Benzer Yazılar

iKON 2019 GDA töreninde dijital daesang aldı

iKON 2019 GDA töreninde dijital daesang aldıiKON 2019 GDA töreninde dijital daesang aldı

HABER: [Golden Disc Awards] iKON dijital daesang aldı, BTS, Wanna One ve Black Pink iki ödül aldı

KAYNAK: Sports Donga via Naver

1. [+1,481, -244] Dürüst olun şimdi, 2018’in şarkısı ‘Love Scenario’

2. [+810, -88] Adil ödüller veren iki ödül töreni, Golden ve Gaon

3. [+469, -13] Çocukların en çok sevdiği şarkı

4. [+512, -57] iKON daesangınızı tebrik ederim~!

5. [+351, -27] iKON tebrikler ❤

6. [+123, -6] ‘Love Scenario’ kadar hit olan bir şarkıya sahip olmak zor, daesang almasalardı tuhaf olurdu.. tebrikler

7. [+101, -7] Army’yim ama dijital kesinlikle iKON’undur, tebrikler

8. [+98, -17] SM’in bu törene dokunmamasına sevindim

9. [+74, -5] iKON hak etti ㅠㅠㅠ tebrikler ❤

10. [+75, -10] 2018’in dijital ödülü iKON’un, albüm BTS’in, şarkıcı BTS’in. Bunlar çok kesin ödüller, bu gruplar almasa tuhaf olur. iKON bu daesangı kesinlikle hak ediyor. Tebrikler. Yarın BTS için sabırsızlanıyorum ^^

KAYNAK: Nate

1. [+646, -84] iKON dijitali kazanmayı hak etti.. ‘Love Scenario’ neredeyse bir ay boyunca listelerde bir numaraydı, anaokulu öğrencileri bile şarkıyı hep söyledi~ Bence BTS yarın albüm daesangı alacak

2. [+421, -83] En azından Golden Disc bu daesangı yıllık listelerde 1 numara olan şarkıya verdi. MAMA Twice’a vermişti, Twice şarkısı yıllık listelerde 20-30 arasındaydı, komik ve haksızlık yani ㅋㅋ

3. [+427, -128] Üyeler bile şaşırdı, ne diyeceklerini bilemediler…

4. [+95, -38] Hadi ama, ‘Love Scenario’ hak etti, itiraf edin

5. [+73, -15] Hak ettiler!

6. [+67, -29] Bence bu ödül töreni gayet adil. Wanna One bile dijital bonsang kazanmadı ama geçen yıl bir ödül töreninde yılın şarkısı ödülünü almışlardı, komediydi. İtiraf edin bunu hayranlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ neyse, yarın BTS’in daesang almasını sabırsızlıkla bekliyorum.

7. [+56, -12] iKON ülkenin anaokulu ve ilkokul öğrencilerine şükretmeli ㅋㅋ onlar olmadan kazanamazlardı

8. [+52, -7] Yok artık ya ㅋㅋ ‘Love Scenario’ya niye nugu şarkısı diyorsunuz? Evet şarkıcı olarak BTS ve iKON kıyaslanamaz ama GDA yıllık listelerde 1 numara olan şarkıya verdi ödülü, gayet adil.

9. [+41, -8] Daesangı hak ediyor. Ne zaman sokağa çıksam bu şarkıyı söylüyordu herkes.

10. [+40, -27] BTS şarkılarını sadece hayranları dinliyor.. ‘Love Scenario’nun hak ettiğini kabul edin, küçücük çocukların bile bu şarkıyı söylediğini duydum ben..

iKON 2019 GDA töreninde dijital daesang aldı

HABER: BTS ve Big Bang bonsang aldı… “İyi şarkılar hazırlamak için sıkı çalışıyoruz”

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+596, -31] BTS, tebrikler, umarım yeni yıl da sizin yılınız olur~~~

2. [+544, -28] BTS ile yeni bir yıl diliyorum~

3. [+522, -27] Tebrikler BTS, yeni şarkınızı sabırsızlıkla bekliyorum ❤

4. [+50, -6] Tebrikler Big Bang. Askerde bile bonsang alıyorlar. Önümüzdeki yılı ateşe verelim!!!!!!

5. [+46, -9] Ülkemiz BTS gibilere hazır değil

6. [+41, -6] BTS, siz sadece yurtdışı sahnelerinde yer alın.. Kore’deki Armyler ne kadar uğraşırsa uğraşsın sadece üzülüyoruz..

7. [+38, -8] Tebrikler Big Bang

8. [+45, -14] iKON niye daesang aldı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

9. [+33, -14] Ne? Daesangı iKON mu aldı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Saçmalık

10. [+29, -5] BTS’in hayranlara bedavaya bir sürü güzel şarkı vermesi beni müteşekkir ediyor. Üyelerin hepsi çok iyi prodüktör o yüzden diğer idollerden çok daha yaratıcılar.

11. [+29, -13] BTS hayranı olarak daesangın ‘Love Scenario’ şarkısına ait olduğunu kabul ediyorum. Yılın şarkıcısı ödülü değildi, bir sürü çocuğun desteğiyle alınan bir dijital ödüldü. Yarınki töreni bekleyin. Yarın daha çok BTS göreceğimiz için mutluyum.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+80] Beyni olan herkes iKON’un yılın dijital şarkısı ödülünü hak ettiğini bilir, BTS yarın daesang alacak zaten, hayranların bazıları niye bu kadar sinirlenmiş bilmiyorum

 

Kaynak: Netizenbuzz

20 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
İkonicblinkreveluv

Cidden yukarıdaki bazı yorumları okuyunca şok oldum . Kaç senedir kpop u takip ediyorum her sene illaki yılın şarkısı ödülünde farklı görüşler olurdu ve genelde şarkılar arasında seçim yapmak zor oluyordu . Ama bu sene LS nin tartışılacak bir durumu yok . Yılın şarkısı . Çoğu ödül töreninde twice alsada gülüp geçtik zaten . İkonu bu sene yılın şarkısı ödülünü sadece 2 kez alması bile Kore ödül törenlerinin ne kadar yancı ve adaletsiz olduğunu gösteriyor zaten . Bu netizenlerin kafaları buna asla basmayacak . Twıce ın heart shakerla ödül olmasını çıkıpta 1 kişi tartismadi gelmiş burada ikona laf ediyorlar (… Read more »

B.A.B.Y

8. [+45, -14] iKON niye daesang aldı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ
9. [+33, -14] Ne? Daesangı iKON mu aldı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Saçmalık

Havada kıskançlık kokusu vaaar…. sjsjsk Şu 78 beyinsize çok üzüldüm şimdi.

Stunnn

[+101, -7] Army’yim ama dijital kesinlikle iKON’undur, tebrikler

[+75, -10] 2018’in dijital ödülü iKON’un, albüm BTS’in, şarkıcı BTS’in. Bunlar çok kesin ödüller, bu gruplar almasa tuhaf olur. iKON bu daesangı kesinlikle hak ediyor. Tebrikler. Yarın BTS için sabırsızlanıyorum ^^

[+29, -13] BTS hayranı olarak daesangın ‘Love Scenario’ şarkısına ait olduğunu kabul ediyorum. Yılın şarkıcısı ödülü değildi, bir sürü çocuğun desteğiyle alınan bir dijital ödüldü. Yarınki töreni bekleyin. Yarın daha çok BTS göreceğimiz için mutluyum.

Bu yorumları atlayıp daha az beğenili olumsuz yorumlara takılmak 👍

SURMEW-BTS

keşke insanlar at gözlüğü takmayıp , sizin dediğiniz gibi bu güzel yorumlarıda görseler.

B.A.B.Y

Yalnız ben iyi yorum yapanlara bir şey demedim. Kötü yorum yapanlara lafım. Onları görmezden gelmiyorum. Siz de hemen laf sokacak yer arıyorsunuz.😂🤦🏻‍♀️

SURMEW-BTS

kusura bakmayın aşırı bir tepki gibi gelmiş olabilir, ben de arkadaşın yorumuna istinaden keşke güzel yorumlardan da bahsetseler insanlar genel olarak demek istedim 😉 elbette kötü yorumlar yapanlara laf atın ama bir kerede biri gelip mesela dese ki (sizin için demiyorum) , yukarıdaki yorumlarda ne güzel diğer fandomdan kişilerde tebrik etmiş, güzel yorumları için teşekkürler. kendim içinde düşündüğüm bir şey bu, öz eleştiri yapacak olursam , netizenbuzz yorumlarında BTS i tebrik eden birini görsem A fandomunda olduğunu söyleyen bir kişiyi ve yazsam ki teşekkürler A fandomu , ama hemen insanoğlu olarak BTS i kötüleyen , nefret yorumu yazan kişilere kayıyor… Read more »

ilayda

çıldırdım jkdnfkjdngkjnetkfdjn boşuna parmağınızı yormuşsunuz. Kız army lere laf atmadı hemen cırlamayın. kötü yorum yapanlara söyledi.

SURMEW-BTS

ben de yanlış anlaşıldım ARMY lere laf ettiğini söylemedim, yukarıda da açıkladım maalesef olumsuz yorumları görüyoruz diye, neyse kusura bakmayın yanlış anlaşılmalar için. iyi geceler…..

Xxx

Askerde bile bongsang alan bir grup daha zor gelir

xxgd

Şeyi çok merak ediyorum malum K-pop yurt dışına açıldı diyelim ki bir grup yurtdışında çok tutan bir şarkı yaptı ama Kore’nin yıllık listesinde farklı bir şarkı 1. oldu acaba o zaman Daesang ödülünü kime verirlerdi?

SURMEW-BTS

MELON, SORIBADA, yeni çıkan GENIE kendi verilerine göre şarkı ödüllerini veriyor, diğerlerini bilmiyorum ama onlarda bence Güney Kore içi verileri ele alırlar. mesela şuana kadar itunes verilerini ele alan görmedim. en önemli Güney Kore dijital şarkı lsteleri ,MELON, NAVER, MNET, GENIE, SORIBADA, BUGS, OLLEH müzik ve GAON chartla , HANTEO var. instiz müzik grafiği var bunda haftalık listede 1. olana PAK yaptı falan diyorlar bu da ,BUGS, MNET, SORIBADA, MELON, NAVER ,GENIE verilerine bakıyor. yurt dışında en çok GANGNAM STYLE tutmuştu o da o sene aldı yanılmıyorsam dijital daesang ödülünü ki o Kore içinde de tuttu. yani bence zaten yurt… Read more »

Almina

Tabiki de mantıken Kore de başarılı olan şarkıya verirlerdi çünkü bu törenler kore listelerini kapsıyor

Luvies

[+98, -17] SM’in bu törene dokunmamasına sevindim. Cidden çok sıktılar artık . SM bu sene hiçbir ödül törenine grup göndermedi . Hiçbir ödül törenine adam gondermemelerine sevinin çünkü o nefret ettiğiniz Red Velvet – Billboard un en iyi kpop şarkıları listesinde bad boy la 1. oldu – Billboard un dünya geneli en iyi şarkı listesinde Bad Boy la 43.oldu. – Bu sene power up la PAK yapıp SM in tek pak yapan grubu oldu. – Billboard un en iyi Mv ler listesinde power up la 21. oldu ve bu listeye giren tek kpop grubu oldu. – 2018 de Kuzey Kore… Read more »

overcome

👏👏👏👏👏👍

SURMEW-BTS

IKON u tebrik ederdim DIJITAL DAESANG ı kesinlikle hakkediyorlardı, LOVE SCERAINO ile bu ödülü sonuna dek hakketiler. BTS canlarımın bonsang ödülünü ayrıyetten tebrik ederim, şarkıları dijitaldede bu sene harikaydı, GAON şarkılar bazındaki 2018 dijital listesinde şarkıları FAKE LOVE 7, DNA 9, SPRINGDAY 12 , IDOL 29, THE TRUTH UNTOLD 36. sırada yer aldı. Yarında fiziksel albüm satışına bağlı, albüm daesangını kesinlikle alacaklar canlarım, LOVE YOUR SELF TEAR 1,2 milyon satışı ANSWER 1 milyon satışı tek başlarına HANTEO da aştılar. GAON da ise 2018 de totalde bütün albüm satışları ile 5 milyon satışı aştı BTS eski albümleri bile haftalık listelerde ilk… Read more »

Jidduya

Ya ARMY olduğumu için ilk olarak kullanıcı adın dikkatimi çekti. Sen ne kadar tatlış birisin ya her gönderiye minnoşlu sevimli yorumlar yapıyorsun bir kere polemik yarattığını görmedim dünyanın en minnoş şeyisin cidden aşırı sevdim seni :3

SURMEW-BTS

estağfurullah o kadar da iyi biri değilim ama yine de teşekkür ederim, böyle bir yorum okumak beni çok mutlu etti, moralimi yükseltti.

Stunnn

Şaka olsa gülerdim

[+40, -27] BTS şarkılarını sadece hayranları dinliyor.. ‘Love Scenario’nun hak ettiğini kabul edin, küçücük çocukların bile bu şarkıyı söylediğini duydum ben..

Kraliçe2NE1

Aglayacaksin o zaman gayet ciddi ve hakli cunku ?

stunnn

spring day mesea love scenario’ her yönden katlıyor. Eeee hani sadece hayranlar dinliyor?? Halk dinlemeden o listelerde fandom gücüyle kalınmıyor. BTS’i 30-40 yaşındaki amcalar bile dinliyor. bilmem kaç senedir hala listede olan şarkılar var, ağlaması gereken sensin sindiremmişsin bir şeyleri belli AĞLA CANIM ÇEKİNME

Yeni Yazılar