Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Pintilik

Jesé

Trainee
Tepki
376
Ben normalde para harcamaktan falan aşırı sakınan biri degildim ama geçen sene biraz sıkıntı yasadigim için ailem benim için çok fazla para harcadi ve bazı kişiler bunun hakkında yorum yaptı bende haliyle kendimi kötü hissettim ve neredeyse 1 yıldır falan bi kahve almak bile koyuyor hatta kendimi gectim tanidigim herhangi birinin harcadığı şeylere bile laf etmeye basladim. En sıkıntılı durum ise bir şeye birazcık fazla para harcayim kafamdan cikmiyor stres yapiyorum. Yani sonuç olarak bu durumu ciddiye almaz diye kimseye anlatmıyordum içimi doktum burada akdbwj
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Uzman,tecrübeli kişilere anlatmak👎
Netizenturkeyde baslik acmak👍

Konu Sahibi
Jesé

Jesé

Trainee
Tepki
376
Öncelikle,başkaları neden senin hayatına yorum yapıyor? Onlara ne.Onlar yüzünden kendini kötü hissetmemenden yanayım.Ben geçen sene çok fazla para harcamaya korkuyordum senin gibi,bi ara* marketten pahalı ürünü almışım(daha uygunu varken) eve gidince fark ettim ve stres oldum o an.Keşke o kadar parayı ona vermeseydim diye ama bi anlık dalgınlık diyelim ona.Sen de aynı şekilde çok takma derim.Buraya içini dökmende de bir sakınca yok bence,herkes sana her konuda eminim ki destek olucaktır sen de biliyorsundur🤍
❣️❣️

haneull

Rookie Idol
Tepki
607
Öncelikle tatlım bu söylediklerim naçizane tavsiyem bir uzman değilim 💞🌸
bazı kişiler bunun hakkında yorum yaptı bende haliyle kendimi kötü hissettim ve neredeyse 1 yıldır falan bi kahve almak bile koyuyor
Bu yaşadığın olay tüm yıl boyunca düşündüğün o tasarruf adı altına kendine yaptığın stresin sebebi bunu görmen çok güzel. Takma desekte belli ki seni yaralamış yük gibi hissettirmiş belki de sana.
En sıkıntılı durum ise bir şeye birazcık fazla para harcayim kafamdan cikmiyor stres yapiyorum
Kafanda ki sesler kendi düşüncelerin değil onlar geçen sene senin hakkında konuşan kişiler ve sen o düşünceleri içselleştirdigin için kendi fikrin olarak görüyorsundur belki de 🌸
Düşünce yapısını olumluya evirmek biraz süreç istiyor. Her şeyden önce aldığın her şeyde kendine buna layık olduğunu ve buna değdiğini söylemekle başlamak belki iyi gelebilir.
İşin maddi boyutunda gelirini 3'e bölebilirsin 1-mecburi harcamalar 2- tercihi harcamalar 3-birikim kısmı diye.
Ve bu takıntı kafanda büyür önüne geçemezsen muhakkak bir yardım al uzman görüşü her zaman en doğru olandır❣❣