Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İnsanlar Ve Ilişkilerle Ilgili Tespitleriniz

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
İnsan ilişkisinde gözlemlediğiniz durumlar, tespitler var mı?
Bir tavsiye verseniz ne olurdu?

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
3,414
Sevgilinizle/eşinizle her şeyden önce arkadaş olmaya bakın. Çünkü arkadaş olduğunuzda birbirinize rol yapmanız ya da olmadığınız biri gibi davranmanıza gerek kalmıyor. Hem her şeyinizi paylaşabileceğiniz en iyi arkadaşınız hem de yol arkadaşınız oluveriyor o kişi. Ayrıca böylelikle sizi olduğunuz gibi seviyor karşınızdaki. Zaten sizin maskenizi seven biri, maskeniz düştüğü an kaçacaktır ya da siz birinin maskesini seviyorsanız, maskesi düştüğü an kaçacaksınız. Bu yüzden bence her sağlam ilişkinin temelinde arkadaşlık olmalı.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Bence așk denilen şey çokta önemli değil,
herkes aile kurmak zorunda değil, bakmayacağın çocuğu doğurmak zorunda değilsin...
Ve bence insanın kendi ile ilgili sırları kendinde kalmalı kardeş gibi gördüğünüz insana bile soylememelisiniz bence...

Tepki
113
Eğer yeni biriyle tanışıyorsanız biraz daha resmi ve soğuk durun, öyle olmasanız bile. Kesinlikle size daha fazla saygı duyacaklar ayrıca yavaş yavaş samimileştiğinizde sizi daha güvenilir ve güçlü birisi olarak görecekler.Yani o kişi üzerinde daha iyi bir izlenim bırakırsınız.Hem eğer o kişiye ısınmazsanız bu bahaneyle o kişiyle aranıza set çekmiş olursunuz. Şu ana kadar gördüğüm, tanıştığım insanlara göre benim tanışma ile ilgili yaptığım bir tespit bu. Daha resmi duran insanlar genellikle daha çok saygı görürler ve çoğunlukla onlar tercih edilir.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence așk denilen şey çokta önemli değil,
herkes aile kurmak zorunda değil, bakmayacağın çocuğu doğurmak zorunda değilsin...
Ve bence insanın kendi ile ilgili sırları kendinde kalmalı kardeş gibi gördüğünüz insana bile soylememelisiniz bence...
Sana katılıyorum kesinlikle sırlarınızı paylaşmayın hatta annenize bile söylemeyin. İnsanlar özellikle sırları söylemeye daha meyilli oluyorlar. Siz bilmeseniz bile sırrınız siz söyledikten sonra genellikle o gün içinde üçüncü bir kişiye ulaşmış oluyor.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
5,021
İnsanların karakterinin sizin için değişebileceğine inanmayın ya da bı başkası için kendinizi değiştirmeye ve bı kalıba sokmaya çalışmayın
Vicdansız biri olmayın ama aynı zamanda insanların ajitasyonlarına kanıp kendinizden ödün vermeyin 💙

angel

Trainee
Tepki
293
Aileniz dışında kimseye kolay kolay güvenmeyin.Seni çok seviyorum diyeni ailenize tercih etmeyin.Birde başkaları için kendinizi değiştirmeye çalışmayın

Gamze

Trainee
Tepki
185
Aynaya bakıp kendinizde sevmediğiniz bir özelliği sürekli kendi kafanızda düşünürseniz artık karşı taraf da sizde o özelliği görüp söyleyecektir. Daha açık olmak gerekirse boyumu ve kilomu taktigim zamanlar çevremden bu konuda bir sürü yoeumlar alırdım daha çok moralim bozulurdu. Şuan düşünecek daha önemli seylerim olduğu için aklıma gelmiyor bunlar ve bununla birlikte dışardan bu konuda yorumlar duymaz oldum.
Kendimizi sevmememiz ve tüm ozguvensizliklerimiz biz demesek de karşımızdakinin bunu bir şekilde anladığını düşünüyorum.Ne kadar iyi bir insan olursanız olun Ozsevgisizlik ve ozguvensizlik hemen anlaşılıyor ve karşıya itici gelmeye başlıyorsunuz.

Tepki
113
Aynaya bakıp kendinizde sevmediğiniz bir özelliği sürekli kendi kafanızda düşünürseniz artık karşı taraf da sizde o özelliği görüp söyleyecektir. Daha açık olmak gerekirse boyumu ve kilomu taktigim zamanlar çevremden bu konuda bir sürü yoeumlar alırdım daha çok moralim bozulurdu. Şuan düşünecek daha önemli seylerim olduğu için aklıma gelmiyor bunlar ve bununla birlikte dışardan bu konuda yorumlar duymaz oldum.
Kendimizi sevmememiz ve tüm ozguvensizliklerimiz biz demesek de karşımızdakinin bunu bir şekilde anladığını düşünüyorum.Ne kadar iyi bir insan olursanız olun Ozsevgisizlik ve ozguvensizlik hemen anlaşılıyor ve karşıya itici gelmeye başlıyorsunuz.
Ve sizi bu konuda vurmaya çalışıyorlar. Ten rengim yüzünden çok eleştiri aldıktan sonra aynaya bakamaz hale gelmiştim ve bundan sonra aşırı derece benimle alay edildi ve lakaplar takıldı. Sana katılıyorum.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,393
Sevdiğiniz kişileri olduğu gibi kabullenin. Eğer kabullenemiyorsanız o kişiden uzaklaşın çünkü boşa bir çabaya girip sadece kendinizi yorarsınız. Kabullendiğiniz zaman hayat daha kolay olacaktır.
Sevdiğiniz insanlarla tartıştığınız zaman siz haklı olun veya olmayın küslüğü uzatmayın. Çünkü hayatta neyin ne zaman olacağı belli değil. Allah korusun birinizden birinin başına bir şey gelirse vicdanınız sizi rahat bırakmaz.
'Hayır' demeyi bilin. Yapmak istemediğiniz şeyler için herkese evet deyip kendinizi kullandırtmayın.

Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Yönetici
Tepki
8,955
Bu arada hayır dediğiniz halde karşı taraf cevabınızı kabul etmek istemiyor sizi iknaya uğraşıyorsa asla kabul etmeyin. Hatta kabul etmeyince sizi bencillikle suçlayacaklar. Ama yapmak istemediğiniz şeyi yaptırmak isteyen insanlar asıl bencil olanlar. Sırf yalnız kalmamak için sakın kendinizi kullandırmayın. Uzak durun bu tiplerden.

marin

Rookie Idol
Tepki
1,087
En yakınlarınızla ilgili ne kadar az şey bilirseniz o kadar iyi. Hayatın bilmecelerine karşı meraklı olmakta sorun yok. Hayat bu şekilde öğrenilir çünkü. Ama insanlara karşı, hele ki sevdiklerinize karşı aşırı meraklı olmak ve onlarla ilgili en derin sırları bile öğrenmek istemek yalnızca bir yük. Bazı şeyleri bilmemize gerek yoktur belki de. Bilmemiz istense anlatılırdı. Belki de ne zaman bir şeyleri tahmin edip peşine düştüğümde ve nihayet öğrendiğimde yaşadığım hayal kırıklığının getirdiği bir düşüncedir bu bende.

Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Yönetici
Tepki
8,955
İnsanların dediklerine aldanmayın. Bu yazdıklarımı da lütfen sözü tutan insanlar okusun. Gerçekte çıkar peşinde koşan insanlara yardımcı olmak istemiyorum.
Bunu çok görüyorum. Etrafta ona buna sallayıp fikri olmamasına rağmen önde bayrak sallayan insanların büyük çoğunluğunun bayrak sakladığı şey hakkında fikri yok. Haberiniz olsun. Bu şovlara giren insanlardan uzak tutun kendinizi. Gerçekten o işe gönül vermiş kişileri zaten ayırt edersiniz. Oradan buradan duyduğu ile ona buna kanaat önderliği yapmaz gerçekten iyi niyetli olan kişi.
Hadi öptüm.