Benzer Yazılar

Hayran ürünlerine 12 milyon won harcayıp sınıfta kalan Seventeen hayranı endişelendirdi

Hayran ürünlerine 12 milyon won harcayıp sınıfta kalan Seventeen hayranı endişelendirdiHayran ürünlerine 12 milyon won harcayıp sınıfta kalan Seventeen hayranı endişelendirdi

HABER: “12 milyon won harcadı” .. hayranlıktan ötürü sınıfta kalan kız

KAYNAK: SBS via Nate

1. [+1,154, -20] Ne inanılmaz bir ATM. Bu bölüme birkaç Seventeen hayranı çağırmalılardı. Harcadığı 12 milyon wonun yarı zamanlı çalışarak biriktirdiği para olduğunu mu düşünüyorsunuz?? Bahse varım 10 milyon wonundan fazlası anne babasının parasıydı. Ailesi onu şımarttığı için olmuş bunlar, televizyonda ağlaması komik..

2. [+734, -11] Anne babasının yürekleri acıyordur… ah..

3. [+661, -19] O parayla anne babasını bir tatile yollayabilirdi

4. [+45, -3] İşte bu yüzden Kim Dongwan’ın sözü çok meşhur, “Shinhwa sizin hayatınızdan sorumlu değil”. Bir genç kız böyle davranmaması gerektiğini bilmeli. Eğitimini kötü etkilemeye başlamış, tabii çevresindekiler endişelenir.

5. [+31, -14] O kızı üzmek istemiyorum bu yüzden fazla sert olmayacağım, ama lütfen o parayı kendinize harcayın. Yüzünü televizyonda görünce kendime yeni gözler almak istedim.

6. [+24, -10] İnanılmaz çirkin bir kız.. Seventeen’in senin varlığından bile haberi yok, lütfen kendine harca o zamanı ve parayı

7. [+22, -0] Dayak atasım geldi kıza. Anne babanı perişan etmeye nasıl katlanabiliyorsun?

8. [+20, -5] Acınası hayran…

9. [+20, -0] Hobin ne olursa olsun, herhangi bir hobi için 12 milyon won harcamak tuhaf. Kendi parası bile değil. Bunun arkasında bir psikolojik hastalık mı var?

10. [+19, -0] Babası ağlamaya başladığında çok kötü hissettim ve ben tamamen yabancı biriyim. Bu yaşta 12 milyon won harcama cesaretini bulduğuna göre bayağı huysuz demektir.. Yarı zamanlı bir işte broşür dağıtarak 12 milyon won kazanmazsınız. Çoğu anne babasının parası. Babası için çok üzüldüm ya, keşke Seventeen ona “sıkı çalışıp üniversiteye girersen bizi mutlu edersin” falan dese, bari babası için ㅠㅠ sıkı çalışırsan seni konsere davet ederiz demişler zaten.. Sınıfta kaldıysa çok kötü durumda demektir.. bugünlerde hala sınıfta kalındığını bile bilmiyordum

11. [+18, -0] Yazık, büyüdüğünde o hayran ürünleri çöp olacak

12. [+19, -0] Umarım ileride kendi gibi bir kızı olur~

13. [+16, -2] Hayranlar sorun evet, ama bu şeylere para harcamalarını isteyen idoller de sorun. Lütfen uyanın. Bu idoller için ATM’den başka bir şey değilsiniz. “Benim oppam için geçerli değil” diye mi düşünüyorsunuz? Hayır, sizin oppanız da aynı.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+220] Anne babası niye kıza para vermeyi kesmemiş anlamadım. Kendi parasını kendi kazansın da paranın değerini harcasın ve çarçur etmesin. Kız ailesi tarafından şımartılmış, o yüzden bu hale gelmiş.

 

Kaynak: Netizenbuzz

9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

Yabancı yoruma katılıyorum, anne babası kızlarına bu kadar para vermemeli, aileler çocuklarına hayır demeyi öğrenmeli ve paranın zor kazanılan bir şey olduğunu öğretmeli, ben kızın psikolojik bir sorunu olduğunu düşünüyorum ve aileler çocuklarını mutlu etmek, bazı sorunları göz ardı etmek, günü kurtarmak amaçlı çocukları ne isterse alıyor, ne kadar para isterse veriyor, elbette bu ekonomik durumla da alakalı ve kız elbette tek seferde bu kadar harcamamıştır, ayrıca günümüzde ekonomik durum yüzünden hem anne hem de baba çalıştığı için çocuklarıyla da çok ilgilenemiyor, kaliteli zaman geçiremiyorlar, çocuklarıyla ilgilendiklerini göstermek içinde harçlıklara boğuyorlar onları…. inşallah kız düzelir, bunun için bence ailesi bence… Read more »

Merve Nur

Ahhh be genclik nereye gidiyor gerci bunun ornekleri cok var asiri para harcama olmasa bile asiri derecede idol sahiplenen mi dersin ,sasaeng gibi idolu nereye o oraya giden mi dersin ,ayni albumden yuz tane alan mi dersin var da var 😕

SURMEW-BTS

maalesef cidden sasaenglerin durumu vahim, idolleri sürekli takip ediyorlar, hangi uçakla nereye giderlerse peşlerinden gidiyor, bütün programlarını bütün konserlerini takip ediyorlar, gittikleri ülke neresi olursa olsun farketmez ve hepsimi zengin anlamıyorum hadi zengiler diyelim işleri güçleri okulları vs de mi yok o.O mesela kendi ülkesinde 3-4 konseri olsa o yıl hepsine gitmesini anlarım ama farklı ülkeye zaten gittiğin konsere gitmek, hadi tamam ona da git ama özel hayatlarını işgal etmek, yurtlarına evlerine gitmek, aynı uçakta onlarla olup onları uçakta rahatsız etmek cidden korkunç ve uç nokta ve 100 albüm almakta vahim bi durum ,set şeklinde 4 farklı fotosu olan albümü… Read more »

Triple

13 yıldır K pop dinlememe rağmen şimdiye kadar Cnblue bilekliği, Shinee cüzdan ve çantası ve 2 tane SS501 albümünden başka bir fan eşyam olmadı. Ve bunları kendim çalışarak aldım. Ailemden almasını istesem vicdan azabı çekerdim şimdi bile aldığım için pişmanım. Onlara harcadığım paraya üzülüyorum. Ama gençken farkında değilsiniz. Gerçek hayata atılıp para kazanmaya başlayınca aileniz desteğini kesip sizin onlara destek olma sıranız gelmişse çok iyi anlıyorsunuz. Hepiniz gençsiniz farkında değilsiniz ancak lütfen ailenizin o kadar parayı kazanmak için ne kadar zorluğa katlandığının farkına varın hepiniz heveslenip bir şeyler almak isteyebilirsiniz ancak aşırıya kaçmayın bunu yaparken. Onun yerine para biriktirip Kore’ye… Read more »

gezegentozu

Bu kız çok zengin olsaydı ailesine 100k falan harcayıp hayranlık yapmaya da 60k verebilirdi. Ama gidip ailesiyle yemek yiyebileceği, arkadaşlarıyla sinemada bowlingte harcayabileceği paranın hepsini hayranlığa harcamış. Bir gruba birkaç yıldan fazla hayranlık yapınca anlıyorsunuz ki onların ürünleri çok güzel de olsa almak yerine yanınızdaki insanlarla harcamak sizi daha çok mutlu ediyor. Ki bunu pek sosyal olmayan, çevremdeki bazı insanlar yüzünden 1 yılı aşkın süredir depresyon tedavisi gören biri olarak söylüyorum. Hobi hobidir ama insani ilişkilerde, çok yakınınızın, her gün gördüğünüz insanların yüzündeki mutluluğu görmek çok daha farklı bir his emin olun.

Anonim

Seventen neden ona destek olsun fanı olduğu için mi bide çalışırsan seni konsere çağırıcaz demişler şirketler fanları para makinesi olarak görüyor çoğu idol için de öyle şirket Ceosu ve çalışanlarinin bu haberden mutlu olduğuma eminim

Any

Parası varmış harcamış, neden bu kadar zorunuza gitti? Her albümün her versiyonunu alanlar da var aranızda??? Sınıfta kalması ise tamamen aptallığı..

cubestan

12milyon won dan bahsediyoruz 12bin dolar 60bin tl…

gezegentozu

Zorunlu eğitimde olan birinin 60k parasının olması????? Albümün her versiyonunu alanlar ya ailesi zenginler ya da hayran eşyası satıp parayı kıran büyük fansite sahipleri oluyor.

Yeni Yazılar