Benzer Yazılar

Chanyeol’un nunası Park Yoora haber sunuculuğunu bırakıyor

Chanyeol'un nunası Park Yoora haber sunuculuğunu bırakıyor

HABER: ‘Chanyeol nuna’ Sunucu Park Yoora YTN kanalından istifa etti “Televizyon yerine yeni bir şey deneyeceğim, desteğiniz için teşekkürler”

KAYNAK: Star Today via Nate

1. [+260, -23] Bir alışveriş mağazası mı açacak acaba

2. [+208, -51] Güzel… genler yalan söylemez

3. [+130, -10] Eşin iyi para kazanıyorsa eğer evde oturup arada bir freelance çalışmak en iyisi. Birkaç tane kurumsal etkinliğe katılıp kolay kolay yıllık maaşını kazanabilir…

4. [+19, -7] Belki oyunculuk yapar, belki yapmaz

5. [+17, -5] YouTube??

6. [+16, -7] Gerçekten kadın kılığına girmiş Chanyeol gibi ㅎㅎ

7. [+13, -0] Chanyeol kız olarak doğsaydı böyle görünürdü demek

8. [+12, -2] Oyunculuk mu YouTube mu?

9. [+11, -7] Ne kadar güzel bir yüz…

10. [+10, -3] Kardeşler birbirlerine benziyorlar… iyi genler

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+107] Bazen kardeşlerden birine çirkin genler denk gelir.. mesela ben

 

Kaynak: Netizenbuzz

15 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Miss

Umarım söylediği gibi yeni bir kariyer planı çizer kendisine.
Şu koreli kadınların evlendikleri ilk fırsatta çalışmayı bırakmaları bana çok saçma geliyor. Mis gibi kariyer yapmışsın. İşinde istikrarı yakalamışsın bu da senin başarılı olduğunu gösteriyor. Evlenince en fazla ara verirsin. Komple bırakmak nedir. Bir erkeğin parasıyla yaşamak hiç mi gururlarına dokunmuyor. Erkek egemen bir toplumdalar üstelik. Adam seni aldatsa ne yapacaksın? Boşansan ne olacak? Tekrar çalışmak istesen alanından uzak kaldığın için gelişmeleri takip edememiş olmandan ötürü kimse seni tercih etmeyecek.
Chanyeol’ün ablası için konuşmuyorum sadece yanlış anlaşılmasın. So ji sub’un sevgilisi de aynısını yaptı.

Poor humanity

İnsanlar kendilerini sizin düşündüğünüz kadar düşünmüyor mu sanıyorsunuz? Siz işi bırakmamayı tercih edebilirsiniz, ama bırakanlara saygı duyun. İşi bırakmanın farklı sebepleri olabilir, erkeğin parasına zaten ihtiyaç duymuyor da olabilir, ayrıca insanların iç dünyasını ya da neler yaşadığını, neyi neden yaptığını bilmiyoruz, o yüzden bu tarz yorumları kendinize saklayın. Ayrıca ya eşin aldatırsa ya ayrılırsan diye düşünüp durursan zaten başına gelir. Kimse kendisine güvenmeyen ve sürekli şüpheyle yaklaşan bir eş istemez. Aldatanlar sadece erkeklermiş gibi davranmayın, güven konusu da her konuda olduğu gibi karşılıklı. Güvenmeyecekeseniz zaten en baştan evlenmeyin de ne karşıydı ne kendinizi yıpratın.

Miss

Yaşınız tahimince küçük ve hayat hakkında gerçek deneyimlere sahip olmadığınızı düşünüyorum. Ben kişiler bazında konuşmadığım gibi daha genel bir soruna değindim. İnsanların özel hayatına karıştığımı da düşünmüyorum. Var olan/olabilecek sorunları dile getirdim. Fikrimi paylaşmakta da özgürüm. Kimseden izin alacak değilim. Kimseyi bir şeyi de dayatmış değilim. Bir kadının tıpkı bir erkek gibi kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini söylüyorum. Kocasına bağımlı yaşayan kadınları temele alarak konuşuyorum. Yorumumda bu gayet açıkken parası vardır belki demek saçma oluyor. Kadınlar evlendikten sonra kendileri olarak değil birilerinin karısı olarak varolmayı seçtiklerinde bir başkasına güdümlü yaşadıkları için istedikleri gibi özgür olamıyorlar. Paranoyak gibi her gün kocasındam… Read more »

SURMEW-BTS

bence kişiden kişiye , hayattan hayata, yani koşullara göre kadınların mesleklerini bırakıp bırakmamaları değişiyor ,ilk olarak kadınların çoğu bence ekonomik yetersizlikten dolayı çalışıyorlar, elbette kendi ayakları üstünde durmayı seçen, erkeğe bağımlı olmak istemeyenlerde var ve günümüzde de çoğu erkek evleneceği kadının mesleğine ve kazandığı ücrete bakıyor, bunu ya ekonomik koşullar kötü diye ya da ”kendi parasını kadın yemesin” diye bakıyorlar. evlilikte zaten benim param senin paran olayı olursa , gerçek bi evlilik ”birlik” olmazsa o evlilik yürümez. kadın eğer çalışmıyorsa kadında erkeğin parasına ”erkeğin parası” diye bakmayacak erkekte ”benim param” diye bakmayacak , kazanılan para ”ikisininde parası” ”bizim paramız” diye… Read more »

Miss

Ben meseleyi bir yönüyle ve öz olarak ele almıştım. Siz etraflıca ve çok güzel anlatmışsınız. Ben de neden ara vermiyorlar bırakıyorlar diye bir tepki vermiştim ilk yorumumda zaten. Sizin yorumunuzla benim yorumumun tüm eksikleri kapandı. Çok teşekkür ediyorum surmew-bts.

SURMEW-BTS

rica ederim 🙂 Miss. ben de teşekkür ederim.

Tuğba

En baştan beri çalışmayanlar olabilir ama kendine bir kariyer kurmuş kadınların evlenince bırakması banada kabul edilir gelmiyor.Evlilik iki insanın hayatını birleştirmesi olması gerekirken neden erkeğin kadına bakması gereken bir şeymiş gibi davranılıyor.Hayal aleminde yaşamıyoruz haber izliyoruz dünyada neler olduğunu görüyoruz kendimizi, geleceğimizi korumak ve öyle çocuklar yetiştirmek zorundayız.

SURMEW-BTS

Zaten insan erkeğin çalışıp kadının çalışmamasını erkeğin kadına bakması olarak görülüyorsa en başta kaydedilmiştir. Erkeğe hiç güvenilmiyorsa en başta sorunlu evliliktir, elbette dediğiniz gibi dünya da ne olacağı belli olmaz. Ama her insan gelecek nesilleri düşünüp güvenilir kadınlar ve çocuklar yetiştirir, evliliğin hayatı birleştirmek, herşey de ortak olmayı kabullenmek olarak öğreterek yetiştirirse kadınlar da sırf kendini ve çocuğunu koruma amaçlı çalışmaz. Her insan eğitim görüp sevdiği mesleği yapmalı ve hem çocuğuna sahip çıkıp, gerçekten yanında olup yetiştirmeyi hem de sevdiği ve yeteneğinin olduğu bir mesleği yapmalı. Ama sırf ekonomik durum kötü diye ya da kendi ayakları üstünde durmak adına sevmediği,… Read more »

Tuğba

Erkeğe güvenmemek değil bu durum aslında.Evlilik elbette ortak bi durum yeri gelir biri işsiz kalır diğeri çalışır.Evlilik şart değil öğreticek şey de olmamalı.Çocuklarına ayakları üzerinde durmayı öğretmelisin ama aynı zamanda örnek olmalı.Geçmişte okumamış tüm kadınların bugunki gençlere öğüdü okumak ve çalışmak üzerine oluyor.Herkes çalışmak zorunda elbet değil ama iyi kariyer kurmuş insanların çalışmayı bırakması bana göre mantıklı değil.Kadınlar iş alanlarının heryerinde olmak zorundalar artık buna fırsatı varken bırakmamalı.İnşallah evlenmek isteyen herkes dilediği gibi hayat yaşar

SURMEW-BTS

Amin inşallah ve elbette en başta kadınlar kesinlikle okumalı, üniversiteye gitmeli, çok kitap okumalı, hayatın her alanında bulunmalı, meslekleri, bilgi birikimleri olmalı, ama şartlara ve yaptığı işe göre mesleğini bırakan kadına da saygı gösterilmeli, herkesin hayalleri, hedefleri, yaşam biçimi farklıdır.

Tuğba

Yani orası öyle tabii

SeulgiWendy

Sadece ben mi Chanyeol’e yeğen geleceğini düşünüyorum acaba. Spikerlik zor bir meslek ve belli bir zamandan sonra sıkılabileceğiniz mesleklerden farklı bir şeylere yonelmek isteyebilir üstelik ilerde belki fikri değişir dönenebilir sonuçta bunun eğitimini almış deneyimli bir birey belkide dinlenmek istemiştir.

skycouple

Umarım hamiledir 👀 Bizim Chan’ımız dayı olsun artık 🥰

Htcnr

Belki de hamiledir ve eşi şimdilik bırakmasinı rica etmistir….

$$$

Nieki

Yeni Yazılar