Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Size Kültür Şoku Yaşatan Şeyler Neler

mirai

Trainee
Tepki
484
Kpop takip etmeye başladıktan sonra size kültür şoku yaşatan şeyler nelerdi
Ben köpek diyerek iltifat etmelerini çok garipsemiştim hatta hakaret ediyorlar sanmıştım bizde öyle olduğu için.
Bir diğer şaşırdığım şey ise kepçe kulakları beğenmeleri bunun da kafayı küçük göstermesi ile ilgisi var sanırım ama benim güzellik algıma hiç uymuyor
Ay birde bir şeye gülerken alkışlamalarını çok tatlı buluyorum Korelilerin en samimimi bulduğum jesti olabilir

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,982
Kpop takip etmeye başladıktan sonra size kültür şoku yaşatan şeyler nelerdi
Ben köpek diyerek iltifat etmelerini çok garipsemiştim hatta hakaret ediyorlar sanmıştım bizde öyle olduğu için.
Bir diğer şaşırdığım şey ise kepçe kulakları beğenmeleri bunun da kafayı küçük göstermesi ile ilgisi var sanırım ama benim güzellik algıma hiç uymuyor
Ay birde bir şeye gülerken alkışlamalarını çok tatlı buluyorum Korelilerin en samimimi bulduğum jesti olabilir
Misafirliğe giderken tuvalet kağıdı almaları
Kalın ayak bileğini beğenmemeleri

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
484
Yemek yerken ses çıkarmaları hatta tepki vermezsen beğenmedin gibi algılanıyormuş ne kadar doğru bilemiyorum ama hala anlayamayacağım bir şey nasıl rahatsız olmuyorlar 😂
Sanırım bu japonlara ait bir kültür ama çok haklısın kesinlikle rahatsız edici kalabalık bir masada insan çıldırır be jdjdhdjsjjd ayrıca Japonlara göre ısırılan yemeğin kalan kısmını tabağa geri koymak, yemeği yapan kişiye karşı saygısızlık olarak algılanıyormuş eğer bir gün japonya'ya gidersen aklında bulunsun

...

Rookie Idol
Tepki
708
Sanırım bu japonlara ait bir kültür ama çok haklısın kesinlikle rahatsız edici kalabalık bir masada insan çıldırır be jdjdhdjsjjd ayrıca Japonlara göre ısırılan yemeğin kalan kısmını tabağa geri koymak, yemeği yapan kişiye karşı saygısızlık olarak algılanıyormuş eğer bir gün japonya'ya gidersen aklında bulunsun
Belki de olabilir. Aa bak bunu bilmiyordum teşekkür ederim 😄

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
484
Misafirliğe giderken tuvalet kağıdı almaları
Kalın ayak bileğini beğenmemeleri
Kalın ayak bileğini bizim burda da pek beğenmiyorlar bence bizim güzellik algımız ve Korelilerinki biraz benziyor beyaz ten, büyük göz falan ama tabi onların çok daha detaycı
Tuvalet kağıdı olayını hiç duymamıştım ya acaba neden böyle yapıyorlar

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,982
Kalın ayak bileğini bizim burda da pek beğenmiyorlar bence bizim güzellik algımız ve Korelilerinki biraz benziyor beyaz ten, büyük göz falan ama tabi onların çok daha detaycı
Tuvalet kağıdı olayını hiç duymamıştım ya acaba neden böyle yapıyorlar
Hani tuvalet kağıdı uzun ya, ömrün de uzun olsun demekmiş bu. Yani pakette ne kadar çok tuvalet kağıdı varsa o kadar hayır duası etmişsin gibi bir şey.

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
484
Sevgili skandalı?
İdolleri tamamıyla bir fantezi olarak görmeleri beni de hep şaşırtıyor normalde bir ünlünün ilişkisinin çıkması ona popülerite olarak döner ama bunlarda direkt itibar düşüşü oluyor magazin açısından çok boşlar paparazzi kültürü olmaması daha da şaşırtıcı

Konu Sahibi
mirai

mirai

Trainee
Tepki
484
bazı idollere ben de aegyo yakıştırıyorum bazılarında çok cringe duruyor ama yakışan var yani sunbae olayı garip sürekli birilerine saygı hitabı kullanıyorlar yaş olayı da öyle herkes kendi yaşındakilerle takılıyor

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
gülerken ya da kahkaha atarken ağızlarını kapatmaları en şok olduğum şey de ya çiğ şeyleri çok tüketiyorlar çiğ yumurta çiğ et çiğ balık çiğ balık hadi neyse sushi falan ama sashimi (doğru yazdım mı emin değilim) diye bir şey var abi ben asla yemem bakteri falan varsa fena hastalanabilrisiniz hiç korkusu yok bunların yani şok olmuştum ilk görünce bizim ülkede çiğ köfteye bile çiğ et koyulmuyor hsgdhdsgdhsgfhsdgfhdgfysgfwugf