Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yeteneksiz Idoller

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,904
Evet maalesef ki şarkı söyleyemeyen insanlar şarkıcı oluyor.Hani dersinizki e bu idol sektörü tek olayı iyi ses değil dans veya rap yapamayanlar da sektöre girebiliyor.Korede profesyonel dansçı veya konservatuar öğrencisi olsaydım çok sinirlenirdim şahsen.Birde idolleri ölümüne kadar savunan fanlar var abi ama çok geliştirdi kendini tamam mı falan diyorlar.Şimdi pp imde misamo var.Evet kızları çok seviyorum ama bu üçlünün vokali iyi değil.Mina yine daha iyi.Mina dışındaki iki kişinin vokali iyi değil ve ilk tanıma uyuyorlar.Ama en azından sana tam bir idol dans+eğlenceli kişilik+konsepti kaldırma ve visual var.Momo da öyle.Hani gerçekten nasıl diyeceğimi bilemiyorum vallahi Türkçeyi katlederek yazıyorum şu anda ama yazdıklarımın anlaşıldığını düşünüyorum.İlk olarak misamo yu savundugum gibi olmasın hernekadar dansta iyi olsalarda vokalleri kötü doğru ama en azından kpop idol yetenek standartlarına uyuyorlar.Ya buna uymayanlarda var ve sektördeler çıldırıyorum.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Ben İtzy üyelerini çok da yetenekli bulmuyorum. Yine dans ve kareografi konusunda iyiler ama sesleri,vokallerini ve raplerini hiç beğenmiyorum. Şarkılarına da objektif olarak iyi mi kötü mü yorum yapamıyorum. Çünkü şarkılarını da hiç beğenmiyorum.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Bir ara YT bir video izlemiştim Blackpink ile ilgili. Düşündüğüm vs aslında olan bir video vardı. Sesleri baya kötüydü şarkıyı söyleyenin . Her neyse yorumlarda biri müzik sınavında BP şarkısı söyledi. Hoca da buna düşük puan vermiş. Yorumlardan biri de hocaya mal dedi. Ben de sinirlendim . Saygılı ol, belki kız kötü söylemiştir o yüzden düşük vermiştir dedim. Bilip bilmeden hakaret ediyorsunuz dedim. Sonra bunlar savunmaya geçtiler. İşte idol olmak kolay değil. Şarkı söylemek doğuştan gelen bir yetenek matematik gibi sonradan halledilmiyor falan dedi. Ben de matematik sonradan halledilseydi birçok kişi yapardı ama çoğu kişi hâlâ yapamıyor. Ayrıca yeteneğin olmasa bile eğitim görebiliyorsun. Boşuna mi dersleri, koçları falan var dedim. Bunlar hâlâ savunuyor. Sonra kız geldi ben güzel söyledim de hoca Kpop sevmiyor dedi. Ben de o kadarını bilemem. Ben burada hocaya boş yerine hakaret edilmesine çok tepki gösterdim yazdım. Daha sonrasını da bilmiyorum.

Son düzenleme:

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,550
Evet maalesef ki şarkı söyleyemeyen insanlar şarkıcı oluyor.Hani dersinizki e bu idol sektörü tek olayı iyi ses değil dans veya rap yapamayanlar da sektöre girebiliyor.Korede profesyonel dansçı veya konservatuar öğrencisi olsaydım çok sinirlenirdim şahsen.Birde idolleri ölümüne kadar savunan fanlar var abi ama çok geliştirdi kendini tamam mı falan diyorlar.Şimdi pp imde misamo var.Evet kızları çok seviyorum ama bu üçlünün vokali iyi değil.Mina yine daha iyi.Mina dışındaki iki kişinin vokali iyi değil ve ilk tanıma uyuyorlar.Ama en azından sana tam bir idol dans+eğlenceli kişilik+konsepti kaldırma ve visual var.Momo da öyle.Hani gerçekten nasıl diyeceğimi bilemiyorum vallahi Türkçeyi katlederek yazıyorum şu anda ama yazdıklarımın anlaşıldığını düşünüyorum.İlk olarak misamo yu savundugum gibi olmasın hernekadar dansta iyi olsalarda vokalleri kötü doğru ama en azından kpop idol yetenek standartlarına uyuyorlar.Ya buna uymayanlarda var ve sektördeler çıldırıyorum.
Lesserafim neredeyse hepsi...belirtmeme gerekirse kazuha
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

kazuha, sakura(bence bazıları beğeniyordur belki sesini),eunchae, shuhua, benim için taehyung, jin ve jisoo son üçlü tartışmaya açık bence ben seslerini beğenmiyorum ama jisoo için istisna bazı şarkılar var o şarkılarda beğeniyorum baya, genel olarak nazal sesleri pek sevmem zaten yazıldığı gibi misamo bir de yuna var yetekensiz demem yuna için ama herkesin dans edebildiği bir sektörde ses önemli bence dinlenilebilirlik açısından ben yunayı dinleyemiyorum
Taehyung yine iyi dans ediyor ya mic drop dance practice ozellikle ses tonu kalın degisik bir de visuali iyi bence aradan sıyrılıyor jin de zorlasak sıyrılır

Böyle bir başlık açılsa müthiş olurdu
Ben açmıştım yazmadınız😔

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020

Taehyung yine iyi dans ediyor ya mic drop dance practice ozellikle ses tonu kalın degisik bir de visuali iyi bence aradan sıyrılıyor jin de zorlasak sıyrılır
Ben Jin'in sololarını beğeniyorum. Tam kendisine uygun seçimler yapıyor. Özellikle Epiphany ve Abyys. Ama bazen grup içinde sesi uymayabiliyor ama bana göre çok da sırıtmıyor. Dansını Jhope, Jimin ya da Jk ile karşılaştırırsak geri planda kalıyor ama grupça dans ettiklerinde kareografinin üstesinden güzel geliyor. Üyelerle de senkronize oluyor.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,550
Ben Jin'in sololarını beğeniyorum. Tam kendisine uygun seçimler yapıyor. Özellikle Epiphany ve Abyys. Ama bazen grup içinde sesi uymayabiliyor ama bana göre çok da sırıtmıyor.
Dansta cabaladigini goruyorum roportajlarda varyete showlarında eglenceli bazen cringe gecirtse de(spiderman fiçuv şeyi) visuali de iyi kendi soloları (super tunaydı galiba arkadaslarimla dinlerdik) iyi zorlasak sıyrılır

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,904
Le SSERAFIM ve New jeans gerçekten yetenek olarak kötüler birde 4 büyük şirketten çıkış yaptılar.Nasıl çıkış yapabildiler bilmiyorum

• Alev
Reactions: ask
Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,904
Şunu demeden edemicem benim bu başlığı açma sebebim shuhua.Ne dans var ne rap var ne vokal var sahne performansını 4 yıl sonra geliştirdi ama sadece mimikleri hala canlı da iyi değil tek olayı visual ama miyeon da gayet iyi bir visual.Çıkış yaptıklarında soojin de vardı o da iyiydi visual olarak yuqi de iyi beğeniliyor.Birde çinden gelen parayı sağlıyor desek yuqi var grupta asıl o çin popüleritesi sağlıyor.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,550
Tzuyu
Momo
Sana
Yuna
Irene
Yeri
Nickhun
Jin
Taehyung ( grup içinde iyi ama solo olarak kötü)
Yoona
Winwin
Sakura
Kazuha
Wonyoung
Sohye zaten idol olarak devam etmedi
Dahyun
Bir sürü erkek ve kadın idoller vardır illaki ama aklıma gelenler bunlar zaten çok fazla erkek idol tanımıyorum
Wonyoung yeteneksiz mi?

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Dansta cabaladigini goruyorum roportajlarda varyete showlarında eglenceli bazen cringe gecirtse de(spiderman fiçuv şeyi) visuali de iyi kendi soloları (super tunaydı galiba arkadaslarimla dinlerdik) iyi zorlasak sıyrılır
İ'm pig OİNK OİNK.
Ben o cringe hallerine bayılıyorum. Renk katıyor resmen gruba. Kız kardeşim de(takip etmiyor ama benim sayemde üyeleri biliyor) o hallerinden rahatsız oluyordu. Ben de kafasına bir tane vuruyordum(sert vurmuyordum ciddi de değildim şaka manasında). Sus kız çok komik bir kere. O da Yav he he diyordu.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,020
Tzuyu
Momo
Sana
Yuna
Irene
Yeri
Nickhun
Jin
Taehyung ( grup içinde iyi ama solo olarak kötü)
Yoona
Winwin
Sakura
Kazuha
Wonyoung
Sohye zaten idol olarak devam etmedi
Dahyun
Bir sürü erkek ve kadın idoller vardır illaki ama aklıma gelenler bunlar zaten çok fazla erkek idol tanımıyorum
İllaki sesileri güzeldir ama solo şarkı söylecek bir potansiyelleri yok maalesef
Taehyung benim için de öyle. Grup içinde gayet uyumlu geliyor özellikle Run BTS şarkısını söylerken ve dans ederken🥵. Ama sololarındaki vokali pek benim tarzım değil.

Konu Sahibi
Sweet Mimosa

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,904
çok yeteneksiz veya yetersiz idol gördüm ama zirvede shuhua var hadi momo iyi kötü rap yapıyor iyi de dans ediyor ama shuhua ne yapıyor kim niye gruba aldı bu kızı
Aynı fanlarının dediği gibi gerçek bir Queen kendisi bir ara blogda yazmışlardı çok haklılar birinin en yeteneksiz 4th gen idolü lakabını alması gerekiyordu Queen onu aldı gibi bir şey demişlerdi.