Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kpop'ın Yarattığı Ideal Vücut Algısı

Tante Rosa

Lead Dancer
Tepki
7,884
Kpopda idollerin sağlıksız bir şekilde zayıf olması aşırı zayıf vucutlarin güzellenmesi alıştığımız şeyler kelimelerime dikkat ederek yazıyorum çünkü amacım bodyshaming yapmak değil fakat hepimizin gözlerinin önünde ve farkında olduğumuz bir gerçek olduğunu düşünüyorum güzel görünmek için çok zayıf olmalısın.Buradaki insanların birçoğu bazı şeyleri idrak edebilecek yaşta olsalar da sosyal medyada idollerin dietleri isimli paylasimlari cok fazla goruyorum ve bu paylasimlar ile ilgilenen cok fazla sayida insan var. images (2).jpeg
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Siz kpopın yarattığı güzellik algısından etkileniyor musunuz ve sizce insanlar konu hakkında yeteri kadar bilinçli mi
images (3).jpeg images (4).jpeg

Tubisss

Rap Master
Tepki
11,721
Kpop u dinlemeden önce kilom, boyum ve yüzüm bana normal geliyordu sonra kpop a başlayınca ister istemez kendimde kusur arama dönemine girdim ama sonrasında özellikle intihar eden idolleri görünce işlerin göründüğü gibi olmadığını anladım, psikolojimin daha önemli olduğunu düşünüp kusur aramayı bıraktım 😉😉

sesa139solo

Rookie Idol
Tepki
1,427
Bence kadın idoler 50 kg üzerinde erkekler ise 80 kg üzerinde olmalı . Eğer sağlıklı beslenme ve biraz sporla çok güzel fiziklere sahip olacaklarını düşünüyorum

Sisi

Trainee
Tepki
414
Wony'nin fotodaki hali korkunç görünüyor.Bu zayıflık algısı yüzünden hem kilo verenler fazla gaza gelip olması gerektiğinden fazla kilo veriyor,hem de onlar için "güzel vücut" sahibi olmayanlar linç batağına düşüyor.Biri çıkıp yalnızca muz yeyerek kilo verdiyini söylüyor biri çıkıp buz diyeti yaptığını söylüyor,biri hiç yemek yeme diyor.Neyin kafasını yaşıyorsunuz böyle yapınca sonda bu genç yaşta sağlık problemleriyle uğraşıcaksınız.

Effy

Trainee
Tepki
547
Kilo değil ama korelilerin küçük yüz takıntısı yüzünden birkaç sene önce yüzüm çok büyük geliyordu kafaya çok takmıştım şimdi ne garip şeyleri kafaya takmışım diyorum. Çok abartı standartları var özellikle zayıflığa neden bu kadar takıntılılar anlamıyorum

JkunTavşanDişleri

Dance Machine
Tepki
13,141
Umrumda değil açıkçası. Kilom da 163 boya 62. Kolesterol yüzünden doktora her gittiğimde doktor, biraz daha vermen lazım diye beni darlıyor. Bunun için bu yaz egzersizle biraz daha vereceğim inşallah ama 53 altına düşmeyi de düşünmüyorum. Birim olarak boy ve kilo arası 10 birimlik fark sağlıklı olanmış. Zaten balık etli kadınlara da bayılıyorum. Beyoncé, Hadise gibi kadınların fiziği en güzeli.

Beria

Narcissistic, My god I love it 🩷
Moderatör
Tepki
4,976
Bu sıralar kilo konusunda kendimi fazla darlamıyorum ya. Yani şey kafasındayım hani versem iyi olur ama bu halimle de iyiyim. Ama lisedeki mentalitemde olsaydım kesinlikle kafayı yerdim. Psikolojik durumumun dengesizliği yüzünden bir çeşit yeme bozukluğum oluştu, hala bununla boğuşuyorum ama asla kilo veremiyorum diye kendimi parçalamıyorum açıkçası. Kpop'un bu ideal vücut algısını da asla ama asla doğru bulmuyorum. Ben maalesef kpopla çok küçükken tanıştım ve bu yüzden küçük çocukların eline telefon verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Onlar gibi olamadıkça asla güzel olmayacağını düşünecekler büyüdüklerinde.

Ayisigi

Fanbase Starter
Tepki
2,230
Açıkçası Kpop daki güzellik algısı beni hiç kötü etkilemedi hatta Türk standartlarıyla aşırı derece zıt oluşları beni 'güzellik algısı' hakkkında fazlaca sorgulamaya ittive sonuç olarak bu konularda kendini darlamanın ne kadar saöma olduğunu fark ettim. Kore'de doğsam en ideal olanın bembeyaz bir cilt ve incecik bir vücut olduğu kanısında hareket edecekken Türkiye'de doğduğum için bir tık daha esmer ve daha balık etli olmanın ideal vücut olduğu kanısıydayım. Hatta aklıma şet geldi Türk bir kadın Çin'de herkesin onun burnuna iltifat ettiğini ve bu durumun onu çok şaşrttığını söylemişti çünkü Türkiye'de 'büyük' diyebileceğimiz bir burna sahipti ama işte iki ülkenin farklı genetik yapısı ve güzellik algısı aynı kadını aynı konuda farklı değerlendirmeye sebep oluyor. Bize göre kusur onlara göre güzel bir şey ya da mesela Korelilerin daha masum gösterdiğine inandıklar için göz aegyosu yaaptırması bize göre çok tuhaf bir şey. O yüzden artık çok öenmsemiyorum bu güzellik algılarını.