Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Ne Olacak Bu Türk Lirasının Hali....

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Rookie Idol
Tepki
1,752
Bugün Avrupa Yakası'nı izliyordum, dergi ekibi birbirlerine yalandan iltifat ettiklerini fark ettiler. Bu yüzden bir anlaşma yaptılar "Kimse yalan söylemeyecek, eğer bir kişi doğruyu söylemek istemiyorsa onun yerine para verecek konu kapanacak"
O sırada Şesu soruyor ne kadar para olsun diye, Fatoş diyor ki "10 ytlde anlaşalım"
Şesu'nun o an ki tepkisi "Çüş" oluyor. Normalde arka fonda kahkaha efekti olan bir sahne ama ben çok üzüldüm. Bildiğiniz aklımdan çıkmıyor o tepki. Beynimde dönüp duruyor. Gerçekten bu yaşlarda düşünmem gereken konunun bu mu olması lazımdı? Hiç unutmam küçükken bayramda dayım 5tl harçlık verdi diye şok olmuştum. Neler almamıştım ki o 5 liraya. Simitin ekmekten pahalı olduğu bir dönemde yaşamak için ne gibi bir günah işledik? 😔

Üye silindi 19

rocket puncher
Dance Machine
Tepki
16,021
Avrupa Yakası... Türk tarihinin en anlamlı dizilerinden biri işte ve söylediklerinde o kadar haklısın ki. Ben yurtdışı için para biriktirdikçe tl değer kaybediyor. Beğendiğim hiçbir şeyi düşünmeden alamıyorum. Düşündüğümde de çoğu zaman almıyorum zaten.

Ama olsun ya yol yaptık köprü yaptık EHE

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,938
donerin 2.5tl oldugu gunleri ozledim yemin ederim ya 🥺🥺

bazen sokak roportajlarini izledigimde diyorum ki bos ver bu millete bunlar mustehak ama onlar yuzunden benim gencligim yaniyor iste bos veremiyorum...

Ü

Üye silindi 25

eskiden cipslerin içinden para hediyesi çıkardı ya bi gün bana 20 tl çıkmıştı. ilkokulda bütün arkadaşlarım ve ben hayvan gibi her şeyi yedik bir bakkaldan alınacak her şeyi aldık yine de bitirememiştik parayı 😭 şimdi kyk bursum 1250 lira yattığı gün buhar oluyo sdşkfdşgfkşdifkşsfkşs

Ü

Üye silindi 128

ben türk lirasının düzeleceğine olan inancımı kaybettim ela
eskiden aliexpresten alışveriş yapardım artık sadece bakıyorum geçenlerde sticker falan aldım aldıklarımın fiyatının 20yle çarpılması yetmiyormuş gibi bi de aldığımın yarısı kadar vergi ödedim hadi bunu geçtim p&b bershka zara hm stradivarius uçmuş hepsinin fiyatları ben eskiden zaradan parfüm alıyodum be 50tlye şimdi sitesine bile giremiyorum bakiyem yetmiyo
değer kaybetmeye devam ederse bi tişörtü 1000 liraya alırız artık

Konu Sahibi
Zzz

Zzz

Rookie Idol
Tepki
1,752
Avrupa Yakası... Türk tarihinin en anlamlı dizilerinden biri işte ve söylediklerinde o kadar haklısın ki. Ben yurtdışı için para biriktirdikçe tl değer kaybediyor. Beğendiğim hiçbir şeyi düşünmeden alamıyorum. Düşündüğümde de çoğu zaman almıyorum zaten.

Ama olsun ya yol yaptık köprü yaptık EHE
Bir heves edip instax kamera aldım 2. el, sıfırını almak ne mümkün. Bilseydim filmleri bu kadar pahalı almazdım. Ürün yorumlarına bakıyorum sadece 1.5 yıl önce 20 tlye aldım yazmışlar 🥲🥲 şahika koçarslanlı'nın da dediği gibi 500.000 YTL'ye ev mi var 🥲🥲
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

donerin 2.5tl oldugu gunleri ozledim yemin ederim ya 🥺🥺

bazen sokak roportajlarini izledigimde diyorum ki bos ver bu millete bunlar mustehak ama onlar yuzunden benim gencligim yaniyor iste bos veremiyorum...
Valla öyle bir haldeyim ki sanki hiç döner o fiyatta değilmiş gibi, sanki hep 70 tlye alıyormuşuz gibi hissetmeye başladım. Nasıl manipüle ettiler bizi

Üye silindi 19

rocket puncher
Dance Machine
Tepki
16,021
Bir heves edip instax kamera aldım 2. el, sıfırını almak ne mümkün. Bilseydim filmleri bu kadar pahalı almazdım. Ürün yorumlarına bakıyorum sadece 1.5 yıl önce 20 tlye aldım yazmışlar 🥲🥲 şahika koçarslanlı'nın da dediği gibi 500.000 YTL'ye ev mi var 🥲🥲

Valla öyle bir haldeyim ki sanki hiç döner o fiyatta değilmiş gibi, sanki hep 70 tlye alıyormuşuz gibi hissetmeye başladım. Nasıl manipüle ettiler bizi
1milyon tl olan eve ucuz demeye başladık korkuyorum...

Ü

Üye silindi 128

biz ablamla o kameraya heveslenmiştik bi ara kılıfı filmleri vs toplam 500 tlydi çok pahalı diyip almamıştık keşke alsaymışız o zaman hep üzülürüm buna şu an sadece kılıfı 350tl

Konu Sahibi
Zzz

Zzz

Rookie Idol
Tepki
1,752
eskiden cipslerin içinden para hediyesi çıkardı ya bi gün bana 20 tl çıkmıştı. ilkokulda bütün arkadaşlarım ve ben hayvan gibi her şeyi yedik bir bakkaldan alınacak her şeyi aldık yine de bitirememiştik parayı 😭 şimdi kyk bursum 1250 lira yattığı gün buhar oluyo sdşkfdşgfkşdifkşsfkşs
Ah o cips paralar ne güzeldi ya ekmek bile alabiliyordun 😔 şu an cips olmuş 20 tl kola olmuş 35 neyle film izleyeceğiz biz

ben türk lirasının düzeleceğine olan inancımı kaybettim ela
eskiden aliexpresten alışveriş yapardım artık sadece bakıyorum geçenlerde sticker falan aldım aldıklarımın fiyatının 20yle çarpılması yetmiyormuş gibi bi de aldığımın yarısı kadar vergi ödedim hadi bunu geçtim p&b bershka zara hm stradivarius uçmuş hepsinin fiyatları ben eskiden zaradan parfüm alıyodum be 50tlye şimdi sitesine bile giremiyorum bakiyem yetmiyo
değer kaybetmeye devam ederse bi tişörtü 1000 liraya alırız artık
Çok haklısın geçen yazlıklarımı çıkarttım tişörte ihtiyacım var ama hâlâ yediremiyorum bir halta benzemeyen kısacık tişörtlere 200 tl vermeyi

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
3,445
lisede okula 5 tl götürüp ilk dersten son derse kadar kantinden çıkmamam rağmen eve 2 tl ile döndüğüm günler geliyor aklıma:cry:

Konu Sahibi
Zzz

Zzz

Rookie Idol
Tepki
1,752
1milyon tl olan eve ucuz demeye başladık korkuyorum...
Ben antalyada yaşıyorum keşke 1 milyona ev olsa 1+0 evler bile uçuyor

biz ablamla o kameraya heveslenmiştik bi ara kılıfı filmleri vs toplam 500 tlydi çok pahalı diyip almamıştık keşke alsaymışız o zaman hep üzülürüm buna şu an sadece kılıfı 350tl
Yani bilsem ki bu saatten sonra fiyat düşecek beklerim ama her gün zama uyanıyoruz

Konu Sahibi
Zzz

Zzz

Rookie Idol
Tepki
1,752
lisede okula 5 tl götürüp ilk dersten son derse kadar kantinden çıkmamam rağmen eve 2 tl ile döndüğüm günler geliyor aklıma:cry:
Bir o kadar yakın aynı zamanda bir o kadar uzak bir geçmişten bahsediyoruz sanki🥲

Antalya’ya aşığım resmen ama oraya gelmek bile rüya oldu artık.
Ben antalyadayım ama şehir merkezine uzağım, evden denize girmek bir saat sürüyor. Tramvay parası 9 tl oldu. Deniz kenarı mekanlar zaten uçuyor. Her yer rus dolu kendimi dilenci gibi hissediyorum turist bile değil

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
eskiden okuldan kaçarken para sayardık 1 buçuk tl idi o zaman bizim burda dolmuşlar şimdi öğrenci 7 tl oldu eskiden dediğim 2014 falan .....

• Üzgün
Reactions: Zzz

revelimderevelim

Lead Dancer
Tepki
8,884
Bugün yeni bir liralardan gördüm. Teneke resmen. Lira kendisi karşında bile değer kaybediyor. Toparlayamayız bir süre.

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
3,244
Lise sonda öncü dönerin fiyatı 5 lira olmuş diye yuuuh dediğimizi bilirim.. Sadece haftanın ilk üç günü yiyorduk zengin günlerimiz diye. Siz düşünün gerisini. 5 lira vermek zenginlikti bir zamanlar...

• Üzgün
Reactions: Zzz
Konu Sahibi
Zzz

Zzz

Rookie Idol
Tepki
1,752
eskiden okuldan kaçarken para sayardık 1 buçuk tl idi o zaman bizim burda dolmuşlar şimdi öğrenci 7 tl oldu eskiden dediğim 2014 falan .....
Zaten bu dönemde en büyük sıkıntıyı öğrenciler çekiyor. Yola mı para versinler, yemeğe mi, kitaplara mı. Sosyal aktivite hayal zaten. Eğitim desen ezberci olmuş. Yaşlı nineler gibi oldum ama üzülüyorum bu döneme denk gelen öğrencilere

Bugün yeni bir liralardan gördüm. Teneke resmen. Lira kendisi karşında bile değer kaybediyor. Toparlayamayız bir süre.
Refaha ereceğimizi hiç düşünmüyorum zaten, umut bu diyarları terk edeli çok oldu ..

Lise sonda öncü dönerin fiyatı 5 lira olmuş diye yuuuh dediğimizi bilirim.. Sadece haftanın ilk üç günü yiyorduk zengin günlerimiz diye. Siz düşünün gerisini. 5 lira vermek zenginlikti bir zamanlar...
Ah ah ne günlere kaldık. Ve bunu hâlâ sorun etmeyen insanlar var. En çok ona şaşırıyorum