yaparak bir amaca ulaştıklarını sanıyorlar snkajajajak

sg

aynen hepimiz birlik olduk bp ile uğraşma kararı aldık sdjdhsci bangtan ve bpyi aynı anda çok seven insan var herşeyi armye yıkmaz haksızlık olmaz mı? grubunuz nefret alıyo diye üzülüyosunuz anlıyorum bende bi army olarak bangtan kötü yorum alınca üzülüyorum, bazen açıklama yapıyorum bazen boşveriyorum anlamazlar diye. Sana da tavsiyem kötü yorumların sonunun olmadığına kendini alıştırman ve bunun için kendini üzmemen bende öyle yapıyorum bi süredir hem inan bp haberinde bts görmeyi bende hiç istemiyorum. Ama yapıyo işte birileri… Şimdi biz armyler btse gelen tüm nefret yorumlarının sebebini blink olarak görsek nasıl yanlış bi durum olur bi düşün. İnan bi… Read more »

b

ya he aynen işimiz gücümüz yok hepimiz birleştik antilik yapıyoruz ndjdnsndnd dua et bu senin dediğine göre bu grubumuza odaklanmadigimiz halimiz bi de odaklansak neler olur aklın hayalin şaşar heralde ağlayın ne diyeyim,,,,

PPAP

Yukarıdaki arkadaşlar. Siz herhalde hiç Twitter’da takılmıyorsunuz? Bu kadar kör müsünüz cidden? Ya Black Pink’in nefret aldığı 10 bin beğenili Twitlerin hepsi Army’ler tarafından atılıyor? Hadi diyelim ki buradaki Nate yorumlarını Armyler yapmadı. Ama Twitter’da sizden çok Black Pink’e saldıran fandom yok? Siz şahsi olarak belki onların içinde değilsiniz ama fandomunuz genel olarak Black Pink’e fena takmış durumda. Bu kadar inkar etmeyin komiksiniz cidden.

i love u blink

ah blinklerden bts’i kötüleyen kimse yok tabi <3 blinkler melekler 💕 onlar asla kötü yorum yapmazlar <33 pardon ben yanlış biliyomuşum <33 melek blinkler her fandoma lazım :d

Stunnn

Hayal dünyasında yaşıyorsunuz gerçekten. Armyler Blinklerden illet etti blackpink gibi bir grup ile bts’in sürekli anilmasindan Armyler rahatsız oluyor. Herkes kendi işine baksa keşke… keşke kimse her haberine her şeye Bangtan’i eklemeyi kesse…

.

Emin misin? Hep army konuşuyor ama ? Blackpink haberleri için malum userlara bakıyorum artık o derece hayatları BP 😂

Q

blinkler çünkü hiç kötü yorum yapmıyor değil mi resmen bizim kız grubu versiyonumuz sizsiniz😂 artık bunu farkedin bizde nasıl öyle insanlar varsa merak etme sizde se baya fazla var gir twittera bak bakayım görürsün zor olmaz

......

Öyle bir blink hesapları var ki yazdıklarını yaptıklarını görsen kendinden utanırsın blink olduğun için. Özellikle biri twitter da jhope ile iğrenç bir şekilde uğraşıyor. E sen blinke uğraşan army gördün tüm fandomu suçladın ben de bu hesapları görüp tüm blinkler iğrenç desem doğru olur mu? Ya çocuklar İngilizce’de iyi değil diye bile blinkler tarafından alaya alındı ya var mı böyle bir şey? Ne diyim ben şimdi bunları gördükten sonra. Ergen blinkler kendi fandomundan çok bizi görüyor mu diyim? Ortalığı kızıştıran bir diğer kişi malum şahıs yg. Her zaman dediğiniz gibi “ama yayınlanan makaleleri yg onaylamadı ki” diyeceksiniz ben de diyorum… Read more »

Manoban

Kusura bakmayın da Blackpink dışında hiçbir koreli kız grubu haketmiyor Amerika’ya açılmayı diğer kız grupları Blackpink’in yanında çok vasatlar çok yetersizler. BTS ile kıyaslamak da çok saçma çünkü BTS daha uzun zamandır müzik piyasasında ve daha deneyimliler Blackpink kısa sürede çok popüler oldu bunun sebebi üyelerin yetenekleri yeteneksiz olan gruplar zaten belli çizgiyi aşamıyor son olarak Blackpink’in sadece Güneydoğu Asyalı fanları yok şöyle demeyi kesin

Küby

KONUŞ BE KRAL! Yıldım yemin ediyorum onkadar saçmalıyorlar ki…

Manoban

Kesinliklee 😂 kıskanıyorlar kızları ondan bu saçmalama

Nörmdm

Hiçbir kız grubu haketmiyormuş blackpink dışında yetersizlermiş… çok güldüm ya. Şu an red velvet sıfır amerika promosuna rağmen en popüler kız grubu orada. İzlenmelerinden de amerikan listelerindeki durumlarından da anlayabiliriz. 5 yıllık grubun sizin iki günlük grubunuzdan çok daha iyi olduğunu bir gün yüzünüze çarptığında anlayacaksınız. O zaman iyi kudurmalar. Ayrıca blackpinkin izlenmelerinin %70 civarı güney doğu asya diğerleri avrupa falan. Sadece oralardan yani. Ve popülerlikle yeteneğin alakası yok. Arkasındaki reklamları medya oyublarını büyüyünce zihin seviyeniz olgunlaşınca daha iyi anlıyorsunuz. Şu anki sektörde yetenekli olan değil popüler olan yükseliyor zaten. Popülersiniz diye kendinizi çok yüceltip en yetenekli biziz modunda kalmayın… Read more »

Manobann

Hepsini okuyan bordo berelidir sırf benim yorumuma yanıt verdiğin için okudum red velvet bile demedim yorumumda ne bu sinir :d yarası olan gocunur ben ortaya laf attım üstüne alınan alınır içten içe sende bana katılıyorsun demek ki :dd sadece zavallısın

zeynep

monobann hiç kusura bakma ama bu konuda haksızsın sen bildiğin blackpink bütün koreli kız gruplarından daha iyi demişsin saçmalama istersen diğer kız gruplarını geçtim de Red Velvet’in ve Twice’ın kırdıkları rekorları bilmiyorsun sanırım(twice asya ya yönelik bir grup olmasına rağmen bazı konularda başarılı oluyor) yani demek istediğim bütün her şeyi blackpink başarmıyor kendi grubunu övücem derken diğer yetenekli gruplara onlar hak etmiyor diyemezsin zaten gerçekler açık ve net şekilde belli haa bu arada üstüne alınan alınır demişsin de niye üstümüze alınalım ki biz sadece senin saçmalıklarını düzeltiyoruz

Nörmdm

red velvet’e laf atmadın genel olarak kız gruplarına hatta tüm gruplara laf attın. kendi yazdığın cümleleri de mi algılayamıyorsun sen? ‘amerikada yükselmeyi benim grubum dışında hiçbir kız grubu haketmiyor çok vasatlar çok yeteneksizler’ ‘Blackpink kısa sürede çok popüler oldu bunun sebebi üyelerin yetenekleri yeteneksiz olan gruplar zaten belli çizgiyi aşamıyor’ bu dediklerin tüm gruplara hakaret etmiş oluyorsun. yetenekle ilgili flop kalmış ya da yeterli popülariteye ulaşamamış her grup yeteneksiz mi oluyor? NCT, İKON, Mamamoo, Gfriend gibi senin grubun dahil çoğu grubu sollayabilecek gruplar? amerikada yükselme konusunda ise sadece red velvet üzerinden örnek verdim daha üst seviyede kız grubu olduklarından tonlarca… Read more »

Whut

Yav kızım madem red velvet çok daha popüler çok daha iyi niye hiçbir Amerikan Tv programında göremedik ? Eğer rv daha popüler olsaydı onları çağırırlardı blackpink yerine boş yapma

Zeynep

Asıl sen boş yapma bişey bildiğin yok anca birşeyler uydurmayı biliyorsun farkındaysan başarılarından bahsettim yukarıda ki arkadaş kız gruplarına başarısız demişte kendi grubunu yücelticem derken popüler bir grup demedim zaten yeni yeni açılmaya başladılar oda bir gün olur sen hiç canını sıkma lafı anla da gel

Nörmdm

RV’nin şirketi amerikaya mı yönlendiriyor? dediğimi algılayamadın galiba amerika promosu olmadan bu derece popülerler dedim. ortada amerikayla ilgili bir reklam yok şirket japonya ve koreye yöneliyor zaten. ayrıca RV bazıları gibi başarılarını gözüne gözüne sokmak için medyada sahte algı oyunları yaratmıyor, bir şey yaptımı 40 sitede yüzlerce haber açılmıyor, hayranları en iyi grup diye dolaşmıyor. blackpink’in şirketi sırf amerikaya yönelebilmek için başka bir şirketle anlaşma yaptı o şirket sayesinde gidiyorlar onlar gönderiyorlar zaten çağırılma söz konusu bile değil (medya algısı dediğim şey tam olarak bu) git RV’nin başarılarını araştır gel önce sonra dersin ‘ama bu programa bp çağırıldı’ diye. GRAMMY’nin… Read more »

Nö

Hiçbir kız grubu haketmiyormuşta yetersizmişler… kendinizi çok iyi rezil ediyorsunuz valla. Kendi aklınızla kurduğunuz şeylerle sağdan soldan duyduğunuz şeyleri birleştiriyorsunuz. O zaman gerçekleri söyleyeyim. Blackpink’in izlenmelerinin yüzde 60ı falan güney doğu asyadan, geri kalanın büyük bir kısmı da avrupadan. Amerikada şu an en popüler kız grubu red velvet. Bunu da sıfır amerika promosuyla yaptılar. Amerikadan gelen izlenme oranları yüksek, listelerdeki durumları da çok iyi. Billboard gibi listelerde başarıları çok fazla (tabii her yerde medya oyunuyla haber yaparak insanların gözüne gözüne sokmuyorlar sizin gibilerde araştırmadan etmeden cahil cahil konuşuyorlar) zaten beş senelik grup yetersizlikleri yok bolca artıları var sizin iki günlük… Read more »

Manobann

İki saat rv nin başarılarını sıralamışsın rv yi savunmuşsun (ki savunulacak bir durum bile yok senin dışında rv den bahseden kimse yok) ama rv fanı değilsin öyle mi çok komiksin ya işin mi yok Blackpink’e nefretimi kusmak için yorum atmışsın sırf

Nö

benim dışımda RV’den bahseden yok fjfjdmd GRAMMY perfect velvet albümünden ‘geçilemez’ olarak bahsetti. billboard listelerinde en çok birinciliğe sahip kız grubu. kuzey amerikada ilk arena turu gerçekleştiren kız grubu (ki turları hala devam ediyor) bir cb ile en kısa sürede pak yapan kız grubu oldular. ama bu tür başarıları sizin grubunuz gibi en ufak şeyde 40 sitede 100 haber yapılmadığı için etrafta dolanmıyor ama korenin kullandığı haber sitelerinde (başta naver) uzun süre onlardan bahsediliyor. tabii sen daha gruplar hakkında açılan çoğu haberlerin özellikle promosyon zamanlarında tanıtım yapmak için şirketler tarafından parayla yayınlatılan sahte haberler olduğundan habersizsiniz. RV işte onu yapmıyor.… Read more »

Bangtwice

@Nö yalnız Rv nin en iyi kız gurubu olduğunu nereden biliyorsun? Yalnış anlama ama sadece en iyi kız gurubu olarak tek Rv yokki TWICE da var umarım yalnış anlamamissindir

Raven

Bp amerikada diğer kız gruplarından ileride olduğu doğru ama Kore Japonya gibi asya ülkelerinde 1. değiller, gerideler

Nörmdm

tam tersi, japonyada zaten olamazlar twice falan var ama asya ve avrupada çok fazla. izlenmelerine grubun istatistiklerine bakarsan zaten anlarsın. onları amerikada öne geçiren tek şey o yeni şirketleri. ama şu an amerikada popüler olan herhangi bir grup atak yapsa hemen biter onlarınki (ki aniden yükselen bir grup demiyorum örneğin red velvet dumb dumb zamanlarından beri baya iyiydi amerikada yani uzun zamandır yükselişte olan bir grup diyorum)

Manobann

Allahım yarabbim sen nasıl bir baş ağrısısın ya sana yorumlarımda bir kere bile hakaret içerikli cümle kurmadım bu bir ikincisi yeteneksizler demedim yetersizler dedim ayrıca senin dışında rv den kimse bahsetmiyor derken buradaki yorumları kastetmiştim geneli kastettim yani asıl sen okuduğunu anla be senden küçükmüşüm ilkokulluymuşum senden büyük olduğuma o kadar eminim ki sektörü biliyorum sektörü biliyorum görende şirket ceo’su sanar seni sen olgun değilsin asıl mantıklı konuşacağına gerizekalı aklın almıyor gibi laflar kullanıyorsun ortam gerilmesin diye espri yaptım onu bile ciddiye alıp zeka değerlendirmesi yapmışsın asıl senin yazış tarzın çocuk olduğunu belli ediyor imla hataların gözlerimi kanattı sen olgunsan… Read more »

Nörmdm

Nö isimli şahıs benim yorumum yayınlanmadı sanıp tekrar yorum yapmıştım. Kendi yazdıklarını okumayı bilmiyorsun tekrar söyleyeyim. Diğer kız gruplarını bildiğin gömdün. 10 sene kpopla iç içeysen zaten hiçbir grubun hakettiğini almadığını bilirdin. Rvden bahsetmemin sebebi sadece örneklendirmekti hani amerikada kız grupları açılmak için yetersizler dedin ya rv 3 yıldır bunu yapıyor diye örnek verdim ‘benim grubum’ diye bir şey yok zaten. Sadece bir örnekti tobla grup daha örnek verebilirim sana. Sen tam bir aptalsın var ya çok inandım 10 yıldır kpopla iç içeymişsin sen max 10 yaşındasındır zaten ben düzgün yazış tarzımı korurken senin yazış tarzın ilkokullu gibi. Söylediklerimi zaten… Read more »

🏴🏴🏴

Bıktık artık şu BTS fanlarından ya

dhducujwkwks

naptın ya army ağlıoor

BPQUEENS

Bighit Nate e her haberde BTS hakkında yorum yapması için para veriyor sanırım. “BTS i öv , diğerlerini göm”

.

Hahahagahgahsha ulan medya ya grubuyla ilgili hiç haber yapmıyo diye fanlardan linç yiyen şirkete bunu dedin ya pesss cahil. Korenin en popüler grubun bts olduğunu biliyor musun? En sevilen grubun bts olduğunu biliyor musun? En gurur duyulan grubun bts olduğunu biliyormusun? Ve bütün üyelerinin koreli olup bu kadar ünlenmiş oldukları için bts ile gurur duyduklarını biliyor musun? Zamanında aynı şeyler hatta daha beterleri bize yapıldı tek iyi bi yorum göremiyorduk biz şu an korede bak hayranlar arasinda demiyorum bütün ülkede en popüler sevilen ve konuşulan grup bts neyin kötü yorumu? Çocukların tek bi skandalı çıkmadı, sahnede tembellik yapmıyorlar, şarkılarını canlı… Read more »

Shiningbp

Çomarmyler yine konunun bts ile alakasi yokken gelmişler btsi katmışlar kuduruklar. Sadece DDDD izlenmesi ile amerikaya gittigini sanan cahil cormarmy amerikada DDDD 700bin satti promo yapilmadigi halde ve bir cok izlenme amerikadan geldi. Bts 7 kişi bp 4 kişi sahneyi tabi ki bts dolduruyor sjnsnsnsnjsjsjs her neyse TEBRIKLER KIZLARIM♡

Effie

https://twitter.com/bpbillboard/status/1086058833812836352?s=19 😘😘😘

Effie

Bp sayfası bir tarafından uydurmadı farkındaysan Nielsen Music tarafından onaylandı diyor. Nielsen Music haberinden yapıldı bu. Listede BTS BP EXO vardı. İzlenmelerden bahsetmiyor zaten? Yakında platin alacağız. Bir şey biliyorlarki söylüyorlar biz boş başarı bu zamana kadar kasmadık kasmayız da.

Shiningbp

Bp sales miydi chart miydi ne adi oyle olan bir hesap var ve bpin satislarini paylasiyor twitterda

Yeni Yazılar