Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Blackpink'in Güzellik Sıralaması Sizce Nasıl?

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
Başta belirtmek istiyorum güzellik subjektiftir ve baskı oluşturmasını istemem.
Fikirlerinizi ve genel güzellik algısını merak ediyorum.

mirai

Trainee
Tepki
484
Ben en az Jisoo'yu beğeniyorum bu visual üyeler rowoon ve Nancy hariç bana hiç hitap etmiyor ama jisoo yu küllü sarı saçlarıyla çok beğenmiştim
En beğendiğim ise Jennie bana hep egzotik bir güzelliği var gibi geliyor kahkül çok yakıştırıyor
Lisa ve Rose bazen birini bazen diğeri beğeniyorum Lisa en çok Ktl zamanları güzeldi Roseye de ilk coachella zamanı aşık olmuştum ve aiily klibinde saçlarını ortadan ikiye ayırıp topladığı şekli çok güzeldi

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Jennie-Rosé-Jisoo-Lisa(Makyajsız)
Jennie-Rosé-Jisoo-Lisa(Orta halli makyaj)
Jennie-Lisa-Rosé-Jisoo(Makyajlı - farklı tarzda denenmiş olması ile orantılı sıraladım-)
Lisa ve Jennie'ye makyaj konusunda fazla özeniyorlar ama her makyaj yakışmıyor ozellikle Lisa'ya yaşını büyük gösterdiklerini düşünüyorum ama tarz olarak güzel makyajlar

mirai

Trainee
Tepki
484
Jisoo güzel ama bana da çok aşırı gelmiyor. Aralarında sıraladığım için böyle sıraladım. Visual üyeleri kendi güzellik algılarına göre seçtikleri için bizlerin beğendiği kişiler farklı oluyor. Güzellik tavırlarla da alakalı olduğu için dünyada tavırlı üyeler daha çok ilgi çekiyor bir de.
Tavır çok etkili kesinlikle

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Jisoo güzel ama bana da çok aşırı gelmiyor. Aralarında sıraladığım için böyle sıraladım. Visual üyeleri kendi güzellik algılarına göre seçtikleri için bizlerin beğendiği kişiler farklı oluyor. Güzellik tavırlarla da alakalı olduğu için dünyada tavırlı üyeler daha çok ilgi çekiyor bir de.
Haklısın, tavır ve duruşta önemli Jennie bunu karşılıyor bence 😅
Jisoo'ya Flower'da ki makyaj yakışmıştı kırmızı eyeliner ile yapılan... Ama benim anlayışımın biraz dışında 😅

haneull

Fanbase Starter
Tepki
1,165
İşin içine aurayı jest mimikleri eklersek sıralamana kesinlikle katılıyorum👍
Jennie-lisa-rose-jisoo
Ama sadece gülümsemeli düz bir ifade ilegüzelliğe bakarsak
Jisoo-jennie-rose-lisa

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,152
Diğerlerini bir sıralamaya koyamam çok değişken ama bence en güzeli Jennie

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,934
tum uyeler de cok guzel benim icin. siralama yapacak olursam,

makyajli : jennie > rosé > lisa > jisoo
makyajsiz : jennie > jisoo > rosé > lisa

seklinde begeniyorum.

minnybby💌

Trainee
Tepki
175
Jennie bana çok guzel geliyor. Aurasi bambaşka cidden neden bu kadar popüler olduğunu ve markalar tarafından tercih edildiğini anlamak hiç zor değil. Sıralamak gerekirse Jennie>>>jisoo>Rose>Lisa şeklinde olurdu benim için.

angel

Trainee
Tepki
293
Jennie-jisoo-rosé-lisa(makyajlı)
Jennie-lisa-jisoo-rosé(makyajsız)

sonestarj

Trainee
Tepki
82
Benim için Jisoo en güzelleri net. Gerçekten muhteşem bir doğal güzelliği var.
Jennie, Lisa, Rosé. Diğer üyeleri de böyle sıralayabilirim ama bu da çok uçuk farklarla değil. Hepsinin albenisin farklı olduğunu düşünüyorum.

ask

Rising Star
Tepki
5,889
Başta belirtmek istiyorum güzellik subjektiftir ve baskı oluşturmasını istemem.
Fikirlerinizi ve genel güzellik algısını merak ediyorum.
Jennie, Lisa, Jisoo, Rosé diyecegim hicbiri bana aman aman guzel gelmiyor nasıl sıralasam bilemedim

Snape

Trainee
Tepki
120
Kpopun zamanla güzellik anlayışımı değiştirdiğini düşünüyorum çünkü artık "geleneksel güzel" denilen kişilerin yüzlerini eskiye göre daha çok beğenmeye başladığımı farkettim. Mesela eskiden Jisoo en az beğendiğim üyeydi ama suan 2. sıraya onu koyarım.
Benim sıralamam;
Jennie, Jisoo, Rose-Lisa şeklinde
Lisa açıkçası eskiden görsel olarak çok beğendiğim biriydi ama dediğim gibi güzellik anlayışımın değişmesinden herhalde pink venom dan beri hiçbir şekilde güzel gelmiyor gözüme

berosu

Fanbase Starter
Tepki
2,352
Sıralamak bana zor geldi jennie ve Lisa arasında gidip gelmem zor oldu.
Jisoo, rosé, jennie , Lisa
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kpopun zamanla güzellik anlayışımı değiştirdiğini düşünüyorum çünkü artık "geleneksel güzel" denilen kişilerin yüzlerini eskiye göre daha çok beğenmeye başladığımı farkettim. Mesela eskiden Jisoo en az beğendiğim üyeydi ama suan 2. sıraya onu koyarım.
Benim sıralamam;
Lisa açıkçası eskiden görsel olarak çok beğendiğim biriydi ama dediğim gibi güzellik anlayışımın değişmesinden herhalde pink venom dan beri hiçbir şekilde güzel gelmiyor gözüme
Bunun en büyük nedenlerinden artık yüzleri eskilemeye başladı bence

sonestarj

Trainee
Tepki
82
Benim sıralamam;
K-pop'ı ilk dinlediğim zamanlar T-ARA Jiyeon güzel gelmezdi ama zamanla ne kadar güzel olduğunu anladım ve Korelilerin neden o kadar övdüğünün farkına vardım. Zamanla bakışımız, görüşümüz vs değişiyor. Eskiden güzel gelmeyen sonrasında güzel gelebiliyor ya da beğendiğimiz bir güzellik sıradanlaşıyor.

Snape

Trainee
Tepki
120
K-pop'ı ilk dinlediğim zamanlar T-ARA Jiyeon güzel gelmezdi ama zamanla ne kadar güzel olduğunu anladım ve Korelilerin neden o kadar övdüğünün farkına vardım. Zamanla bakışımız, görüşümüz vs değişiyor. Eskiden güzel gelmeyen sonrasında güzel gelebiliyor ya da beğendiğimiz bir güzellik sıradanlaşıyor.
Evet katılıyorum aynı şeyi kdrama aktörlerinde yaşadım övüle övüle bitirilemeyen aktörler bana çok sıradan geliyordu ama kore kültürünün de içine girdikçe sanırım şuan ben de bayılıyorum çoğu aktörün görseline

sonestarj

Trainee
Tepki
82
Evet katılıyorum aynı şeyi kdrama aktörlerinde yaşadım övüle övüle bitirilemeyen aktörler bana çok sıradan geliyordu ama kore kültürünün de içine girdikçe sanırım şuan ben de bayılıyorum çoğu aktörün görseline
Eveettt hele insanların yakışıklılıklarını/güzelliklerini değişik daha doğrusu alışık olmadığımız şekillerde betimlemeleri beni şoka sokmuştu. Mesela Kim Woobin için dinazor yüzlü demeleri - övgü olarak-, boynu uzunsa güzel bulmaları -ki bu gerçek- bazen gölgelerini bile yakışıklı buluyorlar ya ahaha bunu duyana kadar bir insanın gölgesinin görseline bakmak hiç aklıma gelmemişti

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Çoğu kişiden farklı olacak ama sanırım Lisa, Rosé, Jennie, Jisoo şeklinde. Kıyafet ve makyaj seçimlerine göre yer değiştirdikleri oluyor. Genelde Korelilerin güzel buldukları bana pek hitap etmez ama @Snape'in de dediği gibi güzellik algım zamanla değişti benim de. Eskiden Suzy'i neden bu kadar övdüklerini anlamazdım ama şu an Kpop içindeki en güzel kadınlardan biri olduğunu düşünüyorum. Yoona'yı hala anlayamıyorum ama çok ortalama bir güzelliği var bence.

Exovelvet

Fanbase Starter
Tepki
2,482
Makyajsız Jennie>jisoo=rose>lisa
makyajlı jennie>lisa>jisoo=rose

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,745
Jennie / Jisoo > Rose > Lisa