Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Söylersem Linç Yerim Dediğiniz Fikirler

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
Söylersem linç edilirim dediğim ama toplumun çoğunluğuna göre farklı düşündüğünüz fikirleriniz var mı?

mineonere

rocket puncher
Moderatör
Tepki
15,982
Söylersem linç edilirim dediğim ama toplumun çoğunluğuna göre farklı düşündüğünüz fikirleriniz var mı?
Bayram ziyaretlerinin saçmalığı. Herkes çalışıyor, didiniyor ve ülkemiz şartlarında çalışma şartlarını zaten biliyoruz. O gibi tatiller dinlenmek, canının istediğini yapmak için de değerlendirilebilecekken her seferinde “büyükleri ziyaret” zorunluluğuyla gençleri, genç çiftleri darlamalarını doğru bulmuyorum, bulmayacağım.

Konu Sahibi
Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
İnfluencerların oturdukları yerden linklerle parayı bulmaları. Şarkıcılar da öyle ama diyecekler gelmesin hiç. Aradığım şey çok çalışan çok kazansın ya da ben dirsek çürüttüm çok kazanmalıyım değil. Tabii kazanacak çünkü o işi yaparak isim yapmış. İsmiyle kazanıyor parayı. Yetenekliyse kazanır. Ama sosyal medya olmasa hiçbir iş yapamayacak cahil tiplerin ilgi çekmek için kendilerini rezil edip sonra geçmişimle yargılamayın deyip işin içinden çıkıp kanaat önderliği yapmaları rahatsız edici. Bazıları yaptıkları işte iyidir. Mesela cidden kremleri dener, tavsiye eder. Lafım yok. Ama hepsi değil.

Tenebris

CumberLay'in Fanboyu
Fanbase Starter
Tepki
3,946
Aşk, evlilik gibi tabuların aslında insanların cinsel dürtülerine bir kaplama bulma çabası olması gerçeği. Insan basit bir varlık, temel amacı çoğalmak. Ama bunu bastırmak asıl önemli olan şey. Dünya 8 milyar nufusa ulasti ve dahada artacak. Kaynaklar artık yetmemeye basladı. Bundan 20-30 yıl sonra kitliklar ortaya cikacak. 3-4 nesil sonraki neslimiz cok buyuk ihtimal dunyadaki yasayan son nesil olacak. Acilen dunya capinda zorunlu nufus planlamasi gerekli. Gerekirse buna uymayanlara cok agir cezalar verilmeli(hadım gibi).

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Aşk, evlilik gibi tabuların aslında insanların cinsel dürtülerine bir kaplama bulma çabası olması gerçeği. Insan basit bir varlık, temel amacı çoğalmak. Ama bunu bastırmak asıl önemli olan şey. Dünya 8 milyar nufusa ulasti ve dahada artacak. Kaynaklar artık yetmemeye basladı. Bundan 20-30 yıl sonra kitliklar ortaya cikacak. 3-4 nesil sonraki neslimiz cok buyuk ihtimal dunyadaki yasayan son nesil olacak. Acilen dunya capinda zorunlu nufus planlamasi gerekli. Gerekirse buna uymayanlara cok agir cezalar verilmeli(hadım gibi).
Çok haklısın valla bir çocuk nelerine yetmiyor anlamıyorum...

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Taziye evlerinde ki yemek sunma mevzusu...
Ayrıca torununa alma bahanesi ile insanların acısı içinde cantık isteyen yaşlılara da aşırı sinir oluyorum hatta bu yüzden kavga bile çıkarmıştım ben... Yengemde bana kızmıştı bak gene sinirlendim ya...

Son düzenleme:
Tepki
113
Taziye evlerinde ki yemek sunma mevzusu...
Ayrıca torununa alma bahanesi ile insanların acısı içinde cantık isteyen yaşlılara da aşırı sinir oluyorum hatta bu yüzden kavga bile çıkarmıştım ben... Yengemde bana kızmıştı bak gene sinirlendim ya...
Büyükbabam bu sene öldü, biz ve iki amcam ile ailesi şehir dışından memlekete geldik ve gelir gelmez ilk konuşulan ne ikram edicez oldu. Daha büyükbabamı gömmeden ikrama başladık. En nefret ettiğim şeylerden birisidir bu.

Tepki
113
Güzellik algılarını çok iğrenç bulurum. Sırf toplumun güzellik algısına uymadığı için çirkin bulunan birçok insan tanıyorum. Benim de ten rengim normal bir renk olmadığı için çirkin olarak adlandırılıyorum ve gerçekten piskolojiyi çok etkiliyor. Neredeyse bi beş sene aynaya bakamaz haldeydim ve bu sene yeni yeni kendimi bu şekilde kabul ediyorum.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Büyükbabam bu sene öldü, biz ve iki amcam ile ailesi şehir dışından memlekete geldik ve gelir gelmez ilk konuşulan ne ikram edicez oldu. Daha büyükbabamı gömmeden ikrama başladık. En nefret ettiğim şeylerden birisidir bu.
Off off bende babaannemin cenazesinde bu durumu yaşamıştım. İnsana çok koyuyor bu durum ya. Afedersin ama "zıkkım ye" diyesi geliyor insanın...

Tepki
113
Off off bende babaannemin cenazesinde bu durumu yaşamıştım. İnsana çok koyuyor bu durum ya. Afedersin ama "zıkkım ye" diyesi geliyor insanın...
Babaannem öldüğünde daha 5.sınıftım ve hatırlıyorum ölür ölmez koca mahalleye yemek çadırı kurmuştuk. Taziyeye gelen insanların bu konuda duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta o evde acı var yemeğin sırası mı.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,629
Babaannem öldüğünde daha 5.sınıftım ve hatırlıyorum ölür ölmez koca mahalleye yemek çadırı kurmuştuk. Taziyeye gelen insanların bu konuda duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta o evde acı var yemeğin sırası mı.
Aynısını ben demiştim o yaşlı karıya ya mutfak zaten sıkışıktı birde gelmiş yemek istiyor torununa aşırı sinir olmuştum. Yengemde beni evden kovmustu annemde kavga etmişti falan 😅
Koyun can derdinde kasap et misali resmen...

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Rookie Idol
Tepki
1,722
Annem vefat etmişti hastaneden dönmüştük sabah olmuştu. Gram uyku uyumadım, o paikolojide uyunmaz zaten. Hâlâ olayın şokunda yaşadığımın gerçekliğini sorgularken dayımın karısının "Acıktık hani yemek yapmayacak mısın?" sorusuyla ne dediğini anlamaya çalışıyordum. O zaman diyememiştim şokta olduğum için şimdi karşımda olsa ağzıma geleni sayardım herhalde.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,394
Her yerde toplumsal cinsiyet duyarı kasılması durumundan yıldım. Hele de bu duyarı kasanların iki cümlesinden birinde cinsiyetçi küfür etmesi daha da sinirimi bozuyor. Yeri olduğunda elbette konuşulsun ama gerçekten normal soru sorulduğunda bile bunu cinsiyetçi algılayıp duyar kasanlar var. Hepsine kocaman "YETER" diye bağırmak istiyorum.

Tepki
113
Annem vefat etmişti hastaneden dönmüştük sabah olmuştu. Gram uyku uyumadım, o paikolojide uyunmaz zaten. Hâlâ olayın şokunda yaşadığımın gerçekliğini sorgularken dayımın karısının "Acıktık hani yemek yapmayacak mısın?" sorusuyla ne dediğini anlamaya çalışıyordum. O zaman diyememiştim şokta olduğum için şimdi karşımda olsa ağzıma geleni sayardım herhalde.
Allah rahmet eylesin. Çok kötü bir durum gerçekten. Ülkemizde genel olarak empati kurma da bir sorun var ya da kalpsiz insan sayısı çok fazla.

eyusei

Trainee
Tepki
29
Otobüste yaşlılara yer verme zorunluluğu. Gerçekten ayakta duramayacak bir insana kim olursa olsun yer veririm ama sırf yaşlı diye yer verme zorunluluğu psikolojisine girmek sinirimi bozuyor. Gençler insan değil yorulamazlar kafa yapısını gerçekten hiç anlamıyorum.

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Rookie Idol
Tepki
1,722
Allah rahmet eylesin. Çok kötü bir durum gerçekten. Ülkemizde genel olarak empati kurma da bir sorun var ya da kalpsiz insan sayısı çok fazla.
Amin Allah razı olsun. Maalesef öyle kendi akraban yapınca daha da zoruna gidiyor insanın. Öylesi insanlardan uzak duruyorum kafam rahat en azından.