Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yg Babymonster Üyeleri̇ni̇ Açıkladı!!!

Sisi

Trainee
Tepki
239
Tabiki de bazılarımızın da tahmin ettiği gibi YG sağ gösterib sol vurarak 7 üyenin de çıkış yapacağını açıkladı.Gıcık olduğumun şapkalısı 11 dakikalık video boyunca 5 üyeyi gösterdi.Bunlar Ahyeon,Ruka,Chiquita,Haram ve Pharitaydı.Sonda Asa ve Rora'yıda ekleyip 7 üyeye de çıkış yaptıracağını açıkladı.Ben şahsen sevindim.Grup sayısı okarak 7 kişilik grupları hep sevmişimdir.En azından kızların emekleri boşa gitmedi.Şarkılarının nasıl olucağını merak ediyorum.

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
Bu arada başta Rora ve Asayı çıkaracağı sonraki gruplara eklemeyi düşünmüş,sonra vaz geçmiş

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,286
İyice abarttılar. 5. jenerasyon nedir ya? Farkları ne olacak ki yeni jenerasyon başlatsınlar. Önce bir fark olması lazım. Yakında 6 ayda bir yeni jenerasyona geçilir.
Di mi, di mi?
Umarım 5.jenerasyon adı altında çıkmazlar, rekabet edebilecekleri grup yok çünkü...

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
İyice abarttılar. 5. jenerasyon nedir ya? Farkları ne olacak ki yeni jenerasyon başlatsınlar. Önce bir fark olması lazım. Yakında 6 ayda bir yeni jenerasyona geçilir.
Jenerasyon değişimi nasıl oluyor ki tam olarak.Yani mesela 4 jenin başlamasını görenler nasıl oldu da gruplara 4 jen demeye başladılar.Ben kpopu biraz geç keşf ettimde o yüzden pek bilmiyorum nasıl olduğunu

revelimderevelim

Fanbase Starter
Tepki
5,491
Jenerasyon değişimi nasıl oluyor ki tam olarak.Yani mesela 4 jenin başlamasını görenler nasıl oldu da gruplara 4 jen demeye başladılar.Ben kpopu biraz geç keşf ettimde o yüzden pek bilmiyorum nasıl olduğunu
Genellikle büyük bir hitin çıkmasına bakıyolar galiba 3.jen exo ile açılmıştı uzun bi durgunluktan sonra milyon satmışlardı korede 4.jenin başlangıcını black mamba ya da next leve göre alıyolardı ama hangisini bilmiyorum.

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
Genellikle büyük bir hitin çıkmasına bakıyolar galiba 3.jen exo ile açılmıştı uzun bi durgunluktan sonra milyon satmışlardı korede 4.jenin başlangıcını black mamba ya da next leve göre alıyolardı ama hangisini bilmiyorum.
O büyük hit next level'dı.Gerçektende baya ses getirmişdi o zamanlar.Ne ara 2 yıl geçti bee...

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
5,849
Tabiki de bazılarımızın da tahmin ettiği gibi YG sağ gösterib sol vurarak 7 üyenin de çıkış yapacağını açıkladı.Gıcık olduğumun şapkalısı 11 dakikalık video boyunca 5 üyeyi gösterdi.Bunlar Ahyeon,Ruka,Chiquita,Haram ve Pharitaydı.Sonda Asa ve Rora'yıda ekleyip 7 üyeye de çıkış yaptıracağını açıkladı.Ben şahsen sevindim.Grup sayısı okarak 7 kişilik grupları hep sevmişimdir.En azından kızların emekleri boşa gitmedi.Şarkılarının nasıl olucağını merak ediyorum.
5 uyeli cikis yapmalarini istemistim ama olmadi. kalabalik kiz gruplarini sevemiyorum ben.

Ü

Üye silindi 38

Sonunda üyeler tamamlandı. Aralarında yetenek yönünden yani şu kişi bu işi yapamaz denecek birisi yoktu. Son jenerasyon ortada zaten. Elenebilecek birisi yoktu. YG'nin son video'da hepsine sarılması son görüntü için en büyük göstergeydi. Zaten 7 kişi çıkış yapacaktı. Klasik kpop taktikleri her şirket bunu yapıyor ilgiyi kendi üzerine çekmek için. Yabancı üye sayısının fazla olması, yaş mevzusu ve netoların boş milliyetçiliklerinin YG'nin umrunda olmadığını ve kimin ne düşündüğünün önemli olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Hedefinin de tıpkı diğer gruplarda olduğu gibi Kore pazarı olmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Birçok yerde bunlar tutmaz veya yetenekler kısıtlı diyenler almış başını yürümüş yine. Gerçi bunlar Blackpink, Twice ve Red Velvet'e bile yazılmıştı ama geldiğimiz noktada durum ortadadır.

Asa ve Ruka rap. Chiquita, Haram, Pharita, Ahyeon ve Rora vokal. Gerçi Ahyeon hem vokal hem de rap yönünü gösterdi ama bakacağız artık. Hepsinin ses renkleri farklı. Kolayca birbirlerinden ayırt edilebilirler. 14-15-16-16-17-17-21. Yaş ortalaması 16,5. Bireysel videoları ve grup videoları potansiyellerini gösterdi. Çok ters bir şey olmadığı sürece önleri açık. En küçük ile en büyük arasında 7 yaş fark var. Bu sadece bir arkadaşlık grubu olsaydı yaşanabilecek problemlerin çözümü biraz daha geç olabilirdi ama bu aynı zamanda bir ortaklık. Yani içeriğinde iş yaşamı da var. Güney Kore'yi düşündüğümüzde disiplin ve sıkı çalışma gibi beceriler (gerçi ben bu sıkı çalışmaya kpop grupları için ''bağlı oldukları şirketler tarafından sıkı çalıştırılma ve sıkı çalıştırılma yöntemleri'' diyorum) sistem içerisinde daha iyi kazandırılıyor. Bu yüzden birbirleri arasında iletişim yönünden problem çıkacağını düşünmüyorum. Zaten arada şirket var. Ayrıca stajyerlik dönemlerinde yeterince kaynaşmışlardır. Videolarda da durum ortadaydı. Sandara ve Minzy arasında yaş farkı 9'du. Yakın zamandan örnek vermek gerekirse Sakura ve Eunchae arasında Chiquita ve Ruka arasında olduğu gibi 7 yaş fark var. İlla ki birbirleriyle daha iyi anlaşacak kişiler olacaktır ki bu durum gayet normal bir şey. Ruka'nın bireysel performansında spot ışıklar falan ekstra prodüksiyon vardı. Acaba lider o mu olacak diye düşündüm. Ruka lider olursa yanlış hatırlamıyorsam f(x) grubu lideri Victoria'dan (Çinli) sonra ilk defa yabancı bir üye grup lideri olacak. Güney Koreli netolar daha da kudurabilir. Kimse unutmasın dünya hayatı en çok övündüğünüz şeyleri ellerinizden alması ile bilinir. Ben ve benim gibi düşünenler açısından problem yok. Kim daha iyiyse yani kim daha iyi yapacaksa o olur. Aslında Blackpink gibi lider olmasa da olur. Herkesin iyi olduğu alanda diğerlerine yardım ederek iş birliği içinde olması bana daha cazip geliyor. Bakalım göreceğiz artık.

Siyah-beyaz görüntülerden ilk başlarda millet bıkmıştı. Neyse sonradan renkli videolar geldi de rahatladık. Aklıma Yeri ve Sandara'nın konuşmaları geldi. Yeri SM'de pembe ve ağırlıklı parlak renklerin olduğunu söylemişti. Sandara'da YG'nin ya beyaz ya siyah ya da siyah-beyaz ağırlıklı olduğunu söylemişti. Zaten Treasure'ın MMM klibinde bunun doğruluğunu görmüştük. Üye sayısının tek sayı (7) olması iyi oldu. Dans ederken arkada kalıp görünmeyen birisi olmayacak. Başta da yazdığım gibi gösterilen performanslara göre bu işin altından kalkamayacak kimse yok. Gayet yeterliler. Özgüvenleri de yerinde. Önümüzdeki yıllarda daha iyi olacaklardır. Grupta Japon ve Taylandlı üyelerin olması zaten bu ülkelerdeki fan kazanımını hızlandıracaktır. Ayrıca grupta ingilizce ve çince konuşabilen üyeler var. Bu özelliklerinin şarkılarının da başarılı olması durumunda Çin, Avrupa ve Amerika pazarlarında daha hızlı büyümelerine yardımcı olacağını düşünüyorum. Grup çıkış yaptıktan sonra kız grupları arasındaki kartlar yeniden dağıtılacaktır.

Son olarak din, dil, milliyet ,ırk ve yaş fark etmeksizin bir amaç için uğraşacak kişilerin (özellikle iş bulma, para kazanma mevzuları Ruka'nın kendi videosunda bahsettiği mesele üzerine yazdım bunu) çıktıkları yol açık, ilerleyecekleri şeritler bol olsun.

Moderatörün son düzenlenenleri: