Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Güzellik/Bakım

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
Forum işine gerçekten sevindim. Forum içerisinde genel kısımda bu konularda konuşabileceğimize inanıyorum. Bakım/güzellik veya ilişkiler. Kullanıcı yoğunluğunun gençler üzerine olması gelen cevapların daha modern bakış açısı taşımasını sağlar umuyorum.

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
3,414
O zaman size 1-2 aydır denediğim ve kısa sürede çok iyi sonuç aldığım harika bir saç bakımı önerisiyle geliyorum:

Öncelikle bu rutini Insta'da busecanbc kullanıcı isimli bir influencerdan öğrendiğimi belirteyim. <3

1) Bana yakın zamanda egzama teşhisi kondu ve kendimi bildim bileli saçım da felaket dökülür. Bu yüzden ilk olarak marketten alınma şampuanımı çöpe attım ve Vichy Dercos bebeğim ile başladım. Saç derimi inanılmaz rahatlattı. Egzaması olan herkesin aşık olduğu bir şampuandır.

2) Saç masaj tarağı... Şampuanlamayı bu tarakla yapıyorum. Çünkü kan akışını hızlandırarak saç uzamasını da hızlandırıyor.

3) Duşta saç kremi de kullanmıyorum artık. Duştan sonra Elseve'in ısı koruyucu görevi de olan saç bakım kremini kullanıyorum ama sadece boy ve uçlara... Diplere Urban'ın Biotin ve Kafein toniğini kullanıyorum. İnanılmaz ferahlatıyor zaten. Saç masaj tarağıyla biraz masaj yaptıktan sonra da saç tarama aşaması.

4) Tangle Teezer'ı karışan saçlarımı kırmadan açması için, bambu tarağımı da saçımı elektriklendirmeden ve yıpranmadan düzeltmesi için kullanıyorum sırasıyla. Sonra da saçı kurutup istediğim şekili veriyorum.

5) Ayrıca her gün kuru saça, La Rachel'in Keratin ve Biotin içeren serumundan, sadece saç azalması yaşadığım bölgelere olacak şekilde damlatıp elimle masaj yapıyorum birkaç dakika.

Buraya direkt reelimi atmak istemediğim için aradaki farkı gösteremeyeceğim ama Insta'dan busecanbc'nin hesabına bakarsanız zaten aradaki farkı kesinlikle anlayacaksınız. Normalde influencer takip etmem pek ama bu kız resmen hayatımı kurtardı ve gördüğüm her yerde ondan ve rutininden bahsetmek boynumun- pardon saçlarımın borcudur. 🥺

Saçlarınız gibi ışıl ışıl olacak günler dilerim güzel kızlarım. <3

Tepki
113
Arkadaşlar sivilce izleri için bildiğiniz doğal çözümler var mı? Kimyasallar bana alerji yapıyor ve nasıl kurtulacağımı bilemiyorum.

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Siyah noktalar için önerisi olan var mııı 😭😭 her şeyi deniyorum ama bitmiyorlar çıldıracağım

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Siyah noktalar için önerisi olan var mııı 😭😭 her şeyi deniyorum ama bitmiyorlar çıldıracağım
Siyah noktayı bitiren en iyi şey karbonatı biraz sulandırıp katı kıvam elde ettikten sonra sadece siyah nokta bölgesine sürüp 5 dk beklemek ve yıkamak. Kuzenim yapardı ben de ondan görmüştüm. Düzenli kullanınca bitti. Ama tabi bölgeye denemeden önce ufak bir noktaya dene ve tenin tepkime veriyor mu bak ondan sonra sorun çıkmazsa kullan❤️

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Forum işine gerçekten sevindim. Forum içerisinde genel kısımda bu konularda konuşabileceğimize inanıyorum. Bakım/güzellik veya ilişkiler. Kullanıcı yoğunluğunun gençler üzerine olması gelen cevapların daha modern bakış açısı taşımasını sağlar umuyorum.
Ben direkt normalden biraz daha pahalı olsa da Güney Kore ürünlerine başladım. En azından verdiğim paraya değiyor ve bitkisel olduğu için herhangi bir alerji de yapmıyor.

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Arkadaşlar sivilce izleri için bildiğiniz doğal çözümler var mı? Kimyasallar bana alerji yapıyor ve nasıl kurtulacağımı bilemiyorum.
Herkes diyordur ama gerçekten bol bol su içmen gerek. Ben artık tuvalet yoluna yürüyen merdiven döşeyecek hale gelmiştim ama su çok işe yaradı. Bir de haftada iki kez maden suyu ile yüzümü yıkıyordum. Öyle öyle geçti.

Athena

Lilith
VIP Rapper Queen
Tepki
1,963
Herkes diyordur ama gerçekten bol bol su içmen gerek. Ben artık tuvalet yoluna yürüyen merdiven döşeyecek hale gelmiştim ama su çok işe yaradı. Bir de haftada iki kez maden suyu ile yüzümü yıkıyordum. Öyle öyle geçti.
Bende onu diyorum

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Siyah noktayı bitiren en iyi şey karbonatı biraz sulandırıp katı kıvam elde ettikten sonra sadece siyah nokta bölgesine sürüp 5 dk beklemek ve yıkamak. Kuzenim yapardı ben de ondan görmüştüm. Düzenli kullanınca bitti. Ama tabi bölgeye denemeden önce ufak bir noktaya dene ve tenin tepkime veriyor mu bak ondan sonra sorun çıkmazsa kullan❤️
Karbonatı daha önce denedim ama düzenli yapmadım bu sefer onu deneyeyim düzenli olarak🥹
Teşekkür ederimm❤️❤️

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Siyah nokta probleminin en büyük sebeplerinden birisi yüzünüzü iyi temizlemek olabilir. Makyajı veya güneş kremini çıkartırken bazen çok acele edebiliyoruz. Ama yüzümüzü yıkarken 10-15 saniye yerine en az 30-40 saniye yumuşak hareketlerle aşındırmadan iyice temizlememiz lazım. Gün içinde yüzünüze ellememeye çalışın. Yastık kılıfınızı temiz tutun. Bunlar cidden etkili. Peeling yapmak da aşırı iyi değilmiş bu arada. Yüzümüzü çizebiliyormuş.
Çok aşırı problem varsa dermatolog ile görüşün mutlaka.
Makyaj filan kullanmiyorum yüzümü de çok sık yıkıyorum aslında ama burnuma ben dokunamiyorum. Burnum çok hassas yüzümü yıkarken orayı zorlayamiyorum o yüzden sanırım orası yağlı oluyor ve bu da siyah noktaya yol açıyor :// Peeling çok kullandım. Herkes öneriyordu ama bi faydasını görmedim. En son senin de dediğin gibi dermatologla görüşmeyi düşünüyorum