Benzer Yazılar

iKON Goo Junhoe konserde Tayvanlı hayranlara ‘Çinli hayranlar’ şeklinde seslendi

iKON Goo Junhoe konserde Tayvanlı hayranlara 'Çinli hayranlar' şeklinde seslendi

HABER: iKON Goo Junhee Tayvan konserinde “Çinli hayranlar” diyerek hata yaptı

KAYNAK: TV Report via Nate

1. [+3,240, -19] Beyninin içi bomboş, hiç düşünmüyor.. hayranları onun için sadece ATM..

2. [+2,921, -21] Bu çocuk umutsuz vaka

3. [+2,294, -18] Yapılacak o kadar hata varken…

4. [+227, -2] Tayvanlı ve Hong Kong’lu insanlar bu konuda çok hassas ㅜㅜㅜㅜㅜㅜㅜ Tiffany’nin bağımsızlık gününde emperyalist bayrağını koyması kadar aptalca bu

5. [+216, -2] Tayvan ve Çin’in arası çok kötü; Tayvan’a çalışmaya giderken bunu nasıl bilmez?

6. [+188, -2] Vay be… Tayvan ve Hong Kong’da çok arkadaşım var, bu konuda ne kadar hassas olduklarını biliyorum. Kendilerine ‘Çinli’ denmesinden nefret ediyorlar… ㅋㅋㅋㅋ seni aptal, müziğini satmaya çalıştığın insanlara nasıl böyle bir hata yaparsın?

7. [+153, -2] Kocaman kafası nasıl boş olabilir

8. [+136, -4] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Koreli hayranlara ‘Kuzey Koreli hayranlar’ demek gibi

9. [+117, -2] Tayvan’da Çin’den bahsetmek Kore’de Japonya’dan bahsetmek gibi.. nasıl daha dikkatli olamadı? Kafasının içinde ne var?

10. [+113, -1] YG’nin skandallardan sorumlu yeni sanatçısı olduğun için tebrik ederim~

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+100] Vay be, bu çocuk hızını aldı, duramıyor

 

Kaynak: Netizenbuzz

22 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yuta's healing smile

Bu tayvan-çin muhabbetini daha önce de Tzuyu yaşamıştı diye hatırlıyorum. Çok fazla linç yemişti. Bu çocukta artık kırmızı çizginin de dışına çıktı. Halkın onu kolay affedeceğini sanmıyorum. Buna da hayranlarına “istediğimi derim” derse artık… Neyse umarım gelecek comebacklerinde sorun yaşamaz IKON.

Blackpink Jennie

Tzuyu da buna benzer bir olay yaşamıştı ve daha kız o zamanlar 16 yaşındaydı. Yemediği linç, yemediği hakaret kalmadı. Kızın çok üstüne gittiler.Küçücük kızı siyasetin içine bile attılar. Gerçekten bunu bilmek gerek. Tayvan ve Çin halkı birbirine düşmanlık besliyor.

Sadece izleyici

Ama konu farklı Tzuyu tek tayvan vatandaşıyım demişti ama çinliler çok kızmıştı o da özür videosunda çin tek demişti

KKK

Afedersiniz ama BTS ve EXO ne alaka yorumlarda hiç adları geçmemiş, yorum yapan kişilerde Ben ARMY im ben EXOL im dememiş, lütfen yorum yaparken başka grupları ve fandomları araya karıştırıp insanları kışkırtmayın, insanın sevdiği idolün ve grubun nefret alması, skandala karışması, üzerine gidilmesi çok kötü bi durum anlıyorum ama bunda ne ARMY nin ne de EXOL in ne de başka bir fandomun suçu var, yaptığınız şey insanları gerip, fanwar çıkartmaya yarıyor, hem Türk Kpop fanları bir tek EXO ve BTS dinlemiyor ve bir tek onlarla ilgilenmiyor. IKONIC olmasa da IKON dinleyip seven takip eden kitle çok.

chan

rezillik

mihi

YG’den atılmış gibi boş boş yorumlar yapmayın. Bir hata yapmış ki bunun hata olduğunu sanmıyorum Tzuyu da yaşamıştı aynısını… iKON’dan atılsa yerine şu gelsin bu gelsin gibi yorumlar görüyorum pardon da ne saçmalıyorsunuz ? iKON’un 7 üyesi de değişemez ve o çıksın bu gelsin gibi buna siz karar veremezsiniz, bir boş yapmayın ya

twan

tayvan özerk bir bölge. kendi bayrakları ve marşları var. tayvanlılar yani, adamlar bulundukları kara parçası üzerinde hak iddia ediyolar, orda yaşayan insanların ırkı üzerinde değil.

Beyzanur

Abovvv millete malzeme veriyor ama. Tutunması zor olacak artık orası kesin.

GAMZE

Halbuki sesi müthiş. YG deki en iyi sesti. Yazık etti kendine

Cansu

2.Nam Taehyun diyenleri anlamıyorum çocuk şu an istediği türden devam ediyor. Ama bu çocuk tam bir manyak. Atılacakmış gibime geliyor. YG , One’ı alsak olmaz mı ? Ya da Yedam’ı ?

Ddd

Kim nam taehyun dedi? Diyelim denilmiş nam taehyun’un geçmişteki skandallarından haberin yok galiba:d

Buse Swan

atmak one yedam deli misin ikon sonuna kadar 7 kişi siz boş beyinliler onları asla ayıramayacaksınız

Merve Nur

Junhoe aklin nerede senin ..Bu son olaydan sonra bir de bu olay 😦😦😣 Cok kotu oldu ust uste nefret aldin zaten ustune de bu olay Iyice korukler netizenleri ..Umarim grubu etkilemez cok iyi gidiyordu grup 😔

goblin gelini lol

en sevdiğim üyenin bu şekilde üst üste olaylar yaşaması beni çok üzüyor umarım daha fazla düşüşe geçmeden toparlarsın

Surmew-BTS

Yazık ya üst üste denk geldi. İnşallah verilen bu tepki fazla büyümez, artık her dediğine halk bilerek çok fazla dikkat edip didikleyecek ve bu tarz şeylerde insanda ister istemez stres ve anksiyete oluşturuyor, insan konuştuğu şeye dikkat edeyim derken daha çok hata yapabiliyor. Koreliler bu tarz Japonya, Çin, Kore, Tayvan vs gibi siyasi meselelerde çok hassas, gerçi her toplum kendisini ilgilendiren siyasi konularda çok hassas biz de kendi ülkesi meselelerimizde hassasız. Ama bizde üç dört gün sonra unutuluyor, millet monoton hayatına devam ediyor, çok az sanatçı siyasi bi meseleden sonra geri dönmedi sektöre.

yongseda

şu çocuğu bi salar mısınız artık gerçekten

suna

Offf gene saçmalıyorlar. Tayvanlılara tayvanlı deseydi bu sefer çinliler ayağa kalkıcaktı. Tzuyu’da olduğu gibi. O ülkeler karışık durumda. Tayvanlılar Çini kabul etmek istemiyor Çinliler Tayvanı kendilerininmiş gibi davranmak istiyor.. Tamam önce ki olayda netizenlere hak verdim ama bu tamamen düşend bir tekme de ben atayım olayı

:)

eee tek işimiz bts ve exo ise yorum yapamıyor muyuz çok doğru bi yorumdu grubunu savunmana da hak verdim ama sanki bts ve exo sevenler değişik insanlarmış gibi yorumunu pek doğru bulamadım neyse grup üyenizin üzerine gidildiği için böyle söylediğine inanmak istiyorum

suna

Gene herkes almak istediğini almış bravo. Bts Exo derken sizi aşağılayacak ya da yargılayacak tek bir anlam bile yüklememiş ama siz yine diklenmişiniz hemen. Kore sevilen gruplar çok fazla savunulurken sevilmeyen gruplara ise sırf yermek için yer arayan bir millet. Bu yüzden Bts Exo örneğini vermiş. Neyse anlayan anlar. Ben senin dediklerine harfiyen katılıyorum. Çocuk doğru olanı yaptı ama yine de suçlu bulunuyor. Üzücü

KKK

Hı hı anladım tamam

Fındık

Sen bir Asyalısın. Bu durumları bilmen lazım be June. Hadi Japon sanatçıyı bilmiyordun da Tayvan ve Çin arasındaki meseleyi nasıl bilmezsin. Oraya gidiyorsan biraz temel şeyleri bilmen gerekirdi. Tayvandaysan Çin ne alaka ya. Umuyorum ki işler senin için daha zor bir hal almaz.

X

Tayvanlı deseydi de tzuyu gibi bir tepki mi alsaydı yani? Git araştır biraz.

Yeni Yazılar