Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Neden Aldatılır?

jammy

Trainee
Tepki
9
hiç sevgilim olmadı yapmayı düşünmüyorum da anlamadığım bir konu var abi neden aldatırsın? bu bana cok korkunc geliyor yoksa gencler sırf meraktan mı sevgili yapıyor sevgi ask gibi duygular herkesle yasanabilecek duygular degil bence, aklım almıyor

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
Karsidaki insan kendinden feda edip bulundukları ilişkiyi ayakta tutar. Bu serolar da madem kızları bu kadar kendime baglayabiliyorum, o zaman istediğim herkesi elde edebilirim deyip aldatır. Bu yaptığı da onu gururlandırır, heyecan hisseder. Çünkü iğrenç bir insandır

layley

Trainee
Tepki
443
Çünkü yetinemiyorlar. Bir tane ile yetinemiyorlar. Hoşlarına gidiyor iki kişiyi idare etmek. Bu haltı yerken asla ayrılmazlar da. 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olmayayım' misali. Bir özgüven geliyor onlara. O iki kişiyi idare etmenin gururunu yaşıyorlar. Asla utanmıyorlar, asla pişman olmuyorlar. Ama bu yaptıklarını yüzüne vurunca da süt dökmüş kediye dönüyorlar. Özürler, ben pişmanımlar, anlık gaflete düştümler hava da uçuşuyor. Iyi bir manipülasyon taktiği. Kimisi inanıyor devam ediyor kimisi de tekmeyi vuruyor bir yerine gönderiyor.

Bir kere aldatan bir daha aldatır

Konu Sahibi
jammy

jammy

Trainee
Tepki
9
Aldatıldım. Aldatıldıktan sonra şunu çok net anlıyorsun. Aslında seni hiç bir zaman sevmemiş. Sen sevmişsin ve gözün körmüş. Düşünüyorsun bir anda hareketleri anlam kazanıyor. İğreniyorsun. Bitirdikten sonra şunu düşünüyor insan "Ben bunu niye sevmişim lan" Bu yüzden felsefem şu oldu. Kimseyi kurtarmayın, beni aldatamaz diyip kriterlerinizi düşürmeyin. Hayatını doya doya yaşamış insanlar ile olun. Yaşamamış insanlar ile olunca olan şey aldatılmak. Ve sizde doya doya yaşayın tabi. Olgunlaşmamış bireyler çantada keklik görüyor. Eski sevgilim ailesi ile sorunları olan, sorumluluk sahibi olmayan, okula dahi gitmeyen, baba parası yiyen bir aptaldı. Ben fark edemedim ilişki içinde her türlü uyguladığı şiddeti görmezden gelmişim misal. Ancak aynı şekilde 6 aylık sevgili olan bir arkadaşım var. O bu tarz bir insanla karşılaşınca "Ben senin gibi bir malla olamam, zamanımı harcayamam" diyip sevsede şutladı. Ben ise koca bir 6 yıl verdim. Sınırlarınızı bilmek ve biraz da ego sahibi olmalısınız. İyi olucam, fedakar olucam , anlayışla olucam derken hayatınız kayıyor. Özgüven çok önemli. Erkek şunu bilince aldatmıyor. (Ne olursa olsun aldatmamalı ama işte) " en ufak davranışımda umursamaz ve beni terk eder" Korkuyorlar. Av-Avcı psikolojisi. Özgüvenli olan kadını inceller sevmez misal. Sürekli aşağalar komplekslere girerler. Onlar için Özgüvenli kadın= çok ilişkisi olmuş, hayatını doya doya yaşamış kadın. Ben ona bir şey veremem. Direk ****** bunlar derler. Özgüvenli kadın karşılaştırma yapar der. Özgüvenli kadınlar bunu yapıyor ama bu kötü değil. Misal ayrılan arkadaşım diyor ki " Ben zamanında çok değerli insanlar ile karşılaşıp bana çok değer veren seven sevgililer ile karşılaştım bunla yetinemem" ve doğruda niye yetinesin ki ? Kötü işte. O değerli sevilme duygusunu tatmış iken niye bunu yaşayasın. Özgüvenli erkek de bunu istemez. Ve ben ego değil ciddi özgüvenli erkekler ile karşılaştığım da şok oluyorum misal. İnsanin hiç mi kompleksi olmaz. Yok abi. O insani sinirlendirmen mümkün değil misal. İstediğin kadar aşağala. Dönüp " ne boş yaptın be" derler. Öyle olmak isterdim :( O yüzden kriterlerinizi duşurmeyin kimseyi değiştirmeye çalışmayın. Değiştirmek İstediğin birini neden sevesin ? Değiştiriyorsan her halini sevmiyorsun.Bunlara köpek çekcen. Bunu bilir bunu söylerim.
vay be teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çünkü yetinemiyorlar. Bir tane ile yetinemiyorlar. Hoşlarına gidiyor iki kişiyi idare etmek. Bu haltı yerken asla ayrılmazlar da. 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olmayayım' misali. Bir özgüven geliyor onlara. O iki kişiyi idare etmenin gururunu yaşıyorlar. Asla utanmıyorlar, asla pişman olmuyorlar. Ama bu yaptıklarını yüzüne vurunca da süt dökmüş kediye dönüyorlar. Özürler, ben pişmanımlar, anlık gaflete düştümler hava da uçuşuyor. Iyi bir manipülasyon taktiği. Kimisi inanıyor devam ediyor kimisi de tekmeyi vuruyor bir yerine gönderiyor.

Bir kere aldatan bir daha aldatır
ya gercekten maymundan tek farkları düşünüyor olmaları