Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Deprem

Konu Sahibi
F

flameinmybrain

Trainee
Tepki
33
Böyle düşünüp kafanda kurma, bende İstanbulda yaşıyorum hergün acaba bugün deprem olur düşüncesi ile yaşarsan hayatını kendine zehir edersin. Ne olacağını bilemeyiz belki yarın belki 10 yıl sonra ihtimaller üzerinden moralini bozma
Doğru da işte düşünmeden yapamıyorum. Bazı uzmanlar da 2045 ten önce olmaz diyorlar

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
İstanbulda yaşıyorum ve malesef yapacak bir şey yok belki sağlam olduğun bir ev kiralayabilirsin o kadar. Ölürsekte ölelim artık yapacak bir şey yok en azından o zamana kadarki zamanlarımızı güzel yaşamaya çalışalım. En azından istanbul yıkılmadan orada yaşama vıbeını alma şansın olacak çok şanslısın bence. Depremde yaşayıp şehir dışına çıkarken ölende var 3.gününde enkazdan çıkanda var şans inanıyorsak kader işi. Benim arkadaşımın kardeşi yksde ilk yüze girmesine rağmen istanbul yazmadı korkudan bana saçma geldi belki bu 4 sene içinde olmaz deprem boş ver hayatı yaşa yaşama şansın olduğu kadar

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Belki yarın sabaha gözümüzü açamayacağız yaşamın garantisi yok kii. Ölüm hep var sonuçta. Sebepler değişiyor sadece. Kazandığın okulun ve hayatının keyfini çıkarmaya bak 👌💕
“Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış" benim kendime ilke edindiğim bir şey 👍

Konu Sahibi
F

flameinmybrain

Trainee
Tepki
33
Belki yarın sabaha gözümüzü açamayacağız yaşamın garantisi yok kii. Ölüm hep var sonuçta. Sebepler değişiyor sadece. Kazandığın okulun ve hayatının keyfini çıkarmaya bak 👌💕
“Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış" benim kendime ilke edindiğim bir şey 👍
Öyle de depremde ölmek gerçekten çok kötü bir ölüm şekli.Belki de ölümüzü bile bulamayıp kepçelerle götürüp bir yere atacaklar.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben kendi açımdan söyleyecek olursam bende İstanbul'da üni okuyorum ve maalesef depremi düşünmeden edemiyordum özellikle yaklaştı diyorlar insan daha da bir endişeleniyor ama artık şunu düşünüyorum kimse ölüm saatini değiştiremez, sen o an o saatte öleceksen eğer, ister deprem olsun ister kalp krizi ya da herhangi bir sebep elbet bir şekilde öleceksin o vakitte zaten. Bundan kaçış yok. Endişelenme o yüzden. Sadece sen hazırlıklı ol, deprem çantanı hazırla tedbirini al gerisi zaten Allah'ın takdiri.
Deprem çantası falan boş iş. Evet öyle ama depremde enkazda ölmek en kötü ölüm.

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Öyle de depremde ölmek gerçekten çok kötü bir ölüm şekli.Belki de ölümüzü bile bulamayıp kepçelerle götürüp bir yere atacaklar.
Maalesef öyle😔 ama bunu sürekli düşünürsen sana endişe dışında kazanımı ne olacak? Arkadaşların dediği gibi belki deprem riski daha az yerden ev tutmak ya da deprem bilincine hazır olmaktan daha fazla bireysel olarak yapabileceğimiz bir şey yok maalesef ☹️
Yeni ortama girdikçe odağın değişip kaygıların azalır umarım 🌼🌼

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Bence bunu bu kadar düşünüp de hayatı kendine zehir etme. Ben gerçekten kader denilen olaya inanıyorum. Doğma büyüme istanbulluyum ve üniyi de burada okuyorum. Olacağı varsa olur. Sürekli düşünürsen yaşamaktan zevk alamazsın. Mesela ben hep istanbulda yaşarken sömestr tatilinde Malatyaya anne tarafı akrabaları ziyarete gittim. Annem okulların açılma tarihini karıştırdığı için uçak biletini birkaç gün erken almış. Normalde daha geç almasını istiyorduk fazla vakit geçirmek için ama biletleri değiştiremedik de. Sonra biz erkenden uçağa bindik ve kar yağmaya başladı, uçak türbülansa girdi. Biz sağ salim İstanbula geri döndük. Ve bizim bindiğimiz uçaktan sonraki tüm seferler hava koşulları yüzünden iptal edildi. Eğer annem biletleri zamanında almış olsaydı depremi yaşayacaktım ve belki de sağ çıkamayacaktım... (Bu arada gelecekten geliyorum 2-3 yıla kastamonuda deprem olacak. Aha da buraya yazıyorum)

feride

Trainee
Tepki
14
Arkadaşlar ben İstanbul u kazandım bu sene ve korkuyorum açıkçası 2024 te deprem olacak deyip duruyorlar napıcam bilmiyorum benim gibi olan var mı ? Ve 2024 te deprem olursa gerçekten napacağız
istanbulda yaşayan biri olarak söylüyorum düşündükçe iyice korkunç oluyor özellikle dışarı çıktığında depremden sonra olacakları düşünüp ağlayacak gibi oluyorum ve bir çaresi de yok istanbul için ne yapılsa geç olmuş olacak büyük bir felaket bizi bekliyor

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Arkadaşlar ben İstanbul u kazandım bu sene ve korkuyorum açıkçası 2024 te deprem olacak deyip duruyorlar napıcam bilmiyorum benim gibi olan var mı ? Ve 2024 te deprem olursa gerçekten napacağız
Nerede olursaniz olun saglam ve tahkim edilmis kaleler icinde bulunsaniz bile ölüm size ulasacaktir
Nisa suresinden bir ayet. Bende deprem fobisi oldukca vardi 99 depreminde istanbulda bebektim daha ,kendimi bildim bileli deprem korkusuyla yasiyorum sonra bu ayeti okudum ve dusundum. Benim dayim emekli albay omru daglarda gecmis cok cetin catismalara girmis arkadaslarini sehit vermis ama kendisinin o catismlarda burnu bile kanamamisken , emekli memur enistem banyoda ayagi kaydi ve beyin kanamasindan öldü. Nerde ne zaman ne olacagimiz hic belli degil icini ferah tut ben boyle daha mutluyum umarim sen de fobini yenersin