Benzer Yazılar

Güzellik YouTuber’ı “Güzel olmamak sorun değil” diyerek güzellik standartlarıyla savaştı

Güzellik YouTuber'ı "Güzel olmamak sorun değil" diyerek güzellik standartlarıyla savaştı Güzellik YouTuber'ı "Güzel olmamak sorun değil" diyerek güzellik standartlarıyla savaştı

HABER: Güzellik YouTuber’ı makyajını sildi “Güzel değilim, bu bir sorun değil”

KAYNAK: No Cut News via Nate

1. [+2,974, -411] Çirkin değilsin, şişmansın~

2. [+2,845, -437] Anlamıyor galiba.. kimse güzel değilsin diye sana laf etmiyor.. obezite bir hastalık ve sağlığın için kilo vermen gerekiyor, bu yüzden insanlar laf ediyor. Lütfen tembelliğin gurur duyulacak bir şeymiş gibi davranma

3. [+2,287, -357] Ah niye öğle yemeği vaktinde tıkladım ki bu habere..

4. [+270, -41] Hastalıktan ötürü obez değilsen eğer “Obezim ve kendimi seviyorum” diyemezsin. Kendini gerçekten sevseydin vücudunu dinlemez miydin? Vücudun beni kurtar diyor, hastayım diyor.. kendini seviyorsan kilo ver. Kendimi en güzel bulduğum an 15 kilo verdiğim andı, daha yeni sporu bitirmiş, çirkin bir tişört ve siyah taytımla ter içinde, kıpkırmızı suratlı, makyajsız halimdi.. kendini kandırmayı kes.

5. [+199, -17] Güzel olup olmamasıyla ilgili değil bu, spor yapmayıp çok yediği için kendini suçlaması gerekmez mi?

6. [+170, -21] Korse feministleri dış görünüşleriyle yargılanmak istemiyorlar, ama makyaj yapıp süslenen kadınları da eleştiriyorlar ㅋㅋ Neden şişman ve spor yapıp kilo veremeyecek kadar tembel oldukları için feminist olduklarını itiraf etmiyorlar ㅠㅠ dış görünüş insanlar için rekabette önemli bir faktör ve onlar bundan vazgeçmeyi seçmiş, niye o faktörden vageçmeyen ve sıkı çalışanlara saldırıyorlar!!

7. [+148, -14] 163 boyunda 96 kiloysa ne isterse yiyor ve maksimum kapasitede demektir ㅋㅋ O kadar yemeyi kendisi seçmiş, ben bir şey diyemem ama azıcık utanması varsa dış görünüş hakkında mızmızlanmasın.

8. [+136, -15] Evet güzel değilsin

9. [+85, -9] Güzel olmak böbürlenilecek bir şey değilse çirkin olmak da değil. Evet insanları tiplerine göre yargılamamalıyız ama birine bakınca görünüşü hakkında düşünmek de insanın içgüdüsüdür. Bir insanın tüm varlığını tipiyle değerlendirmemek için kendimizi kontrol ediyoruz, ama biri makyaj yapıp daha güzel görünmeyi seçiyorsa onun suçu değil. Biri zekasını geliştirmeyi seçerken diğeri güzelliğini geliştirmeyi seçebilir. İyi görünmek kendini geliştirmenin bir parçasıdır, feministler bunu niye bir sınırlama olarak görüyor anlamıyorum

10. [+83, -11] Anlamıyor ki. Çirkin değil, şişman. Kendine dikkat etmemiş.. ve dikkat etmek gibi bir isteği de yok gibi duruyor. Bunları görmezden gelmek için kendine güveni çok yüksekmiş gibi rol yapıyor.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+508] İnsanlar şişman birinden bahsederken sağlığı çok önemsiyormuş gibi davranmaya bayılıyorlar. Azıcık kilolu olduğum için bana ‘kilo ver, daha sağlıklı ye’ dediler, kendimi aç bıraktım resmen, ama bana ‘sağlıklı şeyler ye’ diyen insanlar her gün çok zararlı şeyler yiyordu, hiç su içmiyorlardı, ama onlar zayıftı ve ben kilolu olduğum için.. hemen ‘sağlık’ meselesi oldu

 

Kaynak: Netizenbuzz

11 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Billgesue

Kore halkı neden Feminizm’i bir türlü anlayamıyor?

Sooji

Feminizmi bir çok toplum anlamış değil ama Kore gerçekten göze batıyor. Ve Koreliler kadar takıntılı bir millet görmedim henüz. Güzel olan insanların ayrı muamele gördüğü çirkinlerinse alt sınıf gibi davranıldığı bir toplum. Kore’yi ve kültürünü ne kadar sevsem de bu zihniyetlerine alışmak mümkün değil.

Tuğba

Gerçekten feministiliğin bir çok kez yanlış anlaşıldığını gördük.Genelde bazı kadınların durumu abartıp erkeklere hakaret yada küçük görme tarzında oluyor.Hayatımda ilk defa feministiliğin korse,makyaj,spor,şişmanlık ile bağdaştırıldığını görüyorum.Ne oldu da böyle evrildi cidden merak ettim

yummix

Koreliler zayıf görünebilmek adına açlıktan baygınlık geçiren, kemikleri sayılan ve 40lı kilolarda olmayı havalı zanneden insanlar değil mi? Ne sağlığından bahsediyorsunuz? Aptallar..

bayansinirli

Çok kırıcı yorumlar. Eğer sağlık sorunun yok da şişmansan tamam diyorlar. Bir kişi ruhen iyi olmadığı için de yiyebilir, stresliyken kilo alan insanlar var. Aslına bakarsanız bu kadar sağlık düşkünü olduklarını da iddia etmemeliler. Estetik ameliyatları çok mu sağlıklı ? Kalıplaşmış güzellik anlayışları tekdüze. Bütün bir ülkenin güzel kadın anlayışı nasıl beyaz tenli, V çeneli, zayıf ve sevimli olabilir ki? Hasta ruhlular.

SURMEW-BTS

Ben de boyuma göre kiloluyum ve bi hemşire olarak sağlık açısından kilo vermem gerektiğinin farkındayım. Ama normal standart halkın kabul ettiği güzellik kriterlerine uymuyorum diye “ay ben ne çirkinim” tiplerine girmiyorum ve üzülmüyorum ve kendimde güzel bulduğum noktalar var. Bu youtube r da böyle mutluysa sorun yok, halka göre çirkinse sorun yok, önemli olan sizin ne hissettiğinizdir ama sağlığı açısından kilo vermeli. Geçen sene 8 kilo verdim ve kendimi sağlık açısından çok rahat hissettim tabi sonra 3 kilo geri aldım 😂 neyse önemli olan sağlık, iç huzur ve mutluluk. Kendi güzelliğinizi başkalarının güzellikleri ile kıyaslamayın, kendi kendinizi mutsuz etmeyin. Yiyin… Read more »

Hadwyn

Anonim olarak yazıyorlar ama biri hakkinda böyle şeyleri aklimdan gecirsem bile kendimden utanirim çok kırıcılar.

Itzymilky

Kilo verse ve sağlıklı bir kiloya kavuşsa güzel olur yüz hatları çekici ^_^

Liyaa

Yorumlar o kadar kötü değil ki herkes yüzünü değil Kilosu nu konusmus ki bence çok haklılar

karslı selo

güzel olmamak sorun değilse makyaj da yapma o zaman. makyaj güzel olmak için yapılır.

Twice

Yo, eğlence için de yapanlar var illa başkasına güzel görünmek için yapması gerekmez BENCE

Yeni Yazılar