Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Arkasında Güzel Anlamları Olan Şarkılar

revelimderevelim

Lead Dancer
Tepki
8,902
Kpop sektöründe arkasında güzel anlamlar içeren bir sürü şarkı var. Bence bunlardan biride Red Velvet-One Of These Nights. Sewol feribot faciasını konu alıyor. Yolcuların yaşadıklarını imgesel olarak anlatıyor. Şarkının kendisi de çok hoş zaten. Bu gecelerden birinde buluşalım.
e581dba9768a21f12a896acbbe07188c.jpg Mesela bu fotoğrafta Yeri diğer üyelere göre bulanık. Bunun sebebi Yeri'nin ölen öğrencilerle yaşıt olması.

5989e6c2a68fa69779da38d152286a43.jpg
Burda ise umudun ışığı olan mumlar yanıyor. Ancak ilerleyen zamanda sönüyorlar. Umut yavaş yavaş bitiyor.

2f74db095ff4471210bef44b09f12299.jpg
Joy kurtulanları temsil ediyor. Yardım için gidiyor ancak burda arkadaşlarının ölümünü izliyor.

e7aba423b3292c926ab350215e47240d.jpg
İrene yüzünü kapatıyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan öğrencileri temsil ediyor.
b1236ef7babefe8860a0c185a668b7b5.jpg
Yeri'nin bulunduğu bota su doluyor. Yeri ölüyor...

Daha fazla detay var aslında ancak aklımda ana hatlarıyla kalanlar bunlar. 💫

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Kpop sektöründe arkasında güzel anlamlar içeren bir sürü şarkı var. Bence bunlardan biride Red Velvet-One Of These Nights. Sewol feribot faciasını konu alıyor. Yolcuların yaşadıklarını imgesel olarak anlatıyor. Şarkının kendisi de çok hoş zaten. Bu gecelerden birinde buluşalım.
Ekli dosyayı görüntüle 409 Mesela bu fotoğrafta Yeri diğer üyelere göre bulanık. Bunun sebebi Yeri'nin ölen öğrencilerle yaşıt olması.

Ekli dosyayı görüntüle 411
Burda ise umudun ışığı olan mumlar yanıyor. Ancak ilerleyen zamanda sönüyorlar. Umut yavaş yavaş bitiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 414
Joy kurtulanları temsil ediyor. Yardım için gidiyor ancak burda arkadaşlarının ölümünü izliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 415
Ekli dosyayı görüntüle 416

Wayv-All For Love
EXO-Promise
dahası var aslında aklıma ilk gelen ikili....

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,385
H.o.t- i yah şarkısı da korede 23 anaokulu öğrencisinin öldüğü bir olay var ona ithafen yapılmış diye biliyorum. Daha önce bir haberde okumuştum ama tam olayı hatırlamıyorum. Şarkı sözlerinin de türkçesini bulamadım. H.o.t nin bu anlamda böyle anlamlı olan başka şarkıları da var bildiğim kadarıyla. Okul zorbalığına falan dikkat çektikleri de bir şarkıları vardı mesela.
Açıkçası şarkılarında toplumsal olaylara dikkat çeken şarkıcıları her zaman taktir etmişimdir. Özellikle kpopta bu yok denilecek kadar az. Keşke bizde de kpopta da daha fazla böyle şarkı olsa.

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
Got7-Just Right ,Fly
BTS-Young Forever ,Spring Day ,Suga-NEVERMIND ,RM- Persona,TTU,Euphoria,Butterfly,Run,Pied Piper,Jungkook-Still With You
EXO-Sing For You , ,Promise,Dont Go ,Heaven,Universe,For Life ,My Answer, Baby Dont Cry-EXO CBX-Paper Cuts
Lee Hi-Breathe
IU,SUGA-Eight
Park Hyo Shin-Breathe
SEVENTEEN-Hug,Home
BLACKPINK-You Never Know
Stray Kids-My Pace
BTOB-Missing You
I.O.I-Downpour (bilmeyenler için hoş bir bilgi şarkının sözleri ve bestesi Seventeen Woozi'ye ait)
DAY6-Time Of Our Lives , You Were Beautiful
Girl's Generation (SNSD)-Into The New World
Baekhyun-Beautiful,Amusement Park ,Baekhyun&LOCO-YOUNG
Chen-Beautiful Goodbye
TXT-Blue Hour,Run Away

hepsi neşeli ve mutluluk içeren sözlere sahip değil ama hepsi çok anlamlı şarkılar listemde hep yerleri ayrı olmuştur umarım aralarında sevdikleriniz vardıııır :)

Ü

Üye silindi 192

Ekli dosyayı görüntüle 409 Mesela bu fotoğrafta Yeri diğer üyelere göre bulanık. Bunun sebebi Yeri'nin ölen öğrencilerle yaşıt olması.

Ekli dosyayı görüntüle 411

Ekli dosyayı görüntüle 414

Ekli dosyayı görüntüle 415
Ekli dosyayı görüntüle 416

Spring Day geldi şimdilik aklıma