Benzer Yazılar

‘Goo Hara yasası’ reddedildi, Choi Jong Bum yasadışı çekim hariç diğer suçlarını kabul etti

'Goo Hara yasası' reddedildi, Choi Jong Bum yasadışı çekim hariç diğer suçlarını kabul etti

Evladını terk eden bir anne/babanın, vefat eden evladının mirasını kazanmaması için ‘Goo Hara yasası’ diye bir yasa teklif edilmişti, Goo Hara’nın onu küçükken terk eden annesi şu anda onun evine sahip olabilmek için uğraşıyor. Ama yasa kabul edilmemiş.

Ayrıca Goo Hara’nın eski sevgilisi Choi Jong Bum cinsel ilişki sırasında video çekip sonra Hara’yı bununla tehdit etmişti. Hakkında başka suçlamalar da vardı, hepsini kabul etmiş ama yasadışı çekim yaptığı suçlamasını kabul etmemiş.

HABER: ‘Goo Hara Yasası’ kabul edilmedi, annesinin evi kazanma şansı yükseldi, abisi 22 Mayıs’ta basın toplantısı yapacak

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+6,993, -39] Devlet adamları lütfen işlerini yapabilirler mi? Yasa tasarılarının sadece %36’sı kabul ediliyor ㅋ kendinize nasıl devlet adamı dersiniz?

2. [+5,359, -26] Yok artık

3. [+5,033, -71] Bu çok yanlış ㅡㅡ

4. [+278, -1] Böyle bir şey nasıl mümkün? O annenin tek yaptığı doğurmaktı, sonra resmen yabancı oldular birbirlerine. Kızının 20 yıl boyunca çok çalışarak kazandığı parayı onun hayatında hiç yer almamış birine nasıl verebilirsiniz? Bu çok mantıksız!

5. [+240, -1] Ben abisi olsam annesinin kimliğini ifşa ederdim, öyle utansın ki evden ellerini çeksin…

6. [+219, -0] Kırk yılda bir yorum yaparım ama kendimi tutamadım. Hukuk sistemimiz bu kadar pis işte. Çocuğunuzu bir kenara atabilirsiniz, nafaka ödemeyi reddedebilirsiniz, ama yaşlandığınızda çocuğunuz bu sistemden ötürü size bakmak zorunda kalır. Böyle geçmişte kalmış bir sistem olmasına inanamıyorum…

7. [+164, -0] Çok sinirlendim! Goo Hara ve abisinin anneyle hiçbir ilişkisi olmamış. Goo Hara’nın zar zor emekleriyle satın aldığı evi niye annesine kalıyor…?!

8. [+136, -0] Hukuk çok yanlış..

9. [+126, -3] Çocukların babada kaldığı boşanmış ailelerde bile, anneler çocuklarını gizli gizli aramaya hatta okul mezuniyetlerine katılmaya çalışır. Ama Goo Hara’nın annesi ona hiç ulaşmadı, Hara yirmili yaşlarında annesini kendisi aramak zorunda kaldı. Sonra annesinin ona çok yakın bir yerde yaşadığını öğrendi… gerçekten insanın tüyleri diken diken oluyor. Goo Hara normal bir ailede büyüyüp kendini sevmeyi öğrenseydi belki de intihar etmezdi. Annesinin azıcık utanması olsun ve ellerini evden çeksin. Hukuk yardım etmese bile umarım abisi Goo Hara için savaşmaya devam eder.

10. [+107, -0] Böyle eski kafa bir yasanın modern zamanda hala yürürlükte olduğuna inanamıyorum. Bir ebeveyn neden sadece doğurduğu için bir şeyi hak etsin?

'Goo Hara yasası' reddedildi, Choi Jong Bum yasadışı çekim hariç diğer suçlarını kabul etti

HABER: Choi Jong Bum yasadışı video çekmek dışındaki suçlarını kabul etti… Goo Hara’nın abisi ‘çok sinirli’

KAYNAK: Star News via Nate

1. [+891, -13] Goo Hara’nın annesi mi, bu adam mı… ikisi de nasıl bu kadar zalimler?

2. [+751, -14] Sadece ölüler pişman oluyor…

3. [+681, -19] Suçunun ana noktası, ‘şantaj yapmakla tehdit etmesi’ !!!!!!!!!

4. [+38, -1] Onu doğuran annesi çocukken terk etti… erkek arkadaşı tam bir pislikti… Goo Hara sadece sahnenin parlak ışıklarının altında nasıl parlayacağını biliyordu… ama bir insan olarak, hayatı çok yalnız geçti..

5. [+37, -3] Hukuk nasıl böyle olabilir? Adam Dispatch’e ulaştı ve ‘pişman olmayacağınız bir video vereceğim size’ dedi… Goo Hara huzur içinde yatamayacak.

6. [+32, -0] Abisi çok zorlanıyordur… Goo Hara’nın kaybının acısını çekiyor, üstüne mahkemede bu pisliklerle uğraşacak…

7. [+29, -3] Umarım hayatının geri kalanını cehennemde geçirir ve her gece Goo Hara rüyasına girer. Lütfen gelecekte fotoğraflarını bulanıklaştırın, suratını görünce kusasım geliyor.

8. [+27, -0] Suçunun en kötüsü ona şantaj yapmakla tehdit etmesiydi… Bunu düşününce sinirleniyorum. Pişman olduğunu sanmıyorum.

9. [+27, -2] Artık bu hakime güvenemiyorum… Bahse girerim o da videoyu arkadaşlarıyla paylaşıyor

10. [+22, -3] Bu hakim p*çler hep aynı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+272] Bu gerçekten çok moral bozucu…

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
la cha ta

Cidden inanamıyorum…Ölünce bile rahat mutlu bırakmadılar…

Bıktım

Haberlerden hala ızdırabını yalnızlığını hissetmek çok üzücü umarım abisi güç bulur

tanıyantanır

Kızın videosu orda burda kol geziyordu o izleyen iğrenç koreli erkekler nerede çıkarsın bakalım yiyorsa onlarda izlemekten ceza alsa keşke erkekler o kadar iğrenç bir zihne sahip ki Türkiyedede oldukça bol yap sonra rezil et benden ayrıldı diye nasıl bir zihniyet bu bir kadın size bedenini veriyorsa güvenmiştir hatta video cekebilmenize izin veriyorsa ona neden kendinizi kotu hatirlatmak istiyorsunuz ve saçma sapan komplekslere giriyorsunuz ki bitmişse bitmiştir güzel anılarınız sizle kalsın ego mu tatmin ediyorsunuz onurlu olan erkek zaten ilişkisi bittiğinde her şeyi siler ve yoluna bakar zihinleriniz tek düze yemin ederim bir kadının sex videosu onun kalbinden hiç bir… Read more »

Miyeonnie

Hara öldüğü için yasa dışı çekim yaptığının bir kanıtı olmayacak… Biliyordu diyip reddediyor. Ne kadar şerefsizce

jeyan

İşte daha fazla hak hukuka dair umuduz olmasın kızlarım yoksa hep kırılırız…

Cv jhunb

Bizden daha gelişmiş bir ülke olmalarına rağmen bizim gibi kadın ve insan hakları konusunda aşmaları gereken uzun bir yol var .

Büşra

Goo Hara’ya çok üzülüyorum. Abisi ne kadar üzgündür kim bilir. Aynı yasa ülkemizde de geçerli maalesef. Yani birisi çocuk dünyaya getirip onu terk etse, o çocuk koruyucu bir aile tarafından yetiştirilip maddi olarak çok zengin olsa ve vefat etse onu terk eden anne gidip miras davası ile hiç görmediği çocuğunun kazancına sahip olabiliyor. Onu büyüten koruyucu aile ise asla miras davası açamıyor.

ImYeon

Choi Jong Bum, normalde bunu istemem ama hayatın boyunca acı çek. Haber sitelerine elimde ilgilenebileceğiniz video ve resimler var diye mailler attı bu adam!

jeyan

ayrıca seni yalancı puşt

Heartthrob

Abi haklı beddua tutarmış biri şunu gelmişine geçmişine güzel bir beddua etsin de ağzı burnu yamulsun

Candy

Hak hukuk ilahi adalete kalıyor bu dünyada. Adaletmiş hak hukukmuş her şey palavra. Sadece bizim ülkede böyle olduğunu sanırdım ama her yer de aynıymış… Goo Hara’nın abisi güç bulur umarım. Kardeşini kaybetmenin acısını doğru dürüst yaşayamıyor bu canavarlarla uğraşmaktan. Umarım hak yerini bulur demekten başka bir şey gelmiyor maalesef insanın elinden

Sunmii

Abisi çok zor zamanlar geçiriyordur. Umarım hak ettiği huzura kavuşur, Hara’yla beraber.

Dolunay

Annelik yapsaydı o kız yaşıyordu.ne kadar iğrenç insanlar var.

Muziksever

Kişiye özgü yasa yapılamaz Türkiye’de belki Kore’de de bu durum geçerlidir. Goo hara için olamasa da başka kadınları koruyan yasalar gelir umarım.

Vermillion

Bildiğim kadarıyla bu Goo Hara gibi mağdur olan kadınlara yönelik bir yasaydı. Yani tek kişiyi kapsamıyor. Sadece adı Goo Hara yasası.

CurlyLili

Evet ben de böyle biliyorum. Ve bence zaten değişmesi gereken bir yasa. Sen ölünce evin neden seni terk eden birine kalsın. Mesele Choi Jin Sil intihar ettiğinde de malları ”boşandığı” eşine kalmıştı. Kore’deki bazı yasalar cidden milattan önce gibi.

Zehra

Kişiye özgü değildir bence, hatta yasa kabul edilse bile geçmişe yürütülemeyeceğinden Hara nın abisi yine de yararlanamayabilirdi sanırım. Ama bundan sonraki benzer olaylar için iyi olabilirdi

Kiraz ve ay

Kişiye özel yasa çıkarılamaz tabiri doğru ama o şu şekilde olursa doğru:Bir yasa çıktı o ve yasadan sadece tek bir insan ya da zümre faydalanıyor işte bu yasa dışı olur. Ama goo hara yasası hara gibi aile mağduriyeti yaşayan herkesi kapsayacağından yasa dışı olmaz.

Yeni Yazılar