BTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyorBTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyorBTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyor

HABER: Yahudi grup BTS’ten özür istiyor.. tartışma büyüyor

KAYNAK: No Cut News via Naver

1. [+4,861, -89] Niye Japonya’dan özür dilemeliyiz ki? Bu haber ne diyor anlamıyorum. Japonya şu anda son bir hamle yapmaya çalışıyor!!

2. [+4,294, -67] İronik bir durum. Tamam, diyelim ki yirmili yaşlarındaki bir Asyalı genç anlamını bilmeden Hakenkreuz giydi. Bunun öfkeye yol açması anlaşılabilir bir şey. Fakat Japonya’nın yükselen güneş bayrağı savunma kuvvetleri tarafından kullanıldı, Tokyo’nun ortasında sağcıların ellerinde gezdi, kimse bir şey demedi. Yahudi grup sadece Hakenkreuz’ı önemsiyor, yükselen güneş bayrağını değil. Yükselen güneşi hala gururla kullanan Japonya, bu da ironik bir trajedi.

3. [+2,574, -99] BTS 2014 yılındayken çıkış yapalı 1 yıl olmuştu ve stilistlerinin verdiği şeyleri bir fotoğraf çekimi için giydiler. Bu niye haber oldu ki? BTS’i daha da çok destekleyeceğim artık.

4. [+1,679, -60] Bahsedilen video Seo Taiji’nin konserinden, BTS bir performansta yer almıştı.. sağcılar şu anda ellerinden geleni yapıyorlar. Rapmon’ın resmi 2014 yılında Ceci dergisine verdiği pozdan, o şapkayı stilisti vermişti. Sonra dergi özür dileyip o sayıyı kaldırdı. Yahudi grubun sağcı medyayla bağları olduğunu duydum.. Big Hit ve Seo Taiji’nin temsilcilerinden açıklama gerekiyor. Şu anda Army’lere saygı duyduğumu belirtmek istiyorum, bu kadar büyük süperstarları desteklemek zor.

5. [+1,459, -71] Manyaklar ya ㅡㅡ yirmili yaşlarındaki gençlere ne yapıyorsunuz!!!! Japon sağcılar bir sorun, ama gazeteciler ve antiler de öyle!! Japon sağcılar ve anti medya gazetecileri beni sinir ediyor

6. [+401, -10] No Cut News BTS’in özür dilemesini bu kadar çok istiyorsa Japonya’dan rahatlama kadınlarıyla ilgili bir özür istemekle başlamalılar. Niye bunları Japonya’dan istemiyorsunuz? Kore daha kolay bir hedef gibi mi geliyor??? Bizden özür istemeye nasıl cüret edersiniz!!!

7. [+265, -7] Delirmişler ㅋㅋ bir dinleyin, Yahudi grup. Japonya atom bombasının mağduru değil, Nazi Almanya gibi savaş suçlusu bir ülke ㅋㅋ niye tarihi bilmeden konuşuyorlar

8. [+221, -4] Konserde giydikleri kıyafetler Kore eğitim sistemini eleştiriyordu. Ah.. yabancı medyayla savaşmak yetmiyormuş gibi şimdi Kore medyasıyla mı savaşacağız? Lütfen böyle haberler yazmadan önce gerçekleri araştırın

9. [+86, -2] Sorun yok, Yahudi gruba gerçekleri öğretebiliriz!! Japon sağcılar onlara yanlış bilgi veriyor, ama biz doğrusunu verebiliriz! Seo Taiji’nin Nazilerle ilgisi nedir???? ㅋㅋㅋㅋ ve Ceci dergisi iki yıl önce zaten özür dilemişti, niye BTS’ten özür isteniyor????

10. [+64, -2] Şu Yahudi grup çok komik. Sizin Nazilerden eziyet çekmeniz gibi Asya’daki bir sürü ülke Japonya’dan eziyet çekti. Japonya Asya’nın Nazisidir. Konuşmadan önce bir şeyler öğrenseniz olmaz mı? Bizim medyamız için de geçerli bu. BTS kurtuluş günü tişörtü giyerek hiçbir hata yapmadı, bizim medyamızın BTS’in Japonya’dan özür dilemesini istemeye hakkı yok.

BTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyorBTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyorBTS şimdi de Nazi tartışmasıyla anılıyor

KAYNAK: Nate

1. [+265, -7] Japonya çıldırdı, mümkün olan her türlü son hamleyi yapmaya çalışıyor. Sadece kendilerini daha çok utandıracaklar.

2. [+224, -3] Delirdiler mi? Sınıf fikir bayranının nazi sembolüyle ne ilgisi var? Geçmiş ya da şimdiki zamanda fark etmiyor, Japon kanı psikopatlarla dolu

3. [+152, -4] Bu gidişle Çincedeki ” 卐 ” harifini sorun edecekler

4. [+16, -0] Size kaç defa söyleyeceğiz, atom bombası tişörtü değil, kurtuluş günü tişörtü

5. [+16, -6] Japonya kendi sorunlarını örtmek için elinden geleni yapıyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ umarım BTS hayranları Japonların nazilerden farkı olmadığını herkese öğretir ㅡㅡ

6. [+7, -4] Şimdi de Taiji hyunga mı sataşıyorlar?

7. [+5, -0] Japonya sadece s*çmayı da geçtim, b*klarını kendi üzerine sürdü ve yanından geçenleri rahatsız ediyor

8. [+4, -0] Konu inat oldu mu kimse Japonya’yı geçemez

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+386] Haberiniz olsun diye söylüyorum, şapka, anıt ve atom bombası tişörtü gerçekten yaşanmış şeyler ve bu yüzden üzülmek normal. Diğerleri kesin değil. Bazı insanlar olayı bulandırmaya başladı ve kafa karıştırıcı oluyor artık.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
10 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

o şapka hiç fotoşop diyorlar, fotoşop olmasa bile özür dilenmiş diyorlar ve 2014 te ki bi olay bu… o zamandan beri gene aynı işaretin olduğu kıyafet ve şapkalar giydilerse esas o zaman kızılmalı ve Soe Taiji de giydikleri kıyafet ve işaretler Nazilerle alakası yok, Korenin eğitim sistemini eleştiriyor , ayrıca zamanında Naziler tarafından işkence ve katliama maruz kalan Yahudilerin şuan Müslümanlara neler yaptıklarını görüyoruz, özellikle Gazze de olaylar hiç durmadı ve durmuyor maalesef, daha dün gene katliam yaptılar ve tüm dünya bu olaylara karşı Müslümanların her yerde dünya üzerinde çeşitli ülkelerde karşılaştıkları işkencelere karşı sessizler, hele Arakan Müslümanlarına ya da… Read more »

sfds

şapka fotoşop değil, olsa özür dilenmez direk fotoşoptu derler. big hit yeni yaptığı açıklamada bile şapkayla ilgili özür diliyor.

SURMEW-BTS

evet şimdi okudum ve 2014 te ki bir olaymış, stilist özür dilemiş, degi özür dilemiş ve dergi kaldırılmış. BTS daha 1 yıllık çaylak bir gruptu çocuk nasıl ben takmam bu şapkayı desin o zaman ve ALLAH bilir ne kadar üzülmüşlerdir.

ParkAlmithara

EXO-L’im ama şuan da cidden Bangtan’ı karalamak için her şey yapılıyor. Umarım şu çocukların yakasından düşerler.

SURMEW-BTS

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, inşallah tez zamanda BTS in yakasını bırakırlar. ve İnşallah asla başka grup ya da sanatçılar bu tarz bi şeyler yaşamazlar, çok korkunç Rabbim BTS üyelerine sabır versin inşallah.

SURMEW-BTS

BIGHIT Şirketi olayla ilgili açıklama yaptı. Gayette güzel bir şekilde özür yazısı olmuş . Tam çeviriyi bekliyorum. https://www.facebook.com/ibighit/posts/2802970936387120?__xts__%5B0%5D=68.ARDCYG-IuRum85QXwswiahFnhWyoyN0Yut8mT6RssdjMNqut1pc0Gvoszs2PIj44Cziwn2Wr-BYmOWYne98vJNv3yHz34WuY6BcWGRN4ek5hEKLGLDw4NEoviIPPUMFzJKJqklgbyoKFprvi5Pt9xGI_45lQK8_W9EdmiYbBXmFMVP7MGR9k05eDE5gHavJZTLkTi-_lzbIQUrUSOcuZmUtq_VeHfwZYNNgAJ1EK6BSu10hjcdKjjMmcGlodAfAlZ4QQkeoAUtkWWXG4qY-K5XUiD5I6fH-76UJscdpFqdJdwTSRl_xokvMjcV3yBB4XgT3GwZdXI0YoOIN2LzXqwA&__tn__=-R

Melike

İlk olayın ardından gelenler sadece aşağı çekmek için. Japonya da Kore de bu konularda çok utanmaz. Japonya Kore ye yaptıklarını görmezden geliyor Kore de Japonya ya atom bombası atılması ile dalga geçiyor. Bu herhangi bir ülke de olabilecek bir şey maalesef.Bizim ülkemizde Yunanistan yazın yanarken Twitter da dalga geçiyor ve oh olsun diyordu. Ah hayır ülkeler değil insanlar çok utanmaz. İdollere tarih,coğrafya ve kültürel dersler verilmeli.Cok aktif oldukları ülkelerin ki özellikle . Eğer bir dünya starı olduysan (stilist bile giydirse) dikkat etmelisin.BTS artık bu statü de ve çok dikkatli olmalı . Artık onlar Kore nin değil sadece Dünya nin da… Read more »

SURMEW-BTS

BTS in Japonca albüm çıkışı ve Japonya konserleri öncesi resmen antilerin saldırısı hakaret ve iftiralara uğradılar ayrıca Japonya-Güney Kore siyasi gerginliğinin ortasına atıldılar bilerek, inşallah onları üzenler cezalarını çekerler. BTS çok popüler ve başarılı olduğu ve çok ses getirdikleri için insanlar onları daha fazla kullanıyor ve antiler daha fazla üstlerine geliyor, Seo Taiji konserindeki kıyafetlerin nazilerle hiç ilgisi yok, yorumlarda da yazılı eğitim sistemini eleştiriyor, Jimin in giydiği tişörtte Kuruluş Tişörtü ve atom bombası remsi o kötü amaçla kullanılmadı zaten tasarımcı ve Jimin e hediye eden kişide özür diledi, RM in giydiği şapka ta kaç yıl önceki şapka ve bildiğim… Read more »

sfds

valla yalan yok bts sevdiğim bir grup değil, fandomlarından hiç hazzetmiyorum… ama bu mesele cidden gereksiz uzadı artık abuk subuk suçlamalar bile yapılıyor, hiçbir grup bunun odağı olmayı hak etmez. nazi olmakla bile suçlamak da artık pes yani. yakın zamanda bu bulutlar dağılır diye düşünüyorum

SURMEW-BTS

teşekkürler destekleyici ve güzel yorumunuz için, inşallah ortam durulur, kimse böyle bir şeyi hakketmiyor. RM in Birleşmiş Milletler konuşmasını keşke dikkate alsalar.