Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Prenses Ciklet Ile Türk Müziğinin Efsaneleri

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
Köşeme hoş geldiniz. Bundan sonra her pazar saat... Şaka şaka. Saat olmayacak ancak bu köşede biraz şakalı biraz ciddili genelde ironik belki troll bir biçimde şarkı eleştirilerimi yayınlamayı planlıyorum.
Yalnızca NetizenTurkey takipçilerine özel.
Takipte kalın.

Not:Yazılar gerçeklik payı içermemektedir. Yalnızca mizahidir. Temsilidir. Kimse hedef alınmamıştır. Rahatsızlık duyulursa bana bildirerek kaldırılabilir.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Yönetici
Tepki
8,955
Ajdar Anık- Şahdamar.
Köşemizin ilk yazısının bu usta sanatçıya ait olmasını istedim.
Hepinizin bildiği üzere ülkemizin güzide sanatçılarından Ajdar tüm dünyanın tanıdığı hyper stardır. Türk müziğine katkıları ve kazandırdıkları nesiller boyunca aktarılacaktır.
Şahdamar olağanüstü bir disko-pop şarkıdır. 80'li yılların nağmelerinin günümüze uyarlanmış olduğu açıktır.
Şarkının başlangıcının yüksek başlamasının Amerika'ya korku salmak için olduğu barizdir. Sorarım size, bir ülke düşünün sanatçısının şarkısı dahi şah şah şah diye başlıyor; ne düşünürsünüz?
Elbette şahı devireceğini.
Şah şah şah şahdamarımsın.
Şarkısında LGBT'nin yükselişini görmesi ise inanılmaz bir ileri görüşlülüktür.
Gökkuşağınım ben senin.
Yani ülkemize bu hainlikleri yapanlara gözdağı verilmektedir. Gökkuşağı olmayı biz seçeriz demektir.
Son partında selam olsun kıskananlara inat ile dediklerimi onayladığını görebilirsiniz.
Sora sora Bağdat bulunur demesi demokrasi sözüyle Irak'a giren ABD için önemli bir göndermedir.
Beste için tek söylenebilecek söz efsanedir.
Beethoven bugün dirilse Ajdar Anık ile yarışmaya gücü yetmeyeceğini bilir.
Chopin'in Ajdar'dan sample aldığı da bilinen bir gerçektir.
Umuyorum bu değerli isim küskünlüğü bırakır ve bizlere yeni şaheserlerini sunmaya devam eder.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,394
Bu güzide esere getirdiğiniz güzel yorumlarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu köşenin yazılarını heyecanla bekleyeceğim. 😂

Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Yönetici
Tepki
8,955
Merve Yalçın-Bella
Merve Yalçın 1940'lı yıllardan beridir Türk Sanat Musikisi için önemli işlere imza atmış bir müzisyendir.
Ön plana çıkan özelliği ise yazdığı şarkı sözleridir.
Bella şarkısında geçen ince mesajlar ve akıl almaz tavsiyeler sayesinde gençliğin yolunu açmıştır.
Ufuk açıcı tavsiyelerinden bazıları:
Altımda nayk ayir forslar
Ayağımıza taş değmesin anlamına gelen bu söz aynı zamanda bir moda tavsiyesidir.
Bunları gönderin oynasın kumlara
Bende doldu günden güne kumbara
Burada önemli nokta kumlara kimin gideceğidir.
Küçük çocuklardan oluşan kitlesi elbette. Onlar kumlarla oynayıp Merve'yi izledikçe Merve'nin kumbarası dolmaktadır.
Realist bir yaklaşımdır.
Şimdi selamlar k*hpe dostlara.
Bu dostlar ile neden takılmıştır, dost ise neden k*hpelerdir hala bilen yoktur. Mısır piramitleri gibi bu sözün de ileride anlaşılacağı düşünülmektedir.
Ama dostlar beni en çok etkileyen ve gözlerimden yaşlar akıtan her duyduğumda için için ağladığım kısım:
Merve Bella Bella
Sanki Bella Bella
Bella Valla Billa.
Bu nece içli sözlerdir? Bu sözleri duyup da ağlamayanın insaniyetini sorgularım.

Bu şarkının ayrıca otobüste dinlenince insanlarda sevgi duygusu uyandırdığı bilinmektedir. Bu şarkıyı yüksek sesle açıp otobüse binen herkes illa yer verildiğini bilir.
Sebebinin şarkının birleştirici gücü olduğunu zannetmekteyiz.

Türk müziği nereye gidiyor diyenlere çok sert bir cevap olmuştur bu şarkı.

Hasbully

Trainee
Tepki
265
Üstat Mustafa Sandalın en büyük yapıtlarından biri olan "Aya Benzer" eserini de eleştirir misin?

Ekli dosyalar

• EJ4r5eSWsAE3szF.jpg
    EJ4r5eSWsAE3szF.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 8

callmeswarley

Fanbase Starter
Tepki
5,480
Türk musikisi için bu mukaddes eserlerin derin anlamlarını bizlerle paylaştığınız için çok müteşekkirim.Sizlerden istirhamım bu gibi değerli eserlerin anlamlarını ve açıklamaların devamının gelmesidir.

Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Yönetici
Tepki
8,955
Üstat Mustafa Sandalın en büyük yapıtlarından biri olan "Aya Benzer" eserini de eleştirir misin?
Şarkının yorumundan çok görselleri üzerinden konuşmak daha doğru olacaktır. Görüntü Yönetmenliği lisansım sayesinde derin bir inceleme sunacağım.
Mustafa Sandal- Aya Benzer
Mustafa Sandal'ın bu şarkının klibindeki dansının K-pop sektörünü başlattığını söylememiz yanlış olmaz. Tarihsel süreçte incelersek özellik GD Mustafa Sandal'dan çok etkilenmiştir. Newjeans'in Hype Boy koreografisinin de bazı kısımlarının buradan çalıntı olduğunu düşünüyorum.
Mustafa Sandal klipte adeta kuğu gibi süzülmekte, kartal gibi haşince uçmakta. Kamerayı tokatladığı kısımın kamera arkasında harder daddy dediği de söylentiler arası. Kameradan aldığı gücü üstüne getirip rahatlama ifadesi takınması telekinezi olabilir. Sağ eliyle oh oh yapması nispet niteliğinde. Duvara yaslanıp elini ''Yapacağınız işe s**ay*m'' anlamında indirmesi de direkt olarak 2023 yılını işaret ediyor.
Aşk bu affetmez derken siyah takım giyinmesi ve parmak sallaması siz salaksınız en iyisi Hint oyunculuğuyla göstereyim diye yapılmış olabilir.
Bu arada bu bilgiyi yalnızca bu siteye vereyim bu klip çekilirken arkada kolbastı çalıyordu. O yüzden ayakları durmuyor hoptek hoptek oynuyor. Çeken yönetmenin cringe komasına girdiğini zaten bilmeyen yoktur.
Sihirli annem Cem'in siyah gözlük takarak Mustafa Sandal kılığına girme nedeni bu kliptir.
Kulis arkası bilgileri umarım yaymazsınız. Esen kalın.

imruveyyy💙

Gold Rush ✨
VIP Visual Queen
Tepki
11,341
Şarkının yorumundan çok görselleri üzerinden konuşmak daha doğru olacaktır. Görüntü Yönetmenliği lisansım sayesinde derin bir inceleme sunacağım.
Mustafa Sandal- Aya Benzer
Mustafa Sandal'ın bu şarkının klibindeki dansının K-pop sektörünü başlattığını söylememiz yanlış olmaz. Tarihsel süreçte incelersek özellik GD Mustafa Sandal'dan çok etkilenmiştir. Newjeans'in Hype Boy koreografisinin de bazı kısımlarının buradan çalıntı olduğunu düşünüyorum.
Mustafa Sandal klipte adeta kuğu gibi süzülmekte, kartal gibi haşince uçmakta. Kamerayı tokatladığı kısımın kamera arkasında harder daddy dediği de söylentiler arası. Kameradan aldığı gücü üstüne getirip rahatlama ifadesi takınması telekinezi olabilir. Sağ eliyle oh oh yapması nispet niteliğinde. Duvara yaslanıp elini ''Yapacağınız işe s**ay*m'' anlamında indirmesi de direkt olarak 2023 yılını işaret ediyor.
Aşk bu affetmez derken siyah takım giyinmesi ve parmak sallaması siz salaksınız en iyisi Hint oyunculuğuyla göstereyim diye yapılmış olabilir.
Bu arada bu bilgiyi yalnızca bu siteye vereyim bu klip çekilirken arkada kolbastı çalıyordu. O yüzden ayakları durmuyor hoptek hoptek oynuyor. Çeken yönetmenin cringe komasına girdiğini zaten bilmeyen yoktur.
Sihirli annem Cem'in siyah gözlük takarak Mustafa Sandal kılığına girme nedeni bu kliptir.
Kulis arkası bilgileri umarım yaymazsınız. Esen kalın.
Yaaa Ciklet bu yorum müthişti 😂😂😂. Ellerine sağlık Prensesim.♥️♥️

Silinen Üye124

Rookie Idol
Tepki
1,578
Ajdar Anık- Şahdamar.
Köşemizin ilk yazısının bu usta sanatçıya ait olmasını istedim.
Hepinizin bildiği üzere ülkemizin güzide sanatçılarından Ajdar tüm dünyanın tanıdığı hyper stardır. Türk müziğine katkıları ve kazandırdıkları nesiller boyunca aktarılacaktır.
Şahdamar olağanüstü bir disko-pop şarkıdır. 80'li yılların nağmelerinin günümüze uyarlanmış olduğu açıktır.
Şarkının başlangıcının yüksek başlamasının Amerika'ya korku salmak için olduğu barizdir. Sorarım size, bir ülke düşünün sanatçısının şarkısı dahi şah şah şah diye başlıyor; ne düşünürsünüz?
Elbette şahı devireceğini.
Şah şah şah şahdamarımsın.
Şarkısında LGBT'nin yükselişini görmesi ise inanılmaz bir ileri görüşlülüktür.
Gökkuşağınım ben senin.
Yani ülkemize bu hainlikleri yapanlara gözdağı verilmektedir. Gökkuşağı olmayı biz seçeriz demektir.
Son partında selam olsun kıskananlara inat ile dediklerimi onayladığını görebilirsiniz.
Sora sora Bağdat bulunur demesi demokrasi sözüyle Irak'a giren ABD için önemli bir göndermedir.
Beste için tek söylenebilecek söz efsanedir.
Beethoven bugün dirilse Ajdar Anık ile yarışmaya gücü yetmeyeceğini bilir.
Chopin'in Ajdar'dan sample aldığı da bilinen bir gerçektir.
Umuyorum bu değerli isim küskünlüğü bırakır ve bizlere yeni şaheserlerini sunmaya devam eder.
AAAAAA BUNU YENİ GÖRÜYORUM😱 BU SENİN USTALIK ESERİN OLSUN! YILLARDIR MASONLAR TARAFINDAN SESİ BASTIRILAN,MOBİNG YAPILAN HYPERSTARIMIZ AJDARIN SANATINI İNSANLARIN GÖRMESİNİ SAĞLADIĞIN İÇİN GOD BLESS U PB🤘🏿🔥DÜNYAYI AJDAR KURTARACAK!