Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Korelilerin Güzellik Algısıyla Tanıştıktan Sonra Fiziksel Veya Psikolojik Olarak Hiç Değişiklik Yaşadınız Mı?

eirene

Rookie Idol
Tepki
503
Ben ten rengime çok takılırdım ve burnum kemerli olduğu için idollerin kaydırak burunlarını görünce çok moralim bozulurdu (hala arada aynaya bakıp biraz yakınırım bu durumdan) kilolu değildim fakat hamur tarzı yemekler yediğimde çok suçlu hissederdim bel ve bacak inceliğine dikkat ederdim şuan daha çok sağlıklı olmama dikkat ediyorum

zeytin🐾

Rookie Idol
Tepki
472
Benim güzellik algıma korelilerinki pek uymuyordu, ergenlikte balık etli olduğum için,ten rengim, gözaltı morluklarım ve cilt sorunları yüzünden üzülüyordum ama büyüdükçe onların da aslında bizler gibi olduğunu ve bu yüzden değişmek istediklerini fark ettim, şuan güzellik standartları yüzünden üzülmüyorum.Bedenim sağlıklıysa ne mutlu bana

soleil

Trainee
Tepki
309
ben hayatımda genel olarak sorun olarak gördüğüm şeylerin üzerine düşünmem, görmem, duymam. bu şekilde yok sayarak atlatmaya çalışırım. kulağa kötü geldiğinin farkındayım, kesinlikle savunduğum bir yol değil ama böyleyim. 🥲 neyse, ben kilolu biriyim ve bunu takmadığımı düşünüyordum ama bir noktada bu halimle mutlu olmadığını fark ettim. diyet ve spora başlayıp 10 kilo verdim ancak diyet psikolojik olarak çok kötü etkiledi, sonunda pes ettim.

başlığı görünce yorum yapmak istedim, konuyla ne kadar alâkalı tartışılır. bunun güzellik algısından ötürü mü, yoksa kendimi sevme konusunda sorun yaşadığımdan mı bilmiyorum ancak. ben ive grubunu çok seviyorum ve sürekli olarak dinliyorum ama bazı şarkı sözleri beni garip bir şekilde etkiliyor. mesela "i am" şarkısındaki "umarım birinin gerçek olan hayalleri, en güzel günün deja vu'su olursun" sözü her dinlediğimde beni ağlatacak gibi olur. yani altı üstü basit bir söz gibi geliyor kulağa ama bilmiyorum, şarkının o kısmı geldiğinde gerçekten ağlamamak için kendimi tutuyorum.

Konu Sahibi
attaccachan

attaccachan

Fanbase Starter
Tepki
1,445
ben hayatımda genel olarak sorun olarak gördüğüm şeylerin üzerine düşünmem, görmem, duymam. bu şekilde yok sayarak atlatmaya çalışırım. kulağa kötü geldiğinin farkındayım, kesinlikle savunduğum bir yol değil ama böyleyim. 🥲 neyse, ben kilolu biriyim ve bunu takmadığımı düşünüyordum ama bir noktada bu halimle mutlu olmadığını fark ettim. diyet ve spora başlayıp 10 kilo verdim ancak diyet psikolojik olarak çok kötü etkiledi, sonunda pes ettim.

başlığı görünce yorum yapmak istedim, konuyla ne kadar alâkalı tartışılır. bunun güzellik algısından ötürü mü, yoksa kendimi sevme konusunda sorun yaşadığımdan mı bilmiyorum ancak. ben ive grubunu çok seviyorum ve sürekli olarak dinliyorum ama bazı şarkı sözleri beni garip bir şekilde etkiliyor. mesela "i am" şarkısındaki "umarım birinin gerçek olan hayalleri, en güzel günün deja vu'su olursun" sözü her dinlediğimde beni ağlatacak gibi olur. yani altı üstü basit bir söz gibi geliyor kulağa ama bilmiyorum, şarkının o kısmı geldiğinde gerçekten ağlamamak için kendimi tutuyorum.
pes etmen kişisel tercihin kendine en iyi ne gelecekse onu yapman daha iyi olur. günümüz türkiye'sinde hem sınav hem kilo hem de gelecek kaygısıyla iyice psikolojim bozulmuştu bu yüzden destek aldım. kendin için bedensel ve ruhsal olarak en sağlıklı gördüğün şeyleri yaparsın umarım ❤️