Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Seçi̇m 2023💥💥

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oasis

Trainee
Tepki
31
Arkadaşlar biliyorsunuz ki ya tamam ya devam diyeceğimiz bir seçim dönemine giriyoruz ve biz gençler için gerçekten kritik bir nokta. Kesinlikle bir partinin ya da siyasi görüşün bir propogandasını yapmayacağım ancak lütfen ne yaşamak istediğinizi dünya üzerinde hangi sınıfta durmak isteyeceğinizi iyi düşünün. Biz genç kadınlar için bu coğrafya zaten yaşanması zor bir yerken bunu daha da zorlaştırmayalım. İran, Suriye ya da Afganistan kadınları gibi mi yaşamak istiyoruz yoksa Atatürk çizgisinde aydın olarak mı? Muhazafakar ailelerinizin etkisinde kalmayarak hür yaşamak için oyunuzu doğru yere verin ve ilk turda bitirelim

Son düzenleme:

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Haklısın umarım en doğru kişi seçilir... Bu ülkenin laik olabilmesi için nice canlar verildi belli bir din adı altında yönetilip duygular bu yönde suistimal edilmemeli... Oy kullanırken elinizi vicdanınıza koyun lütfen...

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Bir şey söylemektense buraya hatırlamamız gereken o satırları bırakıyorum;

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Konu Sahibi
oasis

oasis

Trainee
Tepki
31
Bir şey söylemektense buraya hatırlamamız gereken o satırları bırakıyorum;

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Harika bir cevap, her kelimesini hissediyorum ve hayretle tekrar okudum nasıl her şey ithaf ettiği gibi olabilir bilmiyorum ama tekrar tekrar düşünüp minnet duymalıyız.

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Harika bir cevap, her kelimesini hissediyorum ve hayretle tekrar okudum nasıl her şey ithaf ettiği gibi olabilir bilmiyorum ama tekrar tekrar düşünüp minnet duymalıyız.
Türkiye'yi gerçek Türkiye yapan, her bir toprak parçası kadar saygıyı hak eden ATATÜRK'ümüzü unutmamalı, unutturmamalıyız. ❤️

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Sanki seçime değil de savaşa gidiyoruz
Oy vermeyenin terörist ya da inançsız ilan edildiği günleri de gördük ya Hakkımızda hayırlısı olsun

Konu Sahibi
oasis

oasis

Trainee
Tepki
31
Sanki seçime değil de savaşa gidiyoruz
Oy vermeyenin terörist ya da inançsız ilan edildiği günleri de gördük ya Hakkımızda hayırlısı olsun
Pazar gününden sonra 1 tane bile siyasetçi görmek istemiyorum duran sistemi çalıştırsınlar ve geriye çekilsinler yeter gerçekten bizde daha iyi imkanlarla prestijli bir ülkenim vatandaşları olarak yaşayalım

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Pazar gününden sonra 1 tane bile siyasetçi görmek istemiyorum duran sistemi çalıştırsınlar ve geriye çekilsinler yeter gerçekten bizde daha iyi imkanlarla prestijli bir ülkenim vatandaşları olarak yaşayalım
Umarım 🙏🙏 gerçekten bıktık ve ben siyaset bilimi okuyorum 🤡 bunları görmem iyi oldu . Nasıl bir siyasetçi olmamam gerektiğini bir kez daha öğrendim.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Ya bgalaoshsnsg mezun olur olmaz kurmayı düşünüyorum aslında Fakat arkadaşlarım ben fazla saf ve iyi niyetli olduğum için oy vermeyecekmiş. Sizlerin oylarına ihtiyacım var arkadaşlar halaoshsgsk
Masaya yumruğunu vur beeeee jsjaojaoajaoakala oyum sana Sayın CumberLay...

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,981
Ya bgalaoshsnsg mezun olur olmaz kurmayı düşünüyorum aslında Fakat arkadaşlarım ben fazla saf ve iyi niyetli olduğum için oy vermeyecekmiş. Sizlerin oylarına ihtiyacım var arkadaşlar halaoshsgsk
Saf ve iyi niyet Türk Siyasetinde aranan en önemli şey şu an. Daha çok oy vermeleri lazım bence püh! lkjflskjfskalş

Konu Sahibi
oasis

oasis

Trainee
Tepki
31
Umarım 🙏🙏 gerçekten bıktık ve ben siyaset bilimi okuyorum 🤡 bunları görmem iyi oldu . Nasıl bir siyasetçi olmamam gerektiğini bir kez daha öğrendim.
Ahhaaa içimde yaradır ankara siyasal bilimler çok isterdim okumayı ama tr şartları hukuk yazdım. Bölümün harika bence umarım her şey iyi olur senin için

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Ahhaaa içimde yaradır ankara siyasal bilimler çok isterdim okumayı ama tr şartları hukuk yazdım. Bölümün harika bence umarım her şey iyi olur senin için
Vay be... Okuması zor mu, çok ezber gerektiğini söylüyorlardı umarım zorlamazsın...

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Aa üzüldüm ya :( oysa siyaset okuyanlarin çoğu da hukuk gelmediği için yazanlar
Ben sayısalciydim gerçi 🥲 ve de teşekkür ederim 💓 umarım senin için de her şey güzel olur 💛

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...