Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Türklerin Azerbaycanca Bildikleri Kelimeler.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,304
Youtubede dolaşırken karşıma Türklerin Azerice bildikleri kelimeler konulu videolar çıkti.Videoda Azeri Influcer Türklere Azerice bildikleri kelimeleri soruyordu.Beni en çok şaşırtan her kesin küfür bilmesi oldu,hepsi sanal arkadaşlarından öğrendiklerini belirtdi.Videoları bırakıyprum baka bilirsiniz.https://youtube.com/shorts/rGWMhY0eLSw?si=1xK0_3_SGTGc-hCw
Peki sizin Azerbaycanca bildiyiniz kelimeler hagileri?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

romo

Trainee
Tepki
216
O kadar başka yerlerde kullanılmalarına ve başka anlamlara gelmelerine rağmen ortak olan kelime var ki gidip bunları söylemeleri komik olmuş. Videodakileri ilk kez duydum bu arada ben de başka küfürler biliyordum Türkçede de olan

Konu Sahibi
Athena

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,304
O kadar başka yerlerde kullanılmalarına ve başka anlamlara gelmelerine rağmen ortak olan kelime var ki gidip bunları söylemeleri komik olmuş. Videodakileri ilk kez duydum bu arada ben de başka küfürler biliyordum Türkçede de olan
Evet aynı olan küfürler var.Ama bunlar daha çok bizde kyllanılan küfürler.

su iti köpekbalığıydı galiba
Hayir😂😂alakası yok.köpekbalığı bizde akula. Su iti fok balığı gibi.

Sadece iş adamının anlamını biliyorum o da süleyman demirel sayesinde xkdkfkfkc
Onu bende yeni öyrendim.Hiç duymamışdım😂😂😂

Blogda biri 'azmak' sözcüğünün 'kaybolmak' anlamına geldiğini söylemişti. Çok tehlikeli bi kelime :LOL:
😂😂😂

Konu Sahibi
Athena

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,304
Ben azerbaycanlıyım kardeşimin sanaldan türk dostları var onlarla ne zaman konuşsa hepsi azerbaycanca küfür ediyor hepsine milli küfürlerimizi öğretmiş assdghjklsj
Bende azerbaycanlıyım.Zaten bizim sorunumuz bu.Hep küfür hep küfür.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
Azmak kaybolmak, p.zevenk de sanırım iş adamı demek ama emin değilim

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Özür dilerim ama Azerice ve Kürtçe(kürt olmama rağmen söylüyorum ırkçılık olarak algılamam) çok komik diller dümdüz konuşsalar bile gülmekten ölüyorum
Özellikle annem bana ya da kardeşlerime Kürtçe hakaret ederken çok gülüyorum. O an onu ciddiye alamıyorum