Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Her Şarkısı Iyi Olan Albümler?

amaterasu

Trainee
Tepki
93
Her şarkısı birbiriyle uyumlu ilerliyor ve albümün genel havasını yansıtıyor (yani bu şarkı bu albümde ne alaka dedirtmiyor), atlanacak şarkı yok dediğiniz albümler nedir?
Aslında daha çok var ama 3 tane seçeceğim ben:

• KAI - KAI isimli solo debut albümü. Bence mükemmel bir albüm bu, şarkıların havası böyle nasıl desem baştan çıkarıcı şehvetli gibi sanki. Müzik açısından The Weeknd'e benzettim bu albümü ki benim en sevdiğim şarkıcılardan biridir. Kesinlikle tavsiye ederim
  • Taeyeon'un neredeyse bütün albümleri... ama benim favorilerim Purpose ve INVU, çalışırken arkada çaldığım albümler. Özellikle INVU :love:
  • f(x) - Pink Tape. Çok kendine has bir müzik tarzı olan bir albüm ve 2013'te çıkmasına rağmen hala şarkılar çok modern, şu an çıkmış deseler inanırım yani. Kesinlikle dinleyin!! Zaten eleştirmenlerden de çok yüksek not almış bir albüm ve tüm zamanların en iyi K-Pop albümleri listelerinde hep yer alır.
Üçü de SM'den denk gelmiş ama zaten tüm şarkılarını sevdiğim albümlere bakınca çoğunun SM olduğunu fark ettim. SM'in albümdeki tüm şarkılara dikkat ettiğini düşünüyorum dikkatle seçilmiş şarkılar olduğu belli oluyor.

Tenebris

CumberLay'in Fanboyu
Fanbase Starter
Tepki
3,946
SISTAR19 - Gone not around any longer
Brown Eyed Girls - BASIC
Taeyeon - WHY
G-IDLE - I burn
Sunmi - 1/6
TWICE - Formula of Love
IU - LILAC

Bu albümleri no skip eklemişim playlistlere.

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,982
Dreamcatcher - Dystopia: The Tree of Language
Jessica Jung - With Love, J
Yerin Baek - Every Letter I Sent You
Sunmi - 1/6
Lee Junho - TWO
Bang Yongguk - THE COLORS OF LOVE

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,388
Exo- xoxo (en sevdiğim exo albümü)
Nct dream- we young ve we go up albümleri.
Nct 127- neozone ve awaken (bu albümü kimse konuşmuyor, kendileri bile. Bence en iyi nct 127 albümü)
D.o. - emphaty
Super junior- sexy free single ve mr simple.
Taemin- ace

Hep sm grupları yazdım. Çünkü bir tek sm gruplarının albümlerini dinliyorum. Diğer şirketlerin bir tek ana şarkılarını dinliyorum genelde.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Wonder Girls- Reboot
Odd Eye Circle- Max&Match
Loona- xx
Red Velvet- The Perfect Red Velvet
F(x)- Pink Tape
Dreamcatcher- Dystopia: The Tree of Language
Sunmi- Warning
DPR IAN- Moodswings in to order
Aespa- Savage
Le sserafim- Fearless
IVE- I've IVE

marin

Rookie Idol
Tepki
1,087
TWICE'ın tüm albümleri 💖
Bunu bir TWICE hayranı olduğum için söylemiyorum. Aslında beni onlara hayran bırakan şey bu. Öyle bir diskografileri var ki yaz, kış, ilkbahar, sonbaharda ya da hüzünluyken, mutluyken, umutsuzken, sinirliyken dinleyebileceğiniz çeşitlilikte şarkıları var. Şarkı türü açısından da Pop, Pop Rock, EDM, R&B gibi onlarca türü denediler bu zamana dek. Debut yaptıkları günden beri tüm TWICE albümlerini çıktığı gün dinlerim ve tatmin olmadığım tek bir albümleri yok. Özellikle full albümleri mutlaka dinlemeye değer. 🍭
Bunun dışında KAI'nin ilk albümünü bende dinlemiştim. Cidden feci iyi bir albüm. Hatta albümdeki şarkıların kısa kesitleri olan bir video vardı. Buna tesadüfen denk gelmiştim ve o kadar erkilenmiştim ki albümün çıkar çıkmaz hemen dinlemiştim. Enfes bir albüm.
ITZY'nin Guees Who albümü favorilerimdendir yine. Albümün Medley videosunu dinlediğimde aşırı heyecanlanmıştım. Uzun süre dinlediğim albümleren biri olmuştu.
GOT7'ın full albümlerini dinlemekten de büyük keyif alırım. Identify, Flight Log: Turbulence, Present You çok iyi yan şarkılara sahip. Mini albümlerinde de 7 for 7. Bunları yazarken JYP'nin full albüm yapma konusunda çok iyi olduğunu farkettim 😄 Yani tabi zevk meselesi ama ben çok beğeniyorum hep. Stray Kids'in de full albümleri çok iyi bence. GO生 albümleri özellike, aşırı kaliteli.
Çok uzattım yine 😅 Son olarak IVE'ın son albümü I've IVE benim için en iyilerde net ilk 5'tedir. Bu kadar çok şarkısı olup hepsini ayrı ayrı beğendiğim birkaç albümden biri. Her gün en az bir kere baştan sona dinliyorum. IVE müziğinin kalitesinden şüphe etmeyeceğim bir noktada artık.

• Beğen
Reactions: ...

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Exo- xoxo (en sevdiğim exo albümü)
Nct dream- we young ve we go up albümleri.
Nct 127- neozone ve awaken (bu albümü kimse konuşmuyor, kendileri bile. Bence en iyi nct 127 albümü)
D.o. - emphaty
Super junior- sexy free single ve mr simple.
Taemin- ace

Hep sm grupları yazdım. Çünkü bir tek sm gruplarının albümlerini dinliyorum. Diğer şirketlerin bir tek ana şarkılarını dinliyorum genelde.
Taste sahibi insan en sevdiğim....

Arven

Fanbase Starter
Tepki
5,021
TWICE'ın tüm albümleri 💖
Bunu bir TWICE hayranı olduğum için söylemiyorum. Aslında beni onlara hayran bırakan şey bu. Öyle bir diskografileri var ki yaz, kış, ilkbahar, sonbaharda ya da hüzünluyken, mutluyken, umutsuzken, sinirliyken dinleyebileceğiniz çeşitlilikte şarkıları var. Şarkı türü açısından da Pop, Pop Rock, EDM, R&B gibi onlarca türü denediler bu zamana dek. Debut yaptıkları günden beri tüm TWICE albümlerini çıktığı gün dinlerim ve tatmin olmadığım tek bir albümleri yok. Özellikle full albümleri mutlaka dinlemeye değer. 🍭
Bunun dışında KAI'nin ilk albümünü bende dinlemiştim. Cidden feci iyi bir albüm. Hatta albümdeki şarkıların kısa kesitleri olan bir video vardı. Buna tesadüfen denk gelmiştim ve o kadar erkilenmiştim ki albümün çıkar çıkmaz hemen dinlemiştim. Enfes bir albüm.
ITZY'nin Guees Who albümü favorilerimdendir yine. Albümün Medley videosunu dinlediğimde aşırı heyecanlanmıştım. Uzun süre dinlediğim albümleren biri olmuştu.
GOT7'ın full albümlerini dinlemekten de büyük keyif alırım. Identify, Flight Log: Turbulence, Present You çok iyi yan şarkılara sahip. Mini albümlerinde de 7 for 7. Bunları yazarken JYP'nin full albüm yapma konusunda çok iyi olduğunu farkettim 😄 Yani tabi zevk meselesi ama ben çok beğeniyorum hep. Stray Kids'in de full albümleri çok iyi bence. GO生 albümleri özellike, aşırı kaliteli.
Çok uzattım yine 😅 Son olarak IVE'ın son albümü I've IVE benim için en iyilerde net ilk 5'tedir. Bu kadar çok şarkısı olup hepsini ayrı ayrı beğendiğim birkaç albümden biri. Her gün en az bir kere baştan sona dinliyorum. IVE müziğinin kalitesinden şüphe etmeyeceğim bir noktada artık.
Ben genelde albümleri baştan sona dinlemeyi sevmem ama Twice ın 2 3 hatta 4 yıl önce çıkardıkları şarkıları çıkıyor bazen karşıma geçen yeni 132 yu keşfettim çok güzel bı şarkı keşke b-side şarkıları içinde klip çekseler diyorum çıkardıkları her tittle flop damgası yiyor anında biraz albümlerine şans verilse çok daha iyi yerlerde olurlardı doğrusu şu an bile çok iyiler zaten ama insanın içinde kalıyor sanki o b-sidelar harcanıyormuş gibi hissediyorum

marin

Rookie Idol
Tepki
1,087
Ben genelde albümleri baştan sona dinlemeyi sevmem ama Twice ın 2 3 hatta 4 yıl önce çıkardıkları şarkıları çıkıyor bazen karşıma geçen yeni 132 yu keşfettim çok güzel bı şarkı keşke b-side şarkıları içinde klip çekseler diyorum çıkardıkları her tittle flop damgası yiyor anında biraz albümlerine şans verilse çok daha iyi yerlerde olurlardı doğrusu şu an bile çok iyiler zaten ama insanın içinde kalıyor sanki o b-sidelar harcanıyormuş gibi hissediyorum
İçimdeki en büyük uktedir TWICE bsidelarına hiç MV gelmemesi. JYPE'nin Divison 3 birimi bu konuda diğer birimlerin o kadar gerisinde ki... TWICE şirketin en çok kazanan grubu olmasına rağmen yan şarkılarına değil MV, özel performans videosu bile gelmeyen tek grup. O güzelim yan parçaları daha fazla kişi duyabilecekken solgun kalıyorlar. Geçen yıl Queen of Hearts için performans videosu gelince çocuklar gibi sevinmiştim. Sadece konser videoları ile yetiniyoruz işte napalım. Bu arada isterseniz tabi eğer müzik zevkinizden ufakca bahsederseniz belki size diğer yan şarkılarından da öneride bulunabilirim. Eminim begeneceğiniz daha fazlası vardır. 🤗

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Bende çok beğeniyorum bu albümü yormuyor sıkmıyor ders çalışırken dinliyorum yürüyüşe çıkarken dinliyorum kızların emeğine sağlık bence iyi bir iş çıkarmışlar ortaya
Evett gerçekten hiç yormuyor sıkmıyor. Ben de Ne zaman bir iş yapmam gerekse hemen açıyorum albümü 😋 Aoty alsalar yeridir valla

angel

Trainee
Tepki
293
Blackpink the album
Twice between 1&2
İve l've
Exo universe

Son düzenleme:

attaccachan

Fanbase Starter
Tepki
1,598
SEVENTEEN - Your Choice, Attacca ve Semicolon sıfır skip dinlediğim albümler. Albümlerden favori parçalarım Light a Flame, Crush ve Ready to Love sanırım.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
5,021
İçimdeki en büyük uktedir TWICE bsidelarına hiç MV gelmemesi. JYPE'nin Divison 3 birimi bu konuda diğer birimlerin o kadar gerisinde ki... TWICE şirketin en çok kazanan grubu olmasına rağmen yan şarkılarına değil MV, özel performans videosu bile gelmeyen tek grup. O güzelim yan parçaları daha fazla kişi duyabilecekken solgun kalıyorlar. Geçen yıl Queen of Hearts için performans videosu gelince çocuklar gibi sevinmiştim. Sadece konser videoları ile yetiniyoruz işte napalım. Bu arada isterseniz tabi eğer müzik zevkinizden ufakca bahsederseniz belki size diğer yan şarkılarından da öneride bulunabilirim. Eminim begeneceğiniz daha fazlası vardır. 🤗
Aslında şöyle yapalım ben size en sevdiğim Twice yan parçalarını söyliyim sizde bunlar üzerinden bana beğenileceğim yan parçalarını önerirsiniz .
Get loud
Go hard
Wallflower
Queen of hearts
132
Push and pull
İcon
Blame it on me
Hell in heaven
Bunlar dinledilerim arasında en beğendiklerim hepsini hala ara ara dinliyorum