Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Hush Hush Serisi - Becca Fitzpatrick

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Becca Fitzpatrick tarafından yazılan bu seri Fısıltı, Çığlık, Sessizlik ve Final olmak üzere 4 kitaptan oluşuyor.
Yayın yılları sırasıyla :
Fısıltı - 2009
Çığlık - 2010
Sessizlik - 2011
Final - 2012

Hush Hush.jpeg

Seri, gerçek üstü hikayeleri sevenlere hitap eden fantastik gençlik romanı türünde. Ilgi çekici bi konusu var. 16 yaşında bi ölümlüyle (Nora) kovulmuş bi meleğin (Patch) aşkı etrafında şekilleniyor serinin olay örgüsü.
Aslında Alacakaranlık serisiyle benzetebilirsiniz birazcık. Alacakaranlığın olay örgüsünün Bella-Edward etrafında şekillendiği gibi bu seride de büyük oranda Nora-Patch etrafında şekilleniyor olaylar.

Fısıltı, Nora ve Patch'in tanışmasıyla ve gizemlerle başlıyor. Çığlık, ortaya çıkan gerçekler ve ikilinin ilişkilerinin çıkmaza girmesiyle devam ediyor. Sessizlikte, Patch'in seçimleri ve Nora'nın değişimiyle olay örgüsü biraz daha detaylandırılıyor. Final'de Nora'yı yine zorlu görevler ve seçimler bekliyor.

Cennetten kovulan melekler, bi vücut bulursa insana dönüşen ruhlar, özel güçler ve olmazsa olmaz romantizm.
Konusundan anlaşılacağı üzere edebi bi yanı yok, kitapları okumak size çok şey kazandırmaz ya da okumamak bişey kaybettirmez, farklı bi dünyaya dalıp keyifli vakit geçirmek için okunabilecek kitaplardan. Yeni kitap okumaya başlayanlar, okuma alışkanlığı edinmek isteyenler için güzel bi seri.

Bol bol şaşırıp, üzülüp, karakterlerden şüphe duyduğunuz, duygudan duyguya sürüklendiğiniz bi anlatıma sahip. Zaman zaman aksiyon dozu artıyor bırakamıyorsunuz elinizden.
Kitaplardaki her olay uzaktan yakından bi şekilde birbiriyle bağlantılı. Kan bağları, aile sırları, gizemli olaylar ve karakterler, zor seçimlerle sürekli merakınız tetikleniyor. Zaman zaman yok artık dedirten klişe yerleri olsa da akıcı bi kurguya sahip.

10-15 yıl öncesi çıktığı göz önüne alındığında dönemine göre başarılı ve ilgi çekici ancak bu tarz çok seri çıktığı için kitapları şimdi okumak muadilleriyle kıyaslanınca sönük hissettirebilir.
Ortaokul-lise zamanlarında okunası kitaplardan olsa da, ne zaman olduğu farketmez bana okuyacak kitap olsun derseniz şans verilmesi gerekenlerden.

Bu arada ismimin kitaptaki Nora'yla hiçbir ilgisi yok, sadece tesadüf. Niye bilmiyorum açıklama ihtiyacı hissettim 😅

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
çook sevdiğim bir seri cidden baya sarıyor

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Yıllar önce okumuştum ilk 2 kitabı beğenmiştim ama 3.de yarıda bıraktım sıkıldığım için. Tam gençlik dizi - film çekilmelik bir seriydi neden yapmadılar diye hala merak ediyorum

Konu Sahibi
Nora

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
çook sevdiğim bir seri cidden baya sarıyor
Evet akıcı bi anlatıma sahip.

Yıllar önce okumuştum ilk 2 kitabı beğenmiştim ama 3.de yarıda bıraktım sıkıldığım için. Tam gençlik dizi - film çekilmelik bir seriydi neden yapmadılar diye hala merak ediyorum
E sen tam olayların tırmandığı yerde bırakmışsın 😅
Filmi için bi ara senaryo-cast seçimi gibi şeyler gündeme gelmiş ama gerisi gelmemiş.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
3.de başrollerin arasındaki sorun ve hafıza kaybı nedeniyle olaylara tam hakim olamamaktan dolayı sıkıyor ama cidden orada patlıyor sonrası akıp gidiyor zaten

Gayforene

Trainee
Tepki
548
Serinin ilk kitabını okuyabildim diğer kitaplarini okuyamadiö😭😭😭 çok güzeldi ama, bi de bu yazarın Siyah Buz diye bi kitanı var o da mükemmel, ona da bi göz atmanızı öneririm

Konu Sahibi
Nora

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Bu seriyi seviyorum ama arkadaşımdan spoi yediğim için 3 ve 4u asla okuyamamistim...
Ayh hepiniz niye herşeyin düğüm olup çözüldüğü yerde vazgeçtiniz seriden 😭

Serinin ilk kitabını okuyabildim diğer kitaplarini okuyamadiö😭😭😭 çok güzeldi ama, bi de bu yazarın Siyah Buz diye bi kitanı var o da mükemmel, ona da bi göz atmanızı öneririm

Fırsatın olursa devam etmelisin keyifli okuması.
Siyah Buz'u denk getirirsem mutlaka okurum ben.