Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Twice'ın Berlinde Konser Vermesi

Ü

Üye silindi 189

chaeyoung olayinin uzerinden cok gecmedi ama ben avrupali fanlarin chae bu tshirtu avrupada giyse dayak yerdi, hapse girerdi dediklerini unutamiyorum. hala o kamplarda yakimlarini kaybetmis insanlar duruyorken, yaralar tazeyken cahe nin yaptigi igrenc bi olaydi. bilerek giydiyse diyecek sozum yok. bilmeyerek giydi diyenler var bu kadin 25 yasinda fln sacmalamayin ama neyse.

olayin uzerinden biraz gecti ortalik duruldu gibi ama berlin konseri cikti simdi. alman oncelarin ve kpop fanlatinin cahenin solo sahnesinde black ocean yapmak istedigini gordum birkac yrde. biz olayi unuttuk gibi alman fanlar unutmamus galiba. onlari da suclayamayiz tabii.

her neuse siz ne dusunuyorsunuz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

chaeyoung olayinin uzerinden cok gecmedi ama ben avrupali fanlarin chae bu tshirtu avrupada giyse dayak yerdi, hapse girerdi dediklerini unutamiyorum. hala o kamplarda yakimlarini kaybetmis insanlar duruyorken, yaralar tazeyken cahe nin yaptigi igrenc bi olaydi. bilerek giydiyse diyecek sozum yok. bilmeyerek giydi diyenler var bu kadin 25 yasinda fln sacmalamayin ama neyse.

olayin uzerinden biraz gecti ortalik duruldu gibi ama berlin konseri cikti simdi. alman oncelarin ve kpop fanlatinin cahenin solo sahnesinde black ocean yapmak istedigini gordum birkac yrde. biz olayi unuttuk gibi alman fanlar unutmamus galiba. onlari da suclayamayiz tabii.

her neuse siz ne dusunuyorsunuz
her neyse su an tek dilegim cahenin kendini egitmis olmasi olanlardan bir ders cikarmasi

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

bahsettigim yorumlardan anca bunu buldum simdilik

Ben Avrupa konserlerinden çok İsrailde konser verseler neler olurdu merak ettim.
☠️☠️☠️☠️ gerci ben hicbir kpop grubun orada konser verecegini dusunmuyorum ama

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230606_123452_TikTok~2.jpg
    Screenshot_20230606_123452_TikTok~2.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 64
  • Kalp
Reactions: ask

marin

Trainee
Tepki
639
Chaeyoung bunu bilinçli yaptı ya da yapmadı diyemem. Tek bildiğim yaptığı dev yanlıştı. Temennim bundan ders çıkarmış olması ki bu olaydan sonra konserde görünene kadar hiç sesi çıkmadı 1 ay kadar. Bu süreçte hatasıyla yüzleşmiştir bence. Sadece Chaeyoung değil idoller genel olarak dünya tarihi ile ilgili yeterince bilgili değil. Çocuk yaşlarda stajyerliğe başlayıp okula formaliteden gidince ve tek odakları ünlü dünyası olunca çokta şaşırtmıyorlar. Kendini geliştirebilen çok az idol var diye düşünüyorum.
Alman fanların bu şekilde tepki koymak istemesine ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü onlar için acılı bir tarih var ve empati yapması bile zor olan bu tarihi bu şekilde ele alan biri varken karşılarında böyle düşünmelerine karşı koyamıyorum. Diğer yandan Chaeyoung ve diğer üyelerin bundan mental olarak etkilenmesi de söz konusu. Yani büyük bir çıkmaz. Umarım sağlıklı geçer Berlin konseri 🤷🏻‍♀️

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Chaeyoung bunu bilinçli yaptı ya da yapmadı diyemem. Tek bildiğim yaptığı dev yanlıştı. Temennim bundan ders çıkarmış olması ki bu olaydan sonra konserde görünene kadar hiç sesi çıkmadı 1 ay kadar. Bu süreçte hatasıyla yüzleşmiştir bence. Sadece Chaeyoung değil idoller genel olarak dünya tarihi ile ilgili yeterince bilgili değil. Çocuk yaşlarda stajyerliğe başlayıp okula formaliteden gidince ve tek odakları ünlü dünyası olunca çokta şaşırtmıyorlar. Kendini geliştirebilen çok az idol var diye düşünüyorum.
Alman fanların bu şekilde tepki koymak istemesine ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü onlar için acılı bir tarih var ve empati yapması bile zor olan bu tarihi bu şekilde ele alan biri varken karşılarında böyle düşünmelerine karşı koyamıyorum. Diğer yandan Chaeyoung ve diğer üyelerin bundan mental olarak etkilenmesi de söz konusu. Yani büyük bir çıkmaz. Umarım sağlıklı geçer Berlin konseri 🤷🏻‍♀️
valla cok iyi anlatmissin bana soyleyecek fazla soz kalmadi. alman fanlar ne yaparsa yapsin bize soyleyecek soz dusmez haklati yani ama yine de konser sorunsuz bi sekilde gecer umarim

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Alman fanların tepki vermesi çok güzel ama bir Türk fan olarak maalesef çoğumuz hala Uygur Türklerine yapılan zulmü destekleyen idolleri destekliyoruz. Geçen jackson met galaya katıldığında bundan bahseden twitterdaki herkes deli gibi linç yedi. Yok öyle bir şey yapmamış. Amerika’da gidip çini savunuyorsa çinin yaptığı her şeyi savunuyordur. Hem Amerika’nın yaptığı her şeye katılıp hem çini Amerika Avrupa gibi ülkelerde savunup hemde masum ayağına çok iyi yatırıyor fanları. Çkp ile ilgili herhangi bir şey paylaşan tüm idoller çinin yaptığı tüm olayları destekliyordur. Bu kadar basit.

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Özellikle jyp okul eğitimine çok önem veriyor diye biliyorum mesela bazı jyp idolleri bunu söylemişti.Naeyon notlarının çok iyi olduğunu ve şirketin stajyerken bunu önemsediğini söylemişti.

marin

Trainee
Tepki
639
Özellikle jyp okul eğitimine çok önem veriyor diye biliyorum mesela bazı jyp idolleri bunu söylemişti.Naeyon notlarının çok iyi olduğunu ve şirketin stajyerken bunu önemsediğini söylemişti.
Her aile çocuğunu okula gönderiyor ama her çocuk başarıyla bitiremiyor okulu. Kişinin kendinde olması gereken bir istekte lazım öğrenmek için.

• Kalp
Reactions: ask

eirene

Rookie Idol
Tepki
374
Alman fanların tepki vermesi çok güzel ama bir Türk fan olarak maalesef çoğumuz hala Uygur Türklerine yapılan zulmü destekleyen idolleri destekliyoruz. Geçen jackson met galaya katıldığında bundan bahseden twitterdaki herkes deli gibi linç yedi. Yok öyle bir şey yapmamış. Amerika’da gidip çini savunuyorsa çinin yaptığı her şeyi savunuyordur. Hem Amerika’nın yaptığı her şeye katılıp hem çini Amerika Avrupa gibi ülkelerde savunup hemde masum ayağına çok iyi yatırıyor fanları. Çkp ile ilgili herhangi bir şey paylaşan tüm idoller çinin yaptığı tüm olayları destekliyordur. Bu kadar basit.
Ben daha 1-2 haftalıkken bile beraber olduğum arkadaşım ile Met Gala'yı yorumluyorduk sonra Jackson çıktı karşımıza bana çok yakışıklı, harika biri dedi ben de Uygur Türkleri olaylarını söyledim daha sonra bana bağırmaya başladı "bizi ilgilendirmez, bana ne, bunlar sahte" tarzı şeyler söylerekten ben gerçekten çok sinirlendim artık ona eskisi gibi bakamıyorum

Şahsen ben unutmayanlardanım ve Chaeyoung’dan soğumama neden olan bir olay. Dolayısıyla Alman fanların tepki göstermesini haklı bulduğum kadar takdir de ediyorum. Her kim olursa olsun idollerin yanlışında bu tip tepkiler gösterilmesi taraftarıyım ki durmaları gereken o noktayı bilsinler. Ayrıca yiyorsa o “bilgisizliği” ile Jewish topluluğunun çok olduğu yerde giysin bakalım aynı tişörtü.
Ben de unutmayanlardanım, Twice şarkıları denk geldiğinde Chae'nin kısımlarında yüzüm ekşiyor, konser videolarında yüzünü WW2 kitapları ile sansürlemek istiyorum, konserde solo sahnesinde nasıl black ocean yapılmıyor aklım almıyor

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Yine sanat okuluna gidiyorlardi ama turkiyedeki gibidir temel matematik falandir