Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

K-Drama Klişeleri

Ü

Üye silindi 189

ozellikle de romcom kdramalar icin inanilmaz klise olaylar vardir ben bunkarin bazilarini sevsem de bazilari sinirimi bozuyor.

mesela hani erkegin kizi duvara yaslamsi iki kolunu da kenara atmasi sahnelerini ne yazik ki cok seviyorum. ama ana kararktrrlerin bor sekilde cocukken karsilasmis olmus klisesi benim inanilmaz sinirimi boxuyor yeto cidden

siz hangi kliseleri seviyorsunuz/sevmiyorsunuz

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
kız tam giderken arkadan sarılma olayı var ya hiç sevmiyorum bir de aşırı kasıntı sarılıyorlar hani sarılmasa daha iyiydi diyorsun 20230612_130847.jpg duvara yaslama olayını ben de seviyorum o da olmasa zaten yakınlaşacakları yok
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Enemies to loverda loverdan sonra sarmıyor ya.
aynen sonrasını izleme gereği duymuyorum o benim için mutlu son oluyor zaten sonrasında ne yaşadıklarını bilmesem de olur

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

İlk tanışmalarında kavga etmelerini seviyorum ama sonra sevgili olmalarını sevmiyorum
ayyy sey dimi enemies to lovers seviyorum ama sadece enemies kismisi xbxnbxnx sevgili olduklarinda tadim kaciyor

bir karakter diğerini öptüğünde, öpülenin tabiri caizse m*l gibi kalmasından nefret ediyorum
ayyy cidden ya bi de gozleri apacik oluyor korkunc ayol

kız tam giderken arkadan sarılma olayı var ya hiç sevmiyorum bir de aşırı kasıntı sarılıyorlar hani sarılmasa daha iyiydi diyorsun Ekli dosyayı görüntüle 1488 duvara yaslama olayını ben de seviyorum o da olmasa zaten yakınlaşacakları yok

aynen sonrasını izleme gereği duymuyorum o benim için mutlu son oluyor zaten sonrasında ne yaşadıklarını bilmesem de olur
bu backhug olayi ya cok tatli oluyor ya cok kotu ortasi yok

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Oyunculuk klişesi vardır şu özellikle romantik kdramalarda. Karakterin beklemediği bir durum olur ve karakter şaşırır ya orada gözlerini belirtip dudaklarını balık gibi hafif aralık bırakırlar. İşte ona çok uyuz oluyorum. 3 saniye hayal edince bile karaktere şöyle bir çarpasım geldi.
ayy cidden cok kotu o ama koreliler seviyor galiba bu tur seyler

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,901
Kader olayını abartmalarını sevmiyorum. Hani çocuklukta bir tanışmış oluyorlar ya en sinir olduğum da o. Yakın geçmişte birkaç kere karşılaşmalar o kadar göze batmıyor.
Çocukluk travmasından da bıkkınlık geldi bir ara her dizide vardı.
Bir de kore dizilerinde çok denk gelmiyorum ama her çin dizisinde olan bir klişe: yanlışlıkla öpmek. Üst üste düşmeleri, birbirlerine çarpma yoluyla oluşan ilk öpücük(genelde de kızların ilk öpücüğü olur o). Hani tamam mantık aramayalım da bu kadarı da biraz aptallık gibi ya. Bu klişeyi de sevmiyorum.

Sevdiklerim: Genel olarak romantik komedilerdeki romantik olan tüm klişeleri severim. Ama en sevdiklerim arkadan sarılma, kız yukarılardan bir şeyler almaya çalışırken erkeğin arkadan gelip kız için o almaya çalıştığı şeyi alması, kız tam ayağı takılmış düşecekken ya da kıza biri çarpacakken erkeğimizin onu kurtarması gibi sahneler favorilerim.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Kader olayını abartmalarını sevmiyorum. Hani çocuklukta bir tanışmış oluyorlar ya en sinir olduğum da o. Yakın geçmişte birkaç kere karşılaşmalar o kadar göze batmıyor.
Çocukluk travmasından da bıkkınlık geldi bir ara her dizide vardı.
Bir de kore dizilerinde çok denk gelmiyorum ama her çin dizisinde olan bir klişe: yanlışlıkla öpmek. Üst üste düşmeleri, birbirlerine çarpma yoluyla oluşan ilk öpücük(genelde de kızların ilk öpücüğü olur o). Hani tamam mantık aramayalım da bu kadarı da biraz aptallık gibi ya. Bu klişeyi de sevmiyorum.

Sevdiklerim: Genel olarak romantik komedilerdeki romantik olan tüm klişeleri severim. Ama en sevdiklerim arkadan sarılma, kız yukarılardan bir şeyler almaya çalışırken erkeğin arkadan gelip kız için o almaya çalıştığı şeyi alması, kız tam ayağı takılmış düşecekken ya da kıza biri çarpacakken erkeğimizin onu kurtarması gibi sahneler favorilerim.
ayyyy kelimesi kelimesine katiliyorum asko aynisiiiii