Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Önemli Forumda Az Bilinenler

Netizen

Üst Yönetici
Tepki
2
Can sıkıntımı bu başlığı yazarak gidereyim dedim. Umarım lüzumsuz bir başlık olmaz.

(Evet, bu uğraşıyı yaptım gerçekten. Can sıkıntımı sorgulamayın lütfen 🥲)

Daha önce burada forumla ilgili bilmek istenilenler ile ilgili bir başlık açıldı ancak bir tanıtım başlığı gelmedi sonrasında. Dün de bir kullanıcı daha yeni profil mesajlarını öğrendiğini belirtirken böyle bir başlık açıp birbirimize forumda bildiğimiz özelliklerin anlatılmasında sorun bulmadım.

Not: Telefondan forumu kullandığım için bu yazacaklarım mobil kullanımı üzerinden olacak. Diğer araçlardaki özelliklerinde farklılıklar olabilir, yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Şöyle benim anlatacaklarımı en başta sıralamak gerekirse;
🌸 Profil mesajları
🌸 İstenilen sayfaya direkt gitme
🌸 Forum menüsü (arama çubuğu vs)
🌸 Yorum kaydetme - yer imleri
🌸 Kelime/cümle gizleme
🌸 Spoiler alma (yeniden)
🌸 Alt pencereye alma
🌸 Yazma yerindeki diğer göstergeler

🌺 Profil mesajları

Sayfayı aşağı kaydırdığınızda kategorilerin altında; çevrimiçi üyeler, profil mesajları, ayın üyeleri, istatistikler, en çok görüntülenen profiller gibk kısımlar yer alıyor.
Profil mesajlarına vardığınızda kendinizin mesaj yazabileceği bir alan var ancak paylaşacaklarınız olduğunda ya da özenle yazmak istediğinizde profilinizdeki alandan yazıyorsunuz.
IMG_20240212_172530.jpg
Aynı şekilde başka bir kullanıcının profiline yazmak istediğinizde o kullanıcının profilindeki bu alana yazıyorsunuz.

🌺 İstenilen sayfaya direkt gitme
Bazen sayfalarca yorum yazılmış başlıklar görüyorsunuz. İstediğiniz sayfaya gitmek için şunu yapmak çok pratik;
IMG_20240212_172908.jpg
(Gösterilen kısma tıklayarak bu işlem gerçekleşiyor.)

🌺 Forum menüsü
Burada biraz kurcalama yaptığınızda hemen kavrarsınız.
Özellikle arama çubuğu bana kolaylık sağlıyor. Eğer daha önceden gördüğünüz bir mesajı ya da başlığı hatırlamıyor sadece birkaç cümle ya da kelime hatırlıyorsanız arama yapıp arattığınız kelimeler/cümleler ile ilgili sonuçlar çıkıyor.
IMG_20240212_173108.jpg
(Bunun için yukarda Netizen Turkey yazısının yanındaki üç çizgiye tıklıyorsunuz.)

🌺 Yorum kaydetme - yer imleri
Çok beğendiğiniz, tekrar tekrar baktığınız yorumlar olduğunda hemen ulaşabileceğiniz çok kullanışlı bir özellik. Şu simgeye tıklayarak yapıyorsunuz;
IMG_20240212_173453.jpg
Tıkladığınızda karşınıza çıkan kısımlar kullanıcının yorumun neyle ilgili olduğu ve ne içerdiği hakkında kısa bir not, emoji, işaret vs bırakabilirsiniz. Ben herhangi bir şey yazmıyorum, herhangi bir şey yazmayabiliyorsunuz.
Bu kaydettiğiniz yorumları şu kısımda buluyorsunuz;
IMG_20240212_173644.jpg

🌺 Kelime/cümle gizleme
Daha önce gördüğünüz spoiler almaya benziyor. Daha çok bir reklam ismi yazarsanız ama gizlemeniz gerektiğinde kullanabileceğinizi düşünüyorum. Cümleyi yazıp seçtikten sonra şu simgeden yapıyorsunuz;

🌺 Spoiler alma
Daha önce anlatıldı. Tekrar yazmakta fayda var.
Yazacağınız cümleleri yazdıktan sonra aynı şekilde yapıp spoiler simgesine basıyorsunuz;
IMG_20240212_174527.jpg
(Bastıktan sonra karşınıza çıkan kısımda spoiler alma nedenini yazıyorsunuz.)

🌺 Alt pencereye alma

Başlıklarda alt pencereye almak istediklerinizi kullanabileceğiniz bir özellik. Bu başlıkta yaptığım gibi.
Hemen yukarda gösterdiğim spoiler yanındaki simgeden (") yapıyorsunuz.
Bir kusura var bu özelliğin, bu alt pencereye aldıklarımı siz alıntılayamıyorsunuz. Sanırsam ki bu alt pencerenin alıntı gibi olmasından kaynaklanıyor.

🌺 Yazma yerindeki diğer göstergeler
Bazılarını ben de bilmiyorum. Önceleri yazdıklarımızın altını çizebileceğimiz bir kısım vardı, şimdi yok, nedenini bilmiyorum. Olsa iyi olurdu.
Bu kısımda madde alma (sayıyla ya da noktayla), yazı tipi, boyutu rengi gibi özelliiklerin yanında bir de taslak kaydetme var. Ancak hiç kullanmadım. Daha önce kullanmış olanlar veya bilenler bizi de aydınlatabilir.

🌸 Görsellerle yazılanlar karışık bir görüntü sunmaması için alt pencerelere ayırdım. Umarım karışık gelmez.
🌸Sizin de bildiğiniz pratik/kullanışlı özellikler varsa yazabilirsiniz.
🌸Yazdıklarımda bir hata, yanlışlık görmüşseniz belirtin lütfen.
🌸 Anlamadığınız kısımları sorabilirsiniz.

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Ben de yazayım bi tane, bilenler vardır gerçi. Yazılan büyük metinlerin tamamı yerine sadece bi kısmını seçerek alıntılayabilirsiniz.

Screenshot_2024-02-12-18-25-54-1.png
Bunun gibi.
Çoklu alıntılar bazen çok dağınık görünüyor benim gözüme 😅

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Can sıkıntımı bu başlığı yazarak gidereyim dedim. Umarım lüzumsuz bir başlık olmaz.

Daha önce burada forumla ilgili bilmek istenilenler ile ilgili bir başlık açıldı ancak bir tanıtım başlığı gelmedi sonrasında. Dün de bir kullanıcı daha yeni profil mesajlarını öğrendiğini belirtirken böyle bir başlık açıp birbirimize forumda bildiğimiz özelliklerin anlatılmasında sorun bulmadım.

Not: Telefondan forumu kullandığım için bu yazacaklarım mobil kullanımı üzerinden olacak. Diğer araçlardaki özelliklerinde farklılıklar olabilir, yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

🌸 Profil mesajları
🌸 Kelime/cümle gizleme
🌸 Spoiler alma (yeniden)
🌸 Alt pencereye alma

🌺 Profil mesajları

🌺 Forum menüsü

🌺 Kelime/cümle gizleme

🌺 Spoiler alma

🌺 Alt pencereye alma

🌸 Görsellerle yazılanlar karışık bir görüntü sunmaması için alt pencerelere ayırdım. Umarım karışık gelmez.
Site çok kullanışlı yavaş yavaş sökücem umarım

Sendiyebiriiste

Trainee
Tepki
54

🌸 Profil mesajları
🌸 Kelime/cümle gizleme
🌸 Spoiler alma (yeniden)
🌸 Alt pencereye alma

🌺 Profil mesajları

🌺 Forum menüsü

🌺 Kelime/cümle gizleme

🌺 Spoiler alma

🌺 Alt pencereye alma

Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler 💛