Benzer Yazılar

Jihyo ana vokal olmanın stresi sebebiyle ağladığını anlattı

Jihyo ana vokal olmanın stresi sebebiyle ağladığını anlattı

HABER: Twice Jihyo, “Çıkış yaptıktan sonra ana vokal olmanın stresiyle her gün ağladım”

KAYNAK: Mydaily via Nate

1. [+215, -37] JYP kız gruplarının ana vokalleri… diğer kız gruplarında anca yardımcı vokal olurlar

2. [+153, -43] Çıkış yapmadan önce çektikleri eleme programında ana vokal üye farklıydı aslında, ama yeterince oy almadığı için elendi. Bu idoller Kim Bum Soo ya da Park Jung Hyun değil, kız grubular, idoller… her şeyden önemli olan şey cazibe. Bir albenileri yoksa eğer ne kadar yetenekli oldukları önemli değil. JYP’nin tüm kız grupları daesang aldı, sizce neden? Çünkü grupların albenileri şarkılarına çok uyuyor ve halk da onları böyle seviyor. Her şirketin farklı bir güçlü yanı olmalı ki birbirlerinden ayrılsınlar…

3. [+72, -13] Ne kadar popüler olurlarsa olsunlar şarkıcı olarak uzun bir kariyer istiyorlarsa vokal yeteneği şart. SNSD’ye bakın.. Taeyeon dışında hiçbirinin başarılı şarkıcılık kariyeri yok. JYP’nin kaç daesangı olduğu önemli değil, uzun süreli bir kariyere sahip kız grupları yok sonuçta. JYP grupları dağıldığı zaman üyeler ya oyunculuk ya başka bir şey yapıyorlar. IU sizce neden uzun süredir sektörde dijital canavar olarak görülüyor ve daesangları var? Taeyeon neden? Evet şarkıcıların albenisi olması çok önemli ama vokal yeteneği de bir o kadar önemli. Vokal yeteneğiniz varsa daha çeşitli şarkılar yapabiliyorsunuz ve değişik konseptler deniyorsunuz. Twice’ı askerdeyken takip ediyordum, onlar için üzüldüğüm şey tüm şarkılarının birbirine benzemesiydi ve şimdiden sınırlarına ulaşacaklarını görebiliyorum. Şu anda birincilik alabilecek kadar büyük bir fandomları var ama daha ne kadar böyle sürer bilmiyorum.. JYP büyük resme bakmalı, şu anda kızları hasta düşürecek kadar çalıştıracak zaman değil. Onları eğitin ve hayranlara hoş gelecek vokaller edinmelerini sağlayın.

4. [+23, -6] Twice’ın ana vokali var mıydı..

5. [+15, -3] Twice’ın orjinal ana vokali Kim Jiwon’du. Şimdi bir baktım da çok güzelleşmiş, yazık oldu ㅠㅠ

6. [+15, -5]  Sürekli Nayeon’u yandan çeken kameramanı dava edeceğim ㅡㅡ

7. [+14, -3] JYP’nin hep %2’lik bir eksiği oluyor. SM’in SNSD konseptini kopyalamaya çalıştılar ama o seviyeye erişemediler. Suzy de çok yetenekli ve güzel ama JYP onu şarkıcı olarak başarılı yapamadı. JYP halkın gerçekte ne istediğini bilmiyor çünkü fazla inatçı.

8. [+13, -4] Ağlayacağına pratik yapmalıydın

9. [+12, -3] Twice’ı ana vokali varmış… ilk defa duydum..;;

10. [+3, -5] Jihyo ‘Six Mix’de yardımcı vokaldi aslında, birden ana vokal olma stresini hissettiğine eminim!

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+160] IU yetenekli ama vokal gücü sayesinde başarılı olmadı, şarkıları halka hitap ettiği için başarılı oldu. Uzun süreli bir kariyere sahip olmak için illa vokal yeteneğinin olması gerekmiyor yani. Halka hitap edecek bir şeyler sunman gerekiyor – şarkı, karizma, vs.

 

Kaynak: Netizenbuzz

23 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Almina

Jihyo Nayeon jungyeon nun bir çok kişiden daha iyi vokal tekniği var ama nedense hep onlar nefretin odağı oluyorlar.. Mina kendini çok geliştirmiş lider vokal pozisyonunda artık Tzuyu ve Sana stabiller kendi partlarının üstesinden başarıyla geliyorlar ki Sana nın aslında çok daha derin bi sesi var ama tatlı sesini kullandırtıyolar gidin bi Like a foolu dinleyin. Kpop starda jyp yg bazı vokaller için bu ana vokal olabilir vs dedikleri oluyodu ki bi Hyorin Taeyeon seviyesinde değillerdi.. Twice şuan en popüler kız grubu olduğundan jihyo yu onlarla karşılaştırıyolar bu saçmalık her şey ses olsaydı Spica da SNSD kadar popüler olurdu ama… Read more »

redvelvet

Teknik iyi ama ton bir çok kız grubu ile aynı üzgünüm ama twice şuan en yüksekte insanın mamamoo vokali beklemesinin nesi yanlış bir sürü grup var twice ın ses tonuna benzeyen aralarında farklı özel diyebileceğim hiçbiri Yok teknik zaten önemli değil ses tonu çok iyi olan bir sürü çaylak var ama teknikleri kötü bu sorun değil teknik zamanla şarkıcının kendinde bulacağı ve tamamen kullancağı birşey twice 3 yıllık bir grup ve neredeyse hepsinin ses tonu kuvveti aynı ve aynı tarz şarkı yapıyorlar tzuyu nin sesi sadece eğitilmiş sana nın doğal geliyor ama aşırı tatlı yapıyor Mina çok kısık söylüyor ve… Read more »

suna

Ne kadar popüler olurlarsa olsunlar şarkıcı olarak uzun bir kariyer istiyorlarsa vokal yeteneği şart. SNSD’ye bakın.. Taeyeon dışında hiçbirinin başarılı şarkıcılık kariyeri yok. JYP’nin kaç daesangı olduğu önemli değil, uzun süreli bir kariyere sahip kız grupları yok sonuçta. JYP grupları dağıldığı zaman üyeler ya oyunculuk ya başka bir şey yapıyorlar. IU sizce neden uzun süredir sektörde dijital canavar olarak görülüyor ve daesangları var? Taeyeon neden? Evet şarkıcıların albenisi olması çok önemli ama vokal yeteneği de bir o kadar önemli. Vokal yeteneğiniz varsa daha çeşitli şarkılar yapabiliyorsunuz ve değişik konseptler deniyorsunuz. Twice’ı askerdeyken takip ediyordum, onlar için üzüldüğüm şey tüm şarkılarının… Read more »

SURMEW BTS

daha güçlü daha farklı şarkılara ihtiyaçları var ve yeniden çok sıkı çalışıp eğitim almalılar, JYP kızları çok çalıştırıyor sürekli comeback yaptırıyor, bir Japonya bir Kore dönüp duruyorlar. Başarılı olmak için yetenek yanında bence de albeni, aura, sahne ışıltısı , sahne becerisi vs de önemli, ama aynı zamanda vokal, rap, şarkı söyleme becerisi ve bu konuda sıkı çalışmada önemli, iyi bir şan hocası ile vokallerini sıkı çalışmalı onlara iyi uyacak daha güzel şarkılarla dönmeliler. seslerinin hangi şarkıya ve şarkının hangi kısmına uyduğuda önemli.

SURMEW BTS

bu arada ben Jihyo nun sesini seviyorum ama daha da iyi olabilir.

xo

Twice’ın şarkılarında yüksek notalarını belli edecek bir yer yok. Biliyorum bir Taeyeon bir Soyeon(T-ara) yok burada ama şarkıları çocuksu olmasa vokallerini bir iki nebze olsa hissedebiliriz. Diye düşünüyorum.

A.

Aynen katılıyorum.

xo

👍

Almina

nasıl yüksek notlarını belli etcek yer yok insanlar Twice a ve şarkılarına sırf tarzları yüzünden gerçekten ön yargılılar..

ssd

artık diyecek söz bulamıyorum,yerlerinde oturup bir yer büyütmekten başka bir iş yapmayan bazı insanlar çıkıp jihyo’nun vokaline kötü diyor dfpdgiğkb
not: netizenlerin yaptığı eleştirilerden bahsetmiyorum,hakaretlerden bahsediyorum
+ olarak twice’ın o taptığınız ‘girl crush’ ile gelerek suratınıza iki tane geçirmesini zevkle bekliyorum.

Erusem

Ana vokal nayeon gibi geliyor bana.

Xx44

Jihyo iyi ama ana vokal olacak kadar guclu ve benzersiz bir sesi yok ..snsd de taeyeon solo olarak parliyor cunku gercekten iyi , guclu bir sesi ve karizmasi var ..twiceda jihyo disinda hicbiri solo olarak tutunamaz ..jihyo da supheli sesini dinledim iyi ama cok da bayildigim bir ses değildi açıkçası ..başka bir grupta olsa lead vokal kurdu anca ..tum bir grupta en iyi ses bu mu dedim cidden..

redVelvet💕BlackpiNk

Cidden şuan ne kadar fana sahip olsalarda halk biraz sıkılmış gibi gözüküyor daha güçlü vokaller daha farklı şarkılar istiyorlar jyp şu kızları köle gibi çalıştırmak yerine vokal anlamda daha fazla destek verse ve Yabancılar telaffuzunu düzeltse hep kızsal şeyler yapmasalar kızlar dört dörtlük olur programa baktımda aşırı fazla konserleri var ve çok yoğun çalışıyorlar belki bu nedenle gelişmeye zaman bulamıyorlar çok daha iyi olabilecekken resmen önleri kesiliyor kızlar tatlı konseptle sevildi öyle devam edicek diye resmen önce ters t sonra l soru işareti çoğu cidden kolay olan ve daha kızlara hitap eden şarkılar ve danslar yaptırdı bunun nedeni de fanboyların… Read more »

Almina

valla başka bir haberde de netizenler Twice ın başka bir tarza geçmesini erken buluyorlardı sıkıldıkları falan yok sıkılan hayranlardan çok diğerleri.. evet tatlı tarzda söyledikleri için seslerini net ortaya koyamıyorlar ama hayranlar zaten coverlardan b- sidelerden kızların seslerini biliyorlar Twice yavaşca değişiyor birden zıt bi tarz yapmakta ters etkı yapabilir bunun fanboylarla alakası yok..

misafir

Çok strese girmesine gerek yok zaten şarkı söyleyemiyor. JYP de bunu bildiğinden vokal gerektiren şarkı vermiyor Twice a 😂 bir canlı performansı vardı Rose ve birkaç şarkıcı ile birlikte şarkı söylediği aman tanrım dedim duyunca. Rose da kelimeler sesiyle birlikte net bir şekilde akıyor Jihyo da ise her şey gırtlağına tıkanmış vaziyetteydi. Sesi zar zor çıktı perişan oldu kız şarkı söylicem diye

Almina

gırtlağına mı takılmıştı söyleyiş tarzından sana öyle gelmesin sakın.. ayrıca Rose ses rengiyle ön plana çıksada Jihyo nun Rose dan çok daha iyi bir vokali var tekniği çok daha sağlam ama insanlar Jihyo ile uğraşıyor sadece..

suna

Kdkdkdkd çok daha iyi bir sesi var derken sen herhalde daldaki rose’la kıyaslıyorsum herhalde. Öğrenmişiniz bir Rose’un tekniği yoku yaptıştırın her yere anasını satayım ödçdö Rose’un partları çok zor. Çok fazla iniş çıkış var partlarında. Ve aynı zamanda ağır dans hareketleri yapıyor. dans adı altında iki kol sallayıp sadece gırtlak sesi çıkarmıyor ikisini bir tutamazsın dkkd Ballad bir şarkıda kapışsalar Jihyo çok fena ezilir. Gelmiş hala Rose ile karşılaştırıyor. Jihyo Jisoo seviyesinde

...

Jisoo seviyesinde?? yanlış bir şekilde derdini anlatıyorsun jisooda rose kadar yetenekli seside çook güzel sadece kahretsinki şirketi destek vermiyor rose hayranı olman jihyoyuda jisooyuda gömeceğin anlamına gelmiyor. Objektif ol biraz

Jenlisa

Jisoo seviyesinde derken? Jisoo, Blackpink’te en iyi canlı söyleyebilen ve en stabil üye. Rosé ‘nin ses rengi çok ama çok güzel. Yüksek notaya da çıkabiliyor. Ama Jihyo’nun yüksek notaya çıkışı daha kontrollü. Jisoo’nun sesi gerçekten çok güçlü. Ses rengini beğenmedikleri için şarkı söyleyemediğini düşünüyor herkes. Lütfen gidip canlı bir Blackpink performansı izle. Rosé ‘nin partları genelde dansın ritminin arttığı kısımlara denk geliyor. Ve aynı anda yüksek notaya çıkması gerekebiliyor. O yüzden Rosé ‘nin eli sürekli diyaframında…Gerçekten kıza, dansın sakinleştiği bir kısımda güzel bir part verseler hem sesinin rengini hem de yüksek notaya çıkışını o kadar güzel birleştirir ki… Şahsen Jihyo’nun… Read more »

Bangtwice

Rose ve ağır dans hareketleri ha? Bence tam tersi olmalıydı. Twice ı dans konusunda blackpink ile kiyaslayamazsin. Bp bi kaç kol salladımi tamamdir iş bitti. Daha kendi idollerinizi tanimiyorsunuz senin idollerin (jennie) sahnede tembellik yaparken onlar ne kadar çalışıyor haberin varmı? Ve ayrıca aşağıda birisi diyor zaten insanlar rose u sesini rengi için seviyor. Ama jihyo nun daha güçlü bir sesi ve vokali var. Rose sahnede detone olmaktan şarkı soyliyemiyor ki. Gelmiş burda jihyo ile rose un vokalini karsilastiriyorsun asıl jihyo rose u ezer

Kill This Lie

Bir idolü diğer idolle çarpıştırman hoş değil gerçek once olsa böyle yapmazdı. jihyo ve rose sesi çok güzel sen kendi idolünü övücen diye diğer idolü aşağılama hakkın yok! Nedir şu Blackpink nefreti Jennie tembel dans etmiyor o da her stajyer gibi çok çalışıp buralara geldi.Sizin gibi aptal yorumlar yüzünden kendini iyi hissetmediği için öyle idi.Rose kız fazlasıyla çalışıyor 800 kişi arasından 1. Seçilmiş sen hala Rose’un sesine detone oluyor de. Ben jihyo kötü demiyorum ama sen bilmeden dinlemden sağdan soldan şeylerle Rose’un sesine kötü diyemezsin.İsimlerde bizim gibi kalbi olan insan bunu unutma!

May

[+72, -13] Ne kadar popüler olurlarsa olsunlar şarkıcı olarak uzun bir kariyer istiyorlarsa vokal yeteneği şart. SNSD’ye bakın.. Taeyeon dışında hiçbirinin başarılı şarkıcılık kariyeri yok

Burdan sonrasını okumaya gerek duymadım ciddiye alınacak gibi değil

R_456

Nayeon dışında hiçbirinin doğru düzgün vokali yok. Canlı söylerken çok özgüvensizler ama buna rağmen fazla sevgi görüyorlar. Herkes bunu göz ardı ediyor :):D Bu yüzden ağlama lütfen Jihyo ♡

Yeni Yazılar