Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İnsanlığınız Batsın

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,903
Siviller katledilirken bizim konuştuğumuz şey Filistin mi haklı İsrail mi haklı.Bir şey derdim ama uyarı yemek istemiyorum.Onun dışında bu gönderinin altında boş boş x haklı y haklı yorumları görmek istemiyorum.Benim bu gönderiyi açmamdaki tek sebep sivillerin katledilmesi.

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,903
Hamas,birkaç yüz sivili öldürdü diye onlarda kadın,çocuk demeden sivilleri hedef alıyorlar.Ayrıca Hamas'ın öldürdüğü sivil sayısı İsrail'in öldürdüğü sivil sayısının yanında hiçbir şey bence.*Şahsi düşüncem*
İki tarafta haksız ve acımasız bence.Olan her şekilde sivillere oluyor.Çok üzülüyorum oradaki sivillere

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,903
İsrail Filistin'e yapabileceği en büyük saldırıyı yaptı, bugüne kadar iki ülke arasındaki en büyük kaybı yaşadı Filistin bugün. Hastaneleri, çocukların yaşlıların kaldığı bir yeri bombalamak hangi savaş etiğinde var? Resmen insanlık suçu. Hamas zaten işe büyük suç işleyerek başladı ama İsrail çığrından çıktı kadın çocuk yaşlı gözleri görmüyor. Buna susan kimsenin vicdanı yoktur. Bugün manşetlerde 'Filistin, İsrail'de hastaneyi bombaladı, binlerce çocuk öldü' yazılı haberler olsa Filistin yeryüzünden silinirdi. İsrail yapınca çıt çıkmıyor ama kimseden. Böyle dünyaya yazıklar olsun
Şuna ayrı bir sinirlendim zaten

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,903
Kuralına göre oynamadılar asla ve oynamayacaklar da çünkü arkaları çok büyük, Yahudi lobisi çok güçlü ve hiç boş durmuyorlar. Savaşların kazananı yoktur, kaybedeni ve daha çok kaybedeni vardır demişti tarih hocam o kadar haklı buluyorum ki. Nefret ettim bu çağdan, çocuklarımıza nasıl bir gelecek bırakacağız çok merak ediyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin
Kahvede oturan dayı teorisi gibi olacak ama büyük İsrail projesinde bizimde topraklarimiz var.Yakın zamanda olmasa bile eğer Türkiye güçlü bir konuma gelmezse İsrail'in bizim topraklarımızı rahat bırakacağını düşünmüyorum.Tabi bu dediğim olay 60 70 yıl sonra falan olabilir.

Tepki
1,376
Siviller katledilirken bizim konuştuğumuz şey Filistin mi haklı İsrail mi haklı.Bir şey derdim ama uyarı yemek istemiyorum.Onun dışında bu gönderinin altında boş boş x haklı y haklı yorumları görmek istemiyorum.Benim bu gönderiyi açmamdaki tek sebep sivillerin katledilmesi.
Yaşanan şeyler o kadar korkunç ki, insanın kanı donuyor. Tüm dünya 3 maymunu oynuyor. İsrail sözde Hamas'la çatışıyor ama ne hikmetse ölen minicik yavrular, suçsuz siviller. Her iki taraf içinde ölen tüm masum insanların kanı tüm dünyanın eline bulaştı. Göz göre göre katliam yapılıyor ama en sert tepki kınama oluyor. Haklı haksız önemsiz şu durumda. Tek önemli şey hiçbir masumun bu şekilde bir ölümü haketmemesi.

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,903
Hazır konusu açılmışken yazayım bizim halkta gereksiz bir taraf tutma olayı var.Ben İsrail'i veya filistini desteklemek zorunda değilim.Benim düşündüğüm tek şey siviller.İlla takım tutar gibi taraf tutmaya gerek yok.

Tepki
1,376
Hazır konusu açılmışken yazayım bizim halkta gereksiz bir taraf tutma olayı var.Ben İsrail'i veya filistini desteklemek zorunda değilim.Benim düşündüğüm tek şey siviller.İlla takım tutar gibi taraf tutmaya gerek yok.
Taraf tutma gibi değil ama yıllardır İsrail'in Filistin'e karşı uyguladığı orantısız güç benim Filistin'e karış sempati duymama sebep oluyor. Toprak sattı, satmadı, şu kadar sattı bu kadar sattı bilmem. Ama yıllardır özellikle her Ramazan ayında İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırılar resmen beynime kazındı. Taş atan çocuğa silahlarla karşılık veren askerlerin görüntüleri hep aklımda. Bunları unutmam da mümkün değil. Evet Hamas'ın yaptığı .ğrenç bir şeydi. Ama Hamas illegal bir örgüt, Filistin'i temsil etmiyor. Savaşını onlarla yapacaksan yap. Ama İsrail bu savaş suçlarını bir ülke ve ordu adı altında işliyor. Meşru bir devlet gayrimeşru yollarla bir savaş yürütüyor. Güçleri de sadece suçsuz halka yetiyor.

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,328
doğalgaz ve petrol için sivilleri öldürüp korkutuyorlar ki gazze boşaltılsın, onlara kalsın. Gözlerini para hırsı bürümüş
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bunun ucu da bize dokunacak gibi
Ucunun turkiyeye dokunmadigi hangi olay var ki mizrak donup dolasip bize giriyor

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,784
Bu iğrenç vahşeti daha ne kadar yapacaklar bilmiyorum. Hastane bombalıyorlar, elektrikleri kesip cocuklari öldürüyorlar. Gazze halkına güneye gidin deyip güneyi de bombalıyorlar. Savaş hukukuna ters ne varsa yaptılar. İki taraf da kural tanımıyor artık

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
951
Yıllardır ezilen taraf Filistin yine ezilen taraf onlar olacak ben bunları daha önce de gördüm aynıları neredeyse Türkiye veya diğer İslam ülkeleri birleşmeyecek savaşda açmayacak açacak olsalar yıllar önce açarlardı güç dengesi tamamen İsrail'e ağır basıyor

layley

Trainee
Tepki
440
İzleyemedim...
kapattım hemen. Ben burada izleyemezken o insanlar bunları yaşıyor. Şuan yazdığım şu dakika da bile neler oluyordur.
Özellikle çocuklar...
O haklı bu haklı konuşması yapmak bile orada ölmüş masum çocuklara, insanlara bir hakarettir.
Gözümüzün önünde insanlık dramı yaşanıyor.
Elimden dua etmek dışında bir şey gelmiyor