Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Aranızda Kaçıngan Bağlanması Olup Bunu Yenebilen Var Mı?

zeytin🐾

Rookie Idol
Tepki
562
Sadece insan ilişkilerinde değil,her kararınızı da etkileyen birşey bağlantı türümüz.Ben güvenli ve kaçıngan karışımıyım.Babamsa yürüyen bir kaçıngan bağlanma.En basitinden bir sokak hayvanını sevmek istemez çünkü eninde sonunda ölecek diye düşünür.

Aranızda güvenli bağlanmaya geçebilenler nasıl yapabildiğinizi anlatabilir misiniz?

asdudd

Trainee
Tepki
41
Bunun ne demek olduğunu anlamadım ya 😅
Kısaca insan ilişkilerinde yakınlık kurmaktan rahatsız olma, kaçma durumudur. Başkalarına güvenemezler. Genelde bebeklik zamanında ebeveynlerinle kurduğun ilişkiden kaynaklanıyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Üniversitedeki hocalarım en etkili yöntemin psikolojik yardım olduğunu söylemişti ama güvenli bağlanma stiline sahip bir bireyle kurduğun ilişki ile de atlatabilirsiniz diyenler var.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Kısaca insan ilişkilerinde yakınlık kurmaktan rahatsız olma, kaçma durumudur. Başkalarına güvenemezler. Genelde bebeklik zamanında ebeveynlerinle kurduğun ilişkiden kaynaklanıyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Üniversitedeki hocalarım en etkili yöntemin psikolojik yardım olduğunu söylemişti ama güvenli bağlanma stiline sahip bir bireyle kurduğun ilişki ile de atlatabilirsiniz diyenler var.
Anladııım... Yani daha önce hiç düşünmediğim birșey bu 😅

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Bu avoidant attachment style oluyor sanırım. Bende var. Romantik ilişkilerde çok büyük bir sıkıntı ama arkadaşlıklarımda pek bir sorun teşkil etmiyor. Arkadaşlarım beni tanıyan insanlar anlayış gösteriyorlar o yüzden.