Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Daha Önce Fandomda Olduğunuz Ancak Sonradan Çıktığınız Gruplar Var Mı?

Snape

Trainee
Tepki
106
Ben eskiden BTS fandomındaydım hatta exo dan sonra ilk kpop maceram onlarla başladı diyebilirim fandomdan çıkmam butter sonrasıydı yanlış hatırlamyorsam. Öyle absürt bi sebebim de yok açıkçası ben sadece dersler olsun hayat olsun birçok şeyden bunaldığım bi dönemden geçiyordum ve twtda da yine çok zaman geçiriyordum o kadar toxic fanla karşılaştımki beni gruptan soğuttular resmen Twitterda çok ayrı kafalarda olan armyler var fandomligi kendilerine adeta bir iş edinmiş "sen şu üye için buraya oy vermedin mi tamam sen çık şimdi fandomdan" tarzı bir üslupla benim twtdan da kpopdan da uzaklaşmamda büyük rol oynadılar sağolsunlar.
Tabiiki çok güzel dostluklar da edindim bts sayesinde hâlâ daha görüştüğüm çok güzel insanlar var dediğim gibi ben de eskiden armydim tabiki bütün fandom aynı değil ve her fandomda bu tarz toxic insanlar olur sadece bu tarz fanların Twitter daki çokluğu tartışılmaz bana göre.
Son olarak da verdiğim uzun aradan sonra kpop a geri döndüğümde tekrar BTS takip etmedim ancak şuan severek dinlediğim ve takip ettiğim başka gruplar var.
Sizin anlatmak istediğiniz daha farklı fandomdan çıkma hikayeleriniz vardır diye bu başlığı açtım merakla bekliyorum

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,855
skz fandomindaydim ben. grup hakkinda cok sey biliyorum boyle tak diye sogumadim adim adim sogumaya basladim. linc yemek istemiyorum bu yuzden bazi seyleri atlayarak kisaca hyunjin skandalinda hyunjinden soguyup ot7 stanlemeye devam ettigimi, bangchan ve felixin bazi davranislarindan rahatsiz olup fandomdan da soguyunca ve sarkilari eskisi kadar zevk vermeyince skz stanlemeyi birakip minho solo stan oldugumu, minho'dan da asiri queerbaiting yaptigi icin soguyup grubu takip etmeyi tamamen biraktigimi soyleyebilirim. sadece seungmini ve changbini seviyorum hala o kadar.

Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106
skz fandomindaydim ben. grup hakkinda cok sey biliyorum boyle tak diye sogumadim adim adim sogumaya basladim. linc yemek istemiyorum bu yuzden bazi seyleri atlayarak kisaca hyunjin skandalinda hyunjinden soguyup ot7 stanlemeye devam ettigimi, bangchan ve felixin bazi davranislarindan rahatsiz olup fandomdan da soguyunca ve sarkilari eskisi kadar zevk vermeyince skz stanlemeyi birakip minho solo stan oldugumu, minho'dan da asiri queerbaiting yaptigi icin soguyup grubu takip etmeyi tamamen biraktigimi soyleyebilirim. sadece seungmini ve changbini seviyorum hala o kadaes

Eski bi skz stan olarak yazdığın çoğu şeye katılıyorum özellikle Minho konusunda ama bu grubu da stanlemeyi birakmamda yine fan etkisi vardı linç yerim belki ama özellikle minsung shipperlar beni ittiler gruptan

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
3,915
Ben kpopa Blackpink ve Twice'dan once girsem de stanledigim ilk gruplar onlardi. Blink ve Once'dim. Hem de 2016-2019 arasi. Twice'i birakma sebebim uyelerin yeteneksiz olusu ve sarkilarini sevmememdi. Simdi yanlis anlasilmasin su anki bsidelari guzel ama ozellikle twicetagram albumunu dinledigimde ilk defa kendimi sorgulasmistim. Hani koskoca albumden sadece iki sarki begenmistim ve albumde 13 sarki vardi. What Is Love albumu de ayni sekilde. Seker sarkilardi ama asiri basitlerdi hep. Boyle tum diskografilerinde sevdigim max 8-9 bsidelari vardir (2019 a kadar). Ama titlelari sevdigim icin devam ettim hep. Sonra iyice fark ettim ki gercekten grupta olmasaydi da olurdu dedigim uyeler var ve sesleri sarkilari kotulestiriyor. Dahyun ve Momo mesela, hala sesleri beni rahatsiz ediyor. Tzuyu'nin ise (rahat bir sekilde canli) sarki soyleyebilmesi 5-6 yilini buldu. O zamanlarin radyo sovlarini falan izlerseniz bu uclu en zorlanan uyelerdi. Mina'da canli performanslarda cok nefessiz kaliyodu. Bir yerden sonra artik kendim bile savunamamaya baslayinca ben de biraktim. Ben oyle destekledigim kisi cok yetenekli olsun kafasinda asla degilim ama iste o zaman garip bi sekilde rahatsiz etmisti bu durum.
Blackpink'i de birakma sebebim aslinda YG'de olmalariydi. Burning Sun skandali cok rahatsiz etmisti beni. Baya her haberini takip ettigimden igrenmistim sirketten. Ve uyelerin fanlarla cok uzak olusu kirmisti biraz. Aslinda hic surekli iletisimde durmak zorunda degiller kpop beni fanservise cok alistirdigindan birazcik simarmistim galiba aldjajdajs. Kill This Love'dan sonra da takip etmedim zaten. Liseye gecince de stanlemeyi biraktim. 3 yil sonra falan anca Enhypen'la geri dondum. Ama o 3 yilda da once pannchoa'yi sonra da netizenturkiye'yi okuyodum. Arada da hic twit atmadan stantwittera bakiniyodum.

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,855
minsung shipperlar cidden cok rahatsiz ediciler. genel olarak skz shipperlari cok fena, minsung shipperlar en fenalari. minsungcular hyunho shipinden dolayi hyunjin'den nefret ediyorlar ve cogu stay de degil kendilerine stay diyen minsung stanler. hyunlix ve hyunin shipperlarin kavgasi var bir de. hyunin shipperlar felix hyunjin'le jeongin'in arasina giriyo gruptan ayrilsin diyorlar, hyunlix shipperlar da asil jeongin hyunjin'le felix'in arasina giriyo o ayrilsin diyorlar. hyunlix ve hyunin shipperlarin arasina hop diye hyunho shipperlar atliyo, hyunho shipperlar atlayinca bu sefer de minsung shipperlar hyunho'ya saldiriyo falan wkdkwodkwo ben de shipperdim yalan yok 2min shipliyordum hatta ama yas aldikca ship isinden de uzaklastim

shipperlar beni acayip sinir ediyo. ben blinkim mesela jenlisa chaelisa jensoo shipperlarin kavgalarindan o kadar biktim ki kizlarin solo stanleri yetmiyomus gibi fandomi bi de onlar mahvediyo

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
3,915
Ben Hyunjin'e cok sasiriyorum aslinda. Ne bileyim disardan hic zorba birisiymis gibi durmuyo. Tabii ki kimin ne oldugunu bilmiyoruz ama onceden videolarini falan izledigim de hic zorbalik yapabilecegine ihtimal vermemistim.
skz fandomindaydim ben. grup hakkinda cok sey biliyorum boyle tak diye sogumadim adim adim sogumaya basladim. linc yemek istemiyorum bu yuzden bazi seyleri atlayarak kisaca hyunjin skandalinda hyunjinden soguyup ot7 stanlemeye devam ettigimi, bangchan ve felixin bazi davranislarindan rahatsiz olup fandomdan da soguyunca ve sarkilari eskisi kadar zevk vermeyince skz stanlemeyi birakip minho solo stan oldugumu, minho'dan da asiri queerbaiting yaptigi icin soguyup grubu takip etmeyi tamamen biraktigimi soyleyebilirim. sadece seungmini ve changbini seviyorum hala o kadar.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

minsung shipperlar cidden cok rahatsiz ediciler. genel olarak skz shipperlari cok fena, minsung shipperlar en fenalari. minsungcular hyunho shipinden dolayi hyunjin'den nefret ediyorlar ve cogu stay de degil kendilerine stay diyen minsung stanler. hyunlix ve hyunin shipperlarin kavgasi var bir de. hyunin shipperlar felix hyunjin'le jeongin'in arasina giriyo gruptan ayrilsin diyorlar, hyunlix shipperlar da asil jeongin hyunjin'le felix'in arasina giriyo o ayrilsin diyorlar. hyunlix ve hyunin shipperlarin arasina hop diye hyunho shipperlar atliyo, hyunho shipperlar atlayinca bu sefer de minsung shipperlar hyunho'ya saldiriyo falan wkdkwodkwo ben de shipperdim yalan yok 2min shipliyordum hatta ama yas aldikca ship isinden de uzaklastim

shipperlar beni acayip sinir ediyo. ben blinkim mesela jenlisa chaelisa jensoo shipperlarin kavgalarindan o kadar biktim ki kizlarin solo stanleri yokmus gibi fandomi bi de onlar mahvediyo
Ben hala shipperim itiraf ediyorum. Ama boyle shiplerin gercek oldugunu dusunmuyorum. Bence idollerin cogunun imaj calismasi oldugunu kabul etmeliyiz. Ben bu yuzden onlari gercek hayattaki iliski degil de dizi karakterlerinin iliskisiymis gibi goruyorum. Hala her gece fanfic okumadan yatamam mesela. Wattpad cidden cok kalitesiz 4-5 yildir falan okumuyorum ama archive of our own diye bir site var efsane. Kalitesiz fic bulmak imkansiz, varsa bile wattpad'den gelen yazarlarin ficleri oluyo.
Bi de Enhypen stanlememe ragmen Enha fici okumuyorum. Arada fanservis yapsalar da bence cocuklarin birbirleriyle hic duygusal kimyasi yok ya aksjsnakwhda. Txt stanlemememe ragmen Yeonbin'i cok yakistiyorum hep ficlerini okuyorum.

Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106
Ben kpopa Blackpink ve Twice'dan once girsem de stanledigim ilk gruplar onlardi. Blink ve Once'dim. Hem de 2016-2019 arasi. Twice'i birakma sebebim uyelerin yeteneksiz olusu ve sarkilarini sevmememdi. Simdi yanlis anlasilmasin su anki bsidelari guzel ama ozellikle twicetagram albumunu dinledigimde ilk defa kendimi sorgulasmistim. Hani koskoca albumden sadece iki sarki begenmistim ve albumde 13 sarki vardi. What Is Love albumu de ayni sekilde. Seker sarkilardi ama asiri basitlerdi hep. Boyle tum diskografilerinde sevdigim max 8-9 bsidelari vardir (2019 a kadar). Ama titlelari sevdigim icin devam ettim hep. Sonra iyice fark ettim ki gercekten grupta olmasaydi da olurdu dedigim uyeler var ve sesleri sarkilari kotulestiriyor. Dahyun ve Momo mesela, hala sesleri beni rahatsiz ediyor. Tzuyu'nin ise (rahat bir sekilde canli) sarki soyleyebilmesi 5-6 yilini buldu. O zamanlarin radyo sovlarini falan izlerseniz bu uclu en zorlanan uyelerdi. Mina'da canli performanslarda cok nefessiz kaliyodu. Bir yerden sonra artik kendim bile savunamamaya baslayinca ben de biraktim. Ben oyle destekledigim kisi cok yetenekli olsun kafasinda asla degilim ama iste o zaman garip bi sekilde rahatsiz etmisti bu durum.
Blackpink'i de birakma sebebim aslinda YG'de olmalariydi. Burning Sun skandali cok rahatsiz etmisti beni. Baya her haberini takip ettigimden igrenmistim sirketten. Ve uyelerin fanlarla cok uzak olusu kirmisti biraz. Aslinda hic surekli iletisimde durmak zorunda degiller kpop beni fanservise cok alistirdigindan birazcik simarmistim galiba aldjajdajs. Kill This Love'dan sonra da takip etmedim zaten. Liseye gecince de stanlemeyi biraktim. 3 yil sonra falan anca Enhypen'la geri dondum. Ama o 3 yilda da once pannchoa'yi sonra da netizenturkiye'yi okuyodum. Arada da hic twit atmadan stantwittera bakiniyodum.
Öncelikle enhypen'la geri döndüğüne sevindim enhypen severim. Twice konusunda beni en çok iten şey konseptleri şuanda konsept değişikliği yaptiklarini düşünüyorum ama yine de şarkıları bana hitap etmiyor bazı beside ları dışında.Kızlar arasında sadece jihyo'yu seviyorum solo çıkarsa dinleyeceğim tek kişi

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,855
Ben Hyunjin'e cok sasiriyorum aslinda. Ne bileyim disardan hic zorba birisiymis gibi durmuyo. Tabii ki kimin ne oldugunu bilmiyoruz ama onceden videolarini falan izledigim de hic zorbalik yapabilecegine ihtimal vermemistim.

Ben hala shipperim itiraf ediyorum. Ama boyle shiplerin gercek oldugunu dusunmuyorum. Bence idollerin cogunun imaj calismasi oldugunu kabul etmeliyiz. Ben bu yuzden onlari gercek hayattaki iliski degil de dizi karakterlerinin iliskisiymis gibi goruyorum. Hala her gece fanfic okumadan yatamam mesela. Wattpad cidden cok kalitesiz 4-5 yildir falan okumuyorum ama archive of our own diye bir site var efsane. Kalitesiz fic bulmak imkansiz, varsa bile wattpad'den gelen yazarlarin ficleri oluyo.
Bi de Enhypen stanlememe ragmen Enha fici okumuyorum. Arada fanservis yapsalar da bence cocuklarin birbirleriyle hic duygusal kimyasi yok ya aksjsnakwhda. Txt stanlememe ragmen Yeonbin'i cok yakistiyorum hep ficlerini okuyorum.
ben hyunjin'i cok seviyordum. askfm olayinin ustune zorbalik skandali gelince biraktim cocugu.

sen yazinca aklima geldi de ben de uyelerin bazilarini yetersiz buluyorum yetenek olarak. hangisiydi hatirlamiyorum ama encore sahneleri beni sok etmisti kotuydu baya. konserlerde de hyunjin ve felix ikili olarak sarki soylemisti bi kere, kotuydu o da. jeongin vokal olarak en zayif uye rapci uyelerden bile zayif vokali var. hyunjin felix ve jeongin grupta olmasa da olurmus diyorum ben de.

hayatta kalma sovlarinda felix ve minho son anda gruba alindilar momo'da oldugu gibi. o zamanlar olsa minho da olmasa olurmus derdim ama cok gelistirdi vokalini. rapini de oyle. zaten gruptaki en iyi dansci da o

Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106

shipperlar beni acayip sinir ediyo. ben blinkim mesela jenlisa chaelisa jensoo shipperlarin kavgalarindan o kadar biktim ki kizlarin solo stanleri yetmiyomus gibi fandomi bi de onlar mahvediyo
Açıkçası bu kadar sahip olaylarının döndüğünü bilmiyordum o kadar içinde değildim sanırım okurken beynim yandı baya anlamayı bıraktım en son dbdhjdndndjjdjddjd
Blackpink için solo stanler neyse shipperlarda o bence diger gruplarda belli başlı shipler ön planda olur diğerleri daha pasif kalir ama blackpinkin üyelerinin az olması ve üyelerin hepsinin cok popüler oluşu aşırı rekabetçi shipperlar meydana getiriyo çok sıkıntı

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,855

Bi de Enhypen stanlememe ragmen Enha fici okumuyorum. Arada fanservis yapsalar da bence cocuklarin birbirleriyle hic duygusal kimyasi yok ya aksjsnakwhda. Txt stanlemememe ragmen Yeonbin'i cok yakistiyorum hep ficlerini okuyorum.
ben de yeonbini yakistiriyorum skdjowkdow bir de yeongyu diye yaziliyor sanirim beomgyu ve yeonjunu da yakistiriyorum bana enemies to lovers havasi veriyolar

Açıkçası bu kadar sahip olaylarının döndüğünü bilmiyordum o kadar içinde değildim sanırım okurken beynim yandı baya anlamayı bıraktım en son dbdhjdndndjjdjddjd
Blackpink için solo stanler neyse shipperlarda o bence diger gruplarda belli başlı shipler ön planda olur diğerleri daha pasif kalir ama blackpinkin üyelerinin az olması ve üyelerin hepsinin cok popüler oluşu aşırı rekabetçi shipperlar meydana getiriyo çok sıkıntı
bunlar daha ne ne olaylar oluyo fandom icinde bi bilsen ekdnwkdkwo fandom ikiye ayrilmis durumda baklava stayler ve elit stayler olarak onlar da tartisiyolar surekli.

biri unpopular opiniona ben staylerin army ve blinklerden daha toxic oldugunu dusunuyorum yazmisti, bence de oyle.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106
ben de yeonbini yakistiriyorum skdjowkdow bir de yeongyu diye yaziliyor sanirim beomgyu ve yeonjunu da yakistiriyorum bana enemies to lovers havasi veriyolar

bunlar daha ne ne olaylar oluyo fandom icinde bi bilsen ekdnwkdkwo fandom ikiye ayrilmis durumda baklava stayler ve elit stayler olarak onlar da tartisiyolar surekli.

biri unpopular opiniona ben staylerin army ve blinklerden daha toxic oldugunu dusunuyorum yazmisti, bence de oyle.
Baklava ve elit staye patladim JDJDJDNNDNSJDJDJJS
Hatta bence o fandomlardaki toxic kesim bir süre sonra stay oluyorlar ben çok görmüştüm army olup sonra stay olan ama hard toxic olan kişiler

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
3,915
ben hyunjin'i cok seviyordum. askfm olayinin ustune zorbalik skandali gelince biraktim cocugu.

sen yazinca aklima geldi de ben de uyelerin bazilarini yetersiz buluyorum yetenek olarak. hangisiydi hatirlamiyorum ama encore sahneleri beni sok etmisti kotuydu baya. konserlerde de hyunjin ve felix ikili olarak sarki soylemisti bi kere, kotuydu o da. jeongin vokal olarak en zayif uye rapci uyelerden bile zayif vokali var. hyunjin felix ve jeongin grupta olmasa da olurmus diyorum ben de.

hayatta kalma sovlarinda felix ve minho son anda gruba alindilar momo'da oldugu gibi. o zamanlar olsa minho da olmasa olurmus derdim ama cok gelistirdi vokalini. rapini de oyle. zaten gruptaki en iyi dansci da o
Bak bu Stray Kids'teki vokal olayini bilmiyodum. Hatta sarkilarda (canli performanslarini izlemedim pek) en cok Seungmin ve I.N'in vokalini seviyodum. Su kpop fanlarinin kafayi taktigi vocal tier listleri cok onemsemiyorum yok B+ ymis E- ymis F mis anlamadigim seyler pek. Ama canli performansta seslerinin cikmasi, titrememesi falan cok onemli benim icin. Enhypen stanlerken rahat hissetmemin sebebi bu. Niki ve Sunghoon mesela oyle guclu vokaliatler degiller ama konserlerde cok iyi performans sergiliyorlar. Bi de ben askfm olayini bilmiyorum onda neler oldu?

mimmos

Trainee
Tepki
80

ben yazmıştım toksik olduklarını ya mesela şey aklıma geliyo moonbinin ölüm haberini almıştım şok içindeydim tivitlere bakıyorum gerçek mi diye çünkü o an inanmamıştım moonbinin ölüm haberi yayılalı 15dk falan olmuş o haber tivitlerini alıntılayıp hyunjin ve felixin böyle olmasını istemiyorsanız bu taga destek verin diye azımsanyacak derecede tivit gördüm o an o kadar sinirlenmiştim ki hani örnek göstereceğin durum bu mu ya tamam idolünü korumak vs istiyorsun da daha olayın şokunu atlatamayan fanlar var en önemlisi ölen bir insan var onun ölümünü neden kullanıyorsun. benim için zaten o fandoma bakış açım çok değişti bir de grubun korede popüler olmamasını yia koreliler müzikten anlamıyo ön yargılılar vs ön yargıları olması için önce tanımaları gerekir ki bir yargıları vs olsun korede hyunjin ve minho dışında tanınırlılıkları yok bence pann,instiz,theqooda falan hiç bahsedilmiyolar bahsedilseler zaten hemen hyunjinin zorbalık meselesine geliyor açıkçası ben ne yapmış etmiş bilmiyorum masumluğu ya da zorbalığı beni alakadar etmiyo çünkü grubu bilmiyorum ama netizenler arasında bu durum sürekli kullanılır sonra niye ön yargı vs var diye kız gruplarını aşağı çekmeye çalışmasınlar. hala ive ve moonbin konusunda bu fanlarına çok sinirliyim.

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
3,915
Öncelikle enhypen'la geri döndüğüne sevindim enhypen severim. Twice konusunda beni en çok iten şey konseptleri şuanda konsept değişikliği yaptiklarini düşünüyorum ama yine de şarkıları bana hitap etmiyor bazı beside ları dışında.Kızlar arasında sadece jihyo'yu seviyorum solo çıkarsa dinleyeceğim tek kişi
Bu yazdigini kacirmisim soyle cevap vereyim. Twice'in konsepti bence grubun basindan beri sorundu. Like Ohh-Ahh'da amaclari direkt cute bi seyden cok boyle hafif yaramaz kizlar izlenimi vermekti. The Story Begins ve Page Two albumlerindeki bsidelar zaten yaramaz, basina bela olan havali/guzel kiz imajindaydi. Klasik cheeky cheerleaders yani. Sadece Page Two'nun title'i Cheer Up full tatli konsepti vardi. Cheer Up asiri tutunca TT, Knock Knock, Signal, Likey, Heart Shaker, What Is Love, DTNA full tatli kizlar seklinde ilerlediler ve bsidelarinda da tur cesitliligi yoktu kalitesizlerdi. Ve bir ara 3 ayda bi geri donus yaptiklari icin tatli kiz konseptini tukettiler. Fancy, Feel Special derken hafiften konsept degisikligini hissettirdiler ama kendilerine ozgu bi konseptense o zaman diliminde populer olan sarkilar neyse sanki onun siparisini vermisler gibiydi sarkilar. I Cant Stop Me mesela Blinding Lights'tan esinlenildigi cok belli. The Feels Olivia Rodrigo'nun Sour albumundeki sarkilarin karmasi gibi. Moonlight Sunrise ve Set Me Free Dua Lipa knock-offu direkt. Talk That Talk'la eski tarzlarini minik denemeye calistilar ama Koreliler hic ilgi gostermedi. The Scientist'ten bahsetmek bile istemiyorum. Bence bu saatten sonra Twice'in Bp ya da Rv gibi kendisine net bi konsept olusturmasi imkansiz cunku kariyerlerinin ilk 4-5 yilinda ayni tur sarkilarla 3-4 ayda bir geri donus yaptilar ve imaji tukettiler. Rv her seferinde farkli sarkiyla guclu bsidelarla geri geldi. Bp'nin ise ayni sekilde bsidelari hep kaliteliydi, comebackleri arasi sure uzundu bu yuzden benzer konseptlerle geri donus yapmalari etkilemedi ve knock-off sarkilari yoktu. Beni eski bir Once olarak durumlari cok uzuyo cunku yeni kpop fanlari Twice'in 2016-2018 arasindaki gucunu hic farkinda degil. Su an NewJeans, Ive falan konusuluyo ama o zamanlarda Twice rakipsizdi :/ En azindan hala fandomlarinin guclu olmasina seviniyorum.

revelimderevelim

Fanbase Starter
Tepki
5,492
Skz fandomundaydım. Artık değilim. Hyunjin her zaman çok sevdiğim bir üye olmadı, skandalından sonra cidden soğudum. Fanlar aşırı şey zaten onlar bike soputmaya yetiyo. Fan servislerini aşırı fazla buluyorum. Ancak hala seungmin ve lee knowu takip ediyorum.

Jeongin kingdom da detone olmuştu sonrasında çıkan kaos bana dedirtti ki bu kadar staylik yeter.

ben yazmıştım toksik olduklarını ya mesela şey aklıma geliyo moonbinin ölüm haberini almıştım şok içindeydim tivitlere bakıyorum gerçek mi diye çünkü o an inanmamıştım moonbinin ölüm haberi yayılalı 15dk falan olmuş o haber tivitlerini alıntılayıp hyunjin ve felixin böyle olmasını istemiyorsanız bu taga destek verin diye azımsanyacak derecede tivit gördüm o an o kadar sinirlenmiştim ki hani örnek göstereceğin durum bu mu ya tamam idolünü korumak vs istiyorsun da daha olayın şokunu atlatamayan fanlar var en önemlisi ölen bir insan var onun ölümünü neden kullanıyorsun. benim için zaten o fandoma bakış açım çok değişti bir de grubun korede popüler olmamasını yia koreliler müzikten anlamıyo ön yargılılar vs ön yargıları olması için önce tanımaları gerekir ki bir yargıları vs olsun korede hyunjin ve minho dışında tanınırlılıkları yok bence pann,instiz,theqooda falan hiç bahsedilmiyolar bahsedilseler zaten hemen hyunjinin zorbalık meselesine geliyor açıkçası ben ne yapmış etmiş bilmiyorum masumluğu ya da zorbalığı beni alakadar etmiyo çünkü grubu bilmiyorum ama netizenler arasında bu durum sürekli kullanılır sonra niye ön yargı vs var diye kız gruplarını aşağı çekmeye çalışmasınlar. hala ive ve moonbin konusunda bu fanlarına çok sinirliyim.
Moon bin olayından dolayı herkese ve her şeye o kadar sinirliyim ki. Video yaptım beğenin idolümün başına gelmesin falan. Lan benim beynim erimiş ne olduğumu şaşırmışım adam gelmim ne diyo.

Son düzenleme:

soleil

Trainee
Tepki
228

ben de sürekli fic okuyorum o siteden ama enha fici gkfkgkfkg baya güzel yazılmış şeyler var

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,288
Ben depremden sonra biraz samimiyetsiz buldum. şimdi dönüp bakınca fanlığı biraz abartmış gibi hissediyorum çok beklentiye girmiştim. Bazı davranışlarına göz yummuşum galiba. Hep kusursuz insan gibi gösterildiler ama kimse kusursuz değilmiş🙂 neyse bundan sonrada kimseye fanlık yapmam. Mesela jihyoyu çok seviyorum ama fanlık yapmıyorum sadece seviyorum. Hiç kötü bir olayını da duymadım şimdiye kadar

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,855
Bak bu Stray Kids'teki vokal olayini bilmiyodum. Hatta sarkilarda (canli performanslarini izlemedim pek) en cok Seungmin ve I.N'in vokalini seviyodum. Su kpop fanlarinin kafayi taktigi vocal tier listleri cok onemsemiyorum yok B+ ymis E- ymis F mis anlamadigim seyler pek. Ama canli performansta seslerinin cikmasi, titrememesi falan cok onemli benim icin. Enhypen stanlerken rahat hissetmemin sebebi bu. Niki ve Sunghoon mesela oyle guclu vokaliatler degiller ama konserlerde cok iyi performans sergiliyorlar. Bi de ben askfm olayini bilmiyorum onda neler oldu?
askfm cok eski bir olay hatirladigim kadariyla biri hyunjini davranislari konusunda uyardiginda ona annesiz **** diye kufurler etmisti ekran goruntuleri vardi ama bulamadim su an. annesi olmayan insanlarla dalga geciyordu galiba, bir suru millete ettigi kufur vardi hesabinda zorbalik olayinda da zorbalik yaptigi kiza annen olmadigi icin boyle gorunuyorsun gibi sey soylemisti. ozellikle kiz ogrencilere boyleymis. annelerle ve kadinlarla ciddi bir problemi var galiba.

evet o tag olayini ben de gordum de moonbini kullanan bir suru fandom vardi maalesef uzucu. ive konusunda ben de hala sinirliyim cok igrenc seyler yazmislardi twitterda

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106
MonstaX fandomındaydım, streamlere yeterli desteği vermediğimi söyleyerek bana zorbalık yapmaya çalışanlar oldu, fandomdan ayrıldım.
Beast -şimdiki adıyla highlight- fandomındaydım junhyungun olaylarının çıkması sonrasında olanlarla birlikte ayrıldım.
Fx fandomındaydım sm gruba yeterli aktiviteyi vermedi sonra olanlar da malum.
Kara fandomındaydım verilen ara, Hara’nın kaybı soğumama neden oldu. Biasım da Hara’ydı.
Daha şahit olduğum, gördüğüm bir sürü olay yaşandığı için artık fandom olayının dışında, canımın istediği grubu dinliyorum. 2010’dan bu yana artık şiştim yani fandomdu oydu buydu. Hâlâ SNSD, Jessica, 2PM fandomundayım o kadar. Onlar da zaten senelerim yani artık. Ailem gibi hissediyorum
Bence de en iyisini yapıyorsun. Dinlediğin gruplardan baya eski fanlardanmışsın sen

Konu Sahibi
Snape

Snape

Trainee
Tepki
106
Benim hikayem de sana benzer,kendime hala army diyebilirim ama sevgim eskisine göre çok azaldı.Yeni şarkıları beğenmemem,bigbangle olan etkileşimler, depremde geç yada hiç destek vermemeleri derken soğudum.Ben onları sevdiğim ve başarılarını önemsediğim için şarkıları beğenmesem bile stream kasıyordum, hayatımdan vakit çalıyordum,onlardan soğuyunca gerçek hayattan aşırı uzaklaştığımı fark ettim.Şuan yalnızca jk,jin ve taeye karşı eskisi gibi ilgili hissediyorum

Stray kidsin yeni şarkılarını sevmiyorum ve üyeler eskisi kadar ilgimi çekmiyo