Benzer Yazılar

BTS’in ‘Kohaku Uta Gassen’ performansı iptal edildi

BTS'in 'Kohaku Uta Gassen' performansı iptal edildi

HABER: Japon medyası, “BTS Kohaku Uta Gassen’den iptal edildi, Hallyu dalgasına soğuk su döküldü”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,052, -8] Ne ‘soğuk su’yu ya? ㅋ Japonya bizden özür dilemeli, niye diz çöken biz olalım?

2. [+915, -6] Çok aptalca bu, ne kadar utanmaları gerektiğini fark etmiyorlar ㅋㅋㅋ neyse, üyeler dinlensin diye programı boşalttığınız için sağ olun^^

3. [+897, -10] Şu andan itibaren ne olursa olsun çalan BTS şarkılarını dinleyeceğim. Japonya’nın parası için için dizlerinin üzerine çöküp yalakalık yapan çok kişi var, bu BTS grubunu sevdim. Böyle devam ederlerse onları destekleyeceğim.

4. [+34, -0] Süper. Yükselen güneş ülkesinde performans sergilemeyin, onları tüm dünyadan dışlayın.

5. [+30, -0] Harika… BTS zaten yeterince meşgul, onları aramayın

6. [+28, -0] BTS’i istedikleri kadar iptal etsinler, BTS öyle bir seviyede ki hayranlar kendileri bir şeyler araştırabilir.. Japonya ne kadar uğraşırsa uğraşsın Hallyu ölmeyecek ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+26, -1] Daha doğru başlık şu olurdu, “Kohaku Uta Gassen BTS’i davet edemedi”

8. [+24, -1] Herkes harika diyor ama eminim üyeler Japon hayranlar için üzülüyordur, Jimin tişört için kendini suçluyordur.. umarım kendilerini suçlamazlar

9. [+19, -0] Kohaku Uta Gassen medyada bu şekilde abartılacak kadar özel bir şey değil ki. BTS alkışlanmalı, Japonya’dan para kazanmak için Dokdo sorulduğunda sessiz kalan diğer şarkıcılardan çok daha iyiler.

10. [+14, -0] Sorun yok ㅋ bütün bu karmaşanın ortasında Japonya dome turu biletleri tükendi ㅎ Japon hükümeti kendi mezarını kazıyor

BTS'in 'Kohaku Uta Gassen' performansı iptal edildi

HABER: Seo Kyung Duk, “BTS’i M Station’dan iptal etmek ile Japonya kendi topuğuna sıkıyor'”

KAYNAK: Sports Donga via Naver

1. [+1,492, -73] Yabancı medya şu anda bu olayı pozitif bir şekilde yazmıyor. Hepsi haberlerini Japon kaynaklara göre yazıyorlar. Neler olduğunun farkına varmalıyız, lütfen BTS Japonya’nın savaş suçlarına dikkat çekti demeyi kesin.. Army’ler tüm gece Twitter’da yabancı medyaya İngilizce yorum yazıp yanlış bilgileri düzeltiyorlar, onlara yardım edin.

2. [+1,275, -21] Batılıların çoğu Kore ve Japonya tarihini bilmiyorlar. Güney Kore’den çok Kuzey’i biliyorlar, Kuzey’in tarihini bilmelerini nasıl bekleyebiliriz? Bu fırsatı kullanıp tüm dünyaya Japonya’nın pisliklerini göstermeliyiz, artık Japonya’nın bize gülmesine izin veremeyiz.

3. [+1,119, -8] Bizim medyamızın aksine yabancı medya Japonya’nın perspektifinden haberler yazıyor. Kurtuluş günü tişörtü değil ‘atom bombası tişörtü’ diyorlar, bizim tarihimizi yanlış temsil ederek Japonya’ya mağdur diyenler bile var. İngilizce bilenler lütfen tarihimizi düzgün açıklamaya yardım etsin.

4. [+903, -13] Sosyal medyadaki durum farklı. Çoğu kişi o tişörtün masum insanların ölümünü kutlayan bir tişört olduğunu düşünüyor, Jimin’in hatalı olduğunu ve özür dilemesi gerektiğini söylüyorlar. Sadece Koreliler her şeyin harika olduğunu düşünüyor. Kendi balonumuzdan çıkıp diğerlerinin perspektifine bakmalıyız, böyle devam ederse diğer ülkeler Japonya’yı mağdur olarak görecek. Bu meseleyle gerçekçi bir şekilde ilgilenmeliyiz.

5. [+396, -7] BTS’i destekliyorum

6. [+84, -0] Japonya’yı savunan çok fazla haber var, çok sinir bozucu. Hiçbiri başka bir ülkenin tarihini önemsemiyor, sadece Japonya’yı mağdur olarak gösterip mızmızlanıyorlar. Lütfen İngilizce olarak bilgileri yayın ㅜㅜ doğru bilgiler vermemiz gerek

7. [+83, -3] Japonya sürekli kendi perspektifinden haber yazdırıyor, bizim hükümetimiz ne yapıyor?

8. [+66, -0] Bu sadece Army’lerin çevirip mesajımızı yaymasıyla düzelecek bir şey değil, medya sağcılarla dolu olduğu için her şey ört bas ediliyor. Medyamız Japonya’nın mağdur rolü yapmasının önüne geçmeli.

9. [+62, -0] (Bu yorum İngilizce yazmış) Japonlar korkunç savaş suçları hiç yaşanmamış gibi davranıyorlar ve gerçekleri çarpıtıyorlar. Gençlere utanç verici işgal tarihini anlatmıyorlar. Bu yüzden bazı Japonlar ülkelerinin yanlış bir şey yapmadığını düşünüyor. Bu bile iğrenç bir suç.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+332] Anladıklarını düşünmüyorum. Japonya iğrenç şeyler yaptı mı, evet, korkunç şeyler yaptılar. Ama bu kurtuluşu kutlamak için Japonların ölümünü kutlayan bir tişört giymenin doğru olacağı anlamına gelmiyor. Belgeselleri izlemiş ya da bu konuda bir şeyler okumuş herkes bombanın korkunç olduğunu bilir. Japonya’nın yaptığı şeyler de korkunçtu. Bu konuda istedikleri şeyi hissetmekte özgürler, ama 100 bin masum insanın ölümünü kutlamak dışarıdan iyi görünecek bir şey değil.

 

Kaynak: Netizenbuzz

42 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mei

ben tişörtteki art niyeti anlayamıyorum. akdadaşlar japonlar öldü diyorsunuz ama japonya bunu kendi kendine yaptı farkında değilsiniz. eğer amerikan sınırındaki bölgeye asker çıkartmasalardı amerika bomba için bahane üretemeyecekti. bu bomba yüzünden kore’nin kuzey kesimlerindeki birçok insan hayatını kaybetti ama aynı zamanda sonunda bağımsızlıklarını kazanmaları için ön ayak oldu. bu bizim değil kore’nin tarihi. bizim konuşmaya hakkımız yok. ermenileri savunan hala bir çok avrupalı var farkında mısınız bilmiyorum ama tarihte birçok acı yaşamış bir millet olarak kore’yle empati yapamamamız çok üzücü. savaş ve merhamet duygusu karıştırılmamalı. masum insanlar öldü diye bakıyoruz ama kore’deki masum insanları düşünmüyoruz. jimin bir koreli olarak o… Read more »

A.r.m.y.

Sonunda anlayan biri 👌 Atom bombasında binlerce koreli de öldü burada atom bombasını desteklemek değil de kurtuluşu simgelemek amacıyla kullanıldığını anlamak istemiyorsunuz.O tişörtü giymesi falan tartışılır da sizin büyüklerinizin hatta belki de sizin böyle kullandığınızı katledildiğinizi-binlerce işkence,eziyet yoluyla- düşünüp ona göre yaklaşın olaya lütfen.Ayrıca atom bombasını atan ülkenin insanların bu kadar yüzsüz olup atom bombası tişörtü giymek çok kötü demesi veya hakkında makaleler yazması ayrı bir ironi.

Buse Swan

100 bin sivilin haksız yere katledilmesi mi doğru yani size inanamıyorum hala Jimin diye gezip bts savunuyorsunuz. o ölenlerden biri senin ailen deden atan da olabilirdi değil mi ama tabi jimin yapınca masum oluyor cidden iğrenç insanlarsınız

mei

peki japonların katlettikleri? yorumumu okudun mu gerçekten? bahsettiğim şey tam olarak bu saçmalık işte. amerika japonya’ya aaa hadi insan öldürelim diye atmadı o bombayı. Japonya sınırlarına saldırdı. Asker çıkardı harbour’a. Kore ise bunun ekmeğini yedi çünkü japonya o zamanlar kore’yi baskı altında tutup topraklarını işgal ediyor, canice katlediyodu herkesi. japonya atom bombası yüzünden düşünce kore kurtuldu. o bombayla binlerde koreli de öldü etkilenerek ama ulusları kurtuldu ve bağımsızlıklarını kazandılar. sen yunan işgalinde olsaydı ve yunanlılara başka bir ülke saldırdığı için kurtulsaydın o ülkeye sen de minnet duyar o günü kurtuluş günün ilan ederdin. anlamadığınız şey tıpkı netizenlerin dediği gibi tişörtün… Read more »

mei

ha bizde ölenler asker onlardakiler masum insan diyorsanız, o masum insanlar toplanıp cepheye gönderiliyor şunu farkına varın. Biz toplamadık mı 15-16 yaşındaki gençleri cepheye göndermek için? savaş görmeyen insanlar olarak konuşmaya hakkımız yok. kore o savaşı daha yeni atlattı. hala o savaşta hayatta kalanlar o ülkede yaşıyor. nasıl japonyayı savunmalarını bekliyorsunuz anlamış değilim. jimin ne yapsın çıkıp özür dilesin mi istiyorsun? kafayı yemiş olmalısın o zaman.

syssota

kazanılan savaşlar oh ne çok insan öldürdük be diye kutlanmaz farkındaysan biz de kurtuluş savaşı olsun başka savaşlar olsun zaferlerimizi oh amma yunan öldürdük şunu bi kutlayam diye kutlamıyoruz. zaten jimin resim olmadan sadece yazılı bir tişört giyse kimse bir şey demez. biz de savaşta bilmem kaç yunanı öldüren topun, silahın, bombaların resimli tişörtünü giysek yunanlar tabi sinirlenir.

mei

dkwlxle sinirlenir mi? Daha geçen youtubeta deus vult tişörtüyle türkiye’ye gelen bir youtuber trend oldu. Türklerin Deus Vult yazan bir tişörte karşı tek bir kelime etmeden ona saygı duymalarını övdü. Biz haçlılar yüzünden tarihimizin yarısını kaybettik ama buna saygı duyuyoruz. ya koyunsun kendin düşünemiyorsun milletin lafına gidiyorsun ya da antisin ki umarım değilsindir aşırı küçük düşürücü bi hareket senin için. tişörtü tasarlayan jimin olsa yine anlarım da kore’de oldukça giyilen bi şey dlalxlwlal sen hala tişörtü ay atom bombası atılmasını kutluyorlar diye düşünüyorsun sanırım lütfen tarafsızca yorumumu tekrar oku.

Tugba

Olayı t-shırt giyene bağlamak saçma ama senin yorumunda normal sayımaz sanki.Nasıl insan öldürmek için atılmıyor bomba o kısmı pek anlayamadım Atom bombası bu.Pearl harbor askeri üsse yapılmış bi saldırıydı kimse bunu savunmaz ama karşılığının atom bombası olması normalmiş gibi yazamazsın.O insanların cepheye gitmesinden bahsetmişsin cepheye savaşmaya gidilir en azından adil oluyor.Korelilerin sorunu kutlamaları değil belki kendilerini gibi masum olan insanların ölümü üzerinden yapmaları bunu.Hala bu yılda ohh iyi olmuş tavırları o savaşın etkilerini artık bilmeyen mi var.Atom bombası tüm dünyanın kabul ettiği bir suçtur.Abd dediğimiz ülke hala katliam yapmaya devam ediyor sebepler üzerine davranıyorlarmış gibi bahsetmen garip açıkçası

şeyma

T-shirt kurtuluş günü t-shirtü yansıtılan gibi atom bombası t-shirtü değil, bomba görüntüsü sırtında sağ üstte iyi incelemeden o görüntüyü anlaman biraz zor Jimin bu t-shirtü 2 yıl önce falan turda giyiyor 1 kere çünkü hayran hediyesi, ve ayrıca Jimin’i geç bu t-shirtü giyen başka idollerde var neden günah keçisi o olmak zorunda? Şuraya gelip de Jimin’i savunmayın deyip durmayın sinirlerimi bozuyorsunuz bir suçlu aramak istiyorsanız tasarımcıyı bulup saydırabilirsiniz

mei

turda değil burn the stagete sahne arkasında patik yaparken ve sahile gezmeye gittiklerinde üstündeydi onunla sahneye bile çıkmadı burn the stage paralı bir yayın aynı zamanda yani hadi bununla çıkayım protesto edeyim diye bir durum da yok ortafa çocuk kendi kendine takılırken bulup sırtına geçirmiş ne büyüttüler aaa onunla promo falan yapsa anlarım

bj

bu yabanci yorumlara da ayar olmaya başlamadım. ulan o tişörtü sadece jimin mi giydi giyen idolleri sayabilirim bu ne ya delirtmeyin adamı çocuk giymekten zevk almış gibi davranmayın ayrıca tişörtü giyeli neredeyse 2 yıl olacak ayrıca sizin salladığınız gibi japonyaya giderken falan giymiyor ndjdkd yalandan yine bir şekilde suç üzerimizde kaldı hiçbir şeyle ilgilenmeyen tipler konu bts oldu mu iğrençleşiyorlar siz twitterda ya da bts haberlerinde nasıl iğrenç yorumlar yapıyorlar görüyor musunuz? iğrenç köpekler konu bts oldu mu böyle kuduruyorsunuz sonra army neden anlayışsiz oluyor döner bu da size o zaman gülerek izliycem hadi bakalım iğrenç zihniyetliler. ne Japonya ne… Read more »

KUB

Yabancı yoruma ayar olursun tabi çünkü doğru. Armylerin çoğu da dahil olmak üzere herkes o tişörtün yanlış olduğunun farkında inanmıyorsan Netizenbuzın kendi sitesindeki yorumlara bak İngilizcen varsa. “Çocuk giymekten zevk almış gibi davranmayın” ne demek ayrıca? Kaç yaşında çocuk kendi gözleri var kendisi giymiş tişörtü kimse zorla giydirmemiş sonuçta bebek gibi davranmayın Jimin’e. Atom bombasını kutlamak gibi bir amacı yoktu muhtemelen ama Japonların gözünden bakınca sinirlenmeleri gayet doğal sonuçta tişörtte resim var mı var. Ayrıca kendi kendine atarlanmışsın kimsenin kudurduğu yok? Koreliler zaten BTSi desteklemiş yabancılar da tişörtün yanlış olduğu gerçeğinin farkında hepsi bu.

bj

ee zaten ben de yanlış olduğunu düşünüyorum sadece çocuk bile isteye bu tişörtü giymiş gibi davrananlara yorum yapıyorum. sağol canım allaha çok şükür İngilizcem var jwkdkwdkdk okuyorum yorumları sana mı sorucam kime neye bebek gibi davranacağımı? kurarım kurmam ben burada siz hakaret edin ben de mal mal seyredeyim diye yokum kusura bakmayın sizin istediğiniz ortamı saglamadigimiz için ayrıca dediğim gibi ben de YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM AMA BU YANLIŞ 2 YIL ÖNCE ORTAYA ÇIKMIYORSA VE GİYEN BİRSURU İDOL VARKEN BİZE HAKARET BOYUTUNA HATTA KORE VE JAPONYA ARASI BOZMA İFTİRALARINA KADAR UZANIYORSA KUSURA BAKMA YORUM YAPARIM valla senin ingilizcen yok galiba hatta… Read more »

KUB

İngilizcen varsa ve yorumları okuyorsan yabancı yoruma niye atar oluyorsun?İngilizce anlıyorsan ve sitenin aslındaki yorumlara baktıysan yabancı Armylerin nerdeyse hepsinin yabancı yorumla aynı şeyi düşündüğünü bilirsin. Herkes senin gibi olaya fan gözüyle bakmıyor çok şükür. Jimin kocaman adam bilerek ve isteyerek bu tişörtü giydi, atom bombasını destekleme amacı olmayabilir, Koreliler tişörtü o şekilde görmüyor yukardaki yorumlar da bunu gösteriyor zaten. Ama sonuçta giydi mi giydi. Ben şahıs olarak olarak bu olay üzerinden BTSe hakaret etmedim etmem de, başka grup yapsa ona da hakaret etmem çünkü olayın dışındayız biz Koreli ya da Japon değiliz hakaret etmek bize düşmez. Ayrıca hayranların kavga… Read more »

Misafir

Yalniz jimin’in ingilizcesinin iyi oldugunu falan mi dusundun o tisortu giyerken? Korede ingilizce bilmeyen cok. Benzer bir durum Twice’in bir üyesinin basinada geldi. Tisortte kufurler yaziyordu. Neredeyse herkes tarafindan anlami bilinen kufur “bitch” kelimesi bile yaziyordu ama maalesef oradaki kimse anlamini bilmiyormus ve o tisortu giydi. Benzer durum Jiminde de gecerli keske anlamini bilmeden giymeseler tisortleri anlamlarina baksalar ama sen oyle bir konusuyorsunki sanki cocuk o tişörtü bilerek giymis stilisti bilerek giydirmis ne sorunlara yol acabilecegini dusunmemis gibi. Stilistte bilmeliydi bunun nelere yol acacagini ama ingilizceleri yok. Bilmiyorlar.

KUB

Arkadaşım tişörtte ingilizce olarak atom bombası yazmıyor ki direk atom bombasının resmi var. İngilizce bilmelerine gerek yok yani. Ben diyorum ki Koreliler bu tişörtü atom bombası tişörtü olarak görmüyorlar kendi kurtuluşlarının tişörtü olarak görüyorlar yorumlarda da bunu görüyoruz. Jimin de bu düşünceyle giymiş olabilir. Aklından ne geçti bilmiyoruz belki hiç tişörte bakmadan giydi belki de üstündeki mesajı bilerek giydi. Sonuçta giydi.

Misafir

Evet uzerinde atom bombasi resmi var ama bu tisortu korede 2 yil once giymis bak uzerindeki yazilari gectik artik resimden konusuyoruz. Japonya ya giderken falan giymemis nerden bilsin 2 yil sonra japonlarin tepkisini cekecegini. Tisortte sadece atom bombasi resmi var japonya ya bir gonderme yok tabiiki giymesi hata olmus ama yok “sonucta giydi” yok “atom bombasi resmi var” bunun icin neden ozur dilesin yani bu ozur dilencek bir olay olsaydi bighit coktan ozur metni, jimin coktan ozur videosu yayinlamisti. cunku bazi twt kullanicilarinin abarttigi kadar birsey olsaydi japonya konserleri iptal olurdu japon armyler btsi protesto eden videolar yayinlardi. Mutluyum cocuklarim… Read more »

:)

kesinlikle + sonsuz ya almak istediği türden anlayıp yorum yapıyor saçma sapan. üste de kızın birine jimine bebek değil öyle davranmayın demiş ndjjsjsjskskwj ohhhh ne güzel gittiler japonyaya ama

KUB

Zaten özür dilesin demedim ki ben. İki ucu b*klu değnek bu özür dilese Koreliler düşman kesilirdi. Dilemeyince Japonlar kesildi. “Tişörtte sadece atom bombası resmi var Japonlara gönderme yok” demek de olmaz çünkü atom bombası Japonya’ya atıldı. Jimin kör olmadığına göre giydiği tişörtün üstündeki resmi görmüştür. Ben sadece Japonya’nın bu konudaki tepkisini anlıyorum ve yersiz olmadığını düşünüyorum diyorum hepsi bu. Keşke böyle bir tişört hiç üretilmeseydi ve giyilmeseydi

mei

işin absürt kısmı tişörtü mart ayında falan giymiş olması. aylarca kimse söz etmedi ve tam bts japonya turuna başlarken olay çıkardılar. asıl konunun ilginç kısmı bu. zaten bundan bu engelleme olayının tişört yüzünden değil kore japonya arası gerilimden kaynaklandığı anlaşılıyor. boşuma polemik yapıyorsunuz

Selen

Bence bu insanlar caninin teki.O bombanın insanlara yasattiklari seyi görmemişler herhalde.Burada Jimin de suçlu değil ama onu suçlu durumuna dusuruyorlar.Atom bombasını normallestirmeleri ve kendi kurtuluslari ile karsilastirmalari gercekten çok acinasi

Misafir

– ustte Mei adli kullanicinin yazdığı yorumu okumani tavsiye ederim

Selen

Okudum ve katılmıyorum o tisortteki tek sorun ne biliyor musun atom bombasi resmi yoksa kimse kore nin kurtulusuymus filan diye sinirlenmiyor hani empati yap filan diyorlar ya asıl siz empati yapin aynı bomba bizim ülkemize atilsaydi ve onu baska ülkenin bir vatandaşı tişört yapıp giyseydi acaba aynı tepkiyi verecek miydiniz iki yüzlü olmayı kesin.Japonya nin yaptıkları igrenclikler saymak ile bitmez ama sizin hala insanlık utancı olan su bombayi normallestirmeniz beni sinir ediyor

xxxgd

arkadaşım neyi anlamıyorsun jimin protesto amaçlı giymiş olsa üstüne gömlek giyer miydi? Hadi her şeyi geç bunu japonya’da giyerdi niye bilmem ne ülkesinde giysin T-shirt fan hediyesi burn the stage adlı konser kamera arkasının belgeselinde havada güneş açıyor çıkartıyor üstünü görünüyor 1 2 saniye ha olay da nerdeyse 2 yıl önce oluyor ayrıca bu t-shirt ü Jimin’den sonra giyen diğer idollere git duyar kas Jimin Japon fan cafeden çıkmayan insanı insan olduğu için seven bir adam

mei

iyi de bunu çok rahat yapan insanlar var ve türk olarak sokaklarda bu şekilde daha geçen gezen bir youtubera insanlar sadece tuhaf bakışlar atıyorlar. adamı linç etmiyorlar ya da dövmüyorlar beklenildiği gibi. bu bizim gibi tarihine laf ettirmeyen bir toplum için bile bu kadar rahat karşılanıyor. o tişörtün atom bombasını meşrulaştıran bi tişört değil korenin bağımsızlığını simgeleyen bi tişört olduğunu kabullenmelisiniz. kore bağımsızlığını atom bombası sayesinde kazandı. o bomba atılmasaydı şu an japonyanın sömürgesi olacaklardı. O bomba yüzünden binlerce koreli ölmesine rağmen adamlar kutluyor sen kilometrelerce öteden böyle bir yorum yapıyorsun

yummix

Yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen. Buradaki asıl sorun tişörte basılan resim-fotoğraf. Eğer koredeki bir kutlamanın fotoğrafı olsaydı bu kadar tepki çekeceğini düşünmüyorum. Sonuçta gösterilmek istenen ülkenizde kazanılan bağımsızlık. Ama eğer siz “atom” bombası kullanılmış bir tişört giyerseniz (tişörtteki fotoğrafı da yazılarıda kesin olarak hatırlamıyorum) ölen insanları ve hala zarar yaymakta olan topraklara dikkat çekersiniz. İster BTSten Jimin giysin ister Y grubundan Z. Bu konuda biz Türklerin aşırı koruyuculuğunu gerçekten anlayamıyorum. Evet sevip desteklediğiniz grup (benim de öyle) ama kişi-gruplar kendi karalarını verebilir ve kaç şirket görevlisinin menajerin önünden geçiyorlar. Olaya biraz geniş bakın lütfen ve SAKİN OLUN

Misafir

ustte Mei adli kullanicinin yazdığı yorumu okumani tavsiye ederim

+++

Çok doğru yazmışsın zaten genel düşünce bu yönde.

SURMEW-BTS

Arkadaşlar bir daha yazayım ama olunmayacak biliyorum. Bu tişörtü yapan kişi özür diledi ve anlamının atom bombasına ölenlere üzülmek olmadığını söyledi, gerçek şu ki Japonya Pearl Harbor a saldırmasa Amerika onlara atom bombası atmayacaktı (atması ne olursa olsun çok yanlış) ve atom bombası Japonya ya atılmasa Kore işgalden kurtulamayacktı bu onların gerçeği ve tarihi ve o yüzden tasarımcı tişörte koymuş. Atom bombası 6 Ağustos ta atıldı, Kore işgalden 15 Ağustos’ta kurtuldu. Koreliler işgalden kurtuluşlarını kutluyor, atom bombası yüzünden ölenlere sevinmiyor ve işgal zamanı Kore çok büyük acılar çekti araştıran öğrenir. JİMİN e gelirsek Jimin atom bombası yüzünden ölen masum canlara… Read more »

Q€€^

Japon medyasının çok sinsi davranarak bu haberi çıkarttığının ve kendi lehine kullandığının farkındayım. Diğer idollerin aynı tişörtü giydiğinin, sadece Jimin’in üzerine gidildiğinin de farkındayım.Ama bütün bunlardan bağımsız olarak ben de Jimin’in bunu giymesini onaylamıyorum. Hiçbir zaman fandoma girmedim ama Dope döneminden beri grubu takip ediyorum, şarkılarını dinliyorum hatta Jimin en sevdiğim üye. Elbette kendi ülkesinin kurtuluş gününü kutlayacak, bu en doğal hakkı. Ama bunu, binlerce masum insanın öldüğü bir olayı gösteren tişörtü giyerek yapmasaydı keşke. Evet, Japon hükümeti Korelilere çok acı çektirdi. Ama bunu yapan hükümetti, devletin başındakilerdi. Evinde oturup savaşın acı getirileriyle uğraşan, savaşın korkusunu yaşayan, hükümetinin verdiği kararla… Read more »

SURMEW-BTS

ne demişler ”Adalet kazanmaz, Kazanan adalet olur” ve tarihi ”Kazanlar yazar.” Her ülkenin geçmişten günümüze yaptığı korkunç şeyler var ama hiçbir ülke tarih kitapları yazarken kendi yaptıkları yanlışları ve işledikleri savaş suçlarını yazmazlar. ve her ülke hangi ülkeyle savaşıp kazanır ya da kaybederse mutlaka o savaştığı ülkeyi kötüler. Japonya , Güney Kore tarihine gelirsek yıllar önce Güney Kore tarihini araştırdığımda, bir Koreli çocuğun yazdığını okuduğumda Japonya nın neler yaptığı öğrendim ve zamanında Japon yarım adasına ayak basan Japonları oranın yerli halkı olan Hokkaido da yaşayan Ainu Irkına neler yaptığını da okuduğum ve internette Rahatlama Kadını olan bir kadının neler yaşadığını… Read more »

syssota

arkadaşlar jimin kör mü atom bombası resmini görmeyecek biraz mantıklı düşünün ya gerçekten böyle düşündüğü için giymiştir ya da sponsor olunmuştur sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yapmayın yeter

tanınmayan biri giyse bunu tabii ki japonların dikkatini çekmez iki sayarlar sonra geçer gider ama bts dünya çapında tanınmış bir grup. hep göz önünde olan birinin atom bombası tişörtü giymesi tabi ilgi çeker

xxxgd

jimin’in oturup t-shirt inceleyecek kadar vakti olduğunu zannediyorsun herhalde üyeler hayranlardan gelen bütün hediyeleri giyer çünkü alınan hediyenin üstlerinde görüldüğünde mutlu ettiklerini düşünüyorlar bunu bizzat kendileri söyledi zaten bahsedilen fotoğraf gördüğünde aa atom bombası diyebileceğin bir fotoğraf değil küçük birşey hayranlar 2 yıldır o fotonun ne olduğunu anlamaya çalışıyor olmayan zamanıyla jimin nasıl anlasın hadi anladı diyelim neden üzerine gömlek giysin?

syssota

tişörtün üstündeki şeyi inceleyerek mi görüyor? incelemeden baktığında da görebilir. hadi kafası inanılmaz dağınıktı gördü fark etmedi diyelim etrafında kimse mi uyarmamış bak kardeşim bu tişört tartışma yaratır diye? hayranlardan gelen bütün hediyeleri giyer deme çünkü gerçekten gülünç oluyorsun. zaten hayranlardan gelen bütün tartışmalı şeyleri giyse linçin anasını ağlatırlar. anlayamadığım şey niye idolünüzün hatasını kabullenemiyorsunuz?

chan

lan yeter neyin hatası ruh hastası 80 idol giydi bunu defol git onlara da duyar kas çocuğun işi gücü yok derdi tasası yok ülke milliyetciligi yapacak küçücük vaktinde. 2 sn görünen bi videodan nerelere geldiniz sıkıldım sizden. bunun mantıkla ne alakası var ayrıca savunurum savunmam sana mı sorucam

mei

na kadar kesin konuşuyosun öyle ya dkslskdw tişört bir hayran hediyesi ve jimin bunu sahnede veya promosyonda giymedi. pratiklerde ve sahile gittiklerinde tek bir gün üzerindeydi ayrıca tişört atom bombasını değil kore kurtuluş gününü temsil ediyor. bilmeden boş boş konuşuyorsunuz ayar oluyorum

bu pRomosYonDur BiLİyodUR ayakları ne ya dkwlsslzl fotoğraf siyah beyaz üç santim falan onu geçtim sırtında üzerinde de değil tişörtün üzerinde Kore bağımsızlığımız özgürlüğümüz yazıyor

suna

Üzgünüm ama yabancı yorum haklı. Herhangi bir işkenceyi ya da zulümü savunmam ama bombalamayı da savunmam. Koreliler Japonları sevmemekte haklılar ama bu onların ölümüne sebep olan bombalamayı desteklemelerinin doğru olduğu anlamına geliyor. Hatalı olan stilist. Ki eminim BTS japon pazarı yüzünde çok mali kayıp yaşar. Şirket bir şekilde düzeltmeli.

mei

stilistle bir alakası yon tatlı jimin bunu sahnede veya promosyonda faşan giymedi. Tişörtü burn the stagein (bts’in paralı youtube belgeseli) bi bölümünde pratik yaparken bi de çocuklarla sahilde dondurma yerken giyiyor. öyle süslenip çıkayıp ah bu tişört çok anlamlı giyeyim durumu yok. eşofmanla giyiyor çocuk yahu. hoseok’la beraber ikisinin giydi odası var alıp geçirmiş üzerine belli ki zaten tişört hayran hediyesi. millet geçen sene ağustosta giydiği tişörtü polemik yaratıyor. promosyonların duraksama sebebi jimin değik japonya ve kore arasında yaşanan politik bir durum ama bilmeyen millet tişört yüzünden sanıyor. onu geçtim atom bombası savunulacak bir şey olmasa da kore’nin bağımsızlığını kazanmasında… Read more »

suna

Bildiğim kadarıyla showlarda kendileri giyinmiyorlar. Önceden ayarlamıyor giymeleri için sonra kendileri seçmiş gibi gösteriyorlar. 1. İsterse pijama üstüne giysin isterse takım elbise bir tişört giyilmeden önce ki üstünde bu kadar belirgin bir resim varkkem insan üstünde kine bakar. Ayna da kontrol ettiğinde bile anlar. Yani yok dikkat etmemiş yok bilmiyormuş falan bunlar hikaye geçin abi. Hadi Jimin giydi habersiz. Etrafında ki bir çok kamareman yönetmem vs varken böyle bir anlam ifade ettiğini anlamamak salaklık. Bir şeyler kasıtlı yapılmış belli. Şu an ki olayın patlamam sebebi falan bu olmayabilir beni bu değil insanların zihniyeti ilgilendirir. Bağımsızlık dahi kazanmış olsalar da (ki… Read more »

b

okey bebeğim şimdi hadi bakalım git ve giyen diğer idollere ve fanlarina da sizin yaptığınız canilik adlı konuşmanı yap hadi hadi. sürekli kitle kitle kitle öf şiştim sizden. klavye başında yaptığınız tek şey bu zaten illa bi öteleme alttan alttan laf sokma. hani diyorum belki bu doğru düzgün bir şey söylemiştir ama yok oppaniz yaptıysa doğrudur.s.s zihniyetliyle bagdastirip duruyorsunuz bizi napalım el ayak öpüp özür mü dileyelim ne alaka yani. hepiniz birden japon mağduriyeti yapmaya başladınız burada yazık ne diyeyim bizi sevmiyorsunuz anlıyorum ama bu kadar da olmaz pes!

mei

kimse ayarlamıyor BTS’in kıyafetlerini. program zaten öyle kendi hayatımızı varyete gibi anlatalım gibi bi şey değil baştan sona kendileri. sponsorları falan gok zaten binlerce kez kıyafetlerini kendileri satın aldıkları ve seçtiklerini söylediler (sahne kuyafetleri hariç tabi ki ama kendi aksesuarlarını takıyorlar çoğu zaman). kendileri alışverişe çıkıyolar galalarda giydikleri kıyafetleri stilistlerle beraber karar verip satın alıyorlar kıyafette tek sponsorları puma. fasa fiso değil yani ayrıca Jimin’in üzerinde gömlek vardı terledim diye çıkardı o bir dakikalık sahnede şak diye kesmişler çocuğun fişini. komedi resmen

mei

oppam(!) giydi diye savunmuyorum ayrıca kaç yaşında insanım allaha şükür bi beynim var bunu kullanıp tarihini araştırıp öğrendim. sen de millete etiket yapıştırmadan önce bunun bilincine varacak kadar açık fikirli olsan keşke

Yeni Yazılar