Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kuzenimin Kaynanasi Olaylar Olaylar

MuşluKuş

Trainee
Tepki
161
selam canlar onceki konularimi hatirlayan vardir bana dediklerinizi kuzenime soyledim o da cok doluymus agladi yanimda hungur hungur
Kocasi olacak mustakbel damada anlatinca demis ki annem hakli sende cok kilo aldin bu aralar!!! Kuzenim de acmis agzini yummus gozunu herseyi anlatmis cocuk ne deae begebirsniz? annem oyle demez sen dugun yaklastikca abariyorsun ilerde de boyle yapacaksan isimiz zor?????? kuzenim abarttigimimi dusunuyorsun demis damatda dugun yaklasti diye boyle oldun diyorum demis. bende hemen cocuk istiyroum anneme soyledim die demistir demis
Bunlari konustukran sonra damat kayananya iletmis herseyi guya herseyi dememis(!) Kaynanya ziyarete gitmisler teyzzemler orada kaynana sizin kizda cok sever boyle demis. Teyzem de o ne demek diyince oglumu simdiden dolduruyor hic boyle degildi anam bize gelenin gozu aciliyor demis. Teyzemde her seyi yuttuk die twpemize ciktiniz diye bagirmis sonra araya erkekler girmis falan ama teyzem orada kuzenime cikar yuzugunu demis. enistemde benim size verecek kizim yok demis. kuzenim cok agladi sonradan damadin ailesi gelin barisalim o kadar masraf bosa mi gitsin demis enistemde gurur yapiyor.
Simdilik durumlar boyle

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Böyle bir adamla evlenmek ona hem maddi hem manevi olarak çok zarar verecek. Hem de yıllarca. En iyisi hiç evlenmesin. Sadece düğün masrafının boşa gitmesiyle kalsın. Hatta umarım masrafı da erkek tarafı yapmıştır da kaynanası daha çok kendini harap eder. Allah kimseyi böyle insanlarla denk getirmesin. Annesinin sözünden çıkamayan, eşinin arkasında durup ona destek çıkamayan, birey olamayan ana kuzusu erkeklerle evlenmeyin

Konu Sahibi
MuşluKuş

MuşluKuş

Trainee
Tepki
161
Böyle bir adamla evlenmek ona hem maddi hem manevi olarak çok zarar verecek. Hem de yıllarca. En iyisi hiç evlenmesin. Sadece düğün masrafının boşa gitmesiyle kalsın. Hatta umarım masrafı da erkek tarafı yapmıştır da kaynanası daha çok kendini harap eder. Allah kimseyi böyle insanlarla denk getirmesin. Annesinin sözünden çıkamayan, eşinin arkasında durup ona destek çıkamayan, birey olamayan ana kuzusu erkeklerle evlenmeyin
Aman kuzenimin ceyizi dursun kenarda beyaz esyalari bide yatak odasi takimini almisti onada dedim odani yenilersin die
Kaynana kuduruyordur simdi

Konu Sahibi
MuşluKuş

MuşluKuş

Trainee
Tepki
161
Türkiyede ki evliliklerin çoğunluğunda ailelerin geline karışması var sanırım erkek anneleri dilimize mukayet olalım demiyorlar insanların her şeyine karışıyorlar tek evleneceğin kişiyle değil bir nevi ailesiyle de evlenmiş oluyorsun aslında bu durum çok yorucu keşke insanları kendi hallerine bıraksalar kimse çocuk değil
Biktik bu kaynana terorunden
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Umarım masraflar boşa gitmesin diye bu düğün gerçekleşmez. İleride her gün ağlamaktansa kuzeninin şimdi ağlaması çok daha iyi olur. Annesinin buyruğundan çıkamayan, evleneceği insanı beğenmeyip belli kalıplara sokmaya çalışanlardan midem bulanıyor. Böyle bir kaynana çekilecek dert değil. Evi yakın olmasa bile bir telefon yetiyor günümüzde. Kuzenin kaçıp kurtarsın kendisini. Ne güzel ailesi de arkasında, üç beş gün ağlar ama sonra geçer gider.
Sukur teyzemde imana geldi de bitti

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Mal peşine düşmeleri kızı ne kadar değersiz gördüklerini gösteriyor. Benim kaynanam da bana zorla ikinci el eşya aldırmaya çalışmıştı.
almadın ama demi

Erkek anne kuzusu annem ne dese doğrudur diyenlerdenmiş ıyyy en sevmediğim erkek türü lütfen aşklarım böyle erkekler için ı can fix him demeyin en kısa sürede hayatınızdan çıkarın sizi gerçekten önemseyen ve değer veren saygı duyan birini hak ediyorsunuz çünkü.Teyzenin çıkar yüzüğü demesi ve eniştenin size verecek kızımız yok demesi de çok iyi bence masraf falan umursanmasın geriye dönüp barışmasın kurtulsun yoksa çok çektirirler kuzenine.

Son düzenleme:
Tepki
1,364
selam canlar onceki konularimi hatirlayan vardir bana dediklerinizi kuzenime soyledim o da cok doluymus agladi yanimda hungur hungur
Kocasi olacak mustakbel damada anlatinca demis ki annem hakli sende cok kilo aldin bu aralar!!! Kuzenim de acmis agzini yummus gozunu herseyi anlatmis cocuk ne deae begebirsniz? annem oyle demez sen dugun yaklastikca abariyorsun ilerde de boyle yapacaksan isimiz zor?????? kuzenim abarttigimimi dusunuyorsun demis damatda dugun yaklasti diye boyle oldun diyorum demis. bende hemen cocuk istiyroum anneme soyledim die demistir demis
Bunlari konustukran sonra damat kayananya iletmis herseyi guya herseyi dememis(!) Kaynanya ziyarete gitmisler teyzzemler orada kaynana sizin kizda cok sever boyle demis. Teyzem de o ne demek diyince oglumu simdiden dolduruyor hic boyle degildi anam bize gelenin gozu aciliyor demis. Teyzemde her seyi yuttuk die twpemize ciktiniz diye bagirmis sonra araya erkekler girmis falan ama teyzem orada kuzenime cikar yuzugunu demis. enistemde benim size verecek kizim yok demis. kuzenim cok agladi sonradan damadin ailesi gelin barisalim o kadar masraf bosa mi gitsin demis enistemde gurur yapiyor.
Simdilik durumlar boyle
Çok sevdiğim bir yakınımın nişanı bozulmuştu. Onun sorunu nişanlısının nişandan sonra değişmesi, acaba evlenmekte acele mi ediyoruz ayağına yatması (ki nişan diye tutturan da oydu hâlbuki) ve oğlanın ablasının kardeşini kıskanması ve kıza sürekli kırıcı şeyler söylemesi. Yakınımın ailesinin de desteğiyle kız ayrıldı bu çocuktan. Sonra bir ara çok üzüldü, hatta içten içe kendi annesini sorumlu tutmuş bu ayrılıktan. Sonra bu çocuğu tamamen unuttu, hayatına baktı. Başka bir şehre atandı, orada kendine yeni bir hayat kurdu, iyi biriyle tanıştı ve şimdi evlendiler. Eşi çok iyi, ona değer veriyor ve her şeyi ortak yapıyorlar. Çok da mutlular. Diyeceğim o ki, ayrılıklar üzücü bazen de yıkıcı olabilir ama dünyanın sonu kesinlikle değil. Hatta çoğu hayırlı oluyor bana kalırsa. Yakınım eşiyle tanışmadan önce de eski nişanlısını çoktan unutmuş ve güzel bir hayat kurmuştu kendine zaten. Evlilik de hayatının kaymağı oldu. Kuzenin belki çok üzülecek ama bu durumu atlattığında aslında ne kadar büyük bir yanlıştan kurtulduğunu anlayıp şükredecek. Başlığa ilk defa yazıyorum ama önceki yazdıklarını okudum. Eğer evlilik gerçekleşirse diğer ailenin bu tutumuyla mutlu olması çok zor gibi görünüyor.

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
almadın ama demi

Erkek anne kuzusu annem ne dese doğrudur diyenlerdenmiş ıyyy en sevmediğim erkek türü lütfen aşklarım böyle erkekler için ı can fix him demeyin en kısa sürede hayatınızdan çıkarın sizi gerçekten önemseyen ve değer veren saygı duyan birini hak ediyorsunuz çünkü.Teyzenin çıkar yüzüğü demesi ve eniştenin size verecek kızımız yok demesi de çok iyi bence masraf falan umursanmasın geriye dönüp barışmasın kurtulsun yoksa çok çektirirler kuzenine.
Yok yok almadım güzelinden normal eşyalar aldım

Ü

Üye silindi 123

Giden para geri gelir ama boş yere harcanan bir hayat geri gelmez. Sadece bu olaya özel değil dediklerim. Mutsuz olduğunuz bir evlilikte, ilişkide, evde, ortamda ya da değiştirilebilir herhangi bir durumda kendinizi "Benim de sınavım bu, geçer belki" diye diye çürütmeyin. İyi bir hayat yaşama şansınız varken hayatınızı mahvetmeye gerek yok. Bu sözlerimi de sadece bir şeyleri değiştirme şansı olan kişiler için söylüyorum. Çünkü herkes için öyle kolay şeyler değil bunlar. Bol keseden sallayacak kadar düşüncesiz biri de değilim. Umarım bu tür dertlerden muzdarip olan herkes en kısa sürede mutluluğa ve huzura kavuşur. Güzel günler diliyorum herkese, kendinize çok iyi bakın ve de her şeyden önce çokça sevin 💙