BTS müzik sektöründeki güç politikasını zor bir şekilde öğrendi

25
5282

news 1546384191 762318 m 1

HABER: Televizyon kanalları EXO’yu kullanarak BTS’e sektördeki kuvvet politikasını öğretti

KAYNAK: Dailyan via Nate

1. [+3,747, -104] Hepimiz kamera arkasında böyle olduğunu biliyoruz, sadece açık şekilde söyleyemiyoruz. Bu gazetecinin cesaretini alkışlıyorum.

2. [+3,323, -99] Kökenleri derinlere uzanan bir şeytanlık. Şirketlerin ve kanalların güçlerini ne kadar kötüye kullanacağını şimdiden görebiliyorum. Lütfen gayo daejunları kaldırın. İzlemesi çok sinir bozucuydu.

3. [+2,913, -95] Orta seviyeli bir şirket asla büyük bir şirketi geçemeyecek

4. [+353, -14] SM sanatçılarını boykot etmek istiyorum.. sadece yetenekleriyle, adil bir şekilde hiçbir şeyi başarmamışken nasıl kapanışı yapmaya utanmazlar? SM şarkıları ve konseptleri beklentileri karşılamıyor artık ve SM düşüşe geçti. Ben paramı böyle fırsatları satın almak için kullanmaya utanırdım. Tüm dünya BTS’i takdir etti. Ahlaksız şirketler flop olmalı. Yetenek ile savaşmak yerine bu şirketlerin tanıdıklarını ve güçlerini kullanmalarına nasıl izin verebiliriz? Ülkemizin geleceği riskte ama büyük şirketler açgözlülüklerinden ötürü güçlerini kötüye kullanmaya hazırlar. Lütfen bu şirketleri ve toplumumuzda haksızlık yaratan herkesi boykot edin

5. [+341, -14] BTS ve EXO performansları farklı seviyelerdeydi.. Kore toplumunda ayakta kalmak için arkada güçlü birileri olması lazım. Evet EXO popüler bir grup ama ne olursa olsun 2018 BTS’in yılıydı, BTS’in performansı üç gayo sahnesinde de daha iyiydi.

6. [+333, -10] Kanallar BTS’e ve halka bir ders veriyor gibiydi. Bu ülkede hak ettiğin muameleyi görmek için arkanda güçlü bir şirket olması lazım. Acı bir yıl sonu. Yeni yılda arkasında güçlü biri olmayan halk için umut var mı?

7. [+301, -14] Bunu okuyup yalanlıyorsanız aptal bir EXO hayranısınızdır. Her açıdan yanlış. Bu yıl BTS’in yılıydı ama hep kapanışı EXO yaptı? Halbuki bu yıl hangi şarkıyı çıkardıkları, grupta kaç üye olduğu bile bilinmiyor? Şirket gücünü kötüye kullandı. Seyirciler buna inanacak kadar aptal değil..

8. [+274, -10] Ne yazık ki EXO bir ders aldı ㅋㅋ BTS’ten sonra performans sergileyince karşılaştırma yapmamak imkansız ㅋㅋㅋㅋㅋ

9. [+244, -12] BTS bu yıl bir çok başarı elde etmişken televizyon kanallarının hala bu kadar yozlaşmış olması mantıksız. Kültürümüz tüm dünyaya yayılıyor ama televizyon kanallarımız büyük şirketlerin isteklerini yerine getirmekle meşgul

10. [+231, -9] Ülkemizin daha gidecek çok yolu var. SM’in parası ve gücü olduğu sürece kapanışı rahat rahat alır, Big Hit’in daha güçsüz olması üzücü.

screenshot news.naver .com 2019.01.02 08 16 51

KAYNAK: Naver

1. [+2,600, -454] Habere katılıyorum. Ülkemizin üzücü gerçekliğinin böyle durumlarda bile görünmesi beni sinirlendiriyor, üzüyor. SM sanatçılarından nefret etmiyorum, onları inanılmaz da bulmuyorum, ama dürüst olalım, bu yıl büyük bir başarıları olmadı. Kanallar ise orta halli şirketlerden diğer yetenekli şarkıcıları çağırarak SM partisi yaptılar.

2. [+1,965, -317] Kapanışın yanlış olduğunu düşünmek için BTS hayranı olmaya gerek yoktu

3. [+1,677, -329] Haber doğru söylemiş. Objektif olalım, BTS ve EXO artık kıyaslanacak seviyede değiller. BTS Kim Yuna ise EXO Sotnikova. Kim Yuna varken Sotnikova’ya altın madalya vermek adil değil, BTS tüm yıl bir sürü başarı elde etmişken EXO’ya kapanışı vermek adil değil. Seyirciler öfkelenmekte haklı ve bu zamanla kötüleşecek. SM seyircileri aptal yerine koyabileceğini düşündüğü için tepki almalı.

4. [+1,347, -153] SM hiç değişmiyor, inanılmaz ㅋㅋ g.o.d. ulusun grubuyken SM sayesinde HOT kapanış yapmıştı ㅋㅋ Alışkanlık işte ㅋ

5. [+837, -98] Bunu tuhaf bulan tek ben değilmişim yani

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+202] Bu zaten bilinen bir şey. Bu yüzden Jaejoong ve Junsu gibi inanılmaz sanatçıları yıllardır televizyonda göremiyoruz, SM yüzünden.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikYang Hyun Suk henüz Jennie ile konuştu mu?
Sonraki İçerikJang Dong Gun ve Go So Young çift resimleri çekildi
25 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yav he he

Yani düşünsenize dünya çapında tanınıyorsunuz tüm ülkeler sizi programlarına çıkarmak istiyor birçok hollywood starıyla tanışıp işbirliği yapıyorsunuz ülkenizi dünyaya tanıtıp yayıyorsunuz. Ama sizin isminizi kullanıp medya oyunu yaparak dünyada kendi gruplarını yaymak isteyen güç budalaları yüzünden kendi ülkenizde kendi televizyonlarınızda eziliyorsunuz… Bir hiç muhamelesi görüyorsunuz. Ben SM’den her zaman nefret ettim gruplarından değil izlediği politikalardan ve yaptıklarından. Aynı şekilde YG’den de nefret ediyorum ikisi de birbirinden beter JYP de hissetmiyorsunuz onu fazla ama bu ikisi insanları da sanatçıları da eziyor güç kullanarak. Ama zaten dünyanın işleyiş sistemi bu değilmi her yönden siyaset ekonomi teknoloji hepsinde aynı kural geçerli. Büyük balık… Read more »

buse

jhjkhj kudurukluğun kaçıncı seviyesi bu hani big3 ü geçmiştiniz her yerde hava atıyordunuz noldu? ayrıca sm ve yg sizi engellese tv ye bile çıkamazsınız kafayı mı yedin sm in engellediği kişilerin durumuna bak bir bu iki şirket sizi engellese asyada barınamazsınız bu bir ikincisi madem ezikler(!) neden güçlü diye adları geçiyor jhkhjkk kendinizle bu kadar çelişmeyin bari

Selen

SM ve YG BTS i engellese televizyona bile çıkamazlarmışmış. Pardon da sıkıyorsa çıkarmasınlar, Koredeki ARMY leri unutuyorsun, BTS’in popülaritesini de. Hadi engelleyecek kadar güçleri olduğunu kabul edelim. Emin ol Ellen ve Jimmy Fallon gibi show lara çıkıp performans sergilemiş bir grup Gayo ya çıkmasa bir gram noksalmazdı ama fanlar sebebini kurcalar, SM ve YG büyük nefrete uğrardı. Senin anlayacağın bir tarafları yemez. Sizin de hala anlayamadığınız şey tek grupla onlarca grubu olan büyük şirketlere kafa tutabilecek kadar fazla piyasa hasılatı elde eden Bighit i fazla küçümsüyor olmanız.

mel

gerçekten big hit’i sm’in engelleyip yolunu kapatabileceği uyduruk idollerden mi sandın? koskoca şirketten bahsediyoruz 2018 itibariyle net karı sm’den fazlaydı. bi kendinize gelin ya karşınızda big hit var sm’den parasını alamayınca kavga edip ayrılan mahkemelik olan exo ya da tvxq üyeleri değil.

Ei

Bts’in Exo üzerinden yaptığı reklamın haddi hesabı yok, borçlu çıkarsınız

Chiminyungi

Cmlxlxöcöclsşs kardeş baya güçlü bi hayal gücün var ama böyle boş işlere harcama

trkyy

haklısın BBMA,AMAs,AGT,Fallon,Graham,
GMA,Ellen,Grammy Müzesi,Birleşmiş Milletler…gibi nicelerinde yeterince reklam yapamadılar ille de reklamımızı Exo ile yapalım diyorlar

misafir

evet naparlarsa yapsınlar ulaşamazlar doğru söylüyorsun(!) çünkü kpop dalgası dediğimiz şeyide dünyaya açan sm değilmiş gibi konuşmaya devam.. 😉

stunnn

çok haklısın ve mantıklı. Bak altta yine kudurmuşlar sana.. beyni olan düşünüyor senin gibi o beyni kullanmayan da böyle kuduruyor, kendi kendine bir şeyler uydurup inanmaları hele… çok doğru bir düşünce yapın var kardeşim

Shjsjsjjs

Amerikada iki üç programa çıkınca başarı elde ettiklerini sanıyorsunuz ya acıyorum..

CMH

Ne bts ne Exo faniyim da Amerika’da üç tv programına hangi kpop grubu çıktı şu ana kadar? Ayrıca bts şu anda Exo’dan daha fazla popüler ve marka değeri daha fazla. Kabullenin artık bunu. Her şeyde Exo’dan öndeler. Eminim Ellen Exo veya Lay’i programa çağırsa hepiniz ölürdünuz mutluluktan. Ayrıca shinee fani olarak sm’in exo’yu ne kadar desteklediğini biliyorum. Exo 2016’da son kozunu kullandı hala fazla albüm satmasının tek nedeni Kore ve Çin’deki güçlü fandomlari. Ayrıca 9 üyenin ayrı ayrı çok güçlü fandomlari var, albüm satışlarina şaşırmamak gerek. BTS hem global anlamda hem japonya’da hem de Kore’de Exo’dan önde iste ve eminim… Read more »

Vig

Amerikanın iki üc programı degil ya biz niye böyle cahillerle uğraşmak zorundayız keşke biraz bilgili araştıran biri olsan. Amerikada 40K stadyumu dolduran bi grubu, avrupada ikişer konser veren bi grubu, japonyada üst üste dome konserleri veren bi grubu, üst üste bbms alan bi grubu, amas performans sergileyen bi grubu ve senin o ezdigin 3büyük talk showlara katılımları aynı zamanda kendi ülkesinde zirveye oturan bi gruptan bahsediyoruz. Daha yazmadıgım bir sürü başarılar dikkat ettiysen sadece amerika ile kalmıyor şu an tüm dünyada BTS’i tanımayan yok cidden şöyle savunmalar yazmayın artık BTS idol seviyesini aşalı çok oldu karşılaştırılması bile komik.

redred

konuşun ablalarım 😊 40’lı yaşlardaki bayanlar yorum yapmış kendi ülkeleri bize laf düşmez artık

2018

çok komiksiniz bts’in ünlü olmak için herhangi bir grubu kullanmasına gerek yok,2018 bts’in yılıydı :*

SURMEW-BTS

canım BTS im sağlıklı, mutlu ve huzurlu olsun da benim için gerisi önemli değil. SBS, KBS ve MBC de ben de onları performansı en son sergilerken görmek isterdim ama olmadı, yapacak bir şey yok… şovlarda eğlenip mutlu olmaları benim için en önemli şey, bütün performansları da çok iyiydi, ellerine emeklerine sağlık. İnşallah yeni yılda kötü olaylarla karşılaşmazlar ve baskı ve stres yaşamazlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmalarını diliyorum, inşallah çok yorulup fiziksel ve zihinsel olarak yıpranmazlar ve emeklerinin karşılığını alırlar.

ashley

BTS Kore’de promosyon yapmayacaktı sadece yurtdışındaki tv şovlarında falan promosyon yapacaktı ama koreliler isyan etti kendi grubumuzu kendimiz göremiyoruz diye o yoğunlukta üyeler bu kanallardaki müzik programlarına tek tek çıkıp performans sergilediler yıl sonunda yurtdışından döndüklerinde ise kanalların Gayo’larda yaptığı muamele açıktı çünkü işin içine büyük şirketler girmişti neyse kanalların yapabileceği birşey yok malum büyük şirketlerdeki idollere muhtaçlar tv şovları programlar falan konuk lazım tabi Umarım Bts bu sene promosyonlarına direk yurtdışında başlar korelilerin nazına boyun eğmez

pjmyg

aynı haber ısıtılıp ısıtılıp neden önümüze konuluyo?? konuşuldu bitti? siz niye bitirmiyosunuz? Bi army olarak ben bile sıkıldım herkes neyin ne olduğunun farkında aq siz böyle şeyler yaptıkça başka fandomlarda zannediyoki armyler sürekli bunu konuşuyo :d algı yapmayı kesin :d

Erusem

SM kendini güncellemeli artık. Elindeki mükemmel grupları boşa harcıyor. Bu yılki geri dönüşlerin çoğu beklentinin altındaydı. Geçmişte efsaneleri o yetiştirmiş olabilir ama gelecekte aynı şey olur mu, bilinmez. EXO, Red Velvet, Boa, Nct, Shinee, Taeyeon, Suju ve daha bir sürü sanatçı gerçekten harika iş çıkarıyorlar. Hatta bazı şarkılar sırf onlar söylediği için tutuyor. Ama bu sonsuza kadar sürmez. Sanatçılarına hak ettikleri gibi daha iyisini vermeli. Nüfuz bir yere kadar. Onu destekleyecek bir şeylerin olmazsa düşüşe geçmek kaçınılmaz.

SURMEW-BTS

ek olarak keşke SHINHWA da GAYO DAEJUN lar yer alsaydı ve kapanışı yapsaydı, 20 yılı deviren, özel ve efsane bir grup bunları hakkediyordu, ayrıca KARD da çıkar diye çok dua ettim ama olmadı maalesef 🙁

ReVeLuv003

EXO♥BTS FOREVERRRRRRRRRRR

Nur

Şu sektörde bir tek BTS kötü zamanlar geçirmedi. Bunu bi anlayın ilk önce.Kimse başarıyı kolay elde etmiyor. EXO ve BTS gibi. İki grupta kötü şeyler atlatmış. BTS küçük bir şirketten çıktı ve büyük başarılar elde etti. fakat EXOnun SM de çıkış yapması onların hiç zorlanmadığını mı gösteriyor? SM de olmasaydı EXO büyük bir grup haline gelmezdi diyenler; Bigbang , 2NE1, Super Junior , SNSD, Wonder Girls bu gruplar bir dönemin en popüler grupları.3 büyükten çıktı hepsi , o zaman bunlarda haksız başarı sizin gözünüzde? Daha büyük şirketlerde daha fazla rekabet vardır ve stajyerlerin , idollerin çektiği zorluklar daha fazladır. Büyük… Read more »

Really

Biride demiyor ki madem sm hep böyle flop gruplarla hak yiyor nasıl büyük bir şirket oldu ve bu güce ulaştı. Adamlar zaten kendileriyle çelişiyor . SM kurulduğunda büyük grup olarak başlamadı zaten grupları başarılı olduğu için büyüdü . Farklı jenarasyonlarda hakim gruplara bakarsanız çoğunun SM den çıktığını anlayabilirsiniz . Gerçi şu anda gruplarına insan gibi muamele etmeyip gecistirmekten başka bir şey yapmasada , sürekli grupların eleştiri almalarına neden olsa da SM olmasa kpop dünyada bu kadar yayginlasmazdi . Ama ne yazık ki Korelilerin şu anda grubun yetenekli olduğu için değilde SM den çıktığı için başarılı olduğunu düşünüyorlar . Soruyorum SM… Read more »

Unknown

Şöyle bir şey var ki SM eski bir kuruluş ve içinde girls generation, SHINee, super junior, f(x) gibi grupları barındırıyor. Bu gruplar kpopın en eski gruplarından olduğu için zaten seviyorlar ayrıca SM yalnızca idol değil aktör, model, besteci, dansçı da yetiştiriyor. Bir sürü alt şirkete sahip. Şimdi düşün sadece 1 gruba sahip olan bir şirket mi yoksa sayısız ünlüye sahip olan bir şirket mi daha güçlüdür. Tabii ki zamanında iyi gruplar ve ünlüler çıkararak başarı elde etti ama o zamanlar da rakipleri sayılıydı.

Pelin

Öf amma tatava yaptınız ha. Exo zamanında Growl’a rağmen kapanışı yapamadı kıdemli diye başka bir gruba yaptırmışlardı. Buna rağmen birkaç fanın eleştirmesi dışında hiçbir şey olmadı. Ne kadar büyütünüz yav hadi her şeyi geçtim adamlar ne melona ne mamaya katıldı

helen

Amerikada ilgi gördünüz diye kapanışı hak ettiğinizi düşünüyorsanız daha çok düşünün bence. Geçen yılda MAMA da kıdemliler varken BTS kapanışı yaptı kimse lafını etmedi. En azından bu haber kadar. Ne kadar kapanışa merakllıymışsınız. Bi sizin idolleriniz çalışıyor dimi köpek gibi diğer idoller yatarak başarı elde ediyor. İyi ki bi küçük şirkette çıkış yapmışsınız ya her olayda bunu savunma mekanizması olarak kullanıyorsunuz iyi malzeme ama sizin için başka elinizde malzeme yok. Amerikada çıktığınız tv showları kimin umrunda ya. Adamlar ellen a çıkmış korede kapanışı onların yapması gerekiyor mu denilecek.Gidin amerikada yapın kapanışınızı. Üyelerinizin emeklerinin karşılığını sadece kapanış olduğunu düşünmeniz de çok… Read more »