Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

The Idol Ve Jennie Hakkında

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935
Jennienin dunden beri gundemde dolasan the idolun tecavuzu (?) destekledigi senaryosunu kabul ettigi soylentileri gercek mi? a thread; yazıların hepsi The İdolun roportajlarına ve ekibin yaptığı açıklamalara ait.

Öncellikle the idol teklifi jennieye 2020 yilinda geldi ve o zaman senaryo yonetmeni olarak Amy Semietz vardi. Dizinin senaryosu bu kadinin elinden yazilmis ve tamamen muzik/dans endustrisine yogunlasarak yazilmisti, ilk bolumlerde koreografilerin yogun olmasinin sebebi de bu.

Jennieye 2020 yilinda teklif geldikten sonra senaryo yonetmeni Amy’in senaryosunu okuyup diziye oyle katildi, 2022de blackpinkin album plani oldugu icin sadece kendiyle ilgili cekimlere katildi ve 2021’in sonunda çekimlerini bitirdi. Zaten 2022in ortasinda da bornpink cikti.

Dizinin yönetmeni olan Abel (the weeknd) 2022’nin başında birden dizinin tamamen müziğe ve kadınlara odaklanmasini iyi bulmadigini soyleyerek senaryoya sexual sahnelerinin eklenmesini istedigini soyluyo ve 2022 Nisan ayinda senaristi değiştirip Sam Levinson ile anlastigini duyuruyor.

6C8A572C-8D22-4721-A04C-A16ACEA438F0.jpeg
2751C89D-6C63-4C95-A4F5-3301F10B1C67.jpeg

Sam dizi cekiminin sonuna gelindigi icin senaryoyu degistirmek mumkun olmadigindan dolayi cekimlerin gidisatini gunluk olarak degistiriyo, yani oyuncularin 2022de yaptigi cekimleri sanki dizinin basinda cekilmis gibi ilk bolumlere ekliyorlar,bu sahnelerin hepsi de sexual olanlar.

AC064099-C071-4A0A-99C3-9075CAB93C43.jpeg
36A3E600-18E5-4787-9107-E9951924F538.jpeg

Kisacasi, Jennie cekimlerini 2021 de bitirdikten aylar sonra Abel, Sam Levinsonu senarist olarak ise aliyo ve mustehcen sahnelerin eklenmesini, senaryoyu tamamen +18 yapmasini soyluyor. Yani Jennie’in okuyup begendigini söylediği senaryo önceki senarist olan Amy’nin senaryosu.

05543F94-C31D-4209-913E-C5D52BAE1B20.jpeg

Ve ekipten bir çok kişi Sam’in Senaryonun başına geldikten sonra nerdeyse her gün bir çok sahneyi yeniden çektiklerini, sürekli sahnelerin başta ki asıl senaryodan (jennienin okudugu) değiştiğini söylüyor. Yani Abelin istedigi gibi senaryo tamamen sexual sahnelere cevirilmis.

B0D7590B-6CD0-4D29-AAF2-2A0BB291BA05.jpeg
C23ECB6E-D245-4B89-AA40-2B08642C4D25.jpeg

Burda da yardimci yonetmenlerden biri, Jennie’nin tum +18 sahnelerin disinda kaldigini soyluyor, ki zaten o sahneler 2022de eklenmis.

C2748629-A64D-4F72-926F-847E4C5F3C1A.jpeg

cr:

bunlara ek olarak ben hbo dizide tecavuz sahneleri olmadigini onayladi diye biliyorum. dizide her cinselligin on planda oldugu sahnelerde iki tarafin da rizasi var yani ki jennie bu sahnelerden uzak tutulmus.

galada jennieye sam hakkinda soru soruldugunda tum calismalarina hayranim diyor burda da jennieden ona calistigi kisi hakkinda soru soruldugunda olumsuz bir cevap vermesini beklemiyorum.

netizenturkey'de bircok kisinin bu dizinin kadini objelestirdigini soyledigini gordum ama ben karsilikli rizayla bir kadin ve erkegin birlikte olmasinin kadini objelestirdigini dusunmuyorum.

ve bazilari jennie ciksaymis o zaman diziden diyor da 75 milyon dolarlik sozlesmeyi feshedebilmenin kolay oldugunu hic sanmiyorum ki sam isin icine katildiginda jennienin sahneleri coktan cekilmisti bile.

Havuçlu Tarçınlı Kek

Fanbase Starter
Tepki
3,117
Senaryonun eski hâliyle yeni hâli arasında ne kadar fark var bilmiyorum ama bu tartışmalı sahneleri çıkardığımız zaman geriye kalan konunun da çok ilgi çekici olduğunu söyleyemem. Jennie bugüne kadar marka anlaşmaları ekibiyle ortaya koyduğu işleri reklam filmleri şu bu derken kariyer yönetimi başarılı olan bir idoldü bence. İlla Hollywood'da oynamak için böyle içi boş bir yapım seçmesine gerek yoktu. Yani bu yapımda lily var abel var oyunculuk tecrübesi olan kimse yok bunlar en başından ortada olan şeyler. Jennie olsam önce bir kdrama'da oyunculuk çıkışı yapar işimi sağlama alırdım. İlla Hollywood istiyorsam da kendimi geliştirir gerçek oyuncuların olduğu düzgün bir yapım seçerdim. Alelacele oynama kararı almış sonra elinde patlamış gibi açıkçası

Ü

Üye silindi 160

Ben eleştirilen noktanın bir kadın ve erkeğin birlikte olmasından ziyade, dizinin tek konusunun cinsellik olması olduğunu düşünüyorum. Özellikle bunun kadınların üzerinden objeleştirecek şekilde yapılması eleştiri noktası oluyor. Ki Lily pop yıldızı rolünde ama karakter işinden çok cinsellik ile ön plana çıkıyor.

Konu Sahibi
K

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935
Senaryonun eski hâliyle yeni hâli arasında ne kadar fark var bilmiyorum ama bu tartışmalı sahneleri çıkardığımız zaman geriye kalan konunun da çok ilgi çekici olduğunu söyleyemem. Jennie bugüne kadar marka anlaşmaları ekibiyle ortaya koyduğu işleri reklam filmleri şu bu derken kariyer yönetimi başarılı olan bir idoldü bence. İlla Hollywood'da oynamak için böyle içi boş bir yapım seçmesine gerek yoktu. Yani bu yapımda lily var abel var oyunculuk tecrübesi olan kimse yok bunlar en başından ortada olan şeyler. Jennie olsam önce bir kdrama'da oyunculuk çıkışı yapar işimi sağlama alırdım. İlla Hollywood istiyorsam da kendimi geliştirir gerçek oyuncuların olduğu düzgün bir yapım seçerdim. Alelacele oynama kararı almış sonra elinde patlamış gibi açıkçası
jennienin pek de sahnesi yok aslinda keske hic oynamasaymis daha iyi olurmus ya da keske senaryo hic degismeseymis jennienin kabul ettigi haliyle kalsaymis. bunu onun icin soyluyorum cunku dizinin kalan 4 bolumu de yayinlandiginda o bolumlerde lily ve abelin sahnelerinin jennieye patlamasini istemiyorum onun icin uzuluyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben eleştirilen noktanın bir kadın ve erkeğin birlikte olmasından ziyade, tek konunun cinsellik olması olduğunu düşünüyorum. Özellikle bunun kadınların üzerinden objeleştirecek şekilde yapılması eleştiri noktası oluyor. Ki Lily pop yıldızı rolünde ama karakter işinden çok cinsellik ile ön plana çıkıyor.
kendimi iyi ifade edememisim sanirim jennie dun sadece o dans sahnesinden bile cok nefret aldi netizenturkey'de bile. senaryoyu elestirenlere tabii ki bir sozum yok ama jennie ilk senaryoyu kabul etmisken, onun cekimleri bittikten sonra degisen senaryonun son halinin onun uzerine kalmasini anlamiyorum

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 160

jennienin pek de sahnesi yok aslinda keske hic oynamasaymis daha iyi olurmus ya da keske senaryo hic degismeseymis jennienin kabul ettigi haliyle kalsaymis. bunu onun icin soyluyorum cunku dizinin kalan 4 bolumu de yayinlandiginda o bolumlerde lily ve abelin sahnelerinin jennieye patlamasini istemiyorum onun icin uzuluyorum

kendimi iyi ifade edememisim sanirim jennie dun sadece o dans sahnesinden bile cok nefret aldi netizenturkey'de bile. senaryoyu elestirenlere tabii ki bir sozum yok ama jennie ilk senaryoyu kabul etmisken, onun cekimleri bittikten sonra degisen senaryonun son halinin onun uzerine kalmasini anlamiyorum
Ben birlikte olma konusu için yazdım, Jennie konusu için değil. Jennie'ye dans konusunda ve senaryo konusunda laf edilmesini doğru bulmuyorum tabiki de. Ama böyle bir dizi yerine başka bir dizide oynamış olmasını istediğimiz konusunda hepimiz hemfikiriz.

Konu Sahibi
K

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935
sitede milletin derdi asla senaryodaki problemler değil bu arada dünden beri jennie'ye edilmeyen hakaret kalmadı kpop'ın hüdaparlı tayfası hiç çekilmiyo
herkesten kendilerinin olusturdugu kaba gore sekil almasini bekliyorlar inanilmaz gercekten

Ben birlikte olma konusu için yazdım, Jennie konusu için değil. Jennie'ye dans konusunda ve senaryo konusunda laf edilmesini doğru bulmuyorum tabiki de. Ama böyle bir dizi yerine başka bir dizide oynamış olmasını istediğimiz konusunda hepimiz hemfikiriz.
evet evet anladim simdi tesekkurler

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
4,945
Netizenturkey'deki yorumlar zaten acinasi. Onlar Jennie nefes alsa nefret edecek insanlar. Ama soylemeliyim ki Jennie'ye olan tum sempatimi kaybettim. Bunun sebebi de dizi degil Abel ve Abel'in cevresindeki (Simi ve Haze gibi mesela) kisilere yakinligi. Thread'de yer alan makale ve rolling stones'un diziyle alakali mayis ayinda yayinladigi iki makaleye bakarsan Abel'in ve Sam Levinson'in kisiliklerinin igrencligini gorebilirsin. Simi ve Haze hakkinda soylenenleri saymiyorum bile. Bilmeden imzaladi ve dizinin basta yazilan (senaryo tam degildi 2-3 bolum anca yazilmisti) senaryo bu sekilde degildi ve Abel'le Sam'in kisiligini de bilmiyor olabilir bu dogal ama ben en azindan dizinin promosyonlarinda arasina mesafe koymasini beklerdim ya da bu konu hakkinda konusmasini. Barbie Ferreira konustu, Sydney Sweeney konustu Minka Kelly konustu. Islerinden olsa is bulamayacak set ekibi konustu ama ne Lily'den ne de Jennie'den ses var. Dedigim Jennie icinde gecerli degil sadece Lily, Troye Siwan falan hepsi bitti benim icin.

Diziye gelen nefrette cinsellikten dolayi degil. Bu cinselligin kendi sapik zihniyetlerine sahip olmasindan dolayi. Tecavuz sahnesi var bu arada. Set ekibi tarafindan onaylanmis bi sey. Hem de birden fazla tecavuz sahnesi var. Belki rolling stonela beraber tepki gelince cikarmislardir orasini bilemiyorum.

Ü

Üye silindi 25

Netizenturkey'deki yorumlar zaten acinasi. Onlar Jennie nefes alsa nefret edecek insanlar. Ama soylemeliyim ki Jennie'ye olan tum sempatimi kaybettim. Bunun sebebi de dizi degil Abel ve Abel'in cevresindeki (Simi ve Haze gibi mesela) kisilere yakinligi. Thread'de yer alan makale ve rolling stones'un diziyle alakali mayis ayinda yayinladigi iki makaleye bakarsan Abel'in ve Sam Levinson'in kisiliklerinin igrencligini gorebilirsin. Simi ve Haze hakkinda soylenenleri saymiyorum bile. Bilmeden imzaladi ve dizinin basta yazilan (senaryo tam degildi 2-3 bolum anca yazilmisti) senaryo bu sekilde degildi ve Abel'le Sam'in kisiligini de bilmiyor olabilir bu dogal ama ben en azindan dizinin promosyonlarinda arasina mesafe koymasini beklerdim ya da bu konu hakkinda konusmasini. Barbie Ferreira konustu, Sydney Sweeney konustu Minka Kelly konustu. Islerinden olsa is bulamayacak set ekibi konustu ama ne Lily'den ne de Jennie'den ses var. Dedigim Jennie icinde gecerli degil sadece Lily, Troye Siwan falan hepsi bitti benim icin.

Diziye gelen nefrette cinsellikten dolayi degil. Bu cinselligin kendi sapik zihniyetlerine sahip olmasindan dolayi. Tecavuz sahnesi var bu arada. Set ekibi tarafindan onaylanmis bi sey. Hem de birden fazla tecavuz sahnesi var. Belki rolling stonela beraber tepki gelince cikarmislardir orasini bilemiyorum.
tepki vermemesi konusunda çok haklısın jennie ile ilgili en sevmediğim durum bu. kızım tek bir hayat görüşün de mi yok çıkıp bir şeyler söyle bir tepki koy assla böyle konularda ortalıkta yok sanki marsta yaşıyo

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
4,945
tepki vermemesi konusunda çok haklısın jennie ile ilgili en sevmediğim durum bu. kızım tek bir hayat görüşün de mi yok çıkıp bir şeyler söyle bir tepki koy assla böyle konularda ortalıkta yok sanki marsta yaşıyo
simdi biraz da kendi dedigimi curutmus gibi olucam ama tepki gosterse de bi sey degismeyecegini dusundugu icin hala susuyo olabilir diye dusunuyorum. Bp ne kadar yurt disina acilmis olsa da kpop olarak basladilar yola ve kpop kulturune aliskinlar. Kpopta boyle olaylara, problemli seylere idoller max ozur yazisi yazip ara verirler. Simdi dusunuyorum basta boyle degildi sonra geldi Abel ve Sam degistirdi dese insanlar hayir nefret aldigin icin taraf degistiriyorzun dicek. Hani %100 biliyorum Jennie naparsa yapsin insanlara yaranamiyo. Ben en azindan boyle dusunmek istiyorum cunku kendisi sektorde kadin dusmanligindan cok cekmis birisi.

Konu Sahibi
K

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935
simdi biraz da kendi dedigimi curutmus gibi olucam ama tepki gosterse de bi sey degismeyecegini dusundugu icin hala susuyo olabilir diye dusunuyorum. Bp ne kadar yurt disina acilmis olsa da kpop olarak basladilar yola ve kpop kulturune aliskinlar. Kpopta boyle olaylara, problemli seylere idoller max ozur yazisi yazip ara verirler. Simdi dusunuyorum basta boyle degildi sonra geldi Abel ve Sam degistirdi dese insanlar hayir nefret aldigin icin taraf degistiriyorzun dicek. Hani %100 biliyorum Jennie naparsa yapsin insanlara yaranamiyo. Ben en azindan boyle dusunmek istiyorum cunku kendisi sektorde kadin dusmanligindan cok cekmis birisi.
evet ben kpop sektorunun etkisiyle konusmadigini dusunuyorum ama yazmadim sacmalama ya saf misin kizim dersiniz diye

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
4,945
evet ben kpop sektorunun etkisiyle konusmadigini dusunuyorum ama yazmadim sacmalama ya saf misin kizim dersiniz diye
Alfjsksjda burasi daha normal ama ya. Ben de basta tam dusuncemi yazarken cekiniyodum ama baktim herkes anlayisli saygili falan saldim istedigimi yaziyorum. Nazar da degdirmiyim netizenturkey'in toksik kismi gelmesin buraya 😌

Ü

Üye silindi 25

Alfjsksjda burasi daha normal ama ya. Ben de basta tam dusuncemi yazarken cekiniyodum ama baktim herkes anlayisli saygili falan saldim istedigimi yaziyorum. Nazar da degdirmiyim netizenturkey'in toksik kismi gelmesin buraya 😌
gerçekten ben de siteyi saldım bu yüzden dediklerimi orda desem aptal aptal başıma üşüşecekler diye hiçbir şey demedim bu konu hakkında

Havuçlu Tarçınlı Kek

Fanbase Starter
Tepki
3,117

Diziye gelen nefrette cinsellikten dolayi degil. Bu cinselligin kendi sapik zihniyetlerine sahip olmasindan dolayi. Tecavuz sahnesi var bu arada. Set ekibi tarafindan onaylanmis bi sey. Hem de birden fazla tecavuz sahnesi var. Belki rolling stonela beraber tepki gelince cikarmislardir orasini bilemiyorum

Tepki vermemesini konuşuyorsunuz ama gerçekten tepki vereceği bir durum olarak mı görüyor bunları bilmiyoruz :/ Abel'in sevgilisiyle bildiğim kadarıyla 2020'den beri arkadaş yani onun da nasıl biri olduğunu biliyordur. Arkadaşınızın sevgilisinin karakterini bilmez misiniz? Jennie'de biliyordu ama bile bile aynı dizide yer almayı seçti. Senaryo Jennie'nin seçtiği hâliyle tartismali olsun olmasın yine de çok mükemmel harika değildi bence. Hem suanki halini de Jennie görüp onaylamış ki cannes'te abelle sarıldı falan. Heyecanlıydı mutluydu röportajlarda. Yani bana kizabilirsiniz olumsuz konuşuyorum diye ama aksini düşündürtecek bir şey yasanmayinca bu çıkarımlar doğal. Blackpink de tüm kpop idolleri de kapalı kutular, dünya görüşlerini olaylara bakış açılarını bilmiyoruz. O yüzden hepsi bana robot gibi geliyor. Bu rutinin içinde Jennie'nin farklı şeyler yapması güzel ama o da yanlış tercihler yapıyor :/

Konu Sahibi
K

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935
evet cidden cok toksik kisiler var eskiden olsa eksi yagmuruna tutulacak bazi yorumlari begenmisler yine de begenileri o kadar fazla degildi neyseki o yorumlarin

gerçekten ben de siteyi saldım bu yüzden dediklerimi orda desem aptal aptal başıma üşüşecekler diye hiçbir şey demedim bu konu hakkında
burasi daha iyi kesinlikle

trbaemon

Trainee
Tepki
20
senaryonun degismesi ile bi alakasi yok kizin sonucta o yuzden bisey diyemem ayrica 27 yasinda resit biri boyle bi sebepten linc yememeli diye dusunuyorm

Konu Sahibi
K

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,935

simdi aklima geldi de abel ile alakali bu ayin 30'unda isbirligi sarkilari cikacak bence o kadar yakin degiller is arkadasligi gibi bi sey oldugunu dusunuyorum. simi ve haze ikizleriyle takilmasi benim de hosuma gitmiyor simi ve hazeyi hic sevmem ama jennienin ozel hayati oldugu icin yorum yapamiyorum

Üye silindi 19

rocket puncher
Dance Machine
Tepki
16,024
Uzun uzadıya yorumlara, açıklamalara ve bence nefrete de gerek yok. Beğenmedim, tarzım değil. Beğenen de buyursun tekrarlarca izlesin. Öyle aman aman oyunculuğu da yoktu yere göğe sığdıramayacak kadar. Klasik Jennie havasında oynamış geçmiş yani. Hollywoodla bile alakası yoktu bana kalırsa.