Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dinle Az Bilinen Hyuna Şarkıları A Thread

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
12-20 yaşlarım arasındaki A-ing kariyerimde Hyuna’yı ve albümlerini deli gibi takip ettiğimden, bir çok parçasını da severek dinlerdim. Kendisi albümün ana şarkısını seçmekte her zaman iyi değildi, bu yüzden daha çok değer görmesi gereken pek çok şarkısının değer görmediğine maalesef ağlayarak şahit olmuştum.

So… Madem forumda “K-pop Albüm Önerileri” diye bir başlık var, o zaman Hyuna’nın bazı albümlerinden favorilerimi paylaşalım bakalım. Belki seveceğiniz bir şarkı buluruz size.

A’wesome albümünden önerilerim:

1) U & Me 🫶🏻

Çok eğlenceli ve yumuşak bir şarkı olması sebebiyle çoğu zaman severek dinlemiştim. Bu performansını ise ayrı severim. Ayrıca malumunuz, Hyuna vokali çok güçlü bir idol değil. Ama bu şarkının Hyuna’nın sesine çok yakıştığını düşünmüşümdür hep.

2) Morning Glory

Aaaah, Morning Glory’m… Benim değeri bilinmeyen üzümlü kekim… Hyuna’nın en sevdiğim şarkıları listesinde ilk 3 için kapışabilecek kadar güzel ve narin aşkım… Dinlemeyen pişman, dinleyip de daha önce nasıl keşfedemedim farkındalığı yüklenenler bin pişman. O kadar huzurlu ve sakin bir vibe’ı var ki bu şarkının… Okula giderken başımı otobüs camına yaslayıp dinlemeye bayılırdım kendisini.

A+ albümünden önerim:

3) Get Outta My House ft. Kwon Jungyeol

Aşk acısı mı çekiyorsunuz? Daha yeni sevgilinizle mi tartıştınız? Size istediğiniz çikolatayı almadı diye küstünüz mü? Ya da sevgiliniz olmasa bile “sevgilim olsa ve onunla tartışsak nasıl olurdu acaba” gibi hayaller kurmayı seviyor musunuz? O zaman doğru şarkıdasınız. Sevgilisi olmayana bile o kalp kırıklığını hissettirebilen o şarkıyı buldunuz!! Koşun ve tadını çıkarın!!!

A Talk albümünden önerim:

4) Blacklist ft. LE

Arkadaşlar, bu şarkıyla henüz tanışmadıysanız çok şey kaybetmişsinizdir. Bad bitch moodunuzu açıp okuldaki düşmanlarınızdan soğuk ve tatlı intikamlar aldığınız hayallerinizin arka planınında çalan o şarkı işte bu. Türkçe altyazısını da bir okumanızı öneririm. Zaten anlamını öğrendikten sonra daha da bi keyif veriyor. Ayrıca hemen bir TMI vereyim: Rap partlarını ezberlemiştim ben bu şarkının. Evde bağıra bağıra söylemesi de inanılmaz keyifliydi.

Following albümünden önerim:

5) Purple ft. Dawn

Geldik favorime… Bilerek Türkçe versiyonunu paylaştım çünkü sözlerini kesinlikle okumanız gerekiyor. HyunDawn açıklanmadan aylar aylar önce bile HyunDawn’ı real kabul etmeme sebep olan şarkıdır. Daha giriş kısmından bile anlayabileceğiniz üzere aralarındaki “inside joke”u şarkıya ekleyip “Bu şarkıyı dinleyenler anlamayacaktır ama umrumda değil, senin dışında hiçbir şey umrumda değil.” deme cesaretini göstermiş koca yürekliler. Şarkının devamında “aileme senden bahsetmek istiyorum”, “Tanrı’nın huzurunda yemin etmek istiyorum” (düğünden bahsediyor) ve “dünyaya açıklamalıyız, seni kimseyle paylaşmayacağım” gibi BURAM BURAM “BİZ SEVGİLİYİZ!!!” MESAJI VEREN LYRICLER VAR?!! Bu şarkı çıkar çıkarmaz ilişki haberleri yayılmalıydı bence. Ama ilişkileri bu şarkı çıktıktan neredeyse 1 yıl sonra haber oldu ve onaylandı, lol. Korean magazines, beni hayal kırıklığına uğrattınız.

Özetle, bu 5 şarkıyı dinleyenleriniz olursa yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım ama bence muttttlaka dinleyin. Loves.

marin

Trainee
Tepki
639

Bence bu şarkı çoook iyiydi ama yeterince farkedilmedi. I'm Not Cool zamanı ön yayın şarkısı olarak yayınlandı yanlış hatırlamıyorsam. Sanırım bu şarkının klibi çekilmiş ama sonra HyunA'nın sağlık problemlerinden dolayı ertelenmiş. Sonra da ön yayın şarkısı olarak yayınlandı. Ben çok beğenmiştim o zaman. Ana başlık şarkısı olmadığından geri planda kaldığına üzülmüştüm. Önerilerine bir göz atayım. Belki yine böyle geri planda kalmış güzel bir şarkıyı kesfetmiş olurum 🤗

Ü

Üye silindi 187

Bu şarkıyı ilk dinlediğimde içimi bir hüzün kapladı.İyileştirici bir hüzün.

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Tek dinlediğim şarkısı Ping Pong 😭 ama bunlara da bakacağımm
KOŞ KOŞ KOŞ HEPSİNİ DİNLEMEN LAZIMMM 🥺💜
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence bu şarkı çoook iyiydi ama yeterince farkedilmedi. I'm Not Cool zamanı ön yayın şarkısı olarak yayınlandı yanlış hatırlamıyorsam. Sanırım bu şarkının klibi çekilmiş ama sonra HyunA'nın sağlık problemlerinden dolayı ertelenmiş. Sonra da ön yayın şarkısı olarak yayınlandı. Ben çok beğenmiştim o zaman. Ana başlık şarkısı olmadığından geri planda kaldığına üzülmüştüm. Önerilerine bir göz atayım. Belki yine böyle geri planda kalmış güzel bir şarkıyı kesfetmiş olurum 🤗
Benim Hyuna hayranlığımın eskisi kadar yoğun olmayan dönemlerinde çıkmış bir şarkı olduğu için tüm zamanların en iyileri arasında koyamıyorum ama evet, bence de güzel bir şarkıydı. Başarı açısından I’m Not Cool daha çok ses getirdiği için bence sağlık problemi Hyuna’nın kariyeri açısından hayırlı bir problem olmuş gibiydi. JAJFKGKL Bence güzel olsa da I’m Not Cool kadar ses getiremeyecek bir şarkıydı. 🥺

Eğer beğendiğin bir tanesi olursa lütfen benimle de paylaş. 💜

Bu şarkıyı ilk dinlediğimde içimi bir hüzün kapladı.İyileştirici bir hüzün.
Mirror’u ekleyip eklememek arasında kalmıştım, listeye eklediğin için minnettarım o yüzden. 🥺💜 Aynı şekilde hissediyorum ben de. Üstelik bu tarz şarkıları Hyuna’nın ses tonuna daha çok yakıştırıyorum, o yüzden ayrıca sevdiğim şarkılardan biridir.

marin

Trainee
Tepki
639
KOŞ KOŞ KOŞ HEPSİNİ DİNLEMEN LAZIMMM 🥺💜

Benim Hyuna hayranlığımın eskisi kadar yoğun olmayan dönemlerinde çıkmış bir şarkı olduğu için tüm zamanların en iyileri arasında koyamıyorum ama evet, bence de güzel bir şarkıydı. Başarı açısından I’m Not Cool daha çok ses getirdiği için bence sağlık problemi Hyuna’nın kariyeri açısından hayırlı bir problem olmuş gibiydi. JAJFKGKL Bence güzel olsa da I’m Not Cool kadar ses getiremeyecek bir şarkıydı. 🥺

Eğer beğendiğin bir tanesi olursa lütfen benimle de paylaş. 💜

Mirror’u ekleyip eklememek arasında kalmıştım, listeye eklediğin için minnettarım o yüzden. 🥺💜 Aynı şekilde hissediyorum ben de. Üstelik bu tarz şarkıları Hyuna’nın ses tonuna daha çok yakıştırıyorum, o yüzden ayrıca sevdiğim şarkılardan biridir.
Bencede o dönemin revaçta şarkı türlerini göz önüne alırsak I'm Not Cool kadar başarılı olmazdı ama başka bir dönemde kesinlikle ilgi çekerdi. Paylaştıklarının hepsine göz attım. Favorim Purple oldu. Ne kadar tatlıymış sözleri. Sırıtarak dinledim. 🤭 Aynı telefon kabı kullanan idollere bile aşktagram diyen netizenlerden nasıl kaçmış bu sözlere sahip bir şarkı hayret ettim 😄