JYP, YG ve SM'in hisseleri büyük düşüş gösterdi

HABER: Büyük 3 JYP, SM ve YG hisseleri uçuyordu ama birden düştüler, neden?

KAYNAK: Star Today via Nate

1. [+609, -46] JYP şimdilik güvende çünkü Twice var, SM yaşlanıyor, YG’de Big Bang dışında bir şey yok.. neyse onlar için değil kendiniz için endişelenin ㅋㅋ

2. [+540, -26] Balonları patlıyor, hepsi bu

3. [+416, -8] KOSDAQ mahvolmuş durumda, diğer her şey kötü durumdayken hisseler niye iyi olsun

4. [+35, -11] JYP hisseler %20’den de büyük bir düşüş gösterdi, daha önemli bir olay olmuştur. GOT7 ve Twice dışında büyüme gösteren bir grup yok, çaylak grup Stray Kids de sessiz.

5. [+30, -3] Şu anda tüm piyasa kötü durumda, ilk düşüş gösteren böyle hassas hisseler olur

6. [+29, -4] SM Red Velvet’ten beri kendini devam ettirecek bir grup çıkarmadı. Ana grupları EXO, ama EXO seneye askere gitmeye başlayacak. NCT’ye çok fazla para yatırdılar, hepsi boşa gitti. Bence yeni kız grubuna en kısa sürede çıkış yaptırmaları lazım.

7. [+23, -1] YG başka tarzlar yapmalı artık.. iKON şarkısı dinliyordum, Big Bang kopyası gibi.. Black Pink de ikinci 2NE1. Herkesin ikinci versiyonunu çıkarmayı kesin, yeni ve farklı tarzlar çıkarın. Winner ile iyi iş çıkardılar ama Winner idol sektöründe pek büyük bir tehdit oluşturmuyor.

8. [+21, -0] Tüm hisseler düştü, sadece SM-JYP-YG’ninkiler değil

9. [+16, -6] Artık BTS’in jenerasyonu!!

10. [+16, -0] Büyük 3 şirket son zamanlarda çok başarılı bir grup çıkarmadı, özellikle erkek grupları-band grupları flop oldu

11. [+13, -0] Artık yaratıcı içerik YouTube’a odaklı ve streaming yapılıyor, eğlence şirketlerinin şu anki hallerinden daha çok büyümeleri zor olacak

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+45] Hepimiz hisse piyasasını biliyormuşuz gibi yorum yapacağız şimdi, sabırsızlandım

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
12 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Fındık

Siz kafanızı yormayın. Bu 3 büyük şirket sizin sandığınızdan daha büyük kollara ve gelirlere sahip. Sadece idol gruplarına yatırım yapmıyorlar. Kanallar, showlar vs bir sürü farklı yerlere sahipler. SM hele hiç batmaz. TVXQ Japonyadan ona fazlasıyla gelir sağlıyor. Ayrıca NCT flop falan olmadı. Bekleyin hele görün NCTye daha sıra gelmedi bile. YGnin gelirinin büyük çoğunluğu BIGBANGden geliyor. Yeni jenerasyon akmasada damlıyor. YG tarzını niye değiştirsin ki? Halka hitap ediyor, halk sempatisi kazanıyor. WİNNER festivallerin aranan grubu. Flop grubu yok yani. JYPyi de Twice sırtlıyor. Ama belli bir yere kadar devam edecekler. Kız gruplarının sonu uzun ömürlü olmuyor çünkü. SNSD seviyesindeler… Read more »

Ahgaseee

Jyp yi twice mı sırtlıyor Got7 kendi ağzıyla söyledi satışlarda 1.biziz diye bi de bir şey biliyormuş gibi yazmışsın Kore’de çok popüler olmamaları kazandırmadıkları anlamına gelmiyor bir araştırın da öyle konuşun be kardeşim

Don't Overreact...

BTS, YG’yi zaten 4’e atmıstı ki? 3 büyükleri dağıttılar fakat bu ne kadar sürer bilmiyorum. Bence tek başlarina 3 büyükleri dağıtmaya yeterler. Aynı zamanda JYP’yi sirtlayan Twice değil ki? GOT7 kendi ağzıyla söyledi hatta bunun üzerine bir post bile açıldı. Netizenler bile bu durumu gayet doğal bulup gurur duydular. Kore’dede yeterince ünlendiler bence ama daha fazlasini hakettiklerini soyleyebilirim…

Buse Swan

BTS, YG’yi zaten 4’e atmıstı ki bir gerizekalı daha işte canım finansal değer değişkendir mesela JYP finansal değeri 2015 te 500M iken suzy skandalı ile 200M ye düştü yani finansal değer değişken o an medyada kimin adı geçerse odur öte yandan YG 2015 te BIGBANG comebacki ile 1.5M değer aldı. ki üç büyükleri üç büyük yapan finansal değeri değil toplam cirosu YG ilk yarıda sadece üç comeback ile 187M kazandı ve en çok kazanan 2. şirket öte yandan bts ilk yarıda 2 comeback ile 37M kazandı aradaki farkı anlıyorsun inşallah kjjkk kiilk yarıda ikon 2 comebacki seungri comebacki ve turlar… Read more »

Don't Overreact...

7. Yoruma tüm gönlümle katılıyorum. JYP bence iyi bir durumda, gruplarına herzaman (Geç Olmadan) comeback yaptırıyor ve Twice comeback’ide yolda. Zaten Got7 yeni comeback’iyle JYP’nin satışlarında 1. Olduklarınıda söylemişlerdi. Stray Kids ise 2 gün önce comeback yaptı. Ve gayet güclü bir comeback’ti (Çaylak Olduklarını Düşünürsek.) SM’de EXO’ya comeback yaptiracak hisselerinin artacağına eminim. Ayni zamanda NCT flop felan olmadı, o kadar Amerika’ya gittiler. Ama iş bu olunca oversiniz tabi hem NCT China’da çıkışını yapacak . Çin piyasasi onemli. Zaten SM’in TVXQ’su war asla batmaz. YG’ye diyebileceğim hiçbirşey yok. Elinde tek Bigbang kaldı. Onlarda 2 seneye ancak toplanırlar. Dedigim gibi 7. Yorum… Read more »

BlackVelvet

Hı hı tamam kanka aynen evet

Buse Swan

valla nereden uydurdun şuan 1 SM 2 YG 3 JYP değişen bir şey yok bak canım benim finansal değeri diyorsano çok değişken bir şey şuan bighitin finanasal değeri 800M YG inde 700M ama BIGBANG varken YG finansal değeri 1.5M idi yani bu senin hayal edemeyeceğin kadar büyük bir rakam ki şuan YG yeni binası vee diğer işleri için yatırımlar yaptığı için finansal değeri düşük ki dediğim gibi finansal değer değişkendir misal tvxq askere gittiğinde SM finansal değeri 3. sıraya düşmüştü ama toplam ciroda ikinciydi ki üç büyükleri üç büyük yapan şey toplam ciro git cirolarına bak SM 1 YG 2… Read more »

Mai

Korede bildigim kadarıyla 2017 kasımdan beri ekonomik bir çalkalanma var krizler en çok en büyukleri vurur. Sadece eglence sektörü değil samsung bile hisse değeri kaybetmiş ülkelerin ekonomileri sabit mi ki şirketlerin olsun ? Çok satıyor olman kazaniyor oldugun anlamina gelmez bu durumlarda kore wonu deger kaybederse hisselerde kaybeder bu kadar basit.

SURMEW-BTS

yabancı yorum çok haklı şimdi herkes ekonomiden, Güney Kore piyasasından vs çok anlıyormuş gibi sayfalarca yorum yazacak, sidik yarıştıracak, en çok bilgili benmişim gibi davranacak 😀 benim yorumuma gelirsek, YG, JYP ve SM uzun bir süre asla batmazlar, elbette büyük konuşmamak lazım, dünyada her ülkede ve coğrafyada maalesef ekonomik krizler, siyasi krizler, savaşlar , doğal afetler vs yaşanıyor, Allah korusun büyük bir sorun olmadıkça bu üç şirkette şimdilik batmazlar ve batmasınlar da zaten, böyle birşey düşünmek ve istemek çok korkunç, doğru değil., kaç insan var şirketlerinde pek çok insan evine ekmek götürüyor ve sanatçıları, çalışanları çok sıkı çalışıyorlar, grupları da… Read more »

Didem

Ekonomik kriz bizde de var gelin el ele verelim ekonomiye can verelim.

BANGTANCHINGU 😍

Gerçekten kaliteli müzik sevilmeye başlıyor çünkü. Gerçekten daha başarılı olan daha yetenekli olan küçük şirket grupları bilinmeye ve sevilmeye başlıyor. Büyük şirketlerin sadece adı var. Grupları ortalama..

Buse Swan

çok kalitelisin diye mi küçük şirkette grubun büyük şirketlerin kriterleri var hele YG YG ye şarkı söyleyemeden asla giremezsin diğer şirketler yine visuale bakarak şirkete alıyor ama YG için asıl önemli olan yetenek ki YG hep yetenekli ve kaliteli olmasıyla bilindi. şuan BP universal musicten teklif aldı BIGBANG zaten demiyorum o çok övdüğün grubun kaliteli olabilseydi üç büyüklere girerdi düşün bakayım neden sektörün en başarılıları üç büyükte diğerleri değil ulan gerizekalı kalitesiz olsalar sektöre tutunabilirler mi ki Universal music gibileri istek yollar mı boş yapma ayrıca korede 2017 kasımdan beri ekonomik kriz var samsung hisseleri bile düşmüş sen ne diyorsun.… Read more »