Benzer Yazılar

Key askerliğini ordunun müzik grubunda yapacak

Key askerliğini ordunun müzik grubunda yapacak

HABER: [ÖZEL] Key ordunun müzik grubuna kabul edildi.. 4 Mart tarihinde gidiyor

KAYNAK: Sports Chosun via Nate

1. [+414, -35] Merak ediyorum, idoller ordunun müzik grubunda ne yapıyor?

2. [+328, -47] Müzik yapan sıradan bir insan ordunun müzik grubuna girmek için yüzlerce kişiyle yarışmak zorunda, Key’in çalabildiği bir enstrüman var mı ki? Çok kolay girmiş

3. [+194, -35] Liseden bir tanıdığım vardı, askerliğini ordunun müzik grubunda yapmıştı. On yıl falan oldu ama bu birime girebilmek için kendi kendine trompet çalmayı öğrenmiş ve askerlik sırasında çok zorlanmış. Böyle bir şeye karşı özel bir tutkusu olmayan kimse bu birimde askerlik yapmamalı demişti. Kolay bir askerlik değil yani, özellikle düşük rütbelerdeyken.

4. [+29, -12] Niye ordu grubunda yer almanın kolay olduğunu düşünüyorsunuz? Çocuk tatile gidiyormuş gibi konuşmayın

5. [+21, -11] ㅋㅋ Ünlü birimini kaldırdıkları için tüm ünlüler müzik grubu birimine girmeye başladı ㅋㅋ

6. [+15, -11] Bir müzik okulundan mezun olduğu için amcam bu birimde askerlik yapmıştı, o kadar zorlanmış ki eli ve burnu kırılana kadar dayak yemiş.. Artık öyle değildir bence.. terhis olmadan kısa süre önce biraz kolay askerlik yapar…

7. [+13, -0] Bu birime girebilmek için bir enstrüman çalman gerekmiyor mu?

8. [+9, -3] Hangi enstrümanları çalıyor…?

9. [+9, -2] Etkinliklerde grubu tanıtan sunucu olacak muhtemelen, “Ordu grubu burada~” diyecek

10. [+6, -3] Yoon Jong Shin ve Sung Shi Kyung da ordunun müzik grubunda askerliğini yapmışlardı, alt rütbelerdeyken çok zorlandıklarını söylemişlerdi. Sürekli azarlanıyorlarmış, enstrümanları öğrenirken programları çok katıymış. Duyduğuma göre mutlaka bir enstrüman öğrenmek zorundasın ve rütben yükselmedikçe kolaylaşmıyor..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+154] Arkadaşım daha yeni ordunun müzik grubundan döndü. Kabul edilmenin çok zor olmadığını söyledi, temel seviye trompet bilgisiyle girmiş o. Alt rütbe olarak çok zormuş ama rütbesi arttıkça hayatı çok kolaylaşmış, bu Kore’de ordudaki herkes için geçerli. Demek istediğim şey: Key diğer herkesten daha kolay bir askerlik yapmayacak, standart bir askerlik hayatı olacak. Kamu hizmeti yapmaktan tamamen farklı bu.

 

Kaynak: Netizenbuzz

3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
suna

Sırf nefret kusmak için kusuyorlar komik. Key bir çok enstrüman çalabiliyor. Ve ordudaki müzik grubunun askerlikten hiç bir farkı yok. Aynı eğitim sadece uzmanlık alanı değişiyor. Kuaförlerin askeriyede kuaförlüğe verilmesi gibi. Nedir bu kamu birimiymiş gibi tavırlar?

.

Bu nasıl bir şey ya hahhahahaha

Carat

Benim de arkadaşım ordunun müzik grubunda askerlik yapmıştı. Rütbesi artana kadar çok zorlandığından bahsediyordu. Yani ordunun müzik grubunda askerlik yapınca ayrım yapılmıyor hepsi aynı şartlarda askerlik yapıyor. Ona başarılar diliyorum.

Yeni Yazılar