Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kdrama: Celebrity

mektup

Trainee
Tepki
53
Bu ara popüler bir dizi olan Celebrity’i hep beraber yorumlayalım.
Seo A-ri, babası 18 yaşlarında iflas eden vizyonlu ve güzel bir kız. 30 yaşında ünlenmesi hakkında bir dizi. İlk başta hiç gönlü olmasa bile birden başlıyor ve yükseliyor. Eski sınıf arkadaşı influencer ve camiaya tanıtıyor kızı ve hemen parlamaya başlıyor.
Sektördekilerin sahteliğini ve iki yüzlülüğünü anlatan bir dizi. Ben görsel olarak beğendim diziyi, akıcıydı da ama illa imza bir içerik olduğunu düşünmüyorum.
Seo A-ri’nin şitketinin çok fazla ürün üretmesi sonucu iflasa giden yolda babasının arkadaşının intihar etmesi çok üzücüydü. Bbfamous’ın korkunç bir stalker mı desem ne desem ondan olması beni şaşırttı, influencerlardan biri diye düşünmüştüm. A-ri’nin en yakın arkadaşının onun için çok çabalaması ama main karakter benim tavrıyla yok sayması üzücüyken haterlığa kızı itmesi üzücüydü. A-ri’nin annesini itici ve görgüsüz buldum, en yakın arkadaşını baya tetikledi. Erkek arkadaşı olan kişiyle uyumu güzeldi ama bu kadar ters davranıyorken arada hoşlantıeına karşılık vermesini saçma buldum, başarısının ona dayanmasını istemiyordu anlaşılan ama yinede ilişki olmasaydı daha güzel olurdu.
Seo A-ri çok güzeldi
Yoon Si-hyeon çok elit ve güzeldi.

çıtır çerez bir diziydi, akıcıydı ama neşeli diyemem, yüzleri gülmüyordu…

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Dediğin her şeye noktasına virgülüne kadar katılmakla birlikte eklemek istediğim ufak bi artı var: Erkek arkadaşıyla ne ara sevgili oldular, ne ara hoşlanmaya başladılar, ben o kısmı bir türlü anlayamadım. Dedim acaba bölüm mü atladım arada. Bence diziye son anda eklendiği için çekilen 3-5 sahne aralara serpilmiş gibi bir aşk hikayesiydi. Kurgu gereği Seo A-ri duygularını pek yansıtabilen biri değildi ve bence böylesi diziye daha iyi uymuş ama aynı sebepten ötürü karaktere verilen aşk hikayesi de biraz zorlama kalmış gibiydi. Zaten adamın bu elit olan hanımefendiyle geçmişinin olması, Seo A-ri’yle ilişkisinden çok o kadınla olan ilişkisine çekiyordu ilgiyi.

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
İlk fragmanı yayınlandığında Twitter'da ''Çok Amerikanvari'' tarzı yorumlar yapılmıştı ama dizi güzel çıktı. Normalde netflix orijinal Kdramaları beğenmem ama bu güzeldi.

robloxpro

Trainee
Tepki
128
ben jukyoung ve sihyeon arasında ne yaşanmış anlayamadım ya 😭
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

yani eskiden sevgililermiş jukyoung beni terk ettin dedi kadına ama kadın da asıl sen beni terk ettin dedi jukyoung nasıl terk etmiş anlamadım kadın babasının kariyeri için avukat adama gitmemiş miydi 🥲

Konu Sahibi
M

mektup

Trainee
Tepki
53
Dediğin her şeye noktasına virgülüne kadar katılmakla birlikte eklemek istediğim ufak bi artı var: Erkek arkadaşıyla ne ara sevgili oldular, ne ara hoşlanmaya başladılar, ben o kısmı bir türlü anlayamadım. Dedim acaba bölüm mü atladım arada. Bence diziye son anda eklendiği için çekilen 3-5 sahne aralara serpilmiş gibi bir aşk hikayesiydi. Kurgu gereği Seo A-ri duygularını pek yansıtabilen biri değildi ve bence böylesi diziye daha iyi uymuş ama aynı sebepten ötürü karaktere verilen aşk hikayesi de biraz zorlama kalmış gibiydi. Zaten adamın bu elit olan hanımefendiyle geçmişinin olması, Seo A-ri’yle ilişkisinden çok o kadınla olan ilişkisine çekiyordu ilgiyi.
çok doğru noktalara parmak bastın bana da bölüm atlamış hissi verdi… aşk hikayesini daha ayrıntılı koysalardı keşke, geçmişi de daha fazla anlatabilirlerdi o an ki zaman için de karakterlerine daha otururdu

İlk fragmanı yayınlandığında Twitter'da ''Çok Amerikanvari'' tarzı yorumlar yapılmıştı ama dizi güzel çıktı. Normalde netflix orijinal Kdramaları beğenmem ama bu güzeldi.
bana da Amerikanvari gelmedi, Twitterda biraz daha farklı bir bakış açısı var sanırım

yani eskiden sevgililermiş jukyoung beni terk ettin dedi kadına ama kadın da asıl sen beni terk ettin dedi jukyoung nasıl terk etmiş anlamadım kadın babasının kariyeri için avukat adama gitmemiş miydi 🥲
Kızın babası siyasete atılacak ve damat adayıda babasını destekleyecek biri olmasını istiyor kızın ailesi. Kıza telefonda bunu söylediklerinde sevgilisinin tepkisi “git onunla evlen ben ailenin beklentisini karşılayamam” bunun gibi oluyor. Kız da sevilmediğini düşünüp gidiyor. O yüzden kız terk etmiş gibi gözükse de sevgilisi terk etmiş oluyor.

Diziyi ben bir oturuşta uyumadan bitirdim. Konusu çok ilgi çekiciydi benim için. Yalnız başrol kız ve oğlanın hiç mi kimyası olmaz… Çoğu kişi söylemiş ben de yazayım. Gerçekten ya senaryo ya da kimya bilmiyorum ama son sahnelere kadar birbirlerinden hoşlandıklarını hiç düşünmedim. Oğlanın öyle saplantılı bir psikopat olduğunu düşündüm. Hatta A-ri, aşka kapılmamaya çalıştım falan deyince dedim noluyoruz?!
Bence de çok saçmaydı ya hele magazinde beraber anıldıklarında benimle çıkarsan seni ünlü edeyim tarzındaki davranışı ben de kötü bir bakış açısı oluşturmuştu. Tanışmalarındaki polis olayı da çok saplantılı bir davranıştı. Olumlu anılarında bile olumsuzluklar vardı

Son düzenleme:

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
çok doğru noktalara parmak bastın bana da bölüm atlamış hissi verdi… aşk hikayesini daha ayrıntılı koysalardı keşke, geçmişi de daha fazla anlatabilirlerdi o an ki zaman için de karakterlerine daha otururdu

bana da Amerikanvari gelmedi, Twitterda biraz daha farklı bir bakış açısı var sanırım

Kızın babası siyasete atılacak ve damat adayıda babasını destekleyecek biri olmasını istiyor kızın ailesi. Kıza telefonda bunu söylediklerinde sevgilisinin tepkisi “git onunla evlen ben ailenin beklentisini karşılayamam” bunun gibi oluyor. Kız da sevilmediğini düşünüp gidiyor. O yüzden kız terk etmiş gibi gözükse de sevgilisi terk etmiş oluyor.

Bence de çok saçmaydı ya hele magazinde beraber anıldıklarında benimle çıkarsan seni ünlü edeyim tarzındaki davranışı ben de kötü bir bakış açısı oluşturmuştu. Tanışmalarındaki polis olayı da çok saplantılı bir davranıştı. Olumlu anılarında bile olumsuzluklar vardı
Fragmanı biraz öyle gibiydi ama dizi genel olarak beğenildi hatta tükürdüğümü yaladım diyen çok kişi vardı,beğenildi dizi asjasj