Benzer Yazılar

GD faal askerlik yapmaya uygun olmadığı için eleştiriliyor

GD faal askerlik yapmaya uygun olmadığı için eleştiriliyorGD faal askerlik yapmaya uygun olmadığı için eleştiriliyor

HABER: Özel muamele-> terfi alamadı -> faal askerlik için gerekli olan hizmet gününü tamamlamadı… G-Dragon’ın ‘gürültülü’ askerliği

KAYNAK: TV Report via Naver

1. [+6,222, -144] Askerliği kaldıramadı, ama eminim dünya turunu rahat rahat kaldıracaktır, değil mi? ㅋ Çok külhanbeyi gibi davranıyor ama yüz binlerce erkeğin dayanıp bitirdiği askerliğini tamamlayamıyor. Bunun için fazla özel olduğuna inanıyorsa eğer, başarısız bir hayat yaşamış demektir. Hayatının geri kalanını önemsiyorsa eğer askerliğe katlanmak zorunda. Zaten az kaldı, niye tam bir bebek gibi davranıyor?

2. [+2,550, -51] Yang Hyun Suk bütün bunların arkasındaki beyin

3. [+1,928, -60] Çok sinirliyim

4. [+1,389, -58] Big Bang ulusun nefret edilen grubu oldu

5. [+768, -17] Bu gerçek mi ya???? Ciddi mi? Askere gittikten sonra 300 hizmet gününün 100 gününü tatilde geçirmiş.. ve şimdi buna rağmen terhis olmak mı istiyor..????? O kadar sinirliyim ki tüylerim diken diken. Diğer askerlerin çok boş vakti var da hepsi isteyerek mi askerde harcıyor? Benim abim 21 yaşında askere gitti, 23 yaşında döndü. GD 30 yaşında gitti, neredeyse 200 gün tatilde geçirdi ve şimdi terhis olmak mı istiyor? Ünlüler kahraman değil, niye bu kadar özel muamele görüyor? Diğer askerler böyle haberleri okuyunca ne hissediyordur, hayal bile edemiyorum..

6. [+537, -9] Taeyang YG’den ayrılıp kendi servetiyle yaşayacak kadar zengin. Lütfen ayrıl ve ne istersen onu yap. Sadakatten dolayı falan bu insanlarla birlikte olma artık. Yakında baba olabilirsin, kendini bunlardan arındırman şart. Daha neredeyse 70 yıllık ömrün var, bunun daha iyi seçim olduğunun farkına varacaksın. Bari Taeyang bütün bunlardan zarar almadan çıksın istiyorum.

7. [+482, -6] GD’nin ne kadar bencil ve şeytan olduğunu anlamak için şunu hatırlamalısınız, askerliğinin 100 günden fazlasında tatildeydi, yokluğunda onun yerine bir asker geçmedi. Birimi GD olmadan görevlerini halletmek zorundaydı, GD ve iki ayrı askere bir görev verildiyse diğer iki asker GD’nin işini de yapmak için ekstradan çalışmak zorunda kaldı. GD askere döndüğünde bile sıkı çalıştığını düşünüyor musunuz, özellikle o kadar şeyi kaçırdıktan sonra? Muhtemelen temel eğitim alıyor hala. Çoğu asker bütün bunları düşünüp kötü hissediyor ve hastaneye gitmeleri gerektiğinde bile kendilerini tutuyor. SuJu Kangin ile aynı birimde askerlik yaptım, skandallarına rağmen en azından askerde elinden geleni yapıyordu. GD ise sadece kötücül biri.

8. [+362, -10] Askerliğe katlanıp bitiren bir sürü erkek var, GD niye böyle yapıyor;;;

GD faal askerlik yapmaya uygun olmadığı için eleştiriliyorGD faal askerlik yapmaya uygun olmadığı için eleştiriliyor

HABER: G-Dragon, bir askerlik tartışması daha… faal asker olarak görülmeye yetecek kadar gün çalışmadı -> askerliğine devam edecek

KAYNAK: Newsen via Naver

1. [+4,479, -70] Tabii ki askerliğine devam etmeli. Onun birimindekilere acıyorum.. GD ile aynı birimde olduğunuzu hayal edin, ama sadece ismi orada ve hiç yardım etmiyor. GD yüzünden diğer askerler daha çok çalışmak zorunda kalıyor. Sadece bir baş belası.

2. [+3,076, -71] GD konser için oradan oraya uçabiliyordu.. ama Koreli erkeklerin çoğunu tamamlayabildiği bir askerliği tamamlayamıyor mu? Yurtdışında konserlere ve programlara sorunsuz katılabiliyordu ama askerdeyken uzun süre hastanede yattı. Kendinden utanmalı.

3. [+2,587, -50] YG kendi silahıyla yaralanmalı. Uyanın ve YG idollerinin ürünlerine para harcamayın. Nefret almalarına rağmen müziklerinin satacağını biliyorlar, bu yüzden skandallara sebep oluyorlar ve şirket de üzerini örtüyor

4. [+1,201, -67] Bu p*ç delirmiş

5. [+813, -51] Bu nasıl bir ülke

6. [+350, -6] GD’nin askere gittiğini duyduğumda bile şüphelenmiştim, bu kadar sorunlu bir askerlik yaptığını kim bilebilridi

7. [+328, -10] YG’deki herkesin başarısız olmasını istiyorum, hepsinin içi çürümüş

8. [+241, -6] İki yıl askerdesin, dayansan ölür müsün? Katlanamıyorum bu herife

9. [+231, -2] Niye böyle yapıyor ki.. tek yapman gereken ortalama bir performans sergilemek.. Yang Hyun Suk onları koruyacağı için nerede duracaklarını bilmiyorlar

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+58] Niye askerliklerini mahvedip duruyor bu ünlüler…. sonucunda çok fena nefret alıyorlar, bunu öğrenemediler mi??? GD ne yapıyorsun?????

 

Kaynak: Netizenbuzz

40 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Jean-Baptiste

Niye doğru düzgün askerliğini yapıp bitirmiyor ki? Derdi ne? Bütün Koreliler düzgünce yapıyorken GD prenses gibi sürekli yatıyor. Sahnede çok delikanlıymış gibi davranıyor ama askerliğini bile düzgün yapamayacaksan nasıl iyi bir erkek olabilirsin ki?

Ayla Özgül

Bütün korelilerle beraber askerlik mi yaptinda hepsinin düzgün yaptığını söylüyorsun

Jean-Baptiste

Koreli idolleri görüyoruz birlikte yapmaya gerek yok hiçbirinin gd kadar tantana çıkarttığı yok

Ayla Özgül

GD ablasına askerdeyken bir yaprak hediye etti ablası bunu instagramda paylaştı ve nefret kustular. T.O.P askerdeyken atık maddeleri toplarken biri tarafindan gzilice fotoğrafı çekildi ve nefret kustular. BIGBANG ilk çikış yaptığında nefret kustular sebebi neydi biliyor musun çirkin (!) olmaları. “Bunlar ne maymuna benziyorlar , şu soldakine bakın suratı pitbul gibi , ortadakinin yüzu çok komik , nee bunlar mı idol olacak bunlar çok çirkin ” yeni çikıs yapmış daha reşit bile olmamıs cocuklara söylendi bunlar. Herkes yapar ama BIGBANG yaparsa nefret kusulur .Emin ol çoğu ünlü bunu kullanarak dediğin gibi düzgün yapmıyor fakat onlar günyüzüne çikartılıpta 3 4 kere… Read more »

Ayla Özgül

Hani demem o ki aslinda bu o kadar onemli bir konu değil fakat amaç sadece linç etmek.Her fırsatta bunu yaptılar

Hata

GD nin olayına diğer idolleri dahil etmemen gerek burda gd nin yaptığı doğru bir şey değil ve bence bu yaptığı tepki hak eden bir davranıştı. Diğer askerler ords ne diye çalışıyor? O 100 gün boyu tatil yaparken diğerlerinin sadece sayılı tatil günleri var
Ayrıca ünlü olup askerle ilgili skandalı çıkmayan bir sürü idol de var (Beast üyeleri mesela)

Ayla Özgül

Bizde ki bedelli askerlik gibi düsünebilirsin aslında biz de nasıl parasıni veren yapmıyorsa orada da diğerlerinden daha hafif yapıyor askerliğini.Yapan sadece GD’ymiş gibi yorum yapmıştı en usteki arkadaş o yüzden örnek verdim ona

bigbangisVIP

Kore’nin süper starı olunca böyle oluyor. kkkk Su içse haber yapıyorlar adamı o ne yapsın. kkkk Bilip bilmeden lak lak etmede bir numarasın vallahi ama o küçük beynini böyle şeyleri düşünmek için zorlama istersen sen. Yalan yanlış haberleri ortaya atan medyaya koşulsuz şartsız inanan siz körlerin de mi gözlerini biz açalım. Git araştır bakalım. Denilenlerin ne kadarı doğruymuş. Güzel bir üslupla eleştirseydin seve seve tek tek açıklardım sana ama sizin gibi klavye artistlerine böyle muamele daha uygun o yüzden daha fazla boş yapma.

zeynep

GD faal askerlik yapıyor(Aynı şekilde Taeyang ve Daesung’da faal askerlik yapıyorlar) Kore de ünlülerin çoğu kamu hizmeti görevi yapıyorlar yani çoğu memur gibiler sabah atandıkları birime gidip akşam evlerine dönüyorlar 2 yıl boyunca memur gibi çalışıyorlar yani 😉 diğer idoller dediğin durum bu kısacası

Peren

İçinize Koreli netizen kalmış heralde laflara bak yahu. Herkesin bünyesi aynı mı kaldı Ki GD bir kız çocuğu zayıflığında vücut ve kemik yapısına sahip. Herkes kaldırabiliyor mu? AYRICA Bileğinden ameliyat olduğunu biliyor muydunuz? Adam zaten sakatlık geçirdi askerden önce konserlerinde bile kaç kere seke seke yürüyüp sahneye korumaları ile indirilip çıkarıldığı oldu.Askerde de incitince ameliyat olması istendi. Sakat mı kalsaydı onun üstüne zorlayarak. Ameliyat bu!!!! Ameliyatlı ayağa istirahat yapmadan zıplamamıştı?!! Çıldırmışsınız. hangi doktor buna izin verebilirdi zaten?

Beyza

Gerçekten yeter. Bıktım böyle haberlerden GD hakkında çıkan bütün haberler eksik. Eksik haberler hakkında türlü türlü nefret yorumu görüyorum. Elbette biliyorum o döndüğünde her şey bitecek ama onun yokluğu bizi savunmasız kılıyor resmen bir oyun sahası kurmuş koşup duruyorlar. Çarkın döneceği günü bekliyorum.

Selena

Tek yapması gereken askerliği boyunca sessizce ve diğer askerler gibi sıkı çalışmaktı ama o 300 günün 100 gününü tatil yaparak geçirmiş insanlar tabiki sinirlenir ünlü olmayanların suçu ne ? İnsanların sırf şöhret yada para yüzünden ayrıcalıklı olması gerçekten sinir bozucu bir durum

Nniee

Medya, GD’nin askerlikten muaf tutulmak için yollar aradığını ya da kamu personeli olarak görev yapacağını söylerken o Kore’nin en zor birliğinde aktif askerliğe başladı Medya, GD’nin keyfi tatil yaptığını söyledi, ayak bileğinden ameliyat olması gerektiği ortaya çıktı ki bileğinde yıllardır bildiğimiz bir sakatlığı var Aynı medya bu haberi yani 100 gün tatil yaptığı haberini yaptı, askeriye ise “tatilinin çoğunluğu ameliyat sürecinde kullandığını ve kullandığı sürenin diğer askerlerle aynı olduğunu”na dair açıklama yaptı Yine aynı medya aynı haberde GD askerlikten kaçıyormuş ve tembellik yapıyormuşcasına olayı lanse etti ve askeriye yine GD’nin terfi edememe sebebinin fiziksel olarak (ayak bileği vs) yeterli düzeyi… Read more »

Blabla

Peki niye yıllardır olmasi gereken ameliyati askerdeyken oluyor? Aa konserleri aksasaydi felaket olurdu dimi. Ama askerliği bekle, faal yapacağım de sonra hopp bilekten ameliyat ajsjdjjs sizce bunu koreliler bilmiyor mu? Bunu bildikleri için nefret yağdiriyor.

forever

Çünkü askerde tekrar sakatlandı. Askerde ayak bileğinin sarılı olduğu fotoğrafı var. Ayrıca hastaneye yattıktan sonra medya baskısıyla tam iyileşmeden taburcu edildi. Bu da tekrar sakatlanmasına yol açtı. Bilginiz yok ama fikriniz çok.

Blabla

Ameliyat olmadi ki askere gitmeden önce. Elbette tekrar eder. Valla sizin bilginiz de fanlik fikriniz de.

forever

Ben gitmeden ameliyat oldu yazmış mıyım? Daha okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Hem askerlikte yapılması gereken eğitimler yada daha zorlayıcı hareketler var. Zaten çok iyi olmayan ayağı eğitimlerden sonra iyice kötüleştiğinden ameliyatı askere gittikten sonra olmuş olabilir mi? Askerden kaçmak istese kamu görevine giderdi birçok ünlü gibi. Sizinde boş konuşmaktan başka işiniz yok. Ayrıca sizene Gd’nin askerliğinden, sizi ilgilendiren durum ne?

Everybody's gon'die

Boşver gerçekten nefesini şunlara laf anlatmakla tüketme. Anlamamak için elinden geleni yapıyorlar. Onların amacı yalnizca kötülemek . O kadar sebebini söyleki yine bi bahane bulup kötülerler. Bu kadar ufak bir şeyin bile kaç gündür konuşulmasının tek sebebi var. Büyük insanların yaptığı küçuk şeylerin bile çok konuşulması.

Peren

Hadi Koreliler neyse YG nefretleri var saydırıyorlar YA PEKİ buradakilere ne oluyor?? İçinize Koreli netizen kalmış heralde laflara bak. Herkesin bünyesi aynı mı kaldı Ki GD bir kız çocuğu zayıflığında vücut ve kemik yapısına sahip. Herkes kaldırabiliyor mu? AYRICA Bileğinden ameliyat olduğunu biliyor muydunuz? Adam zaten sakatlık geçirdi askerden önce konserlerinde bile kaç kere seke seke yürüyüp sahneye korumaları ile indirilip çıkarıldığı oldu.Askerde de incitince ameliyat olması istendi. Sakat mı kalsaydı onun üstüne zorlayarak. Ameliyat bu!!!! Ameliyatlı ayağa istirahat yapmadan zıplamamıştı?!! Çıldırmışsınız. hangi doktor buna izin verebilirdi zaten?

butterfly

Ayrıcalık görmüyor zaten, ayağından ameliyat oldu. Bu yüzden aldığı izinlerin çoğu ameliyat izniydi. Kalan izinlerde diğer askerlerin sahip olduğu izinler. Hoş kime laf anlatıyorsam , çoğu şeyi anlamakta güçlük çektiğiniz ortada.

G

Şimdi de gd ye mi sardınız sıradaki kim peki

...

100 gününü tatil yaparak geçirmiş diye duydum jdjsjsj halbuki yap askerligini kardesim neden yani niye yapmazsin bunu

butterfly

Faal askerlik yapmak istemese yapmazdı. Birçok ünlü gibi kamu görevi yapar geçerdi. Adamın ayağı sakat olmasına faal askerlik yapıyor. Hala saçma sapan konuşmaya devam ediyorlar.

Ayla Özgül

Büyük ihtimal T.O.P var.Malum askerden dönmesi yakın pusuda bekliyolardır

Hata

İşlerini yapılması gerektiği gibi yapsalardı kimse sarmazdı

Peren

Bileğinden ameliyat oldu delirdiniz mi siz? Sakat mı kalsaydı onun üstüne zorlayarak. Ameliyat bu!!!!hangi doktor buna izin verebilirdi zaten?

LILA

Yaa aslında sorun korenin asker sisteminde zorla birisine aaker ol diyemesiniz belrili bir para karşılığında yapmayabilirler gönülden gelmiyosa ne yapabilirsinizki

LILA

Bencede öle olmalı ama öyle olsa büyük ihtimalle koredeki askeri yerler bomboş olur 😂

butterfly

Bence de sorun askerlik sisteminde. İlk önce askerlik sistemini düzeltmeliler. Bir kere halk için bile çok uzun bir süre , aktif sporcular bile gitmek zorunda. Düşününce aktif spor yapıyorsun , çok iyi yerlere geleceksin ama yaklaşık iki sene askerlik yapıyorsun. İki sene ara verdikten sonra nasıl kaldığın yerden devam edebilirsinki.

9087

Sadece askerden döndükten sonraki solosunu bekliyorum. O zaman herkes cevabını alacak zaten. Şu an meydan boş diye hakkında zerre fikri olmayanlar nefret kusmak icin yazılmış haberleri okuyup nefret kusuyorlar . Lol

forever

Koreli netizenler zaten nefret kusmaya yer arıyor da burdakilere ne oluyor bir türlü anlamıyorum. Bigbang’a nefret kusmak için çakal gibi bekliyorlar. Geri döndüklerinde hepiniz ininize geri dönersiniz.

Ayla Özgül

Birakalım 1 2 sene içindeki nefretleri kussunlar. Bigbang geri dönünce kendileride susacağının farkındalar

KPOP

Sağlık için izin alınmasını anlarım da bu kadar çok gereksiz yere izin alması fazla olmuş, ayrıca faal askerlik yapamayacaksa diğer birimlere geçebilirdi, polislik, kamu hizmeti vs. Ya da daha çok müzisyenlerin yer aldığı askeri bando gibi yerler. Ve şu şirketleri anlamıyorum sanatçısı hasta olmasına rağmen Para için o konserden o konsere koşturuyor tedavisini yaptırmıyor, askerlik süresini sanatçılarını tedavi ettirmek için kullanıyor büyük haksızlık.

forever

Burada olumsuz yapan birçok kişinin de Türkiye’de sevdiği ünlüler askerlik yapmamıştır. Malum bizim ülkemizde bedelli askerlik yapanlara tepki bile gösterilmiyor. Ama buraya gelip başka bir ülkede olay için ahkam kesiyorlar. Eğer askerlik çok umurunuzdaysa çevrenizde bedelli askerlik yapan kişiler muhakkak vardır tepki göstermeye onlardan başlayın.

İdiotspack

Şahsen çok merak ediyorum sevdiğiniz idolleriniz fazla çalışmaktan ve ya öngürelemez kazalardan dolayı sakatlanırsa ve askerliğini faal yapamayacak duruma gelirse,ameliyat olduğu için dahi nefrete maruza kalırsa,askerdeyken özel hayatı ifşa edilip,vücudunda ki benlerin sayısına kadar bilgileri dışarıya sızdırılıp taciz edilirse ne yapardınız ? Şimdi Jiyonga yaptığınız gibi,nefret yorumlarına devam edip,yukarıda ki Knetizenlerin yorumlarını böylesine destekler miydiniz ? İki yüzlüsünüz,gaddarsınız,insani vicdandan yoksunsunuz,kalbiniz karalar bağlamış daha buraya yazılacak çok fazla kelime var fakat etik olarak yanlış olacak…..

Oooo BABY

Siz de “yeter bıktık bu haberlerden” diyorsanız idollerinizin sorun çıkarmamasını sağlayın. Hayır yani 100 günden fazla tatil yapmış ama hala bu tür olaylar niye haber yapılıyor diye kızıyorsunuz. Kızmanız gereken haberleri yapan medya değil İDOLLERİNİZ! idolleriniz sorun çıkarmaz, yapmalarını gerekenleri paşa paşa yaparsa hakkında kötü şeyler yazılmaz. Bak kimse taeyang için de böyle bir haber çıkar mı acaba diye düşünmüyorlar çünkü onun böyle bir sorun yaratmayacağını biliyorlar. Üyeleriniz hakkında haber var çünkü sorun çıkarıyorlar. Hah üyelerim sorun çıkarır ama medya haber yapmasın mı diyorsunuz? Şirketiniz zaten medyayı temizliyor merak etmeyin, haberler nedense anasayfaya çıkmayıp bir iki gün sonra da toptan… Read more »

butterfly

Sakatlanmanın, ameliyat olmanın nesi sorun çıkarmak. Hem herkesin bünyesi aynı mı? Gd askerlik yapmak istemese kamu görevlisi olurdu zaten diğer bir çok ünlü gibi. Ama gitti askerliğini yapıyor. Hala saçma sapan yorumlar yapılıyor. Bigbang bitirilmeye çalışılıyor.

Hola

Ben Koreli bir erkek olsaydım çok sinirlenirdim şahsen.

Unknown

Ünlülerin toplumda davranışlarına daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çocuklar onları rol model alıyor. Şu hale bak rezillik.

f.u

ayak bileğinden ameliyat olmuş” yıllardır bileğinde olan rahatsızlıkmış ve yıllardır konser turları yapıyor hiçbirinin arasında ameliyat olmak zorunda kalmadı tam askere gitti aaa ameliyat olması gerekiyormuş

Yeni Yazılar