Benzer Yazılar

Dispatch, GD’nin fazla tatil günü kullandığı için askerde terfi olamadığını açıkladı

Dispatch, GD'nin fazla tatil günü kullandığı için askerde terfi olamadığını açıkladı

HABER: [ÖZEL] Kwon Jiyong onbaşı olamadı.. yılda 100 gün izin aldı

KAYNAK: Dispatch via Nate

1. [+1,407, -21] Yani askerlik yapmıyor diyemeyiz, ama yapıyor da diyemeyiz

2. [+1,324, -22] Olaya bak

3. [+1,275, -34] Big Bang’in yapabileceği tek şey dağılmak… Taeyang solo olarak başarılı, umarım öyle devam eder

4. [+116, -0] Gerçekten askere gitti mi yoksa bu onun için bir deneyim çalışması mı? Niye bu kadar çok torpil yapılıyor ona? YG tabii ki sessiz kalıyor…

5. [+108, -0] YG’nin bağlantıları kim ya ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ kim onlara ülkedeki tüm torpilleri yapıyor

6. [+86, -0] 100 günden fazla tatil yapmış ㅋㅋㅋㅋㅋ nasıl bir asker bu ㅋㅋ

7. [+75, -0] Bir yılda 100 günden fazla tatil yaptı demek üç günde bir eve gitti demek, bu nasıl bir aktif asker?

8. [+62, -4] Taeyang dışında Big Bang’teki herkesin derdi ne????????????

9. [+53, -2] İstediği kadar onbaşı olamasın, yine de askerden terhis olacak. Şimdiden 100 günden fazla tatil yapmış, bayağı dinleniyor. Askerlik onun için tatil gibi.

10. [+44, -0] Şaşırmadım bile, YG’ye tam uygun bir hareket. Onlar için imkansız yok.

Dispatch, GD'nin fazla tatil günü kullandığı için askerde terfi olamadığını açıkladı

KAYNAK: Naver

1. [+311, -40] Ünlü olmayan askerler de bu şekilde 100 günden fazla tatil yapabiliyor mu?

2. [+204, -6] Hastaneye gitmesini, askeri üste ameliyat olmamasını, hatta diğer askerlerden farklı bir hastane odasında kalmasını anlarım.. ama askerliğinin 3’te 1’inde tatil yapması.. Askerliğini yapan herkes bunun ne kadar saçma olduğunu bilir, ayrıca imkansız. Zamanında terfi alamasa bile terhis olacağını biliyor, askerden geç dönmeyecek yani, ama bu kadar çok tatil günü almasını nasıl açıklayacak bilmiyorum, bildiğiniz torpil bu.

3. [+182, -38] Sırayla skandal çıkarıyorlar ㅋㅋㅋ

4. [+144, -26] Bu grubu kazıdıkça daha da korkunç şeyler çıkıyor ortaya..

5. [+79, -9] GD gibiler diğer ünlüleri de kötü etkiliyor

6. [+56 ,-5] Psy gibi tekrar askere gitsin, o kadar büyük haksızlık ki

7. [+36, -6] YG’yi boykot etmelisiniz. Youtube videolarını izlemeyin, şarkılarını dinlemeyin, albümlerini almayın, konserlere gitmeyin.. paraları olduğu için ne isterlerse yapabileceklerini sanıyorlar, Burning Sun gibi.

8. [+33, -6] Ok Taecyeon’la kıyaslamadan duramıyor insan. Askere gitmek için ameliyat oldu, Amerika vatandaşlığından vazgeçti. Kwon-ssi ile arasında dağlar kadar fark var.

HABER: G-Dragon, 11 aydır askerde ama hala er… onbaşı olamadı

KAYNAK: TV Report via Naver

1. [+155, -5] 100 gün tatil gerçek mi ya? Askerliğinin başında nasıl 100 gün tatil yapabildi? Çok şüphe uyandırıcı

2. [+138, -4] Ordu G-Dragon’a, polis Seungri’ye sahip çıkıyor

3. [+73, -2] Üç günde bir tatil yapmış resmen ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ ah

4. [+67, -1] Yani askerliğinin 1/3’ünde tatil yapmış. Böyle devam ederse 21 aylık askerliğinin 7 ayında tatil yapacak

5. [+37, -0] Şu herif ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+465] Neden bazı ünlüler askerliklerini yaparken torpil kullanıyorlar? Bu kariyerini öldüren bir şey, bunu bilmeleri lazım artık

 

Kaynak: Netizenbuzz

14 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yav he he

Para ve gücün neler yapabileceğinin kanıtı bunlar. Daha önce ordu da psikolojik olarak baskı gördüğüyle ilgili haber yapılmıştı. Belki zorlanıyordur olabilir insanlık hali bizim burada da böyle ama bu bildiğin torpil gücü kötüye kullanma. Madem GD böyle bir hakka sahip ünlü olmayan diğer askerlere de bu hak tanınsın. YG cidden yeraltı karanlık işleriyle uğraşan bir şirket bence bunu gün geçtikçe daha da iyi anlıyorum. Dizilerde gördüğümüz şu devlet içinde birbirine bağlı olan gizli işlerin gerçek hayattaki versiyonu gibi.

Ayla Özgül

Fazla dizi izlemişsin sadece acilen bırak jdbdjbdjdvduevdhdvdvuwbshsh

:D

Bunun dizilerle alakası ne? YG’ye sütten çıkmış ak kaşık gibi bakan aptal destekçileri olduğu sürece daha çok istediklerini yaparlar zaten. Şaşırtıcı değil pek.

Yav he he

Ayla Özgül cnm bunca yıllık kpop ve kdrama takipcisi olarak artık neyin ne olduğunu az çok anlıyor insan. Sen kendini kandırmaya devam et ama bu sevdiğin insanın kötü bir kişiliğe sahip olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Hatta sonradan kendine kızacaksın nasıl olmuştu böyle bir insanı savunmuşum diyeceksin.

Kaisoo's Baby

100 gün tatil olayı gerçek mi? Bilmiyorum erkeklere askerlik işi neden bu kadar zor geliyor ben kadınlar da askerlik yapsın ülkeme kendimce bir faydam dokunsun istiyorum ama bunlar askere gitmemek için direniyor. Tuhaf.

...

Askerliği lafta kolay bir şey olarak görüyoruz ama asla değil o yüzden erkeklere hak veriyorum artık. Bizde 1 sene şuan o yüzden bizim ülkeyi göz önüne alarak söylüyorum özellikle doğu bölgesinde çarşı izni yok,telefon yasak,halk sana düşman o yüzden her an ne olacak bilemiyorsun ve tüm bunlara rağmen askeri bir eğitim vs. yok sadece nöbet yani bildiğin hapissin psikolojisi bozulan,intihar etmek isteyen,firar etmek isteyen askerler oluyor. Şuan erkek arkadaşım askerde doğuda ve zor geçiyor günler. Kısa bir süre önce doğudaki bir birliğe drone ile saldırı oldu kaç tanemizin haberi var bu durumdan? Benim erkek arkadaşımın olduğu birlikti o. Medya askerler… Read more »

Kaisoo's Baby

Devletin beni haber yapması için gitmek istemiyorum zaten askerlik bir insanın ülkesini korumak için zorunlu olması gereken bir borç. Devlet onu demiş devlet öyle yapmış umurumda değil belki sizde öyle bir his yoktur bilemem zaten askerlik yan gelip yatılacak bir şey değil ülkeni korumak öyle kolay mı? Elinde telefonla sürekli tatil izni almakla olacak şey değil bunun ne kadar kutsal bir şey olduğunu anlamadığınıza eminim. Mesela diyeyim, asker olup nöbet tutarken saldırı olsa ve şehit oldum isterse medya haber yapmasın bana ne benim orada ki amacım zaten vatanı korumak değil mi? Evet devlet daha güvenli bir ortam daha iyi koşullar… Read more »

...

Askerlik yan gelip yatılacak yer olmadığı gibi bir askerin kendisini öldürmeyi düşündürecek seviyeye gelmesine izin verilecek yerde değildir hanımefendi. Bugünün şartlarında bu kadar kısıtlama ile yaşayan özellikle doğu bölgesinde olan askerlere terör olayları yaşanırken neden silahlı eğitim verilmiyor? Vatanı çamaşır yıkayarak,çöp toplayarak yada kum taşıyarak mı koruyacaklar? Ailene naaşın teslim edildiğinde bir tek onlar hatırlayacak seni üzgünüm. Kimsenin canı bu kadar ucuz olmamalı.

Zeki

“Halk sana düşman” tarafından sonrasını okuyamadım. Doğuyu sadece medyadan ya da saçma salak dizilerden tanıyorsun sanırım bizzat doğuluyum ve abim askerliğini doğuda yaptı. 1. Tam tersi halk sana hayran. Yolda üniformalı asker gören teyzeler alınlarından öpüyor. 2. Bizim askerimiz sınır bölgelerinde sürekli tetikte batı bölgeleri daha kolay git bir askere sor askerliğimiz tuvalet temizliği ile geçti diyorlar. Disiplin yine var ama bi çatışma ortamı falan yok. 3. Kore deki askerlik sistemi kesinlikle çok saçma. Ne terör var ülkede ne eylem yapıyorum ayağına ülkeyi karıştırmaya çalışan amele gruplar. Askerler sadece disiplinli bir hayat geçiriyor ellerine doğru düzgün silah bile almıyorlar. Sürenin… Read more »

Hata

Güney kore zaten terörden dolayı değil kuzey koreden korktuğu için askerliği bu kadar önemli görüyor. Bunun dışında zaten askerlerin belli bir izin süreleri falan var tam olarak kaç gün bilmiyorum ama 100 gün değilmiş demek ki. Askerde de doğru düzgün silah kullanmayı vs. öğretip ordu düzeninde yaşıyorlar işte

Irem

8. [+33, -6] Ok Taecyeon’la kıyaslamadan duramıyor insan. Askere gitmek için ameliyat oldu, Amerika vatandaşlığından vazgeçti

feride

Cık cık cık rezilliğe bak dünyanın her yerinde bu böyle para demek güç demek paran varsa tüm kapılar ardına kadar açılıyor şimdi bunada bi kılıf uydururlar kapanır gider konu grup olarak taeyang hariç hepsinin maşallahı var yani her biri ayrı baş belası!

Ayla Özgül

Sevmediğin kişilerin haberlerini okuyup yorum yapacak kadar boş bi insansın . Bu kadar boş vaktin varsa gidip kitap oku kendini geliştir. Sevmiyo musun ? Defol git yorum yapma. Baş belasıymış hayirdır sana giren çikan ne .

..

Baş belası olan sizlersiniz nefretiniz,içinizdeki kötülük,antilik asla bitmiyor o yüzden git ötede boş yap hadi anam

Yeni Yazılar